Jump to content

Recommended Posts

saçma mısın ? osmanlı 1. dünya savaşında biryerlere savaş mı açtı ? zaten girer girmez bellediler osmanlıyı.

Atatürk zaten almanyanın yanında savaşa girmeyin demedi mi ? ne almayanın kazanmasından bahsediyorsun terbiyesiz !

osmanlının savaşa girmesini istememiş Atatürk,ülkesi işgal edilincede düşmanlara karşı durmak zorunda kalmış.

Bir ülkenin yaşamı tehlikeye girmedikçe savaş bir cinayettir diyen Atatürk değil mi ?

2. dünya savaşına sakın girmeyin diye tembihleyen Atatürk değil mi ?

istese musulu iki dakkada alacak olan ama vazgeçen Atatürk değil mi ?

hatayda demokratik oylama yaptıran Atatürk değil mi ?

ulan Atatürk daha fikirlerini belirtmemişken halkın %100'ü + hükümet batıcılığı ve himayeyi-mandayı desteklemiyor muydu ?

osmanlı mandacılığın yanındayı,mücadele sırasında osmanlı hükümeti manda istiyordu sen Atatürk işgal istiyordu diyorsun.

Terbiyesiz.

Çok duygusalsın gözüm :)

Ben Atatürk'ün işgal istediğini söylemedim. Eğer Osmanlı savaşı kazanıp başka devletlerin toprağını işgal ederse buna karşı çıkmayacağını söyledim.

Atatürk'ün işgale karşı olup böyle hümanist hümanist mesajlar savaş döneminde vermesinin bir zorunluluk olduğunu söylüyorum.

Haa bu Mustafa Kemal'in halkını büyük bir savaştan çıkarıp yeniden yarattığı gerçeğine bir gölge düşürür mü, elbette hayır, ama Mustafa Kemal'in o kadar

da yüce biri olduğu söylenemez. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok duygusalsın gözüm :)

Ben Atatürk'ün işgal istediğini söylemedim. Eğer Osmanlı savaşı kazanıp başka devletlerin toprağını işgal ederse buna karşı çıkmayacağını söyledim.

Atatürk'ün işgale karşı olup böyle hümanist hümanist mesajlar savaş döneminde vermesinin bir zorunluluk olduğunu söylüyorum.

Haa bu Mustafa Kemal'in halkını büyük bir savaştan çıkarıp yeniden yarattığı gerçeğine bir gölge düşürür mü, elbette hayır, ama Mustafa Kemal'in o kadar

da yüce biri olduğu söylenemez. :)

Atatürk taa dünya savaşları öncesi bir takım kitaplar okumuş bir insan,yani öyle yırtık dondan çıkıpta savaş istemiyoruz diyen biri değil,yılların birikimi vardı,osmanlı savaşı kazansaydı karşı çıkmazdı,ama desteklemezdide.

artık işgal gelince açmak zorunda kaldı.

hümanist mesajlarıda savaş sırasında değil,önüne serilen yunan bayrağını ezmediği zaman söyledi.

isteseydi yunanistana giremez miydi ? çokmu zor yunanistanı almak,Türk ordusu tamamen düzenlenmişti ve çağdaş,güçlü bir ordu kurulmuştu.

duygusal falan değilim,duygusal olsaydım işgal isterdim,Atatürkü hoptan kabul etmedim,araştırdım sorguladım.

Yüce bir insan olduğunuda söylemedim,Ancak tam insan olduğu kesindir,Klasik bir söz ama buraya uygun.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Şu aşagıdaki yazıyı deyil Atatürk Tanrı bile söylemiş olsa,BENDEN GEÇİT ALAMAZ.

--------------------

"bu memleketin topraklarında kanlarını döken ingiliz, fransız, avustralyalı,yeni zelandalı, hintli kahramanlar! burada, dost bir vatanın toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz.onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

-----------------

Hayır asla,bu canilere kahraman demek,yaptıklarına onay vermek demektir.Bunlar asla dost ölüleri deyildir.Türk insanının AÇIK düşmanlarıdır.

Onlar ülkemizde ölmemiş GEBERMİŞLERDİR.

Evlatlarımızı öldürenlere bu gibi sözler söyliyen Atatürk mutlaka SARHOŞ bir zamanına denk gelmişte ,ağzından kaçırmıştır.

Böyyüklerde kaçırıyor bazan.

Bir örnek veriyim.

Muhammedin taraftarları azken,karşı düşüncede insanların arasına girer şöyle der.

Sizinde Allahlarınız şafaat edebilir.

Adamlar şaşırır,yahu derler bu adam hep bizim Allahlarımızı kötülerken ,bu sefer nasılda oldu böyle söyledi.

Millet tam böyle konuşurken Muhammet Allahu ekber deyip secdeye gidince karşı tarafda secdeye gider,bir ihtiyar hariç.

Sonra ,yahu ben ne yaptım,taraftar toplamak için buda yapılırmı deye üzülürken,Muhammedin Allahı bir ayatla imdadına yetişir.

Eyyyyyyy Muhammed sen üzülmeee,Sen kendin o hatayı yapmadın,onu sana ŞAYTAN yaptırdı . O sözü senin agzına atarak..Eyer sen ahlın başında olarahdan onu yapsaydın ,senin ÜMÜYÜNÜ sıhardım.

Şeytanın ağzına attıgı bu sözü , hemen yetişip ağzını açarak aldım bu kötü sözü ağzından.

Emmmeeeeeeee, burda biri yalan söylüyor ama kim.

Eskü diyanat işleri başkanı SÜLÜMAN ATAŞDA deyoki,Eyi bir müslümanı ŞAYTAN gandıramazzzzzzzzz.

Şincik süleyin bahah.

Şaytan Allahın adamını gandırabilebülermi , yohsanam gahdırabilebülemezmi?

Benim çoh beyendiyim Sülüman Ataşın başına ataşı vurarahdanmı attı bu sözü dersiniz.

Benim USUN BİŞİ oldu.

Yandım Allah:-)))))).

Yoksa ,ülkesini milletiyle dolu dolu seven ATAMIZ böyle ıskalıyamaz.

Mutlaka bir kaç kadeh attığı bir zamana denk gelmiştir :-)))))).

Yohsa budamı ŞAYTANIN İŞİ?

İzmirde bir lokantada Toplanmişlar,hem konuşup hemde içiyorlarmiş.İzmir valisi perdeleri kapatırki içtiklerini halk görmesin.

Atatürk bu durumu görünce ,napıyorsun valibeg der.

Valide ,paşam iştiyimizi halk görmesin diye :-)))))))

Paşada , aç ülen perdeleri,perdeler kapalı olursa bu seferde halk derki , PAŞA İÇERDE BÖYYÜKLER KARI OYNATIYOR , dansözlerin şurasına burasına bahıyorlar.Ambuu daha kötü yaaaaaa:-))))))).

Atanın maşallahı vardı valleee:-))))))).

Yuhardaki sözleri biri uydurmuştur.

Böyyük ehtimelle bu sözler SAGIRINDIR.

Çünkü o büle katakullik işlerdee coh becerikliydi.

Katakullı işleri hep İsmete yaptırırdı ULU ÖNDER IRAHMATLIH.

Yattığı yer CENNET OLSUN.

Huri , gılman, şarap işineyse biz garışmayalım. tolonbeg

Sitelerde Paylaş
İşte böyleee,

Şu aşagıdaki yazıyı deyil Atatürk Tanrı bile söylemiş olsa,BENDEN GEÇİT ALAMAZ.

--------------------

"bu memleketin topraklarında kanlarını döken ingiliz, fransız, avustralyalı,yeni zelandalı, hintli kahramanlar! burada, dost bir vatanın toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz.onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

-----------------

Hayır asla,bu canilere kahraman demek,yaptıklarına onay vermek demektir.Bunlar asla dost ölüleri deyildir.Türk insanının AÇIK düşmanlarıdır.

Onlar ülkemizde ölmemiş GEBERMİŞLERDİR.

Evlatlarımızı öldürenlere bu gibi sözler söyliyen Atatürk mutlaka SARHOŞ bir zamanına denk gelmişte ,ağzından kaçırmıştır.

Böyyüklerde kaçırıyor bazan.

Bir örnek veriyim.

Muhammedin taraftarları azken,karşı düşüncede insanların arasına girer şöyle der.

Sizinde Allahlarınız şafaat edebilir.

Adamlar şaşırır,yahu derler bu adam hep bizim Allahlarımızı kötülerken ,bu sefer nasılda oldu böyle söyledi.

Millet tam böyle konuşurken Muhammet Allahu ekber deyip secdeye gidince karşı tarafda secdeye gider,bir ihtiyar hariç.

Sonra ,yahu ben ne yaptım,taraftar toplamak için buda yapılırmı deye üzülürken,Muhammedin Allahı bir ayatla imdadına yetişir.

Eyyyyyyy Muhammed sen üzülmeee,Sen kendin o hatayı yapmadın,onu sana ŞAYTAN yaptırdı . O sözü senin agzına atarak..Eyer sen ahlın başında olarahdan onu yapsaydın ,senin ÜMÜYÜNÜ sıhardım.

Şeytanın ağzına attıgı bu sözü , hemen yetişip ağzını açarak aldım bu kötü sözü ağzından.

Emmmeeeeeeee, burda biri yalan söylüyor ama kim.

Eskü diyanat işleri başkanı SÜLÜMAN ATAŞDA deyoki,Eyi bir müslümanı ŞAYTAN gandıramazzzzzzzzz.

Şincik süleyin bahah.

Şaytan Allahın adamını gandırabilebülermi , yohsanam gahdırabilebülemezmi?

Benim çoh beyendiyim Sülüman Ataşın başına ataşı vurarahdanmı attı bu sözü dersiniz.

Benim USUN BİŞİ oldu.

Yandım Allah:-)))))).

Yoksa ,ülkesini milletiyle dolu dolu seven ATAMIZ böyle ıskalıyamaz.

Mutlaka bir kaç kadeh attığı bir zamana denk gelmiştir :-)))))).

Yohsa budamı ŞAYTANIN İŞİ?

İzmirde bir lokantada Toplanmişlar,hem konuşup hemde içiyorlarmiş.İzmir valisi perdeleri kapatırki içtiklerini halk görmesin.

Atatürk bu durumu görünce ,napıyorsun valibeg der.

Valide ,paşam iştiyimizi halk görmesin diye :-)))))))

Paşada , aç ülen perdeleri,perdeler kapalı olursa bu seferde halk derki , PAŞA İÇERDE BÖYYÜKLER KARI OYNATIYOR , dansözlerin şurasına burasına bahıyorlar.Ambuu daha kötü yaaaaaa:-))))))).

Atanın maşallahı vardı valleee:-))))))).

Yuhardaki sözleri biri uydurmuştur.

Böyyük ehtimelle bu sözler SAGIRINDIR.

Çünkü o büle katakullik işlerdee coh becerikliydi.

Katakullı işleri hep İsmete yaptırırdı ULU ÖNDER IRAHMATLIH.

Yattığı yer CENNET OLSUN.

Huri , gılman, şarap işineyse biz garışmayalım. tolonbeg

Atatürk değilde senin kafa 3500 olmuş sanırım.

noldu len başbuğunun senin gibi ırkçı çıkmaması battı mı sana ?

yazıyı tamamen koyamadım çünkü yer yetmyor,bir de diyor ki mehmetçiklerimiz ile koyun koyuna yatıyorlar.

Atatürk senin o küçük beyninden katlarcasına sahipti,O askerler oraya isteyerek mi geliyor ? hükümet yolluyor,askerler buna karşı çıkamaz,işini yapmak zorunda.

Her ülkenin ölen askeri şehittir,Atatürk bunu sezmiş,senin gib at gözlü bakmıyor dünyaya.

Terbiyesiz Atatürk düşmanı seni.

içkili yazdığını varsayıyorum yoksa sakın bi daha yok Atatürk içmişte öyle olmuş falan deme terbiyesiz ahlaksız seni.

Zaten yazdığın mesajların bi acaip sarhoş sarhoş geliyorsun siteye.

Hastamısın nesin sen.

Sitelerde Paylaş
:D

Yav İstanbul'u almak o kadar kolay mı? Kaç kere kuşatılmıştı Osmanlı'dan önce. Savaşı kazanmış Osmanlı'ya bazı çatışmaları kaybettiği için çamur atıyorsun. Osmanlı çok iyi bir strateji yürütemeseydi gene alınamazdı İstanbul. Fatih'in zekası bu kuşatmanın başarılı olmasında önemli rol oynamıştır tabi.

Ben neden camur atayim Osmanliya? Osmanli imparatorlugu ve Istanbul kusatmasi hakkinda cok kapsamli kaynaklar okudum. Evet istnbul daha once saldiriya ugramisti (Araplar ve sanirim Persler tarafindan) ama o zamanlar Bizans gercek anlamda bir imparatorluk idi. Osmanlinin hucumu sirasinda ise kimseden yardim alamayan bir sehir devleti..

Fatihin zekasi tek basina yetmismidir bilinmez. Onemli komutanlarindan yunanli Zaganos Pasanin etkisini goz onunde tutmak lazim. Zaganosun israri olmasaydi geri cekilme buyuk anlamda muhtemeldi.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ülen,sen Türk ata sözünü bilmezmisin be GAFİL :-))))).

Kötü söz söyleyenindir.

Yani bana ne söyledinse,kendine söyledin oluyor.

Şincik yahalandın.

Sen Atatürke tapıyorsun.

Yanıya islamcılar sana söylediklerinde hahlılar.

Ülen Kırro,şimdi ulu önderimiz içmiyomuydu diyorsun?

Hemde Cennetu alada verilecek Ala şaraplardan içiyordu.

Sahın içmiyordu deme,İslamcıların El_İlahı çarpar seni.

Bana söylediklerini

Hacıya

Oğuza

Mürtedd

Ve varyozlu görevlilere seni demeycem.

Emmeeee,didiklerini ,yaglıyarah,cilalıyarah,sivrilterek sana geri gönderıyom.

Aldın vede gabul ettin.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
İşte böyleee,

Ülen,sen Türk ata sözünü bilmezmisin be GAFİL :-))))).

Kötü söz söyleyenindir.

Yani bana ne söyledinse,kendine söyledin oluyor.

Şincik yahalandın.

Sen Atatürke tapıyorsun.

Yanıya islamcılar sana söylediklerinde hahlılar.

Ülen Kırro,şimdi ulu önderimiz içmiyomuydu diyorsun?

Hemde Cennetu alada verilecek Ala şaraplardan içiyordu.

Sahın içmiyordu deme,İslamcıların El_İlahı çarpar seni.

Bana söylediklerini

Hacıya

Oğuza

Mürtedd

Ve varyozlu görevlilere seni demeycem.

Emmeeee,didiklerini ,yaglıyarah,cilalıyarah,sivrilterek sana geri gönderıyom.

Aldın vede gabul ettin.

Tolonbeg

içmiyo falan demedim arkadaşım saçmamısın sen saçma sapan şeyler yazıyosun

Sitelerde Paylaş
Destandır doğrudur.Ergenekonda bir Türk destanıdır.

Destan Kahramanlık masalı demek. Kurtuluş savaşı da kahramanlık masalı. Başka birşey degil.Yeni bir ülke kuruldu, bu da masalı destan yapar. Iyimi oldu kötümü oldu tartışması yapmıyorum

Destan "Bir kahramanlık hikâyesini veya bir olayı anlatan, bla bla" koskoca ülkenin yıkılıp yenisinin kurulmasında kötü yada iyi olsada bi kahramanlık vardır.

Sitelerde Paylaş
inevitablenın gavsın konusuna cevap niteliğinde açtığı başlık,

gavsın başlığı ile birleştirilmiştir.

bilginize...

Konuyu var ya mahvettisniz. O başlı başına bir değerlendirmeydi. Bir cevap değildi. Ah ah. Onu kim okuyacak orda şimdi. Bu yaptığınız aklı karı mı şimdi? Yahu benim başlığıma neden dokundunuz. Küçük başlıkları böle toparlasanıza. Ya v bu başlık küük bir cevap değildi. Ben onu herkes okusun diye hazırlamaıştım. Of murted offffff....

Sitelerde Paylaş
güzel sorular eklemişsin... :good:

şey dostum bişi sorucamda gözlerim bozuk monitordeki yazıları sağlıklıcana okuyamıyorum şey ıııı senin kullanıcı adın "gays" mı aceba ? ki eğer kullanıcı adın gays sa sen ve senin gibi düşünenlerdn çokmu var ? çünkü kullanıcı adının sonunda s takısı var ingilizcede çoğul anlamında saygılarımla :)

Sitelerde Paylaş

resmi tarihimizde bize anlatılan kurtuluş savaşı destanında halka yıllardır söylenen yalanlardan biride kurtuluş savaşının emperyalizme karşı verildiği..

oysa milli mucadele emperyalizme karşı verilmiş bir savaş değildi olamazda zaten.nedense bizim tarihçiler hep bu mücadeleyi yunanlıların izmire çıkartma yapmasıyla başlıyorlar nedense....aslında biraz daha önceye gidilirse osmanlı devleti 1.emperyalist paylaşım savaşına(1.dünya) taraf olarak yani pay kapmak için girmiştir...şimdi bu paylaşım savaşına taraf olarak girmiş bir devlet nasıl olurda antiemperyalist bir mücadele verir buda tarihçilerimiz düştüğü ve kurcalamak istemedikleri bir çıkmaz konudur....

bir başka şey de o dönemin ulusal kurtuluş savaşı olarak tarih kitaplarında okutuluyor olması, aslında buda bir hurafedir......itilaf devletleri bizim ulusal kimliğimizi ve türklüğümüzü tanımammzlık yapmadıkları için onlara karşı savaş versekte bunun adı ulusal kurtuluş savaşı olmazdı olamazdı zaten.....

Sitelerde Paylaş
resmi tarihimizde bize anlatılan kurtuluş savaşı destanında halka yıllardır söylenen yalanlardan biride kurtuluş savaşının emperyalizme karşı verildiği..

oysa milli mucadele emperyalizme karşı verilmiş bir savaş değildi olamazda zaten.nedense bizim tarihçiler hep bu mücadeleyi yunanlıların izmire çıkartma yapmasıyla başlıyorlar nedense....aslında biraz daha önceye gidilirse osmanlı devleti 1.emperyalist paylaşım savaşına(1.dünya) taraf olarak yani pay kapmak için girmiştir...şimdi bu paylaşım savaşına taraf olarak girmiş bir devlet nasıl olurda antiemperyalist bir mücadele verir buda tarihçilerimiz düştüğü ve kurcalamak istemedikleri bir çıkmaz konudur....

bir başka şey de o dönemin ulusal kurtuluş savaşı olarak tarih kitaplarında okutuluyor olması, aslında buda bir hurafedir......itilaf devletleri bizim ulusal kimliğimizi ve türklüğümüzü tanımammzlık yapmadıkları için onlara karşı savaş versekte bunun adı ulusal kurtuluş savaşı olmazdı olamazdı zaten.....

Senin türk olduğuna inanmıyorum.Biz diyerek pisliğine bizi karıştırma pislik herif!!! Kimliğini ele geçirmeye çalışacağım....

Sitelerde Paylaş
Türk ün eleştirimi hani nerde?

Türk eleştirisi nasıl oluyor? Sayfalar dolusu çözümleme mi yapılmalı? Yoksa beklediğin gibi iki cümleden biri Türkleri pohpohlamaya yönelik mi olmalı?

Bu arada kimliğini ele geçirmeye çalışcağım demen hiç hoş bir şey değil. Saçmalıyorsun Loneliness. Başlığın başından beri takip ediyorum, ortaya bir fikir koymayıp sürekli saldırmışsın.

Sitelerde Paylaş
Türk eleştirisi nasıl oluyor? Sayfalar dolusu çözümleme mi yapılmalı? Yoksa beklediğin gibi iki cümleden biri Türkleri pohpohlamaya yönelik mi olmalı?

Bu arada kimliğini ele geçirmeye çalışcağım demen hiç hoş bir şey değil. Saçmalıyorsun Loneliness. Başlığın başından beri takip ediyorum, ortaya bir fikir koymayıp sürekli saldırmışsın.

Bir türk'ün eleştirisi derken kastettiğin eleştirilenin türk olması ise bu normaldir.Ama Ben Türk üm deyipte kendi türklüğünü karalıyorsa,bu insanın türk olmadığını, türklüğü sabote ettiğini ve bunun içinde kimliğini ele geçirmeyi bir görev bilirim.Ve bunuda yapacağım....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...