Jump to content

Recommended Posts

Neden?

Koca Cumhuriyet tarihinde cuntacılara meydan okuyan başka kimse var mı?

Aslında siz şapkasını alıp giden mürrebiyelere alışmış olmalısınız ki lafla kafa tutanları görünce gök görlemesi sanıyorsunuz.

12 Eylül Askeri müdahelesine ses çıkarmış mı bu zevatlar? barış derneği davasını hiç duydun mu? İçlerinde bugün darbeci dediğiniz adamlar o dönemd 12 Eylüle başkaldırdılar ve hapislerde çürüdüler..

Biz mürebbiyelere değil Darbeciler kurşun sıkan Serdar Soyerginler, Mustafa Özenç'lerin devamıyız....Laf sokuyormuşmuş yarın ABD desteğini çeksin TSK'yla tam işbirliğne gitsin görürüz bu sığırcık kuşlarını..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden?

Koca Cumhuriyet tarihinde cuntacılara meydan okuyan başka kimse var mı?

Aslında siz şapkasını alıp giden mürrebiyelere alışmış olmalısınız ki lafla kafa tutanları görünce gök görlemesi sanıyorsunuz.

Cuntacaya karşı çıkan birtek Altan familyası mı? Sen Uğur Mumcu okumamışsın herhalde. Yani katledilen onca yazarın zamanında neler savunduğunu da bilmesek burada bal gibi yutturuvereceksin bize şu liboşu bir kahraman gibi. Geç bunlar arkadaşım...

Hem sonra gidip şeriatçıların kıcını yalayarak cunta karşıtı görünmek, özünde militarizme karşı çıkmak değil iktidarın dümen suyunda nabza uygun şerbeti koymaktan başka birşey değildir. "Cuntaya meydan okumak" sözü bu bağlamda çok ucuz bir numaradır. Kim neye nasıl meydan okumuş, meydan okuyup da ne yapmış? Popülaritesini artırıp yazın alanındaki yerini sağlamlaştırmak ve karına kar katmak dışında ne yapmış bu liboş? Sen saf saf bu adamın gerçeklerin peşinde olduğuna falan mı inanıyorsun? Böyle biri olsaydı bunca sene yazmaya devam edebilir miydi sanıyorsun? Emin Çölaşanı bile işinden atan bu medya ona neden dokunumuyor sence?

Klasik, ucuz kahramanlıklar bunlar: ırkçılık düşmanı, milatarizmi eleştiren tabu deviren aydın Altan imajı sadece gözü açılmamış genç kızları yatağı atmaya yarar aslanım. Biz bunları yemeyiz.

Gerçekte ırkçılığa, yobazlığa, militarizme karşı olmadığını söyleyen bir tane bile yazar bulmak neredeyse imkansızdır (fanatikleri katmayın!). Senin liboşunun tek yaptığı iktidar içindeki güç dengesinin kendi lehine bozulmasını fırsat bilip karizma yapmak oldu. Görün artık bunları, gözünüzü biraz açın.

Sitelerde Paylaş
12 Eylül Askeri müdahelesine ses çıkarmış mı bu zevatlar? barış derneği davasını hiç duydun mu? İçlerinde bugün darbeci dediğiniz adamlar o dönemd 12 Eylüle başkaldırdılar ve hapislerde çürüdüler..

Biz mürebbiyelere değil Darbeciler kurşun sıkan Serdar Soyerginler, Mustafa Özenç'lerin devamıyız....Laf sokuyormuşmuş yarın ABD desteğini çeksin TSK'yla tam işbirliğne gitsin görürüz bu sığırcık kuşlarını..

Walla kardeş! Çetin Altan'ın cesaretinin onda biri bile oğluna geçmişse cuntacıları duman etmeye yetecektir.

ABD kiminle işbirliği yapıyor o pek belli değil de bildiğim şey Türkiye'de siviller taşları yerinden oynattı.

Sitelerde Paylaş
Cuntacaya karşı çıkan birtek Altan familyası mı? Sen Uğur Mumcu okumamışsın herhalde. Yani katledilen onca yazarın zamanında neler savunduğunu da bilmesek burada bal gibi yutturuvereceksin bize şu liboşu bir kahraman gibi. Geç bunlar arkadaşım...

Hem sonra gidip şeriatçıların kıcını yalayarak cunta karşıtı görünmek, özünde militarizme karşı çıkmak değil iktidarın dümen suyunda nabza uygun şerbeti koymaktan başka birşey değildir. "Cuntaya meydan okumak" sözü bu bağlamda çok ucuz bir numaradır. Kim neye nasıl meydan okumuş, meydan okuyup da ne yapmış? Popülaritesini artırıp yazın alanındaki yerini sağlamlaştırmak ve karına kar katmak dışında ne yapmış bu liboş? Sen saf saf bu adamın gerçeklerin peşinde olduğuna falan mı inanıyorsun? Böyle biri olsaydı bunca sene yazmaya devam edebilir miydi sanıyorsun? Emin Çölaşanı bile işinden atan bu medya ona neden dokunumuyor sence?

Klasik, ucuz kahramanlıklar bunlar: ırkçılık düşmanı, milatarizmi eleştiren tabu deviren aydın Altan imajı sadece gözü açılmamış genç kızları yatağı atmaya yarar aslanım. Biz bunları yemeyiz.

Gerçekte ırkçılığa, yobazlığa, militarizme karşı olmadığını söyleyen bir tane bile yazar bulmak neredeyse imkansızdır (fanatikleri katmayın!). Senin liboşunun tek yaptığı iktidar içindeki güç dengesinin kendi lehine bozulmasını fırsat bilip karizma yapmak oldu. Görün artık bunları, gözünüzü biraz açın.

Kimin kıçını yalıyorsa yalasın, artık kimse geceleri evinden alınıp alnına bir kurşun sıkılıp köprü altına atılmıyor. Özgürlük budur işte...

Ha! Diyeceksin geçenlerde böyle bir olay Şırnakta yaşandı, evet ama üstüne gidildi, gidiliyor. Kolay değil beyinleri özgürleştimek, yobazlığın zxincirlerini kırmak.

Artık bu ülkeyi sadece ve sadece seçilenler yönetmeli..

Sitelerde Paylaş
jadı dünya savaşındaki yenilgiden sonra savaşı kazanan devletler.. sadece anoduludaki topraklara asker çıkarmamıştır...diğer savaşı kaybeden almanyayada, avusturyayada, bulgaristanada asker çıkarıp.. sıkı yönetim uygulamışlardır.. kendi işlerine gelen bir anlaşma imzaladıktan sonrada o topraklardan çıkmışlardır..

sana soruyorum şavaşan iki taraf arasında bir taraf pes edince.. iki taraf neden masaya oturur.... eğer amaç o ülkeyi işgal etmekse... savaşı bitirip masaya oturmak ne oluyor????

anlayacağın itilaf devletlerinin amacı türkiyeyi tümden işgal etmek olsa,,, hayda hayda işgal ederlerdi... adamlar , aynı anda almanyayı, osmanlıyı, avusturya imapratorluğu gibi 5-6 devleti birden dize getirmiş.. isteseler..sıradan silahlı, kazma kürekli tek başına bir türk halkını mı dize getiremeyeceklerdi..

yani ortada net bir işgal yokki... buna karşılık birde kurtuluş mücadelesi olsun...

işgal diyorsan, amerikanın arkasına birleşmiş devletleri alarak ırağa girmesi işgaldir..

Gavsçığım

Sen iç anadoluda mis gibi şeriatınla yaşayıp giderken bir anda sarışın bir askerin gelip dinini elinden almasından,ezanı değiştirmesinden,zorla şapka giydirmesinden...vs hoşlanmamış,hatta bundan nefret etmiş olabilirsin.Ama batı bölgesinde yaşayan insanlar için olay çok farklı gelişmiştir.Bakış açısındaki fark buradan kaynaklanıyor.

İtiliaf devletleri belki Türkiyenin tamamını işgal etmeyeceklerdi,muhtemelen diğer arap ülkeleri gibi 50'lere kadar İngiliz mandasında kalacaktınız ama batı illerinde Yunanistan'ın almayı hedeflediği bölgeler kesin gitmiş olacaktı.Bundan kesinlikle eminim

Ama bağımsız olmak yada manda ile yönetilmek bazıları için bir anlam ifade etmez,önemli olan şeriatın yaşanması,kadınların kapalı olması falandır.O yüzden bu kafadaki adamlardan ne kendilerine ne ülkelerine bir fayda gelmez

Sitelerde Paylaş
Kimin kıçını yalıyorsa yalasın, artık kimse geceleri evinden alınıp alnına bir kurşun sıkılıp köprü altına atılmıyor. Özgürlük budur işte...

Ha! Diyeceksin geçenlerde böyle bir olay Şırnakta yaşandı, evet ama üstüne gidildi, gidiliyor. Kolay değil beyinleri özgürleştimek, yobazlığın zxincirlerini kırmak.

Artık bu ülkeyi sadece ve sadece seçilenler yönetmeli..

Bir toplumu sadece ve sadece bireylerin doğrudan ve özerk iradesi yönetmeli! Zaten tüm dileğimiz de bu değil midir? Buna katılmamak mümkün mü?

Ne var ki ülkemizde seçmenin iradesi sadece seçim sandığıyla sınırlı. Kendisine yalan söyleyenler içinden seçim yapmak zorunda olduğunu bile bile verir oyunu yurdumun seçmeni. Kimileri iki anahtar vaat ederek, kimileri ise dokunulmazlığı kaldıracağım diyerek gelir iktidara sonra da bunların tümü unutulur gider. Her seçimde bunaz benzer mide bulandırıcı yalanları dinleriz, seçim reklamlarına, afişlerine oluk gibi paralar harcarız; tek olup biten yağmacı grupların yer değiştirmesidir; bir çeşit vardiya sistemiyle çalışırlar bunlar. Neyse konumuz bu da değil aslında. Konuya dönelim.

"artık kimse geceleri evinden alınıp alnına bir kurşun sıkılıp köprü altına atılmıyor"

Bu bilgi doğru değil! Tek söylenebilecek şudur ki: faili meçhul (?) cinayetlerin sayısında eskiye oranla bir düşüş vardır, evet bu doğru; ama bunun nedeni demokrasimizin gelişmesi değil öldürülecek aydın kalmamasıdır. Daha geçenlerde Sivas Katliamı sanıklarına verilen komik cezalar açıklandı; yine yakın bir süre önce de işkenceci bir polisin adam öldürmekten 4 yıla hüküm giydiğini öğrendik. Bunlar senin adalet anlayışını tatmin etti mi? Hem sonra sen bu basının herşeyi dürüstçe yazdığını mı sanıyorsun? İki ay önce İzmir'de yapılan dev Cumhuriyet mitinginden sadece birkaç marjinal TV kanalı dışında bahseden bile olmadı! Şimdi tablo buyken bunun nasıl bir medya imparatorluğu olduğunu artık sen taktir et. Bunu yaparken, iktidarlar arasında yaşadığı çıkar çatışmasından sonra 1 katrilyona yakın resmi para cezasına çarptırılan medya patronunun bu başına gelenleri bir hatırlayıver. Bir kez daha söylüyorum açın artık gözünüzü. Bu hilafetçilerden ne demokrasisi bekliyorsunuz siz kardeşim! Bu ne biçim bir sersemleşme nasıl bir hezeyandır.

"Özgürlük budur işte..."

Nerde la bu özgürlük? Youtube kapatılır, kendi İDDİA şirketleri rakipsiz kalsın diye, daha çok ganyan veren Kıbrıs kökenli şans oyunları şirketlerine yasak getirilir, insan aklıyla alay edercesine bir iddianame çiziktirip yüzlerce insan gece yarısı atar topar evilerinden götürülür, aylarca yıllarca suçcuz yere hapislerde çürütülür. Ve yurdumun garip insanı da buna özgürlük der! Vay anasını, ne hale gelmişiz be!

Sitelerde Paylaş
Sen iç anadoluda mis gibi şeriatınla yaşayıp giderken bir anda sarışın bir askerin gelip dinini elinden almasından,ezanı değiştirmesinden,zorla şapka giydirmesinden...vs hoşlanmamış,hatta bundan nefret etmiş olabilirsin.Ama batı bölgesinde yaşayan insanlar için olay çok farklı gelişmiştir.Bakış açısındaki fark buradan kaynaklanıyor.

İtiliaf devletleri belki Türkiyenin tamamını işgal etmeyeceklerdi,muhtemelen diğer arap ülkeleri gibi 50'lere kadar İngiliz mandasında kalacaktınız ama batı illerinde Yunanistan'ın almayı hedeflediği bölgeler kesin gitmiş olacaktı.Bundan kesinlikle eminim

Ama bağımsız olmak yada manda ile yönetilmek bazıları için bir anlam ifade etmez,önemli olan şeriatın yaşanması,kadınların kapalı olması falandır.O yüzden bu kafadaki adamlardan ne kendilerine ne ülkelerine bir fayda gelmez

jadı hadi yazındaki hataları bulalım :)

senin zekanın we özgür düşünme yeteneğinin buranın standartları üstünde olduğunu biliyorum

herşeyi bırak sawaş bitmiş ülke kurulma aşamasında

yahu niye tüm demokrat insanlar tasfiye edilmiştir sence

anadolu sawaşını destansı mahiyetiyle öne çıkarabiliriz

ama resmi ideoloji özellikle atatürkü yüceltir

atatürk hiçde demokrat olmayan bir askerdi

hoş demokrat asker nasıl olur o apayrı bir konu (üstelik taşralı bir asker)

dönemi konjektürel bakımdan iyi tahlil edersek aslında anadolu destanı yitik bir sawaşımı konu alır

modaya uyulmuştur

bu sawaşın değerini azaltmaz zaten

neden ille olabileceklerin ötesinde bir şey yapmış olsunlar

birazda bu gözle inceleyin

Sitelerde Paylaş
Ne var ki ülkemizde seçmenin iradesi sadece seçim sandığıyla sınırlı. Kendisine yalan söyleyenler içinden seçim yapmak zorunda olduğunu bile bile verir oyunu yurdumun seçmeni

ne yani?

ödp we chp iktidara gelmeleri durumunda birbirine mi benziyecekler?

eğer cewabın ewetse biraz daha çalış bu konuları?

Sen Uğur Mumcu okumamışsın herhalde

peki sen son zamanlarda alper görmüş okudun mu hiç?

tarihinde AnArchos7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin zekanın we özgür düşünme yeteneğinin buranın standartları üstünde olduğunu biliyorum

dönemi konjektürel bakımdan iyi tahlil edersek aslında anadolu destanı yitik bir sawaşımı konu alır

modaya uyulmuştur

Tasfiye edilen demokrat insanlar derken kastın şeriatçılar sanırım,

Ayrıca ben hiç bir zaman Atatürk'ün demokrat olduğunu idda etmedim,hataları olan bir insandı.Anlatmaya çalıştığım şey sadece neden Türkiye'nin değişik bölgelerinde insanların devrimlere bu kadar farklı tepki verdikleri.Benim ailem çok dindardır,ama mesela ben sanırım 12-13 yaşlarında Türkiye'de Atatürkten nefret eden insanların var olduğunu öğrendiğimde şok geçirmiştim,nasıl,neden bunu anlamak çok zor bizim oraların insanı için.Ayrıca Atatürk neden demokrat olsun?İnsanların yönetimden demokrasi talebi mi vardı sanki?

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Faithnomore kusura bakma ama tam bir hayalkırıklığısın. Hesapta ilerici ve solsun. Ama heralde İşçi Partisi tarzı bir solsun. Milliyetçilikte hiç de geri değilsin. Ahmet Altan gibi hakiki sol bir insana laf atıp duruyorsun. Bilim ve felsefede de militanca bir cehalete sahipsin. Karl Popper gibi dev bir isme aşağılayıcı laflar küfürler ediyorsun. Müslüman bir cahilin Darwin'e küfretmesine benziyor. İnsan fikirlerine katılmasa bile saygılı konuşur bu tarz adamlar hakkında. Karl Popper ismini tarihe yazdırmış bir insa. Ahmet Altan bu ülkenin en aydın ve entelektüel bir ismi. Eğer ki sen de biraz saygı görmek istiyorsan çapulcular gibi her önüne gelene ve büyük isimlere ağız dolusu hakaret etmeyi bırak. Gerş kafalı olabilirsin. Türk işi "sol" olabilirsin. Ama öyle olup da efendi olabilirsin. Onu da olamıyorsun. Hem geri kafalısın hem de yobaz.

Ahmet Altan ı nitelendirebilecek tek kelime var oda yavşak şimde de islama yavşaklanmaya çalışıyor ...Çok üzgünüm ama ona başka bi sıfat bulamadığımdan bu kelimeyi kullandım....

Sitelerde Paylaş

şeriatçılar mı güldürme beni

zaten warla yok arası akademisyeni

demokrat karekterli siyasetçileri tasfiye eden ben miyim?

nefret edenlere şaşırdım demişsin

ewet bende çokşaşırmıştım

ama dayatma nefret doğuruyor

işin kötüsü bu atatürkü sewmeyen tayfadan gayet kaliteli kişilerede rastladım

atatürkü suçu olmadığı gibi bu insanlarında bir suçu yok bunu anlamalıyız

Sitelerde Paylaş
Bir toplumu sadece ve sadece bireylerin doğrudan ve özerk iradesi yönetmeli! Zaten tüm dileğimiz de bu değil midir? Buna katılmamak mümkün mü?

Ne var ki ülkemizde seçmenin iradesi sadece seçim sandığıyla sınırlı. Kendisine yalan söyleyenler içinden seçim yapmak zorunda olduğunu bile bile verir oyunu yurdumun seçmeni. Kimileri iki anahtar vaat ederek, kimileri ise dokunulmazlığı kaldıracağım diyerek gelir iktidara sonra da bunların tümü unutulur gider. Her seçimde bunaz benzer mide bulandırıcı yalanları dinleriz, seçim reklamlarına, afişlerine oluk gibi paralar harcarız; tek olup biten yağmacı grupların yer değiştirmesidir; bir çeşit vardiya sistemiyle çalışırlar bunlar. Neyse konumuz bu da değil aslında. Konuya dönelim.

"artık kimse geceleri evinden alınıp alnına bir kurşun sıkılıp köprü altına atılmıyor"

Bu bilgi doğru değil! Tek söylenebilecek şudur ki: faili meçhul (?) cinayetlerin sayısında eskiye oranla bir düşüş vardır, evet bu doğru; ama bunun nedeni demokrasimizin gelişmesi değil öldürülecek aydın kalmamasıdır. Daha geçenlerde Sivas Katliamı sanıklarına verilen komik cezalar açıklandı; yine yakın bir süre önce de işkenceci bir polisin adam öldürmekten 4 yıla hüküm giydiğini öğrendik. Bunlar senin adalet anlayışını tatmin etti mi? Hem sonra sen bu basının herşeyi dürüstçe yazdığını mı sanıyorsun? İki ay önce İzmir'de yapılan dev Cumhuriyet mitinginden sadece birkaç marjinal TV kanalı dışında bahseden bile olmadı! Şimdi tablo buyken bunun nasıl bir medya imparatorluğu olduğunu artık sen taktir et. Bunu yaparken, iktidarlar arasında yaşadığı çıkar çatışmasından sonra 1 katrilyona yakın resmi para cezasına çarptırılan medya patronunun bu başına gelenleri bir hatırlayıver. Bir kez daha söylüyorum açın artık gözünüzü. Bu hilafetçilerden ne demokrasisi bekliyorsunuz siz kardeşim! Bu ne biçim bir sersemleşme nasıl bir hezeyandır.

"Özgürlük budur işte..."

Nerde la bu özgürlük? Youtube kapatılır, kendi İDDİA şirketleri rakipsiz kalsın diye, daha çok ganyan veren Kıbrıs kökenli şans oyunları şirketlerine yasak getirilir, insan aklıyla alay edercesine bir iddianame çiziktirip yüzlerce insan gece yarısı atar topar evilerinden götürülür, aylarca yıllarca suçcuz yere hapislerde çürütülür. Ve yurdumun garip insanı da buna özgürlük der! Vay anasını, ne hale gelmişiz be!

Aydınları öldürenler şu anda tutuklu bulunan çakal çukur takımıydı,

derin devlet yaşayabilmek için tıpkı Osmanlının kardeş katlinde yaptığı gibi kendi aydınlarını (Mumcu ve diğerlerini) kendi eliyle öldürttü. Sırf bir gün daha fazla yaşamak için.

Hatta milleti keriz gördükleri için oldukça acemi, keriz ve bodozlama bir şekilde rahip Santoro, Malatya Cinayeti, Hran Dinki de öldürüyortken künyelerindeki aptallıktan dolayı kendilerini ele verdiler. Neyse ki artık kuytuklarını kıstırdıkları için kan ememiyorlar.

Bu arada youtubu kapatanlar, mustafa Duyarı öldürtten takımın fosil kalıntılarıdır.

Sitelerde Paylaş

neyden bhsediyorsun anlayamadım? Atatürk tek parti iktidarının Lider kişisydi ancak bu liderlik daha çok Weber'in tarif ettiği karizmatik egemenlik tarzına uygun bir liderlikti, Kemalistler tipik bir Batı Avrupa ülkesi yaratmaya çalışıyorlardı hedefleri de parlementer demokrasisi olan İsviçre, Almanya türü bir ülkeydi ancak Osmanlı mirası nedeniyle bu yola Zora dayanarak gitmek zorundaydılar.. Pek çok hatası vardır ben de eleştiririm ancak Modernleşmeci yönünden dolayı eleştirmek tam bir aptallıktır aymazlıktır onu da söyleyeyim.

Yani adamı öyle bir çileden çıkarıyorsunuzki şu Fetocular tam iktidar olsunlar da Alfabeden tut eğitim dilini birr güzel Osmanlıca yapsınlar da sizleri bir göreyim istiyorum..

İnanmıyorsun değil mi? İnanmazsın çünkü adamları tanımıyorsun, neler savunduklarını filani kafanızı kuma gömüp masa başında salla baba sallasınız..

Sitelerde Paylaş

modaya uyulmuştur

kimsenin tasfiye edildiği filan yok. edilseydi 2009 yılında ülkeyi cemaatler yönetmiyor olurdu.

onların demokratlığı halkın dini taleplerinin bittiği yerde biter. aydınlanmanın olmadığı bir coğrafyada demokratlık rüyası görenler takunyayı kafasına yer.

Sitelerde Paylaş

Demokrat derken kimi kastediyorsun isim verebilirmisin?

İkincisi Atatürk'ün her eylemini savunacak kadar benimsiyor değilim,yinede kendisine sahip olduğum için kendimi şanslı sayarım.Ama büyük hatalarda vardır o ayrı.

Ayrıca dediğim gibi Atatürk demokrat falan olmak zorunda değildi kesinlikle,halkın böyle bir talebi olmasını bırak,akıllarına bile gelmeyecek birşeydi bu.Osmanlı sülalesi yüzlerce yıl halkı yönetimden uzak tutmak için binbir çeşit rezillik yaptı,köylü cahil bir halk meydana getirdi.Bu kendini koyun sürüsü sanan insan topluluğuna,alın size seçme hakkı denseydi tımarhanalik deli olan saiti bile yeniden padişah seçebilirlerdi değil mi?

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
neyden bhsediyorsun anlayamadım? Atatürk tek parti iktidarının Lider kişisydi ancak bu liderlik daha çok Weber'in tarif ettiği karizmatik egemenlik tarzına uygun bir liderlikti, Kemalistler tipik bir Batı Avrupa ülkesi yaratmaya çalışıyorlardı hedefleri de parlementer demokrasisi olan İsviçre, Almanya türü bir ülkeydi ancak Osmanlı mirası nedeniyle bu yola Zora dayanarak gitmek zorundaydılar.. Pek çok hatası vardır ben de eleştiririm ancak Modernleşmeci yönünden dolayı eleştirmek tam bir aptallıktır aymazlıktır onu da söyleyeyim.

Yani adamı öyle bir çileden çıkarıyorsunuzki şu Fetocular tam iktidar olsunlar da Alfabeden tut eğitim dilini birr güzel Osmanlıca yapsınlar da sizleri bir göreyim istiyorum..

İnanmıyorsun değil mi? İnanmazsın çünkü adamları tanımıyorsun, neler savunduklarını filani kafanızı kuma gömüp masa başında salla baba sallasınız..

bir kere ben fetullahçılar iktidar olsun demedim

bunu elitist ideolojimiz önlesinde istemiyorum ama

dostum ben burda da istediğim herşeyi söyleyemiyor istediğimi yapamıyorum

bu ülke beni boğuyor bu anlamda

ama siz konuyu dinci iktidara fırsat wermek olarak görüyorsunuz

ama ha molla ha asker yönetmiş

seni beni düdüklemeleri sadece onların keyfiyetine kalmış

bu arada bende atatürk için niye böyle yaptı demem çünkü saçma olur :D

sadece böyle yaptı diyorum

kimsenin tasfiye edildiği filan yok. edilseydi 2009 yılında ülkeyi cemaatler yönetmiyor olurdu.

onların demokratlığı halkın dini taleplerinin bittiği yerde biter. aydınlanmanın olmadığı bir coğrafyada demokratlık rüyası görenler takunyayı kafasına yer.

o dönemi daha iyi araştır ben şimdi bir iki isim yazsam kıyamet kopar

çünkü bilen bilmeyen sert bir karşı çıkış moduna girer

ama şunu söyliyeyim şeriatçılardan falan bahsetmiyorum

Sitelerde Paylaş
Demokrat derken kimi kastediyorsun isim verebilirmisin?

İkincisi Atatürk'ün her eylemini savunacak kadar benimsiyor değilim,yinede kendisine sahip olduğum için kendimi şanslı sayarım.Ama büyük hatalarda vardır o ayrı.

Ayrıca dediğim gibi Atatürk demokrat falan olmak zorunda değildi kesinlikle,halkın böyle bir talebi olmasını bırak,akıllarına bile gelmeyecek birşeydi bu.Osmanlı sülalesi yüzlerce yıl halkı yönetimden uzak tutmak için binbir çeşit rezillik yaptı,köylü cahil bir halk meydana getirdi.Bu kendini koyun sürüsü sanan insan topluluğuna,alın size seçme hakkı denseydi tımarhanalik deli olan saiti bile yeniden padişah seçebilirlerdi değil mi?

üniwersite öğretmenleri

milletwekilleri

aydınları kastediyorum

arat bulursun zaten

bu arada atatürk ün demokrat olmaması dediğim kişilik yönüyle gücünü kullanarak diktatör oldu

şahsi menfaat gözettiği için değil yanlız belirteyim

bende atatürkü eleştimiyorum senin kendini şanslı saymanı eleştiriyorum

Sitelerde Paylaş
üniwersite öğretmenleri

milletwekilleri

aydınları kastediyorum

arat bulursun zaten

bu arada atatürk ün demokrat olmaması dediğim kişilik yönüyle gücünü kullanarak diktatör oldu

arkadaşım, 1933 Üniversite reformundan bahsediyorsan şayet dediğin gib bir durum yk, ama bence sen İnönü dönemindeki Tasfiyelerle karıştırıyorsun..

ne yazacaksan artık somutlaştr da millet yorulmasın bari..

Sitelerde Paylaş
üniwersite öğretmenleri

milletwekilleri

aydınları kastediyorum

arat bulursun zaten

Bir isim ver allah rızası için yahu,kimmiş bu Osmanlının değerli demokrat akademisyenleri?

Benim kendimi şanslı hissetmemi nasıl eleştirebilirsin,ben bir kadınım,beni şeriat faşizminden kurtarmış olan bu alkolik diktatörü seviyorum,bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

dünyada üç büyük kavga sebebi vardır , para, din ve ırk..

din ve ırk ,bu ikisi boktan bir kavga sebebidir.. bir ırkı sevmeyen ,kendini başka bir ırktan tanımlayan birinin ,düşman olduğu ırkın tarihinine saldırması gereksizdir ,gerzekçedir..bir ırka düşman olmakda gerzekçedir ,duygusal birşeydir, insana hiç bi faydası yoktur..ırkçılıkda gerzekçedir çünkü gerçekte herkez insan ırkına aittir ,insanda hayvan ırkına aittir..

tarihinde oguz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...