Jump to content

Recommended Posts

jadı ben yazımda yunanlılar bu topraklara girmemişmi dedim????

yazılanı biraz önyargılarınızla okumayı bırakın...

ayrıca senin yaşadığın batılı şehirler bir zamanlar rumlara ait değilmiydi?? senin ataların ta orta asyadan gelip oralara el bebek gül bebekmi yerleşmiş..

rumlar oraları babalarının hayrına mı size bırakmış... yoksa sizin atalarınız rumlarını kanını dökerek oraları işgal mi etmiştir????

bunu yapan nazi osmanlısıdır,oda bizim atamız değildir,taa orta asyadan dünyayı fethedeceğum diye gelip tek tek her yeri kanla alan utanmadan bide hoşgörü göstercez diyen nazi osmanlısıdır.

daha sonra nazi osmanlısı yıkılmıştır,nazi osmanlısının içindeki azınlıklar devletlerini kurmuştur Türk'ler dahil olmak üzere,

burasıda bize kalmıştır.

yani biz kimsenin toprağına girmedik,nazi osmanlısını saf dışı bırakıyoruz,yaptıklarını bende desteklemiyorum hatta nefret ediyorum ve lanetliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben gavs ın dediklerinde bi hainlik falan göremiyorum. Demişki işte destan değil masal. Hep severiz düşman bizden güçlü olsun bizde yenelim. Kıçı kırık yunan ordusu okadarda güçlü değilmiş demekki. Olsaydı yenerlerdi. yok onların topları bizden şu kadar üstün yok sayıca şukadarlar. İngilizlerin de desteği var .biz çorap bile bulamıyoruz ama galibiz.Çanakkalede meleklerin yardımı gibi damarlarımızın asil kan devreye giriyor ve gavs ın dediği gibi ülke içindeki iktidar değişiminde destan a dönüşüyor.Belkide batı gazları ve yunan devletinin hıyarlığı yüzünden bi ton insan ölüyor.Yıllarca savaşmaktan bıkmış asker kaçakları mahkemelerce suçlanıyor(asılıyor).

Halk ne biliyor ki .fedakarlık yapmış. Yapmışsa zorla yapmıştır. Silahlı askeler(yada milisler) gelip şunları şunları istiyoreuz diyecek onlarda vermeyiz mi diyexekti.

Yani sonuçta ortada bi savaş var. İşkal orduları var . belkide böyle olmak zorundaydı da şövenist bi şekilde inanmak zorundamı insanlar.

Savaştan sonra Atatürk ''biz çok güçlüyüz güçlüleri yendik'' mi demiştir ? ne yapalım yani yunanlılar saldırdıysa güçsüzler diye savaşmayalım mı buyur abi toprak senin mi olsun diyelim ?

eğer savaşı yunanlılar ile yapsaydık 10+ devletle Lozan antlaşması imzalamamız yerine karşılıklı yunanlılarla antlaşma imzalardık öyle değil mi ?

:D

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Savaştan sonra Atatürk ''biz çok güçlüyüz güçlüleri yendik'' mi demiştir ? ne yapalım yani yunanlılar saldırdıysa güçsüzler diye savaşmayalım mı buyur abi toprak senin mi olsun diyelim ?

eğer savaşı yunanlılar ile yapsaydık 10+ devletle Lozan antlaşması imzalamamız yerine karşılıklı yunanlılarla antlaşma imzalardık öyle değil mi ?

:D

diktatör olayın özü şu;

birinci dünya savaşındaki yenilgiden sonra, savaşı kazanan devletler bu topraklara gelince işgal oluyor ama ,, siz türklerin ataları istanbula zorla girip... istanbulu zorla ora halkının (rumların) elinden alınca kahramanlık ve istanbulun fethi oluyor..

ne demiş ozanın biri bu ne yaman çelişki böyle...

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
jadı ben yazımda yunanlılar bu topraklara girmemişmi dedim????

yazılanı biraz önyargılarınızla okumayı bırakın...

ayrıca senin yaşadığın batılı şehirler bir zamanlar rumlara ait değilmiydi?? senin ataların ta orta asyadan gelip oralara el bebek gül bebekmi yerleşmiş..

rumlar oraları babalarının hayrına mı size bırakmış... yoksa sizin atalarınız rumlarını kanını dökerek oraları işgal mi etmiştir????

Benim atalarımın oraya yerleşmiş olduğunu sanmıyorum,muhtemelen asimile edilmiş yerli halktılar

Bu iletimi kurtuluş savaşı diye bişey yaşanmamıştır demene karşılık yazdım.O dönem bizim oralarda büyük çatışmalar olduğu bir gerçek.Hala o dönemden kalma hikayeler,efsaneler yada kafası kesildiği halde savaşan ve 100 kişiyi öldüren efsanevi şahıslar anlatıla gelir,hatta bazı meydanlara,piknik alanlarına falan bu kişilerin isimleri verilmiştir.Batı illerinde Atatürk devrimlerinin bu kadar benimsenmiş olmasının gerçek nedeni bu olayların gerçekten yaşanmış olması bence

Yani bu saçmalıkları gidip babannemin yanında söylemeye kalksan seni süpürge sapıyla döver muhtemelen.

Sırf kurulan laik cumhuriyete bok atmak için kıçından tarih üfüren mahalle imamlarının her lafına bu kadar itibar etme.

Sitelerde Paylaş

Sevr Antlaşmasının Yunan parlamentosunun dışında hiçbir ülke parlamentosunda kabul görmemiş olması, kurtuluş savaşımızın tümden ''masal'' olarak damgalanmasını mı gerektirir? Ne alaka? Kaldı ki, diğer ülkelerin parlamentolarında kabul görmeyişinde kuvayı milliye hareketinin direnişi ve itilaf devletleri halklarının daha fazla savaş istememesinin payı vardır. İngiliz emperyalizmi, Anadolu'yu kendi işgal edemeyince Yunanistan, Ermenistan ve Kürdistan diye bu memleketi kendi piyonu olacak parçalara bölmeye çalışıp Türkiye'ye Orta Anadolu'da küçük bir toprak verecek ve onu da işbirlikçi padişah-halife ikilisi üzerinden güdümleyecekti. İngilizler kendi ordularını değil ama Yunan ordularını bu amaçlarına ulaşmak için kullandı. Biz de M.Kemal liderliğinde dünyada emperyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını verdik, devamında da hilafet ve saltanatı kaldırıp cumhuriyeti kurduk, laikliği benimsedik, bir ulus devlet kurduk ve ümmetten çıkıp millet haline geldik. AKP tayfası olan ılıman islamcı Amerikan işbirlikçileri kendi dinlerinden başka hiçbir şeye önem vermedikleri için kurtuluş savaşımıza ve onun lideri M.Kemal'a iftira atmaktan çekinmemektedirler. Cumhuriyet değerlerini gözden düşürme kampanyası düzenlenmekte ve yandaş medya eliyle bu yönde bir psikolojik harp verilmektedir.

Gericilerin, cumhuriyetin kazanımlarına olan saldırılarının temelinde ülkemizi istedikleri yönde dönüştürmek ve eskinin ''hasta adamı'' Osmanlı'yı yeni bir misyonla ayağa dikmek sevdası vardır. ABD emperyalizminin çıkarları da bunu gerektirdiği için, ülkemizdeki gericiler bu dış destekle altın çağlarını yaşamaktadırlar. Bu yeni-Osmanlı devleti, daha gerici, daha piyasacı ve daha işbirlikçi bir ülke yaratacaktır. Orta Doğu'da batan ABD'ye taşeronluk yapacaktır; daha da artırılacak olan emek sömürüsüne karşı halktan gelecek olası itirazları dinle bastıracaktır. Kürt meselesini tüm ekonomik alt yapı sorunlarından soyutlayıp basit bir kültürel mesele olarak ele almaları ve bunun üzerinden ulus devlete ve Türklük düşüncesine giydirip birleştirici unsur olarak ''müslüman'' kimliğini, yani ümmeti öne çıkarmaları boşuna değildir. Bu topraklarda aydınlanmacı ve ilerici olan herşeyi, her atılımı ve her kişiyi karalayıp gözden düşürmeye çalışmaktadırlar. Bu oyunlara karşı uyanık olmak ve cumhuriyetin kazanımlarına -daha da geliştirmek isteyen bir perpektifle- sahip çıkmak gerekmektedir.

tarihinde Ceren_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Faithnomore kusura bakma ama tam bir hayalkırıklığısın. Hesapta ilerici ve solsun. Ama heralde İşçi Partisi tarzı bir solsun. Milliyetçilikte hiç de geri değilsin. Ahmet Altan gibi hakiki sol bir insana laf atıp duruyorsun. Bilim ve felsefede de militanca bir cehalete sahipsin. Karl Popper gibi dev bir isme aşağılayıcı laflar küfürler ediyorsun. Müslüman bir cahilin Darwin'e küfretmesine benziyor. İnsan fikirlerine katılmasa bile saygılı konuşur bu tarz adamlar hakkında. Karl Popper ismini tarihe yazdırmış bir insa. Ahmet Altan bu ülkenin en aydın ve entelektüel bir ismi. Eğer ki sen de biraz saygı görmek istiyorsan çapulcular gibi her önüne gelene ve büyük isimlere ağız dolusu hakaret etmeyi bırak. Gerş kafalı olabilirsin. Türk işi "sol" olabilirsin. Ama öyle olup da efendi olabilirsin. Onu da olamıyorsun. Hem geri kafalısın hem de yobaz.

Sitelerde Paylaş
diktatör olayın özü şu;

birinci dünya savaşındaki yenilgiden sonra, savaşı kazanan devletler bu topraklara gelince işgal oluyor ama ,, siz türklerin ataları istanbula zorla girip... istanbulu zorla ora halkının (rumların) elinden alınca kahramanlık ve istanbulun fethi oluyor..

ne demiş ozanın biri bu ne yaman çelişki böyle...

nazi osmanlısındanmı bahsediyorsun,

lanet olsun ona,yaptıklarına lanet olsun,bu dünyaya gelmeseydi keşke.

nazi osmanlısı türk değildir.

dünyayı fethetmek isteyen,sürekli kan dökerek ilerleyen osmanlı yüzünden Türk'leri katliamcı biliyorlar.

ama bilmiyorlar ki nazi osmanlısının gerçeğini.

savunma dışında savaş cinayettir !

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Benim atalarımın oraya yerleşmiş olduğunu sanmıyorum,muhtemelen asimile edilmiş yerli halktılar

Bu iletimi kurtuluş savaşı diye bişey yaşanmamıştır demene karşılık yazdım.O dönem bizim oralarda büyük çatışmalar olduğu bir gerçek.Hala o dönemden kalma hikayeler,efsaneler yada kafası kesildiği halde savaşan ve 100 kişiyi öldüren efsanevi şahıslar anlatıla gelir,hatta bazı meydanlara,piknik alanlarına falan bu kişilerin isimleri verilmiştir.Batı illerinde Atatürk devrimlerinin bu kadar benimsenmiş olmasının gerçek nedeni bu olayların gerçekten yaşanmış olması bence

Yani bu saçmalıkları gidip babannemin yanında söylemeye kalksan seni süpürge sapıyla döver muhtemelen.

Sırf kurulan laik cumhuriyete bok atmak için kıçından tarih üfüren mahalle imamlarının her lafına bu kadar itibar etme.

jadı dünya savaşındaki yenilgiden sonra savaşı kazanan devletler.. sadece anoduludaki topraklara asker çıkarmamıştır...diğer savaşı kaybeden almanyayada, avusturyayada, bulgaristanada asker çıkarıp.. sıkı yönetim uygulamışlardır.. kendi işlerine gelen bir anlaşma imzaladıktan sonrada o topraklardan çıkmışlardır..

sana soruyorum şavaşan iki taraf arasında bir taraf pes edince.. iki taraf neden masaya oturur.... eğer amaç o ülkeyi işgal etmekse... savaşı bitirip masaya oturmak ne oluyor????

anlayacağın itilaf devletlerinin amacı türkiyeyi tümden işgal etmek olsa,,, hayda hayda işgal ederlerdi... adamlar , aynı anda almanyayı, osmanlıyı, avusturya imapratorluğu gibi 5-6 devleti birden dize getirmiş.. isteseler..sıradan silahlı, kazma kürekli tek başına bir türk halkını mı dize getiremeyeceklerdi..

yani ortada net bir işgal yokki... buna karşılık birde kurtuluş mücadelesi olsun...

işgal diyorsan, amerikanın arkasına birleşmiş devletleri alarak ırağa girmesi işgaldir..

Sitelerde Paylaş
Kabus Ceren hanım da damladı. O da meğerse Türk-Komunist senteziymiş. Bunlar yeni tip ulusalcı komunistlerden. Acaip bir tür. Zaten cennet vatanımızın solcusu da başka türlü olacak değildi. Her işimiz kendimize benzer bizim.

Senin gibi Amerikan yalaması olmayan herkesi ulusalcılıkla suçlama Ludwig, komik oluyorsun.

Yazdığım yazıya varsa bir itirazın buyur söyle, yoksa sus.

tarihinde Ceren_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin gibi Amerikan yalaması olmayan herkesi ulusalcılıkla suçlama Ludwig, komik oluyorsun.

osmanlıcı olmaktan iyidir

Sitelerde Paylaş

bak gavs,nazi osmanlısı adlı deccalın devleti nazi almanyasının emperyalist versiyonu pislik bir devletti,

onun yüzünden Türk'leri suçlama,Atatürk tüm yunan bayrağı ve tüm bayraklara kutsal,düşman ülkelerin askerlerine şehit demiştir.

Hatta düşman askerlerin şehitlikleri bile çanakkalede vardır,Atatürk yaptırmıştır,Analarada ''üzülmeyin,onlar güvende'' demiştir.

Yurtta barış,Dünyada barış demiştir,Türkiye Cumhuriyeti'nin barışı sağlamak için elinden geleni yapacağını söylemiştir,insanlar sosyal bir vücudun organı gibidir demiştir.

2. Dünya savaşı öncesi 2. dünya savaşının olacağını ve bu savaşa asla girmememiz gerektiğini,hatta savaş öncesi komşularımızla barış antlaşmaları imzalamıştır.

BURAYA GELIPTE NAZI OSMANLISI ADLI PAÇAVRA DEVLETININ YAPTIKLARINI TÜRK KATLIAMI DEME,BIR ARAP DEVLETIDIR,TÜRK'LER O DEVLETTE 5. SINIFTI,LANET OLSUN O DEVLETE,TÜRK'LERI BARBAR OLARAK TANITAN BU DEVLETE YAZIKLAR OLSUN.

Sitelerde Paylaş
Bu konuda iyi bir kaynak Sevan Nişanyan'ın "Yanlış Cumhuriyet" kitabıdır.

sevan nişanyan yemek tarifi kitabı yayınlasa ona dahi itibar etmem.

bir insan hangi görüşü savunursa savunsun (isterse ermeni milliyetçisinin önde gideni olsun) önce dürüst olacak. sevan nişanyan dürüst değildir.

ingilizlerin anadolu'ya sadece ermeni katliamı sorumlularını yargılamak için geldiklerini iddia edecek kadar da komiktir. aslında öyle olmadığını kendisi de biliyor ama malum "konjonktür" müsait.

Sitelerde Paylaş
Faithnomore kusura bakma ama tam bir hayalkırıklığısın. Hesapta ilerici ve solsun. Ama heralde İşçi Partisi tarzı bir solsun. Milliyetçilikte hiç de geri değilsin. Ahmet Altan gibi hakiki sol bir insana laf atıp duruyorsun. Bilim ve felsefede de militanca bir cehalete sahipsin. Karl Popper gibi dev bir isme aşağılayıcı laflar küfürler ediyorsun. Müslüman bir cahilin Darwin'e küfretmesine benziyor. İnsan fikirlerine katılmasa bile saygılı konuşur bu tarz adamlar hakkında. Karl Popper ismini tarihe yazdırmış bir insa. Ahmet Altan bu ülkenin en aydın ve entelektüel bir ismi. Eğer ki sen de biraz saygı görmek istiyorsan çapulcular gibi her önüne gelene ve büyük isimlere ağız dolusu hakaret etmeyi bırak. Gerş kafalı olabilirsin. Türk işi "sol" olabilirsin. Ama öyle olup da efendi olabilirsin. Onu da olamıyorsun. Hem geri kafalısın hem de yobaz.

İşçi Partisi filanla işim olmaz...Böyle laf salatası üretip onun bunun kitabını örnek göstereceğine sen okuduklarından ve anladıklarından bir şeyler anlatsana!!!

Ben üşenmemişim okumuşum kardeşim Sevan Nİşanyan'dan ne öğrendin ise gel anlat tartışalım bakalım...

aryıca ben Kemalist filan değilim ama Gavs'ın anlattığı saçmalıkları kabul etmk Tarihe ihanettir ve objektifliğe aykırıdır..

Karl Popper'e gelince, yahu neden daha kitabını bile okumadığınız bir adamı burada peygamber yapıyorsunuz!! Karl Marx'a etmediğin hakaret kalmadı senin ama ben en azından üşenmedim Karl Popper araştırması yaptım, adamın kitabını ve makalesini okudum yetmedi onu itin götüne sokan adamların karşıt makalelerini okudum ki bir kısmı Marksist bile değil o yüzden bana ahkam kesmeyim SOMUT ŞEYLER YAZIN....tartışalım...çok isterim...

bu konuy da tartışalım Ludwig, var mısın? hakarets,z bir biçimde, sen okuduklarından ne anladıysan bir yaz bakalım...

Sitelerde Paylaş
osmanlıcı olmaktan iyidir

diktatör,

bir dahaki sefere osmanlının konu olduğu başlıklara yazmanı

ciddi ciddi engellemeyi düşünüyorum.

ya bir ileti yazarsın, fikrini belirtirsin.

senin osmanlıyla derdinden bize ne?

senin hezayanlarınlarını okumak zorunda mı millet?

yaz fikrini sonra da bak işine.

Sitelerde Paylaş
Şimdi gelelim bu şereften yoksunların iddialarına;

Bir avuç denilen Yunan ordusu tam donanımlı ve teçhizatlı 190.000 askerden oluşurken, Kuvvayı Milliye ordusu tamamını silahlı olmayan ancak 150.000 askerden oluşmuştu. Yunan ordusunun kesin bir zafer kazanmasını arzulayan işgal devletleri, son model askeri teçhizatı durmaksızın Anadolu'ya yığıyorlardı. Teçhizat taşıyan binlerce kamyondan tutun, tanklara ve havadan saldırı yapan yüzlerce uçağa kadar her türlü modern askeri teçhizata sahiptiler. Kuvvayı milliye ordusunun ise bırakın teçhizatı, askere giydirecek elbisesi bile yoktu. Halktan çorap toplanıyordu. Askere günde ancak iki öğün, o da yarım yamalak yemek yedirilebiliyordu. Tüm bunlar anadolu halkının üstün fedakarlığı ile sağlanıyordu. İşte bir avuç dedikleri Yunan ordusuyla Kuvvayı Milliye ordusunun arasındaki keskin fark buydu. Bu günkü şeriat uzantısı köpekler, bizzat bu durumu bir avuç diyerek küçümsemeye kalkan aşşağılık gürühtur. Aşşağılıklarını inançlarından alırlar...

devam edeceğim

Yunan Ordusu başlarda 190.000 iken sonradan takviyeyle 300.000'e yakın mevcudiyet kazanmıştır, ayrıca İngiliz danışman subaylrın tavsiyesiyle bol miktarda motorlu araçlar almışlardır o dönemde tabii ki ingilizlerden kredili olark :)

İşin garip tarafı Yunanlılar hata yapmasaydılar savaşı kazanabilirlerdi...tamamen deneyimsiz komuta kademesi yüzünden savaşı kaybettiler..

Kurtuluş savaşı ile ilgili spekülasyonların kaynaklarından birisi de Neden İngilizler bizzat savaşmadılardır mesela....ama bilmezlerki İngilizler göt zoruyla hindistanı ellerinde tutuyorlar ve askeri mevcudiyetleri fazla değil işte bu nedenle yunanlıları gazlamışlardır...Zaten Anadoluda kayda değer bir şey de yok adamlar buraları yönetseler ne olacak tek dertleri Boğazları güvende tutmak ve burada herhangi bir ulus-devlete izin vermemek..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...