Jump to content

Recommended Posts

yav, senin ittihatçılarla milli mücadeleyi yürütenler arasındaki

husumetten haberin yok mu?

hangi ittihatçı aynı zamanda da kuvayi milliyeciler arasında başı çekmiş?

neden bahsediyorsun sen?

gavs, bilmediğin konularda çok sıkıyorsun.

yavaş git biraz bence.

ortada gerçek anlamıyla bir milli bir mücade yok....sadece ülkenin ismi ve rejimi değişiyor..

ortadaki yığından pay almak için,, belli devletler kendi aralarında kavgaya(savaşa) tutuşuyor... sonuçta birileri yeniliyor... onlarda yenilginin getirdiği sonuna katlanıyor..

hepside bu savaşa özgür iradesi ve aynı benzer niyetlerle katıldığından ortada masun veya mağdur bir taraf yok..

ayrıca yunnaistan dışında türkiyeyi işgal etmek için türkiyeye giren bir devlette yok.. sonuçta savaş kaybedilmiş.. kaybeden tarafla net bir anlaşma imzalana kadar belli bir savaş prosedürü işleniyor.. türkiyeye yapılanlar.. itilaf devletlerinin almanyaya, bulgaristana, ve avusturyaya yaptığındna farklı değil..

ayrıca ittihat terakecilerle , kuvayi milli dediğin mücadelenin başını çekenler birinirnde farklı demek bana göre doğru değil..

örneğin atatürk ve diğer arkadaşları ittahat terakeci değilmiydiler..

akp , refah partisinden ne kadar farklı ise...kuvayi milliciler dediğin kişiler ittahat terakicilerden o kadar farklı...

atatürk birinci dünya savaşındaki yenilgiden sonra ülkede ortaya çıkan yönetim boşluğundan ve kaostan..

çok akıllı adımlar atarak.. saz arkadaşlarıyla birilikte sazı eline alarak.. yönetime el koymuştur. hepsi bu..

ben atatürkün bu konuda çok zeki ve akıllı biri olduğunu düşünüyorum.. yetenekli ve gözü pek bir adam..

ayrıca atatürkün miliyetçi olduğundan ve türk milletinin çıkarlarını gözeten biri olduğundan şüpemde yok..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gavs,mayonez

acı var mı acı ?

söyle kuzum osmanlıya ne yaptılar bu savaşta,derdiniz ne sizin ? osmanlıya nasıl bir ''raped'' yaptılar bu saldırganlığınız şizofrenliğiniz ne ?

Atatürk'le alıp veremediğiniz ne evladım ?

Sitelerde Paylaş
Allah'ü Ekber

Gerçekler Acıdır

gavs kardeşimizin ne kadar bilgili olduğu yazdığı yazıdan ortaya çıkıyor

Allah`a şirk koşmayın

Amin

gavs buda senin yardakçınmı paramı ödüyon buna ?

piyangodanmı çıktın lan sen ?

git arabistana o zaman,manyak.

Sitelerde Paylaş
gavs buda senin yardakçınmı paramı ödüyon buna ?

piyangodanmı çıktın lan sen ?

git arabistana o zaman,manyak.

Allah'ü Ekber

Beni Küfür Tuzağına Çekemiyeceksin

gavs çok değerli ve bilgili bir arkadaş bu sözüm seni niye bu kadar kızdırdı anlayamadım bana küfür edeceğine gavs iddialarını yanıtla bilgini konuştur yada cahilim de sus otur

Allah Seni ve senin gibileri islah etsin

Amin

Sitelerde Paylaş
Allah'ü Ekber

Beni Küfür Tuzağına Çekemiyeceksin

gavs çok değerli ve bilgili bir arkadaş bu sözüm seni niye bu kadar kızdırdı anlayamadım bana küfür edeceğine gavs iddialarını yanıtla bilgini konuştur yada cahilim de sus otur

Allah Seni ve senin gibileri islah etsin

Amin

alla pohpohlayacağına bilgin varsa niye birşeyler söylemiyorsun ? madem gavs çok haklı,söyle birşeyler,hemen konuyu okuyup fikrin mi değişti ? demek önceden fikrin vardı,terbiyesiz,gavsa ne cevap verecez verildi zaten.

küfür tuzağı evet biz şeytana tapıyoruz burada topluca,

alla söyle korusun seni,

aura kalkanı yapsın,

allah senin gibileri davul etsin,top etsin

Sitelerde Paylaş
şu lafı söylemek ahlaksızlıktır. sen de ahlaksız bir yobazsın. Zaman ve Vakit gazetesiyle beslenen kafası boş, cxahil ve yalancı bir şeriatçısın. Sizler utanmaz olduğunuzdan söylecek bir şey yok, burada bir şeyler söylüyorsak da sizin gibi beton kafalılara değil, diğer insanlaradır...

hakkımda istediğini düşünebilirsin... paşa gönlün bilir...

ben halk tabasınından biriyim .. benim için bu ülkenin ismi ha türkiye olmuş ha yunanistan..benim için yine bir bok değişmiyor..

yine param yoksa aç kalıyorum.. ölüme mahkum bırakılıyorum

barınmak için yine milyarlarca para ödemem isteniyor..

zaten parasi olan fransız, yunanlı gelip bu ülkenin en güzel yerine yerleşebiliyor..

benimse babamın babası bu ülke için can verdiği halde yinede bana bir bok düşmüyor..

ha zaten paran olduktan sonra gider yunanistanada yerleşirsin, amerikasınada , fransasınada

onlarda seni vatandaşlığa kabul eder..

ayrıca madem bu fransa, ingiltere, yunanistan can düşmanınız,, sizi sömürmek istiyorlar..

o halde neden onların sofrasına oturmak, avrupa birliğine girmek için can atıyorsunuz..onlara yalvarıyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
hakkımda istediğini düşünebilirsin... paşa gönlün bilir...

ben halk tabasınından biriyim .. benim için bu ülkenin ismi ha türkiye olmuş ha yunanistan..benim için yine bir bok değişmiyor..

yine param yoksa aç kalıyorum.. ölüme mahkum bırakılıyorum

barınmak için yine milyarlarca para ödemem isteniyor..

zaten parasi olan fransız, yunanlı gelip bu ülkenin en güzel yerine yerleşebiliyor..

benimse babamın babası bu ülke için can verdiği halde yinede bana bir bok düşmüyor..

ha zaten paran olduktan sonra gider yunanistanada yerleşirsin, amerikasınada , fransasınada

onlarda seni vatandaşlığa kabul eder..

ayrıca madem bu fransa, ingiltere, yunanistan can düşmanınız,, sizi sömürmek istiyorlar..

o halde neden onların sofrasına oturmak, avrupa birliğine girmek için can atıyorsunuz..onlara yalvarıyorsunuz..

öncelikle ben öyle bir şey düşünmüyorum,kimse düşmanımız değil.

ancak 1938'da ölen bir adamdan niye hesap sormaya çalışıyorsun bunları ? söyle bana osmanlıya neler oldu savaşta,benim bildiğim kadarından daha mı fazla acı çektirdiler yoksa.

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz kadar utanmaz arlanmaz ve beyinsiz adam görülmüş değildir gavs..

Sütçü imam diye biri yaşadı mı?

Mondros mütarekesi ile ingilizlerin işgaline bırakılan Antep, nasıl oldu da Fransız işgaline girdi? Sevrde çizilen harita, bilfiil aynen gerçekleşen işgalin haritası olmadı mı?

Sevr, bir plan değil, mevcudun tasdiğidir Gavs... Sevr ile zaten işgal edilmiş ve paylaşılmış olan Osmanlı'nın vaziyeti, osmanlı tarafından onaylanmıştır sadece..

Sitelerde Paylaş
öncelikle ben öyle bir şey düşünmüyorum,kimse düşmanımız değil.

ancak 1938'da ölen bir adamdan niye hesap sormaya çalışıyorsun bunları ? söyle bana osmanlıya neler oldu savaşta,benim bildiğim kadarından daha mı fazla acı çektirdiler yoksa.

benim yazımda atatürkü yargılayan bir cümlemi bulabilirsen buyur gösteriver..

ben sadece kurtuluş savaşı adı altında destanlaştırılmış olan bir masaldan bahsettim..

neyse ben bunları geçtim.. birde şöyle düşün..

eğer savaşı itilaf devletleri değilde

almanya, avusturya ile osmanlı tarafı kazansaydı ne olacaktı.??? sizin devletiniz yunanistana , italyaya ne tür bir yaptırımda bulunmaya çalışacaktı????

ve sizler bu sefer neyle övünecektiniz???? şu ingilizlerle, yunanlıları biz güzel ezdik, yedik bitirdik diyemi hava atacaktınız????

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
benim yazımda atatürkü yargılayan bir cümlemi bulabilirsen buyur gösteriver..

ben sadece kurtuluş savaşı adı altında destanlaştırılmış olan bir masaldan bahsettim..

neyse ben bunları geçtim.. birde şöyle düşün..

eğer savaşı itilaf devletleri değilde

almanya, avusturya ile osmanlı tarafı kazansaydı ne olacaktı.??? sizin devletiniz yunanistana , italyaya ne tür bir yaptırımda bulunmaya çalışacaktı????

ve sizler bu sefer neyle övünecektiniz???? şu ingilizlerle, yunanlıları biz güzel ezdik, yedik bitirdik diyemi hava atacaktınız????

hayır osmanlıya pis emperyalist yakıştırmasına devam edecektim.

kurtuluş savaşı benim egomu tatmin ediyor,

daha güzel bir Türkiye için bağımsızlığımızı kazanmamızı,ülkeyi hain amaçları için fethetmek isteyen düşmanları geri çevirdiğimizi ifade ediyor.

egomu tatmin etmek istesem hemen kurtuluş savaşı sonrası kontra atağa ingilizleri fransızları işgale gitmek isterdim,

her millet barışça yaşasın,kimse kimseye girmesin,fethetmesin.

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurtuluş Savaşı destan mı masal mı bilmem ama..

ayrıca osmanlıyı zorlamı savaşa soktular.. ingilizler, fransızlar, italyanlar direk kendileir mi gelip bu topraklara savaş açtı..

niye kimse 2.dünya savaşında türkiyeye karışmadı..

sizin atalarınız almanya nasıl olsa savaşı kazanacak bizde onun yanında savaşa giirpte.. yağmadan pay alalalım demeseydi.. kim türkiyeye karışacaktı..

kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz .... hepsi bu

Tarihte sebep sonuçlar olaylara göre değişir, tekildir..

aynı sebep başka sonuç doğurabildiği gibi farklı sebepler de aynı sonucu doğurabilir.

birincide dokundular çünkü biz kaşındık ikincide dokunmadılar çünkü kimsenin kazına puşt demedik..

düpedüz yanlış..

birinci savaş kaçınılmazdı, biz girmeyecektik de kim girecekti?

zaten savaşın konusu biziz laynn:)

"Osmanlı (hasta adam - Nikola'nın lafı) parçalanacak, Almanya tecrit edilecek"

Sykes-Picot ile bu 30 yıllık plan sudan sebeplerle hayata geçirildi..

biz girmeseydik diye bir şey yok yani..

film çekeceksin başrölü (Osmanlı'yı) oynatmayacaksın

olur mu la öle şey..

pis dımız:)

neyse, pizza gelmiş, yiyim de işime bakim..

tarihinde KARUN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kurtuluş Savaşı destan mı masal mı bilmem ama..

Tarihte sebep sonuçlar olaylara göre değişir, tekildir..

aynı sebep başka sonuç doğurabildiği gibi farklı sebepler de aynı sonucu doğurabilir.

birincide dokundular çünkü biz kaşındık ikincide dokunmadılar çünkü kimsenin kazına puşt demedik..

düpedüz yanlış..

birinci savaş kaçınılmazdı, biz girmeyecektik de kim girecekti?

zaten savaşın konusu biziz laynn:)

"Osmanlı (hasta adam - Nikola'nın lafı) parçalanacak, Almanya tecrit edilecek"

Sykes-Picot ile bu 30 yıllık plan sudan sebeplerle hayata geçirildi..

biz girmeseydik diye bir şey yok yani..

film çekeceksin başrölü (Osmanlı'yı) oynatmayacaksıni

olur mu la öle şey..

neyse, pizza gelmiş, yiyim de işime bakim..

Ikinci Dünya Savaşı'nı ön gören Atatürk bazı devletler ile antlaşma yapmıştı tehlikelere karşı,Avrupa devletleriyle ilişkiler içine girmişti ve bize karşı düşmanlıklarını unutturmuştu,Bu da ileri görüşlülüğünü gösterir Atatürk'ün.

Ayrıca ''Sovyetler Birliği bizim dostumuzdur'' demiştir Atatürk,Eee ? Adolf Hitler'in Nazi Almanya'sı bize istesede giremez,Arkamızda Sovyetler var çünkü,Önce onları bitirmesi gerekiyordu,Bitiremedi.

zaten bize dokunsa dokunsa hitler dokunurdu çünkü diğer devletler allak bullak olmuştu.

Ayrıca Atatürk'ün çekiciliğide bu işin içindedir her ne kadar komikte olsa.

Sitelerde Paylaş
Allah'ü Ekber

Gerçekler Acıdır

gavs kardeşimizin ne kadar bilgili olduğu yazdığı yazıdan ortaya çıkıyor

Allah`a şirk koşmayın

Amin

Oğuzun dediği tiplerden biri de bu işte.

Dincilerle vatan hainleri her zaman bir olup bu ülkeye kambur olmuşlardır.

Oysa bilmezler ki bu ülke batsa ilk bu adaölar batar.

Sitelerde Paylaş

Ben Türkiye'nin batı sahil kasabalarından birinde doğmuş ve büyümüş biriyim,ailemde aslen oralıdır

Dünya savaşının akabinde gerçekşen Yunan işgali sırasında babannemin iki tane teyzesi ve aileleri katledilmiş,Yunan askeri sivil köylü halkı acımasızca yoketmeye çalışmış.Komşu köylerden birinde bütün bir halk camiye doldurulup yakıldığı için hala her yıl bu olayı anma günü düzenleniyor.

Annanelerimiz,dedelerimiz bu acı olayları bizzat yaşadıkları için olsa gerek,bu palavraları millete yutturmaya çalışan şeriatçı örgütlenmeler benim kasabamda hiçbir zaman taraftar bulamamıştır,bulamazda.Halk kimin dost,kimin düşman olduğunu yaşayarak tecrübe etmiştir

Ayrıca ülkeyi savaşa sokan ve sevri imzalayan Enver denen şerefsiz bizim değil sizin atanız olur.

Sitelerde Paylaş
gavs,mayonez

acı var mı acı ?

söyle kuzum osmanlıya ne yaptılar bu savaşta,derdiniz ne sizin ? osmanlıya nasıl bir ''raped'' yaptılar bu saldırganlığınız şizofrenliğiniz ne ?

Atatürk'le alıp veremediğiniz ne evladım ?

Ayıptır söylemesi,

Atatürk bunların ecdadını elin Yunanının s.kmesinden kurtardı.

Atatürk'e yıllar sonra bile bozuk olmalarının sebebi bu işte.

Sitelerde Paylaş
Ayıptır söylemesi,

Atatürk bunların ecdadını elin Yunanının s.kmesinden kurtardı.

Atatürk'e yıllar sonra bile bozuk olmalarının sebebi bu işte.

1. dünya savaşında zaten osmanlıyı RAPED'lamışlardı Atatürk geç kaldığı için bu kadar düşmanlar :lol:

Sitelerde Paylaş
film çekeceksin başrölü (Osmanlı'yı) oynatmayacaksın

olur mu la öle şey..

Bu günü bir yere not düşün.. Karun kedi olalı miyav demeyi becermiş bu defa..

Yavuz Sivastopol'u topa tutarken, osmanlının haritası nasıldı acaba, hiç açıp baktınız mı? Osmanlı bitmişti, tükenmişti.. Elindeki tek şans, ki şans denebilirse, Almayan ile birlikte savaş girip, Almanların kazanmasını ummaktı ki, ancak böylece elinde kalana sahip kalabilecekti..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...