Jump to content

Din neden tamamlanmamaktadır

Recommended Posts

cübbeli

Ayet baris yerle göğü ayırdık diyor. Semavat ve arz diyor.

Bu adam herşey bitişikti diyor.

Dikkat edersen adam şirk koşuyor.

Kur'an yerle göğün ayrılmasından bahsederken görünmez desteklerin göğü tuttuğunu da söyler.

Göklerin tepeye gerildiğini, yerlerin de serildiğini söyler.

Buradan siz göğü ve yeri alıp big bang derseniz yalan söylersiniz. Açın okuyun biraz.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zaman değişirken hükümler nasıl aynı kalmaktadır.Kalmayacagı için çaga uydurulan dinler ortaya cıkmıstır peki ya 7.yüzyıldan sonra?

guzel bir konuya deginmisin arkadas..benimde cok kafami yoran bir soru aslinda...bence sorunun kaynagi islam alimlaerinin aklindan gecdigi ama ya yanlis olur diye korkup fetva vermemesidir...peygamberin hadislerden ve sunnetlerinden yola cikarak su an su devirde yasasa nasil yasardi diye karsilastirmaliyiz...örnegin ben avrupada yasiyorum ve carsiya ciktigimda su sicakta ve gunesin altinda insanlar yari ciplak hepsi ama bir bakiyorsun nijeryadan 3 kiz simsiyah carsaf,gözler tek acik herkes ister istemez dönup bakiyor..ve ben musluman oldugum halde bundan rahatsiz oluyorum...buda yanlis asiri acik secik giyinmekte yanlis cunku her iki sekildede butun insanlar dönup o tarafa bakiyor....bence peygamberimizin dedigi gibi zorlastirmayin kolaylkastirin,nefret ettirmeyin sevdirmeye calisin sloganiyla yola cikmali ve her caga uygun ve en guzel olan dinimizi daha dogru ve daha anlamli kilalim diyorum...

Sitelerde Paylaş
Allah'ın o dinleri gönderdiğini nereden biliyorsun?

Tevratın tamamının insanlar tarafından yazıldığı ortaya çıktı. Hatta bazı metinlerinin kimler tarafından yazıldığı bile tahmin edilebiliyor. İçinde en ufak Tanrı sözü bile yok. Musa denilen, İsa denilen adamların hiç yaşamamış olabileceği üzerinde tartışılıyor.

Din tamamlama diye bir olay yoktur. Neden olsun ki? Allah daha önce gönderdiği bir kitabın bozulmasını sağlayarak zaten kendi inanlarına ihanet etmiş olmuyor mu?

Kuran'ı koruyan Allah neden diğer kitaplarını korumamış?

Belki de Muhammed bunun farkına vardı. Eğer bir tanrı kitap göndermiş olsaydı onu koruması gerekirdi diye düşündü. Sonra da baktı insanlar tanrı adına rahatça kitap yazabiliyorlar, O da bir tane yazdı.

Ya da Muhammed aslında yaşamadı ya da Kuran diye bir kitap yazmadı. Belki Kuran bile farklı farklı kişilerin yazdığı bir kitaptır.

aynı soruları evrim için sorsana.o zaman bir cevab sonuç elde edersin.

Sitelerde Paylaş
Allah tevatı,zeburu,incili,ardından kuranı göndermiştir.Amacı ise dini tamamlamaktır.Dini çaga göre modernize etmektir.Peki 1400 yıl geçmesine ragmen çaga uygun neden din gelmemiştir?

evrimin basamaklarını düşün ve neden milyonlarca yıldan beri evrim geçirmedin.bu aynı meseleye geliyor.direk peygamberimiz gelseydi bir anlamı kalırmıydı veya evrim insanlıktan başlasaydı geriye doğru.

biraz daha mantıklı sorular sormayı denesen.

veya en azından bilgi sahibi olmadığın konularda bilgi edinmeye çalışsan.ilk vahiy bile oku.

aç kuranı oku cevabı zaten yazıyor.

Sitelerde Paylaş

AHZAP: 59- Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) üzerlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sitelerde Paylaş
guzel bir konuya deginmisin arkadas..benimde cok kafami yoran bir soru aslinda...bence sorunun kaynagi islam alimlaerinin aklindan gecdigi ama ya yanlis olur diye korkup fetva vermemesidir...peygamberin hadislerden ve sunnetlerinden yola cikarak su an su devirde yasasa nasil yasardi diye karsilastirmaliyiz...örnegin ben avrupada yasiyorum ve carsiya ciktigimda su sicakta ve gunesin altinda insanlar yari ciplak hepsi ama bir bakiyorsun nijeryadan 3 kiz simsiyah carsaf,gözler tek acik herkes ister istemez dönup bakiyor..ve ben musluman oldugum halde bundan rahatsiz oluyorum...buda yanlis asiri acik secik giyinmekte yanlis cunku her iki sekildede butun insanlar dönup o tarafa bakiyor....bence peygamberimizin dedigi gibi zorlastirmayin kolaylkastirin,nefret ettirmeyin sevdirmeye calisin sloganiyla yola cikmali ve her caga uygun ve en guzel olan dinimizi daha dogru ve daha anlamli kilalim diyorum...

taşa kıcını 3 kere sürtersen sünnettir.İranlılar derelere , tepelere cıkıyorlar s.cmak için tuvalet günah diye ama peygamber ne demiş ümmetim iiçin daha kolayı olsa onu yapardım demiş.Şİmdi pecete yada wcler varken bu sünnetin anlamı nedir?anlamı şu kıcını temiz tut bu sünnettir.Misvak kullanmak sünnettir ama şimdi ohoo birsürü diş bakım ürünleri var yani bu demekmidir ki hala misvak kullanalım? hayır.Önemli olan dişin temiz,agzın kokusuz olsun.Peygamberin zamanında sakalsız adam varmıydı?peki permatik varmıydı?yoktu . O zaman o günün şartlarına göre sakallı,kutuplarda cübbeli sarıklı mı giyinecegiz tabi ki hayır.Fakat bunların içerigi değişebilir ama merak ettigim şey kabul edemedigim şey şu;O zaman katle katletmekle karıslık verilirmiş.Devlet yok,polis yok ama şimdi sıkıyorsa yap kıcına pompalıyı dayarlar.Yani islam demek 1400 yıl öncesini yaşamak mı demektir?

Sitelerde Paylaş
AHZAP: 59- Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) üzerlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

eee böyle ayet inmişse o o zamanın , peygamberin yaşayısına göre hükümdür.Bu hükmün şimdiki geçerliligi neci?

Sitelerde Paylaş
taşa kıcını 3 kere sürtersen sünnettir.İranlılar derelere , tepelere cıkıyorlar s.cmak için tuvalet günah diye ama peygamber ne demiş ümmetim iiçin daha kolayı olsa onu yapardım demiş.Şİmdi pecete yada wcler varken bu sünnetin anlamı nedir?anlamı şu kıcını temiz tut bu sünnettir.Misvak kullanmak sünnettir ama şimdi ohoo birsürü diş bakım ürünleri var yani bu demekmidir ki hala misvak kullanalım? hayır.Önemli olan dişin temiz,agzın kokusuz olsun.Peygamberin zamanında sakalsız adam varmıydı?peki permatik varmıydı?yoktu . O zaman o günün şartlarına göre sakallı,kutuplarda cübbeli sarıklı mı giyinecegiz tabi ki hayır.Fakat bunların içerigi değişebilir ama merak ettigim şey kabul edemedigim şey şu;O zaman katle katletmekle karıslık verilirmiş.Devlet yok,polis yok ama şimdi sıkıyorsa yap kıcına pompalıyı dayarlar.Yani islam demek 1400 yıl öncesini yaşamak mı demektir?

evet..burda tasa uc kere derken iyice temizlenmek icin denmistir mutlaka...ama simdi kagit var..o zaman tas vardi....kadina örtunmek farzdir ama bunu carsafla yapmak farz degildir..arap kulturunu islam diye dayatan musluman arkadaslar islami sevdirmek yerine insanlari islamdan sogutuyor...allahin rizasini almanin en guzel ve anlamli yolu islami sevdirmeye calismaktir.

Sitelerde Paylaş
3 kiz simsiyah carsaf,gözler tek acik herkes ister istemez dönup bakiyor..ve ben musluman oldugum halde bundan rahatsiz oluyorum...

e sen bundan rahatsız oluyorsan müslüman değilsin artık.

lutfen arkadasim imaniza zarar getirmeyin..ne demek sen musluman degilsin...acilsin demiyoruz ama simsiyah carsaf arap kulturudur...islama mal etmeyin..cok daha degisik ve dikkat cekmiyecek sekilde kapanamazmi yani..

Sitelerde Paylaş
evrimin basamaklarını düşün ve neden milyonlarca yıldan beri evrim geçirmedin.bu aynı meseleye geliyor.direk peygamberimiz gelseydi bir anlamı kalırmıydı veya evrim insanlıktan başlasaydı geriye doğru.

biraz daha mantıklı sorular sormayı denesen.

veya en azından bilgi sahibi olmadığın konularda bilgi edinmeye çalışsan.ilk vahiy bile oku.

aç kuranı oku cevabı zaten yazıyor.

mantıkdan yoksun insanların yaşadıgı islamıda gördügümüz için sormak tartısmak elbette hakkımız.Cevabın varsa ver kardeşim.Ben darwinci değilim sıradan bir vatandasım :)

tarihinde CraftXrac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kadina örtunmek farzdir ama bunu carsafla yapmak farz degildir.

Örtünmenin amacı nedir?

1- Örtünen kadının 17 sinde mi yoksa 77 sinde mi belli olmayacak.

2- Zenci mi, beyaz mı belli olmayacak

3- Şişman mı zayıf mı belli olmayacacak.

Ha bu maddeleri çarşaftan başka bir kıyafetle de sağlayabilirsen amenna, mesela burka...

Sitelerde Paylaş

Örtünmenin amacı nedir?

Ha bu maddeleri çarşaftan başka bir kıyafetle de sağlayabilirsen amenna, mesela burka...

erkek mi kadın mı bu belli olacak mı ? :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Örtünmenin amacı nedir?

ya kardesim neler diyorsun sen ya....sismani nasil carsafla zayif gösterecen...ahzab suresini iyice bir okuyup anlamaya calismak lazim..neden bu giyim tarzi sart olmus neden taninmamalari ve eziyet görmemeleri diye belirtilmis..acaba belli bir zaman diliminemi temas ediliyor...

Sitelerde Paylaş

Ey iman edenler, içinizden kim çıkar da dininden dönerse Allah onlara bedel öyle bir kavim getirecektir yakında ki o onları sevecek, onlar da, onu sevecek, inananlara karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı yüce olacak o kavim. Allah yolunda savaşacaklar ve hiçbir kınayanın kınamasından korkmayacaklar. Bu, Allah'ın lütfü ve inayetidir ki dilediğine verir ve Allah'ın lütfü boldur, o her şeyi bilir. Mâide / 54

Sitelerde Paylaş
ya kardesim neler diyorsun sen ya....sismani nasil carsafla zayif gösterecen...ahzab suresini iyice bir okuyup anlamaya calismak lazim..neden bu giyim tarzi sart olmus neden taninmamalari ve eziyet görmemeleri diye belirtilmis..acaba belli bir zaman diliminemi temas ediliyor...

Kuran kıyamete kadar geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...