Jump to content

Din neden tamamlanmamaktadır

Recommended Posts

yok öyle bir şey yok. bu hadisler insanoğlunu ebediyete kadar bağlayacak.senin zoruna giderse eşini kapatma.

ama milletin kapanmasına da karışma.

Karışırım hemşerim..

Biz islamı yüceltmek,çağdaş hale getirmek ve hoşgörülü bir ortam oluşturmak istiyoruz,siz ise yerin dibine geçirmek ve yok etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz..kargaşaya vesile oluyorsunuz.

Çarşaf,burka,sarık,cübbe,sakal,tarikat,dergah,cemaat,şeyh,şakirt,abi,abla vs..... Bunlarlamı müslüman olunuyor yoksa takvamı önemli?

Neden çağa ayak uydurmak garibinize gidiyor..

Gerekirse 100 kez anlatacağız bunları..Kafanıza vura vura adam edeceğiz sizi..Bunda ateistlerinde desteği var tabi..

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tatar sana evlen diyen yok zaten sen şöyle kendine yakışır bir bayanla evlen.hadisler günümüze göre diye bir şey yok. kuranda örtüneceksiniz diye emir var.

ben kalkıp sana darwinin söyledikleri o yılları ilgilendiriyor desem onun düşünceleri o zamana göre geçti günümüze pek uymuyor zaten darwin öleli yüzyıllar oldu desem.kitabı da zaten çok eski eski mürekkeple yazılmış doğru düzgün okunmuyor sayfaları yırtılmış desem.o zaman senin evriminin anlamı ne olur.

yok öyle bir şey yok. bu hadisler insanoğlunu ebediyete kadar bağlayacak.senin zoruna giderse eşini kapatma.

ama milletin kapanmasına da karışma.

hadislerde götünü taşa sürt diyor kıyamete kadar kıcımızı taşla mı temizleyelim.Yada kıyamete kadar elimizlemi pilav yiyelim.Biraz mantıklı düşünebilir misin hadisin ,sünnetin ne oldugunu bilmiyorsun senin sünnet,hadis dedigin şey 1400 yıl önceye dönüp 1400 yıl önceki arap kültürünü hayatına yansıtıp taklitcilikten öteye gidemeyip yerinde saymaktan baska birşey değildir.

Sitelerde Paylaş
Karışırım hemşerim..

Biz islamı yüceltmek,çağdaş hale getirmek ve hoşgörülü bir ortam oluşturmak istiyoruz,siz ise yerin dibine geçirmek ve yok etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz..kargaşaya vesile oluyorsunuz.

Çarşaf,burka,sarık,cübbe,sakal,tarikat,dergah,cemaat,şeyh,şakirt,abi,abla vs..... Bunlarlamı müslüman olunuyor yoksa takvamı önemli?

Gerekirse 100 kez anlatacağız bunları..Kafanıza vura vura adam edeceğiz sizi..Bunda ateistlerinde desteği var tabi..

Resûlullah (s.a.v)buyurdu ki:

(Ümmetimden, hak üzere olan, doğru yolda yürüyen, her zaman bulunacakdır. Bunlara karşı duranlar, bunlara zarar veremez. Bunlar, Allahü Teâlânın takdîr etdiği saate kadar, işlerini yapacaktır).

Sitelerde Paylaş
iffeti korumak için kara çarsaf giyersen möö möö bakarlar daha cok dikkat çeker kadın.İffeti korumak için örtününüz denmiştir.Arabistanda kadınların üzerine atladıkları için yada zarar verebileckler oldukları için cübbelinin dedigi gibi uygulanmıs olabilir fakat şimdi uzay cagındasın,sen carsaf sevdasındasın.Hepimizin annesi,kız kardeşi var kimse kimseye sulanmaz

uzay çağındayız diye penis le vajinanın yeri değişti mi yoksa

yada şeraf, haysiyet ve onur terkedildimi

doğru millet artık bir ipli,k parçası takıyor. ne diye bukadar yük taşıyacaklar üstlerinde.

akıl başörtüde değil baştadır.sizler bunu anlayamıyorsunuz.başı kapandı diye aklı gitmiyor hiç kimsenin. kimliğide kaybolmuyor.sizin amacınız ne.elbise ayrımı mı yapmak. anadan doğma uluorta gezmekmi.

öyle yer sadece yamyam kabilelerinde olur.

Sitelerde Paylaş

(Ümmetimden, hak üzere olan, doğru yolda yürüyen, her zaman bulunacakdır. Bunlara karşı duranlar, bunlara zarar veremez. Bunlar, Allahü Teâlânın takdîr etdiği saate kadar, işlerini yapacaktır).

konuyu saptırma şimdi söyle bakalım Allah habire peygamberler yollamıs çagın gerisinde kaldı diye sürekli dinler gelmiş geçmiştir.Kurandan sonra 1400 yıl olmasına ragmen yeni din gelmedi,gelmeyeceginide söyledi fakat ne hadislerin hükmü kaldı ilkelleşti nede ayetlerin hadi acıkla ?

şekil a :cübbeli (ilkellige kanıt )

Sitelerde Paylaş

Cübbeli bu hadisi şerifi yazarak bana cevap verdiğinimi sandın şimdi?

sen nerden biliyorsun islamı doğru yorumladığını?

bende diyorum ki benim yorumum doğru ve bu hadisi sana geriye dönük cevaben yazıyorum..

Sitelerde Paylaş
konuyu saptırma şimdi söyle bakalım Allah habire peygamberler yollamıs çagın gerisinde kaldı diye sürekli dinler gelmiş geçmiştir.Kurandan sonra 1400 yıl olmasına ragmen yeni din gelmedi,gelmeyeceginide söyledi fakat ne hadislerin hükmü kaldı ilkelleşti nede ayetlerin hadi acıkla ?

şekil a :cübbeli (ilkellige kanıt )

HADÎD suresi 16- Allah'tan gelen öğütlerin ve O'nun indirdiği gerçeğin etkisi ile müminlerin kalplerinin yumuşayacağı, ürpereceği gün halâ gelmedi mi? Müminler daha önce kendilerine kutsal kitap verilenler gibi olmasınlar. Uzun zaman geçince onların kalpleri katılaştı ve çoğu yoldan çıkmış kimseler oldu.

Sitelerde Paylaş
uzay çağındayız diye penis le vajinanın yeri değişti mi yoksa

yada şeraf, haysiyet ve onur terkedildimi

doğru millet artık bir ipli,k parçası takıyor. ne diye bukadar yük taşıyacaklar üstlerinde.

akıl başörtüde değil baştadır.sizler bunu anlayamıyorsunuz.başı kapandı diye aklı gitmiyor hiç kimsenin. kimliğide kaybolmuyor.sizin amacınız ne.elbise ayrımı mı yapmak. anadan doğma uluorta gezmekmi.

öyle yer sadece yamyam kabilelerinde olur.

sen ne vahşi bir insandın ya sakin sakin konusmayı bilmiyor musun ? örtünmeyi abartmalarına kızıyorum dinde asırıya gidiyorlar.Kimsenin derdi sütun bacak görmek de değil düzgün yorum yap

Sitelerde Paylaş

Cübbeli...

Soru1:Sarık ve cübbenin bana önemini anlat..islamdaki yeri nedir?

öyle bir şey deki, sarık ve cübbe giyeyim..

hadi bekliyorum...

ne halta yarıyor bu 2 çağ dışı elbise...

Soru2:Sen,sarık ve cübbeli birimisin?

Sitelerde Paylaş

hadi bekliyorum...

Sarığı bilmem, cübbe üniversiteden ve bazı liselerden mezun olurken giyiliyor. İngiliz geleneği.

Sitelerde Paylaş
Karışırım hemşerim..

sen hayvani zekaya sahipsin. barbarsın, vahşisin, ilk önce hayvani duygularından kurtulun.

öylemi dersin nasıl yücelteceksin islamı evrime inanıp ondan sonrada evrimide allahmı mı yarattı diyeceksin. soyumuzu sopumuzu maymuna , solucana dayandırıp sonra evrimi allah gerçekleştirdi diye ikili oynuyorsunuz.

sana ne benim cübbemden sakalımdan. zoruna mı gidiyor sakal veya cübbe.bir giy üstüne dene adam öldürmez.müslümanda olmazsın korkma.

koskoca adamlar biz bez parçasından bir çaput parçasından çekiniyorlar.sanki silah ,bomba ,zehir

o çaputu çıkarınca sanki medeniyetimi yakalayacağız sanki birer profesör mü olacağız.yada belki de bana madalya asarlar ha.

sizlerin derdi cübbe ve sakal değil sizlerin asıl dirde islam dini.cübbenin sakalın gitmesiyle dininde gideceğine inanıyorsunuz.ama gitmez.

o senin sarık cübbeyi artık elle gösterilecek kadar az kişi kullanıyor.

bizler artık sizin aranızda birer profesör, birer öğretmen, birer doktor, mühendis,bilim adamı ,subay,polis, hatta ve hatta başbakan ve cumhurbaşkanıyız.

sen merak etme bizim islam dinini yüceltecek kardeşlerimiz yeterince var.sen kafanı yorma.

Sitelerde Paylaş
Cübbeli...

hadi bekliyorum...

Soru2:Sen,sarık ve cübbeli birimisin?

Cübbe, sakal, sarık;

http://www.akilli.tv/video/286134/50-siddi...sevabi-var.aspx

Sitelerde Paylaş
sen hayvani zekaya sahipsin. barbarsın, vahşisin, ilk önce hayvani duygularından kurtulun.

öylemi dersin nasıl yücelteceksin islamı evrime inanıp ondan sonrada evrimide allahmı mı yarattı diyeceksin. soyumuzu sopumuzu maymuna , solucana dayandırıp sonra evrimi allah gerçekleştirdi diye ikili oynuyorsunuz.

sana ne benim cübbemden sakalımdan. zoruna mı gidiyor sakal veya cübbe.bir giy üstüne dene adam öldürmez.müslümanda olmazsın korkma.

koskoca adamlar biz bez parçasından bir çaput parçasından çekiniyorlar.sanki silah ,bomba ,zehir

o çaputu çıkarınca sanki medeniyetimi yakalayacağız sanki birer profesör mü olacağız.yada belki de bana madalya asarlar ha.

sizlerin derdi cübbe ve sakal değil sizlerin asıl dirde islam dini.cübbenin sakalın gitmesiyle dininde gideceğine inanıyorsunuz.ama gitmez.

o senin sarık cübbeyi artık elle gösterilecek kadar az kişi kullanıyor.

bizler artık sizin aranızda birer profesör, birer öğretmen, birer doktor, mühendis,bilim adamı ,subay,polis, hatta ve hatta başbakan ve cumhurbaşkanıyız.

sen merak etme bizim islam dinini yüceltecek kardeşlerimiz yeterince var.sen kafanı yorma.

hayır cografi bölgelere göre giyinir insanlar.Arabistandada buna göre giyinilmştir fakat bunları cografi bölge demeden her daim sünnet olarak algılayıp yüzyıllarca giyinmek biraz abes değil mi ? cagının nimetlerinden faydalanmak gerekirken 1400 yıl önceki gibi elinle pilav yemek caga ayak uydurmak mı ? kimsenin götü göge ermez bunları yapmakla yada yapmamakla fakat ilim insanı bunları düzgün yorumlayıp ona göre yaşar.Peygamber cagına uygun yasamısken sen niye cagına uygun yasamıyorsun .

Sitelerde Paylaş

Peygamber sünneti altında cübbe giymek, sarık giymek, sakal bırakmak gibi şekilci yaklaşımlar öğütlenmiştir.Peygamberin böyle salakça bir giyim tarzı olduğunu sanmıyorum açıkcası.

Dini taklitçilik altında yaşayan anlayışa göre din 6 yy'da tastamamdır.Onlara göre dinin değişmesine gerek yok:)

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peygamber sünneti altında cübbe giymek, sarık giymek, sakal bırakmak gibi şekilci yaklaşımlar öğütlenmiştir.Peygamberin böyle salakça bir giyim tarzı olduğunu sanmıyorum açıkcası.

Dini taklitçilik altında yaşayan anlayışa göre din 6 yy'da tastamamdır.Onlara göre dinin değişmesine gerek yok:)

en azından çagdan çaga yorumlasalar yine islam bu kadar seviye düşürmeyecek.

Sitelerde Paylaş

yav kardeşim...

siz islamı,ota çiçeğe böceğe karışan bir din haline getirdiniz..Sizin yüzünüzden bazı insanlar dinden soğuyor..

neymiş efendim,sakal koyan müslümanmışta,koymayan kafirmiş..

sarık cübbe giyen müslümanmışta,giymeyen kafirmiş...

yürüyün gidin işinize be..oruçluyuz zaten.Yorgunuz vs...

Sitelerde Paylaş
yav kardeşim...

siz islamı,ota çiçeğe böceğe karışan bir din haline getirdiniz..Sizin yüzünüzden bazı insanlar dinden soğuyor..

neymiş efendim,sakal koyan müslümanmışta,koymayan kafirmiş..

sarık cübbe giyen müslümanmışta,giymeyen kafirmiş...

yürüyün gidin işinize be..oruçluyuz zaten.Yorgunuz vs...

kim öyle demiş be.. hadi oradan.. bu heriflere takıla takıla onlar gibi cerbeze yapmayı öğrenmişsin.. kim demiş nerde demiş kafirdir diye.. üff..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...