Jump to content

Oruç Tutan Müslüman Arkadaşlara Çok Kolay Beş Soru.

Recommended Posts

Sorular:

1) Yahudilerin de, İslam'dan binlerce yıl öncesinden beri, dinlerinin emri gereği oruç tuttuklarını biliyor muydunuz? Hem de haftada 2 günden yılda 104 gün ve günbatımından ertesi günün günbatımına kadar tam 24 saat süreyle ... Sizce İslam, oruç için ikide bir öne sürdüğü 'oruç tut sıhhat bul' sloganını Yahudilerden almış olabilir mi?

2) Mekkeli müşriklerin de, ta İslam öncelerinden beri Ramazan ayında oruç tuttuklarını biliyor muydunuz? Orucu Müslümanlara Allah emrettiyse, müşriklere kim emretmiştir dersiniz? Büyüklerinize sorup öğrenin.

3) Şimdiye kadar, Ramazan'da oruç tutup da Ramazan bitince kötü alışkanlıklarından vazgeçen birisiyle karşılaştınız mı? Örneğin sigara veya içkiyi, kumarı bırakan birisi...

4) Çalıştığınız yerde öğle yemeği veriliyorsa, zil çaldığında yemek kuyruğunun en başına geçmek için koşturanların hepsinin Ramazan'da oruç tutan kimseler olduğu dikkatinizi çekti mi? Hani oruç tutmak açlığa karşı dayanıklı ve dirençli olmayı sağlıyordu?

5) Son olarak benden size bir tüyo: Haram ayların (Muharrem, Recep, Zilkâde, Zilhicce) her birinde birer günden toplam 3 gün oruç tutun, alacağınız sevaba inanamayacaksınız. Gazali hazretlerindan naklen hadis-i şerif:

'Haram aylardan 3 gün oruç tutana Allahü Teâlâ 900 senelik oruç sevâbı yazar.' [İhyâ-u Ulûmi'd-dîn]

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sorular:

1) Yahudilerin de, İslam'dan binlerce yıl öncesinden beri, dinlerinin emri gereği oruç tuttuklarını biliyor muydunuz? Hem de haftada 2 günden yılda 104 gün ve günbatımından ertesi günün günbatımına kadar tam 24 saat süreyle ... Sizce İslam, oruç için ikide bir öne sürdüğü 'oruç tut sıhhat bul' sloganını Yahudilerden almış olabilir mi?

2) Mekkeli müşriklerin de, ta İslam öncelerinden beri Ramazan ayında oruç tuttuklarını biliyor muydunuz? Orucu Müslümanlara Allah emrettiyse, müşriklere kim emretmiştir dersiniz? Büyüklerinize sorup öğrenin.

3) Şimdiye kadar, Ramazan'da oruç tutup da Ramazan bitince kötü alışkanlıklarından vazgeçen birisiyle karşılaştınız mı? Örneğin sigara veya içkiyi, kumarı bırakan birisi...

4) Çalıştığınız yerde öğle yemeği veriliyorsa, zil çaldığında yemek kuyruğunun en başına geçmek için koşturanların hepsinin Ramazan'da oruç tutan kimseler olduğu dikkatinizi çekti mi? Hani oruç tutmak açlığa karşı dayanıklı ve dirençli olmayı sağlıyordu?

5) Son olarak benden size bir tüyo: Haram ayların (Muharrem, Recep, Zilkâde, Zilhicce) her birinde birer günden toplam 3 gün oruç tutun, alacağınız sevaba inanamayacaksınız. Gazali hazretlerindan naklen hadis-i şerif:

'Haram aylardan 3 gün oruç tutana Allahü Teâlâ 900 senelik oruç sevâbı yazar.' [İhyâ-u Ulûmi'd-dîn]

1- Onlar İslam'dan almışlardı(Adem'den itibaren din İslam'dır, sonra insanlar bozuyor, tek tanrılı din çok tanrılı hale getiriliyor).

2- Onlar da İslam'dan aldılar (insanlar İslam'ı yozlaştırdıkça Allah yeni peygamber ve kitaplarla yeniden İslam'ı insanlara sunup durmuştur, hatta sadece oruç değil namaza kadar tüm ibadetleri dünyanın dört bir yanında görebilirsiniz).

3- Evet karşılaştım.

4- Orucun şunu bunu sağladığı insanların tahminlerinden ibaret.

Gerçekte ise oruç ayı zevkü sefa, bol nimet ayıdır. Nimetlerle daha fazla kucaklaşma ve haz alma dönemidir.

5- Bu söylediğin Müslümanları ilgilendirmez. Sen git hadis-tasavvuf dinlerine inananlara söyle bu saçmalıkları.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

konuyu açan arkadaş sen böyle bilgileri nerden buldun ? yoksa sana vahy yoluyla mı ulaştı ?

önce sen bu bilgierlni kaynağını yaz sonra müslümanlardan cevaplar bekle.. hepsini kendin

islamı reddetmek için uyduruyorsun.ve başkalarının uydurmasını buraya kopyalıyorsun.

böyle şeylerle insanların aklını karıştırmaya çalışıyorsun. gerçekse kaynak ver ?

yok efendim neymiş yahudilerde oruç tutarmış hemdie binlerce yıl önce ! pehhhh

müşriklerin ramazan denilen bi ayda oruç tuttuklarını biliyor muydunuz ? kaaaaaaaaaaaaa

........... hepsi uydurma. aksini söylüyorsan adam gibi kaynak vereceksin !

Sitelerde Paylaş
5- Bu söylediğin Müslümanları ilgilendirmez. Sen git hadis-tasavvuf dinlerine inananlara söyle bu saçmalıkları.

Arkadaş haklı hadis tasavuf dini budistleri ilgilendirir

Bakınız sahih i buda bu konuda ne diyor

ben cangtan duydum oda cungtan duymuş her kim asiansex sitelerine girese 3 gun kefaret orucu tutsun

kaynak: bruce lee nikah 1458...

buda size ögut veriyor tutasınız diye :lol::lol:

Sitelerde Paylaş

Kaynaklar:

1) Yahudilerin de, İslam'dan binlerce yıl öncesinden beri, dinlerinin emri gereği oruç tuttuklarını biliyor muydunuz?

Kaynak: http://www.enfal.de/oruc8.htm

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Oru%C3%A7

2) Mekkeli müşriklerin de, ta İslam öncelerinden beri Ramazan ayında oruç tuttuklarını biliyor muydunuz?

Kaynak: http://ebuqatade.blogcu.com/rab-kavrami_25875081.html

Kaynak: http://www.enfal.de/muslim/muhtelif/indexana.htm

Kaynak: Sahih-i Müslim, 3. Cilt, 1126

Sitelerde Paylaş
Satsuma54 Gönderildi Dün, 21:24

Sorular:

CEVAPLAR:

1-2. SORULAR:

CENABI HAKKIN 124BİN ENBİYA GÖNDERMESİ

AYNI İLAHİ DİNİN DEĞİŞİK ZAMAN VE MEKANLARA İNDİRİLMESİ

mekkeli müşriklerin kendilerine inen İlahi ve İbrahimi dini tahrif etmeleri putları Allaha aracı sayıp sonra Allahı unutup

onlara tapmaları gösterirki

DİN TEK KAYNAKTAN CENABI HAK TAN GELİR DEĞİŞİK ZAMAN VE MEKANLARDA BENZER KURALLAR BULUNUR

ÇÜNKÜ ZAMAN DEĞİŞSE DE İNSANIN FITRATI DEĞİŞMEZ ALLAH VARDIR VE BİRDİR

AHİRET VARDIR

---------------------------

3-CEVAP:

EVET çok içkiyi sigarayı bırakanla karşılaştım

son yıllarda insanların dine daha fazla yönelmeleri daha bilinçi ibadet etmeleri ve

cemaat ve tarikatlerin gayretli çalışmalarının da faydası olmuştur.

---------------------------

4-CEVAP:

DİNSİZ olman hasebiyle böyle beyinsel bir masturbasyonla kendini kandırman hoşgörülebilir ama gerçek tam tersi

--------

5-CEVAP:

BU TÜR 3 GÜN ORUCA 900 SENELİK SEVAP söylemelri vatandaşı teşvik içindir ve mecazidir

1000yıllık oruç sevabı 1 Ramazan orucuna denk değildir bunu da ben söylüyorum neden çünkü farz daima nafileden üstündür

İmam Gazzalinin söylediği nafile oruç sevabıdır.İslam da 7-40-700-900 vb sayılar gerçekten çok mecazi

çokluk ifade eden sayılardır

umarım sana yardımcı olmuşumdur

tekrar takıldığın bi yer olursa ben buradayım inşallah

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1- Onlar İslam'dan almışlardı(Adem'den itibaren din İslam'dır, sonra insanlar bozuyor, tek tanrılı din çok tanrılı hale getiriliyor).

2- Onlar da İslam'dan aldılar (insanlar İslam'ı yozlaştırdıkça Allah yeni peygamber ve kitaplarla yeniden İslam'ı insanlara sunup durmuştur, hatta sadece oruç değil namaza kadar tüm ibadetleri dünyanın dört bir yanında görebilirsiniz).

3- Evet karşılaştım.

Gerçekte ise oruç ayı zevkü sefa, bol nimet ayıdır. Nimetlerle daha fazla kucaklaşma ve haz alma dönemidir.

Selam ve sevgiler.

İslam ademden beri vardı da bilmem ne salaklığından ne zaman vazgeçeceksiniz siz?

Yahudilere Allah tüm tırnaklı hayvanları yasakladık diyor?ee neden onlar aynı şeyi uygulamadılar?Nasıl İslam bu hani değişmezdi?Cumartesi yasağı yahudilere var da size niye yok?Bu İslam niye değiştir.Yahudilere giden peygamberler İslam'ı yanlış mı biliyorlardı.

Ramazan ayı Adem'den beri mi var?

Neymiş İslam Adem'den beri varmışta bilmem ne.Git bu saçmalıkların üstüne soğuk su iç.

Beynine cin tecavüz etmiş küçük yaşta birşey girmiyor kafana senin.

Kaç senedir forumlardasın hala aynı zırvalıklar.Yahu ben bu kadar YOBAZ pislik görmedim.

Senin anlattığın bilimin de dinin de .....

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Konuyla ilgili şu ana kadar cevap veren olmadı, konu dışı bir dolu cevap aldık. Şimdi size soralım;

1- Kuranda oruç kaç gün

2- İmzanızda niye kuran değilde risalei nur var, müslümanmısınız nurcumu. ?

Sayın Molla grubu arkadaşın sorusuna yanıt versin. Evet ben de merak ettim Kuran'da oruç kaç gün. Ya da Kuran'da Orucu şu kadar gün tutmak zorundasınız diyor mu?

Sitelerde Paylaş
30gün tutyorum arkadaşım

daha doğrusu Ramazan hilali görününce başlayıp

1 ay tutyoruz

bu soruyu daha önce sordun başkaları sana cevap verdi diye

ben yazmadım umarım tatmin olmuşsundur

huzura ermişsindir

Orucun 30 gün olduğunu Allah Kuran'da belirtti mi? Allah mı, Peygamber mi 30 gün tutun dedi? Kuran'dan ayet getirebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

3- Evet karşılaştım.

Selam ve sevgiler.

Orucun 30 dün olduğuna dair, Kuran'dan ayet getirebilir misiniz? 10 gün oruç tutan aleviler, traştan oruç mu tutuyorlar? Ya da Oruç ibadetini 30 gün yapmayan Yahudiler de traştan mı tutuyorlar? Aleviler haberi olmadan 20 gün az oruç tuttuklarından aslında kafir mi oluyorlar? Kuran'dan orucun 30 gün tutulması gerektiğine dair ayet getirebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

İşte böylee.. (tulumbey kimin oldu lakin başka giriş bulamadım: )) Dangalağın biri bir konu açar.. Kendince yeni bir köşeye sıkıştırma meselesi yakalamıştır.. Adı üstünde dangalak... Sonra adamın birisi çıkar tek cümle ile cevabını verir.. Veee meydanı diğer dangalaklara bırakır.. Artık cevap yazanların kelimelerinden ne çıkarırlarsa.. Ne de olsa ana konu görevini yapmış ve kenara çekilmiştir artık.. İlk sırayı zeka seviyesine göre en üst sıradaki sonra aşağı sonra aşağı vs.. sürer gider.. En son zeka mı o da ne dercesine sorular sorabilme kapasitesine sahip ine miz aldıktan sonra bombayı patlatır... Ve islam param parça.. Bize de bir bardak soğuk su düşer... İftara artık...

Sitelerde Paylaş
yok efendim neymiş yahudilerde oruç tutarmış hemdie binlerce yıl önce ! pehhhh

Siz hala kendinizi akıllı yahudileri aptal sanın, siz acaba yahudilerin tırnağı kadar olabilirmisiniz? İsrailliler kadar birbirine sahip çıkan insanlar olsaydınız bugün pkk ya ülkeyi böldürtmezdiniz be.Ben sizin müslümanlığınızın yanlış bir yol olduğunu ülkenize milletinize sahip çıkmayıp, ümmetçilik adı altında ülkeyi bölenlere destek çıkmaya başladığınız gün gördüm ve emin oldum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...