Jump to content

PEYGAMBER EĞER GERÇEKTEN PEYGAMBER DEĞİLSE NASIL GELECEĞİ BİLİYOR?

Recommended Posts

tebrik ederim ama

şunu da ekleyelim

Gaybı yalnız Allah bilir bir de bildirdiği peygamberleri(Cin 26-27)

Yazının tamamını okuma zahmetine katlansaydın, Kuran ayetlerinin zaten gaybın peygambere bildirildiğine tek işaretler olduğunu belirtmeye çalışmıştım. Yani Allah, Cin/27-28'de de bildirdiği üzere onlar aracılığıyla insanları uyaracağı için elçilere gayb ayetlerini vahiy ediyor.

Bu da demektir ki, AhmetBaha'nın Muhammet'e dair gayb iddiaları zaten Kuran'da ayet olarak yer almalıydı. Kuran'da buna dair ayetler olmadığına göre, zaten sadece Allah'ın bildiği gayba ait bir bilgi de yok ortada.

Anlatabildim mi acaba? :huh:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bi kaç beyin hücren varsa bundan daha ikna edici itirazı yapabilirsin

yoksa yapamaz mısın?

daima HODRİ MEYDAN

-----------------------

HADİSLERİN KAYNAĞI VAR arkadaşım yanlış diyen isbat etsin

edemeyen iftira atmasın, takdir edersinizki müfteri şerefsizdir

Evet işte sizlere Nurcu gerçeği.. Bunlar Kurandan bihaberzavallı beyinleri yıkanmış yaratıklardır.. Nurcuların başı kendisine yontttuğu hadislerle bu insanlara Kuran ı unutturmuştur..

Bakalım Kuran gayb konusunda ne diyor..

Göklerde ve yerde Allah tan başka kimse gayb ı bilemez. (En-Neml- 27/65)

GAYB ALLAH ındır ?(Yunus 10/20)

Gayb ın anahtarları o nun yanındadır. Onları ALLAH tan başkası bilemez. ( El-En-Am 6/59 ).

Ayrıca Peygamber de ?ben size Allah ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gayb ı da bilmem? (El-En-Am 6/50)

Ben size ?Allah?ın hazineleri benim yanımdadır? demiyorum. Gaybı da bilmem. ?Ben meleğim? de demiyorum? (Hud: 52/31)

Bak birde Nurcular için ne demiş Kuran: Onlar yalnızca zanna uymaktadırlar. Oysa gerçekte zan, haktan yana hiçbir şey ifade etmez. (53/28)

Al bak birde sana hadis: ?Kim Muhammed, yarını bilirdi derse Allah?a iftirât etmiştir? demiştir. (Buhari, Tefsir, sure: 53; Müslim, İman: 287).

Birde bu allah Kuran da Arabistan dışında olan bir şey bilebilseydi ya.. Ama yok işte.

eline sağlık bende bu ayetleri araştırıyordum sen yazmışsın...

evet ahmetbaha ne diyordun ?

özellikle hadis ilginç değilmi ?

kim muhammed yarını bilirdi derse MÜFTERİDİR diyor ...

tarihinde darius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gaybı yanlız allah bilir

Fakat bu başkasına bildermeyeceği anlamına gelmez.Burda zaten gaybı bile kudretinin ancak allahta olduğu vurgulanıyor.

Peygamber bir beşerdir gaybı bilemez.Ama allah bilir resulune bildirebilir.Peygamber yarınıda bilemez öbür günüde.Fakat allah bilir dilerse bildirir.

Bu mesele gaybı bilme kudretinin kimde olduğu meselesidir.Hadisler doğrudur.O olaylar olmadan önce bile bilinen ve kitaplarda yazılan hadislerdir.

Sitelerde Paylaş
Gaybı yanlız allah bilir

Fakat bu başkasına bildermeyeceği anlamına gelmez.Burda zaten gaybı bile kudretinin ancak allahta olduğu vurgulanıyor.

Peygamber bir beşerdir gaybı bilemez.Ama allah bilir resulune bildirebilir.Peygamber yarınıda bilemez öbür günüde.Fakat allah bilir dilerse bildirir.

Bu mesele gaybı bilme kudretinin kimde olduğu meselesidir.Hadisler doğrudur.O olaylar olmadan önce bile bilinen ve kitaplarda yazılan hadislerdir.

o söz peygamberimize ait değil zaten.. zahmet edip kaynağa göz atarlarsa... yok hadislere bu kadar bağlı iseler dolduralım burayı hadislerle...

Sitelerde Paylaş
eline sağlık bende bu ayetleri araştırıyordum sen yazmışsın...

evet ahmetbaha ne diyordun ?

özellikle hadis ilginç değilmi ?

kim muhammed yarını bilirdi derse MÜFTERİDİR diyor ...

AhmetBaha o kadar kolay yırtamaz bu başlığından.

İftira kime karşı atılmış oluyor?,

Muhammet'e, yani peygambere?

Peygambere iftira atmak, onu yalanlamak nedir?

Küfürdür, en iyi ihtimalle inkardır.

Küfreden veya inkar eden kişiye ne denir?

Kafir veya münkir. :cray:

Sitelerde Paylaş
çakırcalı konu ile alakalı bir soru sormuştum cevaplasan..

Sorana cevabı sayfanın en üstündeki iletimde vermiştim zaten.

Kısaca: Allah, peygamberlere bildireceği gaybı zaten kendisi de söylediği şekilde Muhammet'e de vahiy olarak vermiş ve onlar da ayet olarak Kuran'da mevcut. Yani Kuran, Allah'ın peygamberlerle paylaşacağı gayb/ın bir kısmı/dır. Peygamberi bu kadarı ilgilendirir, o da bunu tebliğ edebilir.

Peygamberin gaybı bildiğine dair bir söz varsa, bu Kuran'da da olmalıdır. Kuran'da olmayan bir sözse bu, o zaman ayet değildir, dolayısıyla vahiy de değildir, uydurmadır. Muhammet bir peygamber olarak böyle bir hadis de uydurmayacağına göre, raviler uydurmuştur.

Yahu bu islamın neresinden tutarsan elinde kalıyor. Peygamberi bir yana, ravileri bile yalancı yahu! :lol:

Sitelerde Paylaş
“Kim Muhammed, yarını bilirdi derse Allah’a iftirât etmiştir” demiştir. (Buhari, Tefsir, sure: 53; Müslim, İman: 287).

müfteri nedir ?

:iftira eden

sanırım o söylemiş :crazy:

ilginç bir çözüm yolu.. demek o söylemiştir.. bence onun sözü değil.. fakat ne farkeder ki.. benim garibime giden sizin için "kaynak" kısmının hiç de önemli olmaması.. karala bişeyler işte sana kaynak.. neyse..
Sitelerde Paylaş

illegal, bu olaylar daha olmadan mı kitaplara geçirilmiştir?

en yakın tarihli hadis kitabı hangisi acep?

bunlara inanana birşey diyemem.

ama bunları inanmayana delil diye sunanların aklına şaşarım.

saidin yazdıklarına biraz da bu yüzden deli saçması diyoruz ya.

söyle bakalım illegal,

muhammedin yaşadığı zamana en yakın tarihte yazılmış hadis kitabı hangisidir?

bu kitap ne zaman yazılmıştır?

bu adamın kafasının içinde ne olduğunu bilmiyorum ama

içeridekinin beyin olmadığına kesin kanaat getirim.

bunlara inanmanı anlarım da gelip delil diye sunarsan

sana daha fazla akıllı muamelesi yapmam.

bu hadislerin peygamberin ağzından çıkar çıkmaz yazıya geçirildiğinin kanıtı nedir?

kuranın aslı yok ki ortada bunun delili olsun.

birilerinin olaylar olduktan sonra bu hadisleri uydurduğunu

sonrasında da bunların kaleme alındığını düşünmek,

en azından bunun olası olduğunu, bunun aha iman edin diye

delil olarak sunulamayacak olduğunu anlamamak bir nurcudan beklenir ancak.

kendine yakışanı yapmışsın, bizimkilere güzel malzeme vermişsin.

ellerine sağlık.

haa, cevap olarak hadis uyduranın sonuyla ilgili hadisi

buraya yapıştırmanı da senden beklerim.

döngüsel düşünemekten başka bildiğiniz birşey var mı sizin ya?

siz kuran ve hadisler arasındaki çatışmaya takılmışken

başlık sahibinin dolayısıyla saidin idialarının ne kadar boş olduğunu atlıyorsunuz.

ya da artık kanıksadınız da saidden mantıklı çıkarım ya da argüman beklemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

hadislerin yazıya geçirilmesi neden bu kadar önemli.. dileyen için güzel komplo teorileri içeriyor fakat bu sadece bir iddia.. illaki senin zannettiğin gibi birşey olacak diye bir kanun yok.. pekala yazıya geçirilmeden de tevatür suretinde aktarılmış ve bilmem kaç sene sonra yazıya geçirilmiş olabilir..

Sitelerde Paylaş
hadislerin yazıya geçirilmesi neden bu kadar önemli.. dileyen için güzel komplo teorileri içeriyor fakat bu sadece bir iddia.. illaki senin zannettiğin gibi birşey olacak diye bir kanun yok.. pekala yazıya geçirilmeden de tevatür suretinde aktarılmış ve bilmem kaç sene sonra yazıya geçirilmiş olabilir..

evet, bir inanan açısından bakınca tamamen haklısın.

ama bunlar inanmayanın önüne delil diye sunulamaz.

çünkü bizim dediğimiz gibi olması da olası.

bana göre kesin benim dediğim gibi,

sana göreyse kesin senin dediğin gibi.

ama dışarıdan tarafsız bakınca ikisi de mümkün.

bu durumda başlıktaki gibi olayı, bunu görüp de

iman etmez misinize getiren adam komik duruma düşer.

Sitelerde Paylaş
evet, bir inanan açısından bakınca tamamen haklısın.

ama bunlar inanmayanın önüne delil diye sunulamaz.

çünkü bizim dediğimiz gibi olması da olası.

bana göre kesin benim dediğim gibi,

sana göreyse kesin senin dediğin gibi.

ama dışarıdan tarafsız bakınca ikisi de mümkün.

bu durumda başlıktaki gibi olayı, bunu görüp de

iman etmez misinize getiren adam komik duruma düşer.

ben zaten direk burada birilerini ikna için delil sunulmasına karşıyım.. son zamanlarda o tip mesajlardan uzak durmaya çalışıyorum zaten.. sende haklısın..böyle iki üç cümleyle ne anlatabilirsin ki.. bediüzzaman ve risaleler içinde yanı şeyler geçerli.. hani derler ya abiler birinci sözü anlamadan külliyatı anlayamazsın diye :lol: onun kimin bişey işte..

Sitelerde Paylaş

anlamıyormusun anlamazdanmı geliyorsun.inanmayan insan için hadis doğru olsa ne olur yalan olsa ne olur.

hadisleri deli olarak önümüze getiren sizlersiniz.sonra bizde hadis önünüze koyunca ...

yok efendim roka yiyordum duymadım

yok uydurma hadis çok

yok hadis çok önemli değil...

sonra siz buhariden müslimden tırmiziden daha iyi hadis alimi olmalısınız ki işinize gelmeyene uydurma gelene doğru diyorsunuz.

hadise dayanarak konu açıyor sonra ne yapıp edip hadislerin hangisi doğru tartışmasına çeviriyorsunuz.ama sizede hak veriyorum birbiriyle çelişen o kadar çok hadis varki ... :blink:

Sitelerde Paylaş

Sana Nurculuğun beyin sistemini çökerttiğini daha önce söylemiştim.Üzücü bir vakasın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...