Jump to content

Dinin allahtan büyük olan asıl koruyucusu PARA

Recommended Posts

cami hocası,din kültürü öğretmeni,ilahiyatçılar vs vs.. hayatını dinden kazanacak şekilde yaşayan insanlar madem o kadar müslümanlar bu işi neden allah rızası için yapmıyorlarda,ülkemizde ve dünyada yaşayan değişik işlerde çalışan birçok insandan daha fazla ücret alarak yapıyorlar?

böylesi işlerde çalışan insanlar aldıkları ücreti ne olarak tanımlıyorlar,kime hizmet ediyorlar?çok zor değil allah için çıkıp 5 vakit namaz kılmak kıldırmak,hutbe vermek vs. camileri dolduran bir dünya ihtiyarlar var,bırakın onlar yapsın bu işleri gerçekten müslümanlarsa.

neden o kadar genç nüfus bu köhne hizmette kullanılarak köreltiliyor,gerçi kendi seçimleri ama kolay para kazanmanın kapısını açan düzene uymuşlar onlarıda tam suçlamıyorum.

ama eğer insanların emeklerini din adamlarına verip,ülkenin en büyük bütçesinden pay almasını sağlamak yerine,bırakın bu işleri gönüllüler yapsın.

varmı allah rızası için bir hocanın imamın yaptığını yapmaya gönüllü biri ? ülkemizde 85 bine yakın cami var ve 85bin tanede göt korkusu sarmış bunak bulmak zor değildir.bırakın onlar gönüllü olarak yapsın ve dine verilen bu maddi destek son bulsun.

bununla birlikte,din öğretmenleri,ilahiyatçılar ve görevi dinle ilgili olan bütün insanlara olan maddi destek dursun.

allahın gönderdiği varsayılan kuran bile para ile satılıyor..

allah madem insanlara akıl vermiş,kitap göndermiş,insanlar kendisi okuyup öğrensin ve bu burjuva yeni nesil devlet memuru peygamberlerden kurtulalım artık.

parayla kuran okutmak vs 'ye karşı çıkanlar,para ile bu işleri yapanlarada karşı çıksınlar.

o zaman görelim dini korumaya hangi allahın hangi peygamberin gücü yetecek ?

PARA dinin direğidir..

Sitelerde Paylaş

Allah aşkı ile imamlıgı düşünen tek adam görmedim çogunun dedigi şey şu ;

1-5 vakit kıldır ögretmen kadar maaş al

2-Caminin içindeki evi yada yanındaki evide sana veriyorlar imamlık süren müddetince

ben daha Allah aşkı ile imamlık yapacak olan yapan olan görmedim...

masefov o konuda haklısın fakat artık onların ekmek kapısı bu işler olmustur bu süreci değiştirmek cok zor olacaktır

Sitelerde Paylaş

Diyanet dediğin kurum dini kontrol altında tutma ücreti alıyor

sizin gibi dinsizler daha ne ister ki

boşa kaşınmayın

bu gün diyaneti lavet kaldır yarın 100 tane örgüt-tarikat-cemaat tabelasını asar

ve ....

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

boşa kaşınmayın

bu gün diyaneti lavet kaldır yarın 100 tane örgüt-tarikat-cemaat tabelasını asar

ve ....

Seninki gibi deli saite ve halüsinasyonlarına tapan bir cemaat her mahalleye tabelasını asmış ya daha ne olacak.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devletin ödediği maaşlar dışında bahşişi de bol mesleklerdir bunlar.

Müslümanlar daha iyi bilirler, örneğin ölmüşleriniz için Kuran, ya da mevlit okuttunuz. Hocalara zarf içinde belli bir miktar (okutanın sosyal statüsüne ve hoca'nın şöhretine göre değişir) bahşiş verilir, ama çaktırmadan yapılmaya çalışılır, hoca da "ne gereği vardı canım, Allah adına yapıyoruz aslında" bakışları ile zarfı yan cebe atar.

Aslında tüm dinler için geçerlidir bu işler. Bu nedenle Vatikan dünyada en az personelle en çok kâr eden holdingdir. Museviler ise en uyanıklarıdır, tüm dünyayı sövüşlerler de kimsenin ruhu duymaz :lol:

Sitelerde Paylaş

boşa kaşınmayın

ve ....

Arkadaş doğru söylüyor diyanet olmasın serbest bırakılsın hele ki bu zamanda islamın ne hallere varacagı tahmin bile edilemez.O yüzden diyanet aldıgı parayı hak ediyor gibi geliyor bana

Sitelerde Paylaş

boşa kaşınmayın

ve ....

Din dediğin katı kuralları olan bir yaptırım değilmidir.Neden kontrol altında tutulamıyormu? Ayrıca,ben çocuklarımın cami,hoca,yada ezan sesi duymalarını istemiyorum.Bunların insanda yarattığı psikolojik yıkımı tahmin bile edemezsin.Üstelik bunlara verilen paralar,senin aşağılayarak söylediğin dinsizlerin cebinden çıkıyor.Okula yardım yapın değince hiçbir müslüman yanaşmaz,Camiye yardım değince toplanan paraların haddi hesabı olmaz.Madem buralara kadar gelebilmişsin,biraz forumda araştırma yapta,dinin insanlar için ne kadar gereksiz ve zararlı ve hatta aldatıcı bir olgu olduğunu gör.Kuran uydurmalarını örtbas ediyor diye rezaleti nur diye gözümüze gözümüze sokman da yersiz.Bunlar insanlık suçudur.Sende bu suçu işlediğinin farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş

aslında değinmek istediğim konu o,bu modern peygamberler müessesesi diyanet ve türevleri olmasa din ne hale gelir?

daha doğrusu din adına harcanan paralar olmasa din ne hale gelir?

PARA>allah+peygamberler+inananlar olmuyomu sonuçta,bunların yapamadığını para yapıyor.

Sitelerde Paylaş
Devletin ödediği maaşlar dışında bahşişi de bol mesleklerdir bunlar.

Müslümanlar daha iyi bilirler, örneğin ölmüşleriniz için Kuran, ya da mevlit okuttunuz. Hocalara zarf içinde belli bir miktar (okutanın sosyal statüsüne ve hoca'nın şöhretine göre değişir) bahşiş verilir, ama çaktırmadan yapılmaya çalışılır, hoca da "ne gereği vardı canım, Allah adına yapıyoruz aslında" bakışları ile zarfı yan cebe atar.

Aslında tüm dinler için geçerlidir bu işler. Bu nedenle Vatikan dünyada en az personelle en çok kâr eden holdingdir. Museviler ise en uyanıklarıdır, tüm dünyayı sövüşlerler de kimsenin ruhu duymaz :lol:

benim büyükannemi yıkadı kadın 50 lria bahşiş aldı günde 10 ölü yıkasa 500 lira sadece bu extra :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...