Jump to content

Müslümanlara sorular ?

Recommended Posts

Neden dünyanın en geri kalmış,en anti-demokratik,en kötü yönetilen ülkeleri müslüman ülkelerdir?Neden bu ülkelerden hiç bilim,sanat,felsefe çıkmaz?

şöyle ki ;

bzı saftiriklere herşeyin "gavurlardan" geldiği midesinin sonuna kadar yutturulur.

halbuki bilmezler tuvalet bile avrupaya 17.yy girdi.

bilmez bazı cahiller parisin 17.yy sonuna kadar "bok" koktugunu

hatta anlayamaz neden paris te parfüm sekörünün bu kadar ileri dzeyde oldugunu

Bilim sanat felsefe mslüman ülkelerde vardır.Hatta liderliğini bile yapmıştır.

ALLAH VARDIR.

Luuu

tarihinde Luuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ha içkiyi yoktan var ettik biz yani

yoktan yaratmadın sadece mevcut element ve kimyasal reaksıyonlarla "yaptınız"

yaratmak farklı - yapmak farklı

ALLAH VARDIR.

Luuu

Sitelerde Paylaş
1. soru Peygamberler sınva tabi midir ? tabi değilse neden değildir...

2. soru Allah günah olduğu halde neden içkiyi yaratmışdır...

3. soru Neden Allah uyuşturucuyu, zararlı ve bağımlık yapan bitkiler yaratmışdır...

4. soru Neden Arapça dünyanın en çok konuşulan dili değil...

5. soru tüm canlıları insanlar için yaratan bir allah neden insaları barındıracak bina ve yapılar yarat mamışdır...

bili bili:) bende bişey sorcan sandım.

sen kamyonunu alda parka git hadee:)))

Sitelerde Paylaş

evet müslüman arkadaşlar sorulara çocukça demişler ama kendileri daha ilk sorudan tökezlemişler ve birbiriyle tartışmaya düşmüşlerdir. içkiyi ve uyuşturucuyu allah mı yaratmıştır? allah yaratmış diyen müslüman da var yaratmamış diyen müslüman da var. buyrun burdan yakın :D eğer allah yaratmışsa bütün kötülükleri allah yaratmıştır ve kötülük yapan %100 güvenilir değildir. böylece gönderdiği kitabın da yalan olma ihtimali en az gerçek olma ihtimali kadardır. (kitap zaten yalan da ben inanıyormuş gibi yazdım yazımı :D)

arapça neden dünyada yaygın değil? arapça bu dünya dili değil. öbür dünyada her yerde arapça konuşulacakmış. öyle bir hadis felan da dolanıyordu ortalıkta neyse konu bu değil.

bu başlığı ilgi ve alaka ile takip edicem. bakalım çoluk çocuk sorularında müslümanlar nasıl birbirlerini yiyorlar.

bu arada herkes şunu iyi bilr ki, bir çocuğun sorusu çoğu zaman yetişkinlerinkinden daha zordur. tabi olgun bir cevap vermek istenirse.

hadi bakalım müslümanlar birbirinizi yemenizi izliyorum :D

Sitelerde Paylaş

Bak eflatun bu bebelere balon tipi sorular hala burada duruken ve bir kısım

vatandaş cevap yazmışken benimde ateist arkadaşlara sorularım vardı:

aklı olmayanın aklı yaratması

görmeyenin göz yaratması

duymayanın kulak dizayn etmesi nasıl mümkündür dersin?

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=26623&st=0

gibi ama şimdi tavanarasında ne dersin sen cevap verebilirmisin sorularıma?

Sitelerde Paylaş

3. soru Neden Allah uyuşturucuyu, zararlı ve bağımlık yapan bitkiler yaratmışdır...

5. soru tüm canlıları insanlar için yaratan bir allah neden insaları barındıracak bina ve yapılar yarat mamışdır...

keşke evinde darwinin kitabı yerine bir kuran bulundursaydın bu soruları çoktan öğrenirdir.

Sitelerde Paylaş
Neden dünyanın en geri kalmış,en anti-demokratik,en kötü yönetilen ülkeleri müslüman ülkelerdir?Neden bu ülkelerden hiç bilim,sanat,felsefe çıkmaz?

Bence sevgili Jadicim.. Bunun nedeni salt dinin nedeni ile alakalı değil bence batıda adamların bizlerden yüzyıllar önce din ve sanatta reform yapabilmeleri ile alakalı....

Sitelerde Paylaş
keşke evinde darwinin kitabı yerine bir kuran bulundursaydın bu soruları çoktan öğrenirdir.

neden herşey darwin e bağlıyorsun anlamadım..Ama doğru sen dün darwin i komünizmin kurucusuda yapmıştın....:)))))))

Evrim teorisinde darwinin yeri çok önemlidir ancak darwin zamanındaki teoriye göre boşluklar hızla doluyor ve bilim araştırmalara devam ediyor , sizler ise hala kafanız darwinde kaldığı için daha doğrusu size bu öğretildiği içn aynı kelimelerle aynı karşı çıkışları yapıyorsunuz..

Neyse ben mesela elimde kuran varken ateist oldum , türlerin kökenini filan çookk geç okudum çok geç :)

Sitelerde Paylaş
yoktan yaratmadın sadece mevcut element ve kimyasal reaksıyonlarla "yaptınız"

yaratmak farklı - yapmak farklı

ALLAH VARDIR.

Luuu

yoktan var etmediysek allahın parmağı vardır bu işte :good:

Sitelerde Paylaş

1.cevap Peygamberler Hakkında soru sorman için, onları anlaman ve onlar hakkında bilgi sahibi olman gerekir ki bu da sende yok anladığım kadarıyla

2.cevap Sen okulda öğretmenin seni hiçbir sınava tabi tutmadan , hiçbir zorluk çektirmeden seni dersten geçirmesini bekler misin ? Allahın insan üzerindeki sınavının soruları da bu tür içki kumar vs. oluyor. Eğer sınıfı geçmek istersen, bunlardan kendi uzak tutmalısın...

3.cevap 2. cevabı kontrol et aynı soruyu sormuşsun

4.cevap Arapça islamiyetin şartlarındandır diye bir yazı mı okudun biryerde? Araplara indirilmiş bir Kur'an , ve bunları tanıyan yabancı ırklar. Dil ırk ayrımı yapmaz islamiyet. Onun için sadece insanlık vardır bütün olarak...

5.cevap Herşeyin olsa , hayatın hiçbir zorluğu olmasa , sence hayatın tadı olur muydu ? Kimi insan fakirlikle sınava tabi tutulur kimisi ise zengiliğiyle...

Not olarak yazıyorum : Bu cevapları büyüklerine sor onlar sana açıklarlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...