Jump to content

Recommended Posts

Evet anlaşılıyorki (Ata)Türk düşmanlığı her platformda yer alıyor, kurtuluş savaşı masaldı hadi, ben Osmanlıcı değilim de Bizanslılar Fatih'e kapıları kendilerimi açtılar..Gavs denen kişi yazısının başında tarihi başka kaynaklardan araştırın diyor, Türk olmadığı belli, Bizim Kurtuluş Savaşını Yunan tarihinde araştırırsanız ne bulacaksınız, ''Türkler bizi İzmir'de denize döktü, ağzımıza sıçtı, ebemizinkini gördük'' diyemi yazacaktı..

Tarih aslında karanlıkta el yordamıyla birşeyleri tarif etmeye çalışmaktır,herkes tuttuğunu anlatır, körlerin fil tarifi gibi.Bu sözüme itiraz edecek tarihçilerede şunu söylemek isterim elbette Tarihi küçümsemek değil amacım,farklı yorumlamalardır, karanlıkta el yordamı derken anlatmak istediğim herkezin tarihi kendi ülküsüne göre yazdığıdır.Milliyetçiliğn yerine humanistliği koyabiliyormuyuz elbette hayır, keşke olabilse. İnsan egosu olduğu müddetçe her millet kendi tarihini anlatacaktır ve bu da Millet kavramını her daim canlı tutacaktır..Milletin olduğu yerde de milliyetçiliğin olması normal olacaktır..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

her görüş özgürce ifade edilip tartışılabilinmeli.

özgür insanların tabuları olmaz.

Bunlar görüş falan değil, uydurma.

Tarihi gerçeklerle alay etmekle, fikir beyan etmek arasında epeyce bir fark var.

Ben şimdi kalksam, en ufak bir bilgim olmadığı halde, milletin anasıyla ilgili görüşlerimi sunsam, hep beraber tabularımızı yıksak nasıl olur?

Bu yapılandan bir farkı olmaz tabii ki.

Sitelerde Paylaş

her görüş özgürce ifade edilip tartışılabilinmeli.

özgür insanların tabuları olmaz.

Her görüş fikir değil ki?

Olsaydı, kanıtı da olurdu, değil mi?

Kanıtsız bir görüş spakülasyondur.

Burada biz spekülasyonları değil, temeli olan fikirleri tartışıyoruz.

Sizin temeli olup da bizim tartışmayı reddettiğimiz bir görüşünüz mü var?

Nedir o görüş? Delilleri ile birlikte o görüşü belirtebilir misiniz?

Belirtemezsaniz, bizi boş yere uğraştırmayın.

Sitelerde Paylaş

Her görüş fikir değil ki?

Olsaydı, kanıtı da olurdu, değil mi?

Kanıtsız bir görüş spakülasyondur.

Burada biz spekülasyonları değil, temeli olan fikirleri tartışıyoruz.

Sizin temeli olup da bizim tartışmayı reddettiğimiz bir görüşünüz mü var?

Nedir o görüş? Delilleri ile birlikte o görüşü belirtebilir misiniz?

Belirtemezsaniz, bizi boş yere uğraştırmayın.

Bir Müslüman'a "senin peygamberin 9 yaşında karısı vardı" deyince o da aynı bunu diyor. Kanıt getir diyor. "Bu konularda kitaplar yazıldı hiç gidip bakmadın mı?" diyoruz. Turan Dursun falan diyoruz. O da diyor ki "ben Turan Muran anlamam, kanıt getir, yalancı iftiracı".

Atatürkçüler'e de diyoruz. Atatürkçülüğün "Din Bu" kitabı kitapçılarda. Ne diye görmezlikten geliyorsunuz diyoruz. Ne diye yokmuş gibi yapıyorsunuz diyoruz. Daha ne kadar kendi kendinizi uyutacaksınız diyoruz.

M1bZ2.jpg

Sitelerde Paylaş

hasan mezarcının konuyla ilgili şöyle bir analiz videosuna rastladım

http://www.youtube.com/watch?v=Mp7Tfnw4mQ4

Bütün imparatorluklar bu şekilde dağılıp gitmişlerdir.

Avusturya-Macaristan imparatorluğu da bu şekilde dağıldır, Rus imparatorluğu da.

Daha sonra Yugoslavya da bu şekilde dağıldı, SSCB'i de.

İngiliz imparatorluğu da bu şekilde dağıldı.

Osmanlı imparatorluğu da.

Irak kurtuludu, Suriye kurtuldu, Ürdün, Mısır, Libya kurtuldu.

Türkiye kurtuldu. Biz Türkiye'nin kurtuluşundan bahsediyoruz.

Atatürk Arapların kurtarıcısı değildi. Türklerin kurtarıcısıydı.

Bu olayı çarpıtıp bu şekilde açıklamak açıkça aptallık. Polemik yapmak.

Bir imparatorluk dağılıyordu. Son anlarına gelmişti. Bizim Libya'da, Mısır'da, Ürdünde, Suriye ve Irak'da ne işimiz var?

Biz misaki milli sınırlarını çizdik ve o sınırlarda demokratik bir hukuk devleti kurduk.

Diğerleri öyle bir devlet değil. Onlarla bizim hiçbir ilişkimiz yok. Biz kendi sınırlarımızdan sorumluyuz.

Dünyada barış, yurtta barış bizim ilkemiz.. Kimsenin toprağında, malında mülkünde gözümüz yok.

Makedonya'da ne işimiz var. Bosna'da ne işimiz var.

Diğer imparatorluklar da Osmanlı imparatorluğu gibi battı. Parçalanarak battı.

Geride çok daha mutlu yaşayan devletler, uluslar ortaya çıktı.

Bu salak Osmanlının devam edeceğini düşünüyor. Bu nasıl mümkün olabilir? Onun açıklamasını yapmıyor.

Çağdışı bir imparatorluk nasıl var olmaya devam edebilir?

Ne iğrenç insanlarla mücadele ediyoruz. Ne kadar değersiz ve kötü insanlarla!

Sitelerde Paylaş

Bir Müslüman'a "senin peygamberin 9 yaşında karısı vardı" deyince o da aynı bunu diyor. Kanıt getir diyor. "Bu konularda kitaplar yazıldı hiç gidip bakmadın mı?" diyoruz. Turan Dursun falan diyoruz. O da diyor ki "ben Turan Muran anlamam, kanıt getir, yalancı iftiracı".

Atatürkçüler'e de diyoruz. Atatürkçülüğün "Din Bu" kitabı kitapçılarda. Ne diye görmezlikten geliyorsunuz diyoruz. Ne diye yokmuş gibi yapıyorsunuz diyoruz. Daha ne kadar kendi kendinizi uyutacaksınız diyoruz.

M1bZ2.jpg

Biz Müslümanlara kantı getiriyoruz ama. O kanıt tapu gibi ve Müslümanların kendi kanıtları.

Kitap yazmak başka delil göstermek başka.

Kitap delil olamaz. Kendi iddiasının delili oluyor çünkü.

Siz daha delilin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Biz Müslümanlara kantı getiriyoruz ama. O kanıt tapu gibi ve Müslümanların kendi kanıtları.

Kitap yazmak başka delil göstermek başka.

Kitap delil olamaz. Kendi iddiasının delili oluyor çünkü.

Siz daha delilin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Kitap okumayı pek sevmiyorsun galiba. Sizin köyde entelektüellik başka türlü mü oluyor? Rüyaya mı yatıyorsun muhalif fikrin detayını öğrenmek için?

Sitelerde Paylaş

Başlık iktidar yalaması, şeriatçı ve forumdan durmaksızın atılan yavşak bir kişiye aittir..

Kendisi son derece önemsiz bir ayak takımıdır. Forumda fikirleri defalarca paspas edilmiş bu yavşağın başlığını önemseyenlerin aklına şaşarım...

Başlık forumda duruyorsa, forumda başlık silmeme kuralı nedeniyledir. Yoksa başlık ve başlık yazısı fosseptikten başka bir şey değildir...

NOT: başlık yazısı altına yazmışları tenzih ediyorum. Sözüm başlık yazarı yavşağadır...

Sitelerde Paylaş

Kitap okumayı pek sevmiyorsun galiba. Sizin köyde entelektüellik başka türlü mü oluyor? Rüyaya mı yatıyorsun muhalif fikrin detayını öğrenmek için?

Kütüphanemde binlerle kitap vardır.

Kitap okumak da en büyük hobimdir.

Sen kimle tartıştığını bilmiyorsun.

Tek başına kitap bir delil olamaz. İddiların kanıtı lazım. Deliller lazım.

Ben sana ibne dersem ve hakkında bir kitap yazarsam, ibneliğini kanıtlamış mı oluyorum?

Kitap yazmakla hiçbir şeyi kanıtlayamazsın bre dangalak.

Cehaletinden başka.

Daha ilk aşamada çuvallıyorsunuz. Nedir sizden çektiğimiz böyle.

Sitelerde Paylaş

Başlık iktidar yalaması, şeriatçı ve forumdan durmaksızın atılan yavşak bir kişiye aittir..

Kendisi son derece önemsiz bir ayak takımıdır. Forumda fikirleri defalarca paspas edilmiş bu yavşağın başlığını önemseyenlerin aklına şaşarım...

Başlık forumda duruyorsa, forumda başlık silmeme kuralı nedeniyledir. Yoksa başlık ve başlık yazısı fosseptikten başka bir şey değildir...

NOT: başlık yazısı altına yazmışları tenzih ediyorum. Sözüm başlık yazarı yavşağadır...

Başlık altında yazanların hepsini tenzih etmiyorsundur umarım.

Hafız relodad ve entelesan tenzih edilecek sapıklardan değil benim görüşüme göre.

Sitelerde Paylaş

Başlık altında yazanların hepsini tenzih etmiyorsundur umarım.

Hafız relodad ve entelesan tenzih edilecek sapıklardan değil benim görüşüme göre.

Tamamen haklısın... Başlık altında yazan herkesi tenzih etmiyorum... Tenzih etmediğim yavşakları herkes biliyor, zaten o yavşaklar da kendilerini biliyor...

Sitelerde Paylaş

Ben sana ibne dersem ve hakkında bir kitap yazarsam, ibneliğini kanıtlamış mı oluyorum?

Cehaletinden başka.

Yani bu kitabı okuman için seni ikna mı etmem lazım? Kitabın ismini duymak ve konusunu bilmek gidip alıp okuman için yeterli sebep değil mi? O zaman ya kitap okumayı sevmiyorsun ya da Türkiye siyaseti senin ilgin alanın değil.

Sitelerde Paylaş

Yani bu kitabı okuman için seni ikna mı etmem lazım? Kitabın ismini duymak ve konusunu bilmek gidip alıp okuman için yeterli sebep değil mi? O zaman ya kitap okumayı sevmiyorsun ya da Türkiye siyaseti senin ilgin alanın değil.

Ludwig bu başlıkta siyasetmi konusuyor, tarihmi.. ?

Sitelerde Paylaş

Cehaletinden başka.

Birinci meclisin kapatilmasina neden olan bir Ali Sukru cinayeti vardir. Bu cinayetin faili hic arastirilmamis. Ne resmi tarih anlatiminda, ne de Nutuk'da bu cinayetten hic bahsetmez. Tek bir cumle dahi yoktur. Cok suphe cekici bir sey degil mi bu?

Sitelerde Paylaş

Her yazılan kitabı okumak hem mümkün değil, hem pek akıllı bir çaba değil.

Hele senin gibi bir sapığın okunmasını tavsiye ettiği kitabı okumak aptallık olur.

Adama bak sen. Sanki yazılan her kitabı okumuş gibi davranıyor.

Çıkardğı sonuca bak. Türk siyastei benim ilgi alanım değilmiş, ya da ben kitap okumayı sevmiyor muşum?

Senin gibi çok ahmak gördü bu forum.

Burada bu kadar yazabildiğine şükret. Sapıkları hemen anlıyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...