Jump to content

pimi çekti ve askere verdi

Recommended Posts

Hocam, hocam dikkat et. Milletin algısı bunu böyle anlamaz. Gaztecelik bu değil. Tamam biz anlarız ama Millet anlamaz. Haberin veriliş tarzı önemli, resimler önemli, öfke önemli. Gazete yön veriyor. Miilet analitik düşünemez. Nereye vardığını anlayamaz.

bak bu konuda haklısın, ama halk yanlış anlayacak bunu bizim gibi yorumlayamaz diye gerçeklerden habersizmi yaşayacağız ,ayrıca ben halkın öyle hemen ordusuna sırt döneceğine inanmam bu halk vefalıdır ...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 340
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Miilet analitik düşünemez. Nereye vardığını anlayamaz.

Hee dimi, kimse hiç bir şeyi anlayamıyor zaten, bir sen ve Akhenaton gibi ufocular biliyor neyin ne olduğunu.

Sitelerde Paylaş
Okursun tabi kandaş. :lol:

Yasemin Congarın kocası kim . ?

Kim? Kim olduğu ne fark eder tam olarak?

Sitelerde Paylaş
Senaryo olduğunu ne biliyorsun? Ben normalde Taraf'ı internetten okuyorum, ancak o haber henüz sitede yok, ondan henüz haberin tamamını okumadım. Gazeteyi alabilirim bugün, haberi okuduktan sonra sana daha kesin bir görüş söyleyebilirim, ama otomatikman "senaryo" falan demene anlam veremiyorum. Ordu senin için neden kutsal ine?

Bu haberin neden yapıldığı bir önceki mesajımda yazıyor.

Bana bu tarz kaza ölümleri falan da oldukça fazla gibi geliyor. Ha TSK büyüklüğünde bir orduda bu tarz kazaların ne sıklıkla olduğunu, diğer dünya ordularında durum nedir vs. şeyler konusunda elimde bilgi yok, ondan karşılaştırma yapamıyorum, ama bana çok gibi geldi.

Bu konuda Astur'a katılıyorum. Hemen senaryo diyip kestirip atıyorlar. Önce bir araştıralım gerçek mi değil mi demek yerine senaryo bu diyip fırlatıyorlar. Taraf gazetesini bende okurum ama pek sevdiğim söylenemez. Senaryo olanlar olabilir ama gerçek olanlarıda elbette vardır. TSK'ya karşı senaryo haber yapmak çok büyük cesaret ister. Gazete kapanabilinir, yazarları hapse atılabilinir. Bu nedenle belgesiz bir haber yapacaklarını zannetmiyorum. Eğer yapıyorlarsa büyük cesaret gösteriyorlardır.( Ya da arkalarında yahudiler vardır :) )

Sitelerde Paylaş
TSK düşman değil bizim ordumuz ama işini adam gibi yapsın ,umursama olmasız ,o kadar komandoyla haber bültenlerinde hava atacaklarına o komandoları göndersinler terörün üstüne 3-4 aylık askeride daha iç kesimlerde görevlendirsinler , yıllarca bu söylendi daha yeni yeni bu TSK'nın aklı başına geldi aşama aşam profesyonel orduya geçiş yapılacak ,terörle sıcak teması 3-4 aylık askerler değil bu işi meslek edinmiş profesyonel askerler yapacak ,bu TSk'ya dayatılan bir öneri olmasaydı daha çok yıllar 3-4 aylık askerleri savaşın ortasına sürecektik dahamı iyi olacaktı .... eleştiri iyidir adamı kendine getirir ....

Kesinlikle. Yok terör kampları yok BBG evi, yok bilmemne diye konuşacaksın, sonra onlarca Türk askeri ihmaller yüzünden şehit olacak... Bir de üstüne eleştiri olmamasını kim nasıl bekleyebiliyor anlayamıyorum...

Sitelerde Paylaş
Sen eleştrimiyorsun çamur atıyorsun. Eleştiri böyle olmaz. Eleştiri yapıcı olur, tabi amaç farklıysa başka. Bu gün ister kabul et ister etme eğitimin olmadığı bir ülkede Ordu bir çok insana eğitim verir ki, bunun canlı şahidi benim. Köyünden ilk defa çıkmış, Türkçe bilmeyen , tuvalet nedir bilmeyen insanlara medeniyet gösterdik.

ordunun işi bu mu olmalıdır? milletin bokuyla sidiğiyle uğraşacağına kendi işini yapsın önce.

falanca niye sıçarken deliği tutturamıyor diye kimse orduyu suale tutmaz.

ama bir yamyam ordusu sınırı geçerken ordunun onları tesbit etmekten aciz kaldığını görünce herkesin '' hop ne oluyor'',

o vergileri ödeyene kadar büzüğümüz yırt pırt oluyor ne yapıyorsunuz bu paralarla demek hakkı olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
Ortada bir sorun var ve bu sorunu herkes bulunduğu yerden bakarak yansıtıyor. Taraf yanlı olabilir( Ki yanlı elbette) ama diğer görüşlerde çok yanlı. Yani senin savundugun görüş sahibi gazetelerde yönlendirme yapıyor. Önemli olan gerçeği '' Objektif'' yansıtmak . Taraf gazetesini hiç sevmesemde ordu içersinde olan bir takım olayları yansıtıyor. Millet analatik düşünemez diyorsun ve taraf gazetesinin karşıtlarıda aynı bu gerçeği bilerek yönlendirme yapıyor. Sanki tsk içersinde hiçbir sorun yokmuş gibi gösteriyor. Kahramnlık destanları yazılıyor. Amsterdama düşen ucak ile haberlerin yanlılığına, yabancı düşmanlığına iyi bakınız. Bu ayrı bir örnek ama gazetecilik açısından önemli bir örnek ve bahsettiğin olgular içinde önemli bir örnek.

Tamam imzamı atıyorum. Aynen katılıyorum. Ordunun da şöle bir sıkıştırılması lazım olduğunu düşünüyorum. Öyle kendini çok rahat sanmasın. Yalnız benim bile demin ki gönderdiğim mesajlarımın arkasındaki algıyı oluşturmaması gerekiyor değil mi, eleştiren? Bak nasıl infial ortamı oluşıyor. Bu da doğru. En basitinden bu konunun burada böyle öfkeler saçarak tartışılmasına, anlayan anlamayan, şeriatçısından, bilmem nesine herkesin öfkelerek saçarak birbirine görmesine neden olan bu haberin işleniş şekli değil midir, Allah aşkına söyle.

Sitelerde Paylaş
Sevgili terk, genel manada hep böyle bakılır. Ama PKK ile olsun ya da başka bişi ile olsun Ordu uğraşırken, tek başına sonuç alması çok zordur. Bu manda, Ordu her şeyi tak tuk diye yapamaz. Ülkenin sorunudur bu. Ordu neden çocukları harcıyor? Ordu harcamıyor? Bu mal savunma bakanlığı ya da iç işleri bakanlığı bu konularda Ordu ile birlikte çalışmalı. Ordu ne yapabilir. Tek başına.

ordunun görevi PKK yı alt etmektir. dağdaki tek işi bu olmalıdır. ha ovaya indiğinde başka çalışmalar yürütebilir o ayrı. ama dağ yeri çatışma yeridir slogan yeri değil.

Sitelerde Paylaş
TSK düşman değil bizim ordumuz ama işini adam gibi yapsın ,umursama olmasız ,o kadar komandoyla haber bültenlerinde hava atacaklarına o komandoları göndersinler terörün üstüne 3-4 aylık askeride daha iç kesimlerde görevlendirsinler , yıllarca bu söylendi daha yeni yeni bu TSK'nın aklı başına geldi aşama aşam profesyonel orduya geçiş yapılacak ,terörle sıcak teması 3-4 aylık askerler değil bu işi meslek edinmiş profesyonel askerler yapacak ,bu TSk'ya dayatılan bir öneri olmasaydı daha çok yıllar 3-4 aylık askerleri savaşın ortasına sürecektik dahamı iyi olacaktı .... eleştiri iyidir adamı kendine getirir ....

Sevgili influenza, tamam haklısın yalnızca Ordu bu işi bitiremez. Bak neden? Çünkü bu işe Savunma Bakanlığı ya da İç işleri bakanlıkları da el atmalı ve kararlı bir mücadele örneği sergilemeli. Gerçekten dışarıdan tek neden Ordu ve Ordu isterse bitirir gibi görünüyor. Ama bunu tek başına yapamaz, çünkü o bu ülkenin Kralı değil. Hep beraber ülke içindeki siyasetin ve iç yönetimin de bu iş için çabalaması lazım. Bunu es geçme lütfen. Bir düşün.

Sitelerde Paylaş
Hakaret etmesi nedeniyle bayhan forumdan atılmıştır.
Kime hakaret etmiş. Parantez içinde sizinle tartıştığını, sizin her zamanki saygısız üslubunuzla hakaret ettiğinizi de belirtsenize..

Tartışmasını bilmiyorsunuz. Her yazınız hakaret barındırıyor ondan sonra da önünüze geleni atın.

NOT: Bu yazıya verilecek yanıt da bariz bir şekilde hakaret dolu olacaktır...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
ordunun görevi PKK yı alt etmektir. dağdaki tek işi bu olmalıdır. ha ovaya indiğinde başka çalışmalar yürütebilir o ayrı. ama dağ yeri çatışma yeridir slogan yeri değil.

Tamam doğru ama şunu bilgine verdim bunun üzerine de düşün lütfen. Dışarıdan, Ordu bu işi istediği anda gider bitrir gibi görünebilir. Oranın coğrafyasını bir düşün. Tüm askerler oraya yığılsa yine de orada boş alanlar var. Ben eskiden düşünürüdüm:'Ulen bu TSK gidip dağı taşı her yeri bombalasa bitmez mi' Bak bunu yapamaz. Para yok. Bu ekonomil ile dış ülkelerin sınırlarına müdehale ile sonra iç işleri bakanlıkları ile, ülkenin GSMH ile, bütüüüünnn bu değişik yapılar ile alakalıdır aynı zamanda. Bunu artık böyle de bakmak lazım. Ben öğrendim. Herkes öğrenebilir.

Sitelerde Paylaş
Sevgili influenza, tamam haklısın yalnızca Ordu bu işi bitiremez. Bak neden? Çünkü bu işe Savunma Bakanlığı ya da İç işleri bakanlıkları da el atmalı ve kararlı bir mücadele örneği sergilemeli. Gerçekten dışarıdan tek neden Ordu ve Ordu isterse bitirir gibi görünüyor. Ama bunu tek başına yapamaz, çünkü o bu ülkenin Kralı değil. Hep beraber ülke içindeki siyasetin ve iç yönetimin de bu iş için çabalaması lazım. Bunu es geçme lütfen. Bir düşün.

tamam ben buna katılıyorum tabiki bu iş sadece ordunun üstüne yıkılmamalı ,ama çok basit yapılmayacak hatalarda yapılmamalı ciddi olunmalı ben askerlik yaptığımda bu ciddiyeti hiç görmedim dediğim gibi çok umursamaz bir tavır var ,

Sitelerde Paylaş
Kandaş Yasemin Congar askerliği , israillin neresinde yaptı bilgin varmı. ?

O geyiği duymuştum evet, 21 yaşında İsrail'de askerlik yapmış vs. diye bir yalan dolaşıyor internette.

Sen niye habire konuyu değiştiriyorsun? Yahudilerle ilgili komplo teorilerinden başka bir şeye çalışmıyor mu kafan?

tarihinde A$tur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

alın Hürriylet'e tarafın haberini kaynak göstermiş

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12351675.asp?gid=229

Piyade Çavuş Yiğit Acar:

Şakir Uzman çantasından alev gizleyen ve el bombası çıkarıp, uyuyan askerlerden aldığını söyledi. El bombası ve alev gizleyeni Mehmet Teğmen’e verdim. O da 15-20 dakika sonra İbrahim Öztürk’ün yanına gitti ve geri geldi. Kütüklüğünden bir el bombası pimi çıkardı. El bombasından çıkarıldığını anlayan Soner Astsubayla Şakir Uzman, ‘ne yaptınız’ diye sordu. Mehmet Teğmen ‘ona iyi bir ders olsun’ dedi.

Piyade Uzman Çavuş Şakir Akçan:

Devriyede İbrahim Öztürk’ün gözetleme yapması gerekirken uyuduğunu tespit ettim. Yanındaki el bombasını aldım. Amacım sonradan uyuduğunu inkâr etmesini önlemektir. Ayrıca Emrah Göz’ü de uyurken gördüm ve onun da silahının alev gizleyenini almıştım. Mehmet Teğmen saat 09:30’da uyandığında durumu kendisine bildirdik. Mehmet Teğmen, malzemeleri alıp yanımızdan ayrıldı. 15-20 dakika sonra Mehmet Teğmen ardından da İbrahim Öztürk mevziiye geldi. Teğmen, İbrahim’in mevziden ayrılmamasını, birazdan gelip pimi takacağını söyledi. Bombanın piminin çıkartıldığını anladık. 15-20 dakika sonra da patlama oldu.

Piyade Er Recep Koyuncu:

Mehmet Teğmen, İbrahim’in mevzisine geldi. 10 dakika oturdular. Teğmenin elinde el bombası vardı, bombasının pimini çekip, İbrahim’e verdi. “Mandalı bırakırsan ölürsün, bırakmazsan yaşarsın” dedi ve havan mevzisine gitti. İbrahim, teğmenden pimi vermesini istedi. “25 yaşındayım. 75 günüm kaldı, beni öldüreceksiniz” dedi. Mehmet Teğmen mevzisine gitmesini, zamanı gelince pimi takacağını söyledi. İbrahim daha sonra tekrar teğmenin yanına gitti. Pimi istedi. Teğmen yine vermedi. 5-10 dakika sonra da patlama oldu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...