Jump to content

PEYGAMBER EĞER GERÇEKTEN PEYGAMBER DEĞİLSE NASIL GELECEĞİ BİLİYOR?

Recommended Posts

1999 tarihi cok kez ele alinan tarih olmustur. Bir halt olmadi. Simdi 25 sene daha ertelendi bilmem 2015 yok 2040 salla babam salla. Kimse gelecegi bilemez, ama simdiki zamani gecmisin icine karistiran serefsizler her zaman olacaktir. Ilginclik bulmak kitap satmak kolaymi?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O hadislerin varlığı kitapla değil uygulama ile mevcuttur.

(...)

Örneğin mehdinin çıkış alametleri ile ilgili hadis tevillerine bir bak...

sebep sonuç ilişkisi kurarsak

birilerini, muhtemelen de emevilerin

mücahidleri gazlamak için bu hadisi uydurmaları normal.

ötekilerse zeten hadisler yazıya geçirildiğinde

çoktan olup bitmiş olaylar.

tevatürdür falan, geçiniz bunları.

sanki ravi zincirlerindeki adamların güvenilirliklerini ölçecek somut bir kriter var.

islam çürük bir binadır,

kuranın aslının kopyasının kopyaları bile ortada olmadığı gibi

hadis kitapları da muhammedin ölümünden çok çok sonra oluşturulmultur.

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar ayıp etmişler kusura bakma . dahada olsa girmezsin artık bu foruma.büyük kayıp.ama arkadaşların kabahati yok moderatörün suçu.

sen iyimisin ?

saygıdeğer bazı insanlar var bu forumda. tesekkur ederim.

inançların eleştirilmesi değil, inançlı insanlara aptal muamelesi yapılması canımı sıkıyor.

Kuranda Alalhın kelamı tükenmez denir ilham ve diğerleri kastedilir

Bana Kurandan bahsetme, Allahın kelamında fuhuşa yer verecek kadar bilgisiz ve iftiracı birisin.fazlasıyla ilhama kafayı takmışsın, yeni bir din yeni bir peygamber.

bak ahmetbaha vahiy Allahtan geldiği kesin olan bilgidir, ilham burhan vs ise Allahtan geldiği kesin olarak bilinmez.

hem Allah veli kullarına gaybı da geleceğide bildirebilir.

Kurandan bir ayet göster.

Allah arıya ve karıncaya vahyediyorsa insana ve hususan

kalbi temiz ve istikametli muttaki kullarına kesin ilham etmemesi için bir sebep yoktur.

arı sınava dahil değildir, saide de vahiy felan gelmemiştir, Kuranı sizin gibi aşağılıklar mahvetti, siz kim Kuranı savunmak kim?

Tabi tabi, yazdırıldı, ihtar edildi vsvsvs palavraları da buradan çıkıyor herhal

Ben kendi hayatımdan çevremden çok biliyorum bazı rüyaların aynen kelimesi kelimesine

çıktığını gözümle gördüm.

Bu da bir ispat olamaz.

son söz gölge etme başka ihsan istemez:

gıcıklığına gitmiyorum ahmetbaha.

Sitelerde Paylaş
BEN BU SÖZLERİN ALTINA İMZA ATARIM:

Çünkü neticesi Kurana ve İslama dayanır.Bunların detayı İslamda ve sahih hadislerde mevcuttur.

mesela 1 söz fitnecilği tarif eder katillikten büyük günahtır gibi.

Diğerlri Kuranda yokmu sanıyorsunuz?

Kizb(yalancılık) küfrün çekirdeğidir.Kafir yalancıdır ve Allahın ayetlerini yalanlar gibi.

Bir kısım müslümana göre Konfiçyüs Kuranda bahsedilen 124bin Peygamberden biridir.

Güzel kardeşim zaten benim demek istediğim senin anladığındır.

Bu sözlerde ilahi bi tema yok ve sende beğeniyorsun bu sözleri ve diyorsun ki altına imzanı atarsın.Adam muhodan kaç yıl önce söylemiş ama gelip sen muhonunkini bize mucize veya çok acayipmişsin gibi tanıtıyorsun konu bu ama anlayana.

İkiside aynı güzellikte ama sen birini alıp bize al işte acayip bi söz mucize olarak dayatıyorsun.

Kafani risaleden kaldır ve etrafa bak..

Sitelerde Paylaş

Şimdi burada bana göre bir metod sorunu var;

Öncelikle geleceğe dair bilgi alınan vahy kavramı varmıdır ki?

Sözgelimi Muhammedin geleceğe yönelik vahy olarak adledilen sözleri öngörü veya tahmin olabilir..

Geleceğe yönelik doğru tahminlerde bulunan biri ben vahy alıyorum derse müslüman arkadaşlar inanacak mı?

Bu işin bir boyutu tabi ama ben daha önemli gördüğüm diğer boyutuna değinmek istiyorum:

Başlığı açan arkadaş imzasından anladığım kadar ile sanırım nurcu tabir edilen cemaatten..

Bu başlığa İskender Evrenesoğlunun videoları ile ironik bir katkıda bulundum..

Tabi bu incelemem sırasında bir takım müslüman kişi ve cemaatler arasında ortak noktalar tespit ettim..

Örneğin Nurcu gurup, Harun Yahya ve taifesi, Cübbeli Hoca ve taifesi, İskender Evreneseoğlu ve hatta Hasan Mezarcı, bu geleceğe dair haberlerden en meşhuru olan Mehdilik kavramı üzerine oynuyorlar..

Tabi Mehdi gibi Mesih, Deccal vs.. kavramlarını da bu haberlerin içine dahil edebiliriz..

Görünen o ki, burada bir kısmını söylediğim gurup ya da kişilerin ilgili haberler üzerinde bir takım menfaatleri var..

İncelendiğinde bütün şarlatanlığın bahse konu bu haberler üzerine döndüğü aşikare olarak görünür..

Bu sebeple ilgili gurup ve kişilerin konu üzerinde rasyonel olarak düşünebileceğini düşünmek abestir..

Doğmalar ancak doğma ile savunulabilir, bunun literal adı da sanırım safsata oluyor..

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
inançların eleştirilmesi değil, inançlı insanlara aptal muamelesi yapılması canımı sıkıyor.

daha beş yıl öncesine kadar kendimce koyu bir müslümandım.beş vakit namazımda sakallıydım. mgv ve nur evlerinde kaldım. 92 yılındaydı galiba az daha bosnaya gidecektim cihad için ! islamın birçok temel eserini (mealler-tefsirler,risaleler ve hadis kaynakları )okudum değişik kaynaklardan faydalandım(imam-ı gazali seyyid kutup buhari mehmet zahid kotku fettullah yaşar nuri gibi)siysi olarakda aktif çalışmalara katıldım.

şimdi ben o zaman gerizekalıydımda şimdi zekammı arttı.

haklısın inançla aptallığın ilgisi tabikide yok.

ama eleştirirken zaman zaman hepimiz ölçüyü biraz kaçırabiliyoruz. sende cevap yazarken daha sert kelimeler kullanmışsın yani eleştirdiğin tutumu katlayarak uygulamışsın.

Sitelerde Paylaş

Bir önceki iletimde gaybi haberlerin, bir takım din simsarların elinde nasıl bir silah olarak kullanıldığını anlatmaya çalıştım.

Bu başlığa konu gaybi haberlerin işaret ettiği en önemli nokta mehdilik kavramıdır.

Sadece ben böyle düşünmüyormuşum, eski bir Nur talebesi de böyle düşünüyor:

Fethullah GÜLENin cemaate yansıyan bu doğrultudaki görüntüsü ve onun Müslümanlar dahil tüm insanlığı karanlıktan kurtaracak Mehdi pozisyonu bence üzerinde durulması gereken bir noktadır ve cemaatin pimi buradadır. Bu pim oynatılırsa cemaat büyük bir darbe yer. Herhangi bir şekilde Fethullah GÜLENin Amerikadan destek aldığı ispatlanabilirse, ben çözülmeler olacağına inanıyorum.

İstihbarat konusunda hayatiyetin farkındalar. Direkt bilgim olmamakla beraber devletin istihbarat örgütlerine eleman sokmaya çalıştıklarına inanıyorum.

Siyasetle olan ilişkilerinde yeterince güçlenmedikçe Türkiyedeki güç dengesine direkt temas etmekten, katılımcı olmaktan ve açıkça parti desteklemekten kaçınmaktadırlar.

Siviller radikal İslamın alternatifi olarak, bir ılımlı İslam teşkilatı olarak görülen Fethullahçıları, gerek sahip oldukları oy potansiyelinden dolayı, gerekse sahip oldukları siyasal ve finansal güçten dolayı himaye etmektedirler.

Cemaatin asıl gayesi sadece bir eğitim hareketi, üç yüz yıldır boyunduruk altında yaşamış ülkeyi bundan kurtarma ise, askeriyeye girme çabaları telaffuz edilmeyen ama kabul edemedikleri laiklik gibi hassas konularda niyetlerinin o kadar basit ve saf olmadığını gösteriyor.

Sivil örgütlenmesini ne yazık ki sağlıklı şekilde gerçekleştirememiş Türkiyede, askerlik kurumu olmasaydı bugün hayalini kurdukları İslam Devletini tesis etmiş olacaklardı.

Benim gözlemim şu anda Türkiyede Fethullahçılar ile askerler arasında gizli bir satranç oynanıyor. Cemaatin askere bakışı bellidir. Askerliği her fırsatta övdükleri halde büyümeleri önünde tek engelin askerlik kurumu olduğunun farkındalar.

İstihbarat kaynaklarının bunları öğrenmesi ve çok iyi değerlendirmesi lazım.

Diğer önemli bir unsur da gençliğini, üniversite yıllarını cemaatle geçirmiş, ancak daha sonra cemaatten aktif olarak ayrılmış bir sürü insanın örgüte karşı negatif bakışlara sahip olmaya başlamasıdır. Çünkü bu insanlar 10 sene sonra örgütün değişmeye başladığına şahit olmuş, geçmişte kendilerine söylenen şeylerin bugün geçersiz kılındığını görmüşlerdir.

10 sene önce bir örgüt mensubunun bir kız arkadaş edinmesi hayal bile edilemezken, bugün bu konuda fetva vermektedirler. Değişik ilkelere sahip bir örgütten de insanlar kuşku duymaya başlıyor ve baştakinin samimiyetinden şüphe etmeye başlıyorlar.

Şahsi görgüm, örgüt Türkiyede tabii sınırlarını zorlamış ve anti tezi ile yani laik kesimle gerek içtimai hayatta, gerekse iş dünyasında yüz yüze gelmiştir.

Yakın geçmişte Refah Partisi ve yandaşlarının uğradığı akıbetten ders alarak radikal davranışların ne zararlar getirdiğini görmüş ve Fethullah GÜLENin sık sık tekrarladığı hoşgörü felsefesini ve politikasını cemaatin amblemi olarak nazara vermiştir.

Araştırma ve analiz yetisinden yoksun Türk Halkı ve küçük burjuvazisi bu maskeye hemen inanıyor ve çabuk verilmiş kararlarla Ilıman İslam olarak gördükleri örgütü destekliyorlar. Ama örgütün diğer bütün dinci örgütlerden daha akıllı olduğundan ve artık güce ulaşana kadar bu hoşgörü maskesini taktıklarının farkında değillerdir.

Fethullah GÜLENin ölümü cemaatte şüphesiz ki önemli bir boşluğa yol açacaktır. Çünkü cemaatin her ferdi hissi bir rabıta ile liderlerine bağlıdır. Ama sahip oldukları maddesel güçle çıkar, örgütü hayatta tutmaya yeterlidir. Bu konuda sivil örgütlerin ve askerlik kurumunun politikalar üretmesi gerektiğine inanıyorum. Örgüt demokratik ortam içinde eritilme potansiyeline sahiptir.

Gülen sonrası cemaat parçalanabilir ve siyasal bir güç olma yolu tıkanabilir.

Örgütün politikalarına karşı ancak politika üretilerek karşılık verileceğine inanıyorum. Birinci politika, örgütü Türk kamuoyunda mercek altına almaktır. Fethullah GÜLEN ve izleyenleri sistemli bir şekilde cemaati ve hedeflerine kamuoyunda tartışmaktan kaçınmakta, ya kendileri ne istediklerini bilmemekte ya da ne istediklerini telaffuz etmemektedirler.

Devlet televizyonlarında ve laik medyada programlar hazırlanmalıdır. Sadece öğrencilere karşı olan faaliyetlerde kullandıkları sinsi metodlara bile Türk Ebeveynlerinin tepki vereceğine inanıyorum.

İkinci olarak istihbarat konularında ne kadar uğraşılsa azdır. Örgütün bir sonraki adımının bilinmesi lazım.

Örgüt içindeki hesaplaşmalar ve rant kavgaları basına yansıtılabilir.

Fethullah GÜLENin her kaseti o kadar masum değildir. Bunlar televizyonlarda yayınlatılabilir. Öncesi, 1980 öncesi kaydedilmiş kasetler çok daha radikaldir.

Kaynak: Fethullah Gülen Hakkındaki Savcılık İddianamesi

Nuh Mete YÜKSEL

Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi

Cumhuriyet Savcısı

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Jeriko Gönderildi Bugün, 05:14

Bir önceki iletimde gaybi haberlerin, bir takım din simsarların elinde nasıl bir silah olarak kullanıldığını anlatmaya çalıştım.

Bu başlığa konu gaybi haberlerin işaret ettiği en önemli nokta mehdilik kavramıdır.

Sadece ben böyle düşünmüyormuşum, eski bir Nur talebesi de böyle düşünüyor:

Yazının kaynağını vermemişsin arkadaşım

Ayrıca bu başlık ta Peygamberin gaybi haberlerinde mehdilikten hiç bahsetmedik

ama elbete Peygamber sav. Mehdinin geleceğine dair hadisleri var

Risalei nurda 5. şuada hem deccal hem mehdiden bahsediyor

Bu arada Fethullahcılık kendi başına ayrı bir akımdır nurculuk değildir

kendileri de bunu kabul eder

sapla samanı karıştırmayalım

Sitelerde Paylaş

Yahu bilader, aynı havayı soluyor, aynı toprağa basıyoruz..

Bu sebeple kırıcı ve aşağılayıcı bir üslup kullanmamaya dikkat ediyorum ama itiraf etmeliyim ki zorlanıyorum..

İlk başta nasıl kaynağı vermemişim?

İyi oku..Yazıyı yazanın bademcik ameliyatlarının listesini istiyorsan o yok..

Ama o yok diye de kaynak vermemişsin diyorsan haklısın..

Bu başlıkta Peygamberin gaybi haberlerin bahsedilmiyor mu arkadaşım?

E mehdilik, kedilik, deccallik... bu haberlerden değil mi?

Üstelik sizin üstadınızın, zamanın harika çocuğunun külliyatında önemli bir yer tutmaz mı?

Hatta hesap yapmışta tutmamış diye biliyorum..Neyse..

Fetullahçılık kendi başına neyden ayrı bir akımdır?

Ne sapı ne samanı, hepsi aynı pazarın ipliği..

Risale denen gübrelikten besleniyorlar işte var mı ötesi berisi?

Daha fazlasını yazmayayım, belli ki istihap haddiniz doluyor çekmemeye başlıyorsunuz..

Ben bu arada, Nurculuk konusunun bir sabit başlıkta değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum..

Çünkü hiçbir dini gurup, bu topluluğun sahip olduğu maddi imkan ve cebri yaptırım gücüne sahip değil..

Nurculuk hareketinin felsefi ve itikadi olarak eleştirilimesinin sadece Nurculara yarar sağladığı açıktır.

Zira Nurculuk hareketi ne felsefi ne itikadi ne de dini bir harekettir.

Nurculuk hareketi, avamın gözünde kıymetli olduğu bilinen dini kullanarak, hakimiyet kurmaya çalışan, antidemokratik, monarşik bir seküler anlayıştır.

Bunu, topluluğun hükmettiği nakit para, gayri menkuller ve hemen hemen her alanda faliyet gösteren şirketlerinden anlayabilirsiniz.

Son paragrafım yönetimdeki ilgili arkadaşlara öneri niteliğindedir..Ayrı bir şekilde belirtmek yerine, yeri gelmişken belirteyim dedim..

Sitelerde Paylaş

tabi tabi, çok farklı şeyler.

sen git safsata klavuzunu oku,

sana önce düşünmeyi öğretmemiz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
Jeriko Gönderildi Bugün, 14:41

QUOTE(AhmetBaha @ Aug 28 2009, 06:40) *

Yazının kaynağını vermemişsin arkadaşım...

.....

Ayrıca bu başlık ta Peygamberin gaybi haberlerinde mehdilikten hiç bahsetmedi

Yahu bilader, aynı havayı soluyor, aynı toprağa basıyoruz..

Bu sebeple kırıcı ve aşağılayıcı bir üslup kullanmamaya dikkat ediyorum ama itiraf etmeliyim ki zorlanıyorum..

İlk başta nasıl kaynağı vermemişim?

İyi oku..Yazıyı yazanın bademcik ameliyatlarının listesini istiyorsan o yok..

Ama o yok diye de kaynak vermemişsin diyorsan haklısın..

jeriko seni adam yerine koyduk soru sorduk

hata ettik anlaşılan

bir yazı asıyorsun başında şöyle diyrsun:

"...Sadece ben böyle düşünmüyormuşum, eski bir Nur talebesi de böyle düşünüyor:"

sonra döktürüyorsun

sonunda imza kimin eski nur talebesi beklerken

Kaynak: Fethullah Gülen Hakkındaki Savcılık İddianamesi

Nuh Mete YÜKSEL

Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi

Cumhuriyet Savcısı

çıkyor şimdi söyle bakalım kim eski nur talebesi? Nuh mete yükselmi?

adam olun önce adam

yaşınız kaç sizin 12 filanmı?

Sitelerde Paylaş

AhmetBaha, beni adam yerine koymayın..

Asıl sizin beni adam yerine koymanız benim için hakarettir..

Ben sizi adam yerine koymuyorum, abileriniz gelsin, sizin gibi kiralık beyinli jokerler ile uğraşacak vaktim yok..

Pisliklerinizi bu milletin genç dimağlarına nasıl empoze ettiğinizi deşifre edeceğim, edeceğiz..

Ve sizin bunlara karşı yapabileceğiniz tek şey mugalata ve hakaret..

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Nostradamus ve Baba Vanga gibi kahinlerinde geleceğe dair bazı kehanetleri vardır. Büyük kuşların büyük binalara çarpması Siyah bir liderin Amerikaya başkan olması 2010 yılının kasım ayında 3.dünya savaşının çıkması gibi kehanetlerde bulunmuşlardır. Şayet Nostradamus peygamberlik iddia etseydi başlarda onlarca zamanla yüzlerce ve belkide günümüzde milyonlarca inananı olacaktı. Peki geleceği görebilmek gerçekten mümkün mü? Baba Vanga isimli kahin geçirdiği bir kaza sonucu geleceği görmeye başladığını iddia etmiştir. Gene İngilterede girdiği ameliyattan önce çöp adam dahi çizemediğini söylen Alan Brown ameliyattan sonra ileri düzeyde resim çizmeye başladı. Beyinin sırları birgün çözülürse yetenek olarak adlandırdığımız bu özelikleri daha iyi anlayabiliriz. http://www.1turk.net/haberler/h/4427

Sitelerde Paylaş

Dünyanin yuvarlak oldugunu bilmeyen gelecegide bilemez. Günesin gündüzün, ayin gecenin emrinde oldugunu sanan gelecegide bilemez. Muhammed hic bir sey bilmiyordu sadece zamaninin Araplarindan daha zeki olabilir. Daha dogru dürüst hakkinda bilgimiz bile olmayan bir kisiye bu kadar övgü sunmak zaten anormalligin daniskasi. Yok sunu yapti yok bunu yapti. Iki büyük orduymus. Ne zamandan beri 1500 askerli ordular büyük ordu oldu? Hem bahsi gecen konu Suriye sinirini asmiyor. Adam avrupadan bihaber.

Adam icin dedilerki 1400 sene evvel emriyoyu biliyor

Biliyoruzki Muhammeddden en az 1200 sene evvel kürtaj yapilmis. Emriyoyu bilmeyen adam kürtaji ne bilsin? Biraz :fool: calistirin yahu.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

*İnsanların başına bir zaman gelecek ki ,onlardan faiz yemiyen kalmayacak yemese bile tozu mutlaka bulaşacaktır.

*Bir çok kişi az bi dünyalık zarfında dinini feda edecektir.

*Kazanç,belirli kişiler arsında dolaşacak,dar gelirliler açlık ve sıkıntıya düşecekler.

*Fitne her veve girecek ve tecrübesiz gençler başa geçecekler.

*Kur'an'dan bir resim,islam'dan bir isim,Müslümandan bir cisim kalacak.

*Üç şey çok kıymetlenecek;Helâl para,kendisiyle amel edinen sünnet ve candan bir dost.

*Ecnebiler çokğalacak ve müslümanlara galebe edecekler.

*Sonradan gelen nesiller ,önceden gelenlere sövüp sayacaklar.

*Mihnet,bela,musibet artacak,rahat ve huzur kalmayacak,kimse eliyle bunları önleyemeyecek.

*Köylüler şehirlere akın edecekler ve ne idüğü belirsiz deve çobanları,bina yaptırmakta birbirleriyle yarışacaklar.

*Bir Müslüman koyundan daha âciz olacak,hor ve hakir görülecek.

*İlim azalacak,cehalet,anarşi ve cinayetler artacak,adam öldürmek hafif bir suç sayılacak.

*Hilesiz iş yapılamayacak,tacirler ve yazrlar artacak kalem bollaşacak.

*Kişi elbisesini sakındığı kadar dinini sakınmayacak ve fakirler de namaz kılmayacak.

*Akrabalık bağları kopacak ve selam,sadece tanıdık olanlara verilercek.

*Zenginler ticaret için,hafızlar riya ve gösteriş için hacccca gidecekler.

*Büyükleri merhametsiz küçükleri hürmetsiz olacak;çocukları terbiye,köpekleri terbiyeden daha zor olacak.

*İnsanlar kötülüklerden birbirlerini sakındırmayacak ve iyiliği emretmeyecekler.

*Minareler çoğalacak,camiler süslenip ziynetlenecek(kkilise ve havralar gibi) ve içlerinden yüksek sesler gelecek.

*Hainlere emin,emin olanlara hain denilecek ve ''şurada emin bir insan vardır''denilecek kadar emin insan sayısı azlacak.

*Kişiye ,şerrinden korkulduğu için ikramda bulunulacak.Görünüşte dost fakar esasında düşman sayısı artacak,sözler hep yalan ve birbirine muhalif olacak,amir ve memur çok ,doğru iş yapan az olacak.

*Yıldızlar(fal)doğrulanacak ve kader yalanlanacak.

*Allah ü Teâlâ apaçık inkar edilecek.

*Âlicenaplık,izzet-i ikram ve cömertlik duyguları kaybolacak ve haklar para karşılığı satılır hale gelecek.

*Cemaatin inanacı zayıf,ibadeti taklit olacak,hafızlar çok ama âlim bulunmayacak.

*Zenginlere itibar edilecek,cimrilik artacak,zekat ağır bir borç olarak kabul edilecek.

*Âlimler para ve dünyalık karşılığında ilim öğretecek,ahiret ameli ile dünyalık talep edecekler.

*Dinden garı hususlar için öğrenim yapılacak.

*Erkekler kendilerini kadınlara,kadınlar da erkeklere benzeyecekler.

*Erkekler erkeklerle ,kadınlar kadınlarla münasebetsiz alakalar kuracak.

*Her tarafta şarkıcı ve çalgıcı kadınlar zuhur edcek.

*Söz kadınlarda olacak ve zina yaygınlaşacak.

*Kadınlar,saçları deve hörgücü gibi ,sokaklarda dolaşacaklar.

*Haram işlemeyi kolaylaştıran imkanlar artacak,gençler günah işlemeye ve kötülük yapmaya çok meyledecekler.

*İmanı kalpte tutmak,kor ateşi elde tutmaktan daha zor olacak,kişi gece mü'min yatacak sabah kafir olarak kalkacak veya bunu tersi olcak.

*İçkiyi devletler teşkil edecekler ve muhteliif isimler altında içilecekler.

*Dünya işlerine dalıp ahiret işleri unutulacak,Allah'ın kitabıyla hükmetmek ayıp sayılacak.

*Büyük ve gösterişli binalar yapılacak ve bunlardan dolayı sokaklar daralacak.

*Yırtıcı hayvanların derileri tabaklanarak çeşitli giyim eşyası yapılacak.

*SAbah giyinen elbise başka akşam giyinen elbise başkaolacak.Önünüze yemeklerden biri gelip diğeri gidecek ve Kabe'nin örtüldüğü gibi evlerimizin duvarları da halılarla süslenecek.

*Ümmetimin erkekleri şişmanlayacak ve semizleşecekler.

*Dedikodu yaygın bir hal alacak.

*Herkes ''kazanamadığından ve geçinemediğinden ''şikayetçi olacak.

*Yalancı şahitlik ve boşanmalar artacak,ani ölümler sık görülecek.

*Mal çoğalıp sel gibi akacak,mal sahibi malına tapacak ve tüccarların çoğu hilekar olacak.

*Kişi karısına itaat edip anasına asi olacak ve arkadaşına yaklaşıp babasından uzaklaşacak.

*Gönüller birbirini sevmez olacak,dince ve dünyalık işlerde muhtelif görüşler belirlenecek,kardeşler bile dinde ve mezheplerde ihtilaf edecekler.

*İmar edilen şeyler harap edilecek,harap olanlar ise imar edilecek.

*Fazıklar başa geçecek ve konuşmasını bilmeyenler halka hitap edecekler.

*Arap arazisinin çölleri ,nehirlere ve çöllere kavuşacak.

*Faize alış-veriş;rüşvete hediye denecek,tefecilik artacak,helal-haram unutulacak,para gelsin de nerden gelirse gelsin dencek.

*Zaman kısalacak.Bir sene bir ay gibi,bir ay bir hafta gibi,bir hafta bir gün gibi geçecek,bir günün geçmesi ise bir yuaprağın yanması kadar çabuklaşacak,hiçbir şeyde bereket kalmayacak.

KAYNAKLAR:

1.Riyâzüs-Salihîn.İmam Nebevi Terc:Mehmed Emre

2.Tezkiret-ül-Kurtubî.İmam Şaranî

3.Kıyamet almametleri Ramuz el-Ehadis'ten Dersler

4.Kitab ül-Keşf,Celaleddin-i Suyuti,El yazma eser Süleymaniye Kütüphanesi

5.Kıyamet alametleri,Muhammet el-Hüseyni. Terc:Naim erdoğan.

-------------------

bak arkadaşım günümüzle ilgili Peygamber sav. neler haber vermiş ve neresi yanlış?

1400 yıl önce Peygamber sav. çölde kırık dökük tek katlı binalar içinde otururken sahabiye bunları söylemiş

"ahir zamanda insanlar yüksek bina yapmakta birbirleriyle yarışır"

"kadınlar öyle elbiseler giyer ki içleri gözükür"

bu hadislerin 1400 yıl önce akledilmesi mümkünmü? değil

bu hadislerin 1200 yıl önce uydurlması mümkünmü? değil

yani

EVET PEYGAMBER GELECEĞİ GÖRMÜŞ VE GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞ BUKADAR

BUNUN BAŞKA İZAHI TEVİLİ VB YOK

Sitelerde Paylaş

Trtışmayı özetlersek:

1.Kuran onlarca yerde gaybı allah efendi bilir diyor.Müslüman arkadaş allahın yanında muhammed de gaybı bilir diyor.Bir yandan da allah şirk koşmak en büyük günahtıra inanabiliyor.Ayrıca Muhammedin sözde bu özelliği hiç bir çelişki yaratmıyor? Tuhaff...

2. Muhammedin geleceği bildiği iddia ediliyor ama muhammet hangi yıl ay vs vermemiş. Bu mudur geleceği bilmek.Amerika 50 yıllık planları tarihliyerek yapıyor.Bu mantığa göre Demek ki peygamber çok var orda...Ayrıca muhammetten 100 kat daha becerikli bir kahin duymuşrum.Histiory Channel belgesel yapmıştı.Yüzlerce yıl öncesinden tarih vererek kehanette bulunmuş.Fırsat olursa araştırıp paylaşırım.Şu an için bilimsel olrak açıklanamayan tek kehanet olarak kabul edildiğini söylemişti history channel.

3.Peygamber mucize soranlara kuran yetmiyor mu diyor ama burada mucizeler peygamberi oldu...

4.Hadis konusunda Buhari de Buhari deniyor . Buharinin muhammetin eşek cennetine gitmesinden 200 yıl sonra hadisleri yazdığı hatırlatılır...Sahih hadis konusunda en güvenilir isim bakın neler yazmış

Yer yüzü balığın sırtındadır. Cennete girecekler ilk olarak bu balığın ciğerinden yiyecektir.Buhari 3/51

Ebû Hûreyre ® şöyle demiştir: Ölüm meleği Mûsâ Peygambere gönderildi. Melek Mûsâya gelince, Mûsâ, meleğe bir tokat vurdu. Melek Rabbına döndü ve:

- Sen beni ölmek istemeyen bir kula gönderdin, dedi.

Allah, meleğe gözünü iâde etti ve tekrar Mûsâya dön (dedi)....Buhâri, Kitâbul-Cenâiz 95 C.3 S.1261

"İslamdan onceki zaamanda, disi bir maymunun digger maymunlar tarafindan cevrilip zina yaptigi icin taslandigini gordum. Bende onlara katildim."Buhari 5.ci Cilt Kitap 58/188

Sitelerde Paylaş

Bu müslümanlara kurandan ayet gösteriyorsun, muhammed gaybı bilemez diye inanmıyorlar. Müslümanım diyerek bu gayb haberlerine inananların müslümanlığından şüphe duymaya başladım. Bence bunlar ateist ama burda matrak yapmak için böyle şaçmalıyorlar.

Hadislerde bile var gaybı bilemeyeceği;

Şöyle demiştir: Resûlullâh salla`llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki: Gayb`ın anahtarları beş (dâne) dir ki, onları Allâhu Teâlâ`dan başkası bilemez. Yarın ne olacağını (Allah`dan başka) hiçbir kimse bilemez. (Ana) rahimleri(n)de ne(ler) bulunduğunu (Allah`dan başka) hiçbir kimse bilemez. Hiçbir nefs yarın (hayr ü şer) ne kazanacağnı bilemez. (Kezâ) hiçbir nefs hangi tarzda öleceğini bilemez. (Allah`tan başka) hiç bir kimse de yağmurun ne zaman geleceğini bilemez.

Şimdi madem ayetlere inanmıyorsunuz, al muhammed ne demiş, yarın ne olacağını kimse BİLEMEZ ! var mı daha ötesi.

Ahmetbaha halen sen çabalayıp duruyorsun, şunu bildi bunu bildi diye. Önce o sıraladığın şeylerin hadis numaralarını ver sonra buraya yaz. Ya da eyvallah muhammed bir halt bilmiyordu de sus otur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...