Jump to content

pimi çekti ve askere verdi

Recommended Posts

darbe için istihbarat toplamakta pek mahirler ama nedense :rolleyes:

Hangi darbe. ?

Bu kadar çok taraf okuma.

Akp ve siyon karşıtlığı olmak darbeyse bende darbeciyim.

Düne kadar albay imzası yaygarası yaptılar, fotokopi üzerinden.

İşte bunların ahlak yapısı bu.

Fotokopi üzerinden imzanın türlü taşımaya müsait olduğunu bilmediklerindemi

hayır.

İşte Nurcu ahlakı.

kendi halinde inançlı kişilere bir şuçlamam yok.

Bunlar CİA ajanı Ermeni Fetullahın inanç temeldinde ayrıştıma stratejisi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 340
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kandaş yine siyon mantığın çalıştı.

Bu tür olaylar dünyanın her yerinde her ordusunda , bırak orduyu gündelik hayatta olur.

İnsanın olduğu her yerde ego vardır.

Taraf gazetesinin amacı ord içerisinde bir münferit olayı vermek değil, münferit olaydan Kurum Yıprakmak amaçlıdır.

Sen askerlik yapmadığın veya paralı yapacağın için bu işleri bilmezsin. Benim yaptığım alayda bile bu tür olaylar olmuştu.Bunlar münferittir.Kurumu bağlamaz.

Ne kandaşı? Ne siyon mantığı?

Bu tür olaylar dünyanın her yerinde elbette olabilir ve oluyor, bu tarz psikolojik sorunları olan insanlar her yerde var. Ama bu adamın orduda görev alıyor olması, altında askerler falan olması kurumun iç disiplini ve denetleme mekanizmaları konusunda kafalarda soru işareti oluşturmuyor değil. Bu olayın haber yapılması iyi, gelecekte bu konularda daha iyi önlem alınabilir, soruşturma konusunda halk daha hassas olur vs.

Taraf gazetesinin bu olayı haber yapması sizleri neden bu kadar rahatsız ediyor? Kurum yıpratma hede hödö onlar sizin hezeyanlarınız. Başkası sen başbakanı, milletvekillerini vs.yi eleştiriyorsun diye devleti yıpratmakla suçlayamaz mı senin mantıkla?

Askerlik yapmak zorunda kalmayacağımı umuyorum, yapmamak için elimden geleni yapacağım, zorunlu askerlik işine karşıyım.

Sitelerde Paylaş
Bunu Mehmet Tümer itiraf etmiş zaten. Yani komutanın kendisi... İfadesinde söylemiş bunları.

Şimdi söyle bakalım, bu insanlık dışılığı gündeme getiren medya mı aşağılık, bu komutan mı aşağılık, yoksa onun yaltaklığını yapan sen mi aşağılıksın?

ciddi misin itiraf etmiş mi?

Sitelerde Paylaş
hep çarptırıyorsunuz yahu dağlıca ,aktütün ihmal yüzünden olmadımı sen onu söyle , bu ihmalkarlığın hesabını sormazsak bunaların devamının gelmeyeceğini kim garanti edebilir ,hesap sorulacakki tekrarı olmasın daha dikkatli olunsun ,sende durmadan konuyu başka yönler çekiyorsun

Sizde anlayamam sorunu var. TSK insanları oluşturduğu bir yapıdır. Hatasıda olur sevabıda, adı üstünde ordudur. Her savaşı kazanacak diye bir kuralda yoktur.

Bu millet yahudi ve ermeni tefecilerin isteğiyle Sultan Ahmet meydanında öldürülen 3,000 yeniçeriyi unutmadı ki daha.

Sitelerde Paylaş
Taraf gazetesinin bu olayı haber yapması sizleri neden bu kadar rahatsız ediyor?

Eğer burada askeri köle gibi görüp, onlara hayvanca muamele yapıp, canlarından olmasına sebep olan komutanları destekleyip de, bir de bu olanlara karşı duran medyayı ahlaksızca "neden böyle haberler yapıyorlar?" diye samimi biçimde hönkürenler varsa, umarım onların kardeşi, oğlu vs. askere gittiğinde komutanı tarafından eline pimi çekilmiş bir bomba verilir ve ölüme terk edilir. O zaman da böyle cıyaklayacaklar mı bakalım "yandaş medya, faşizm, tsk karşıtı ühühühhü" diye...

Sitelerde Paylaş
Eğer burada askeri köle gibi görüp, onlara hayvanca muamele yapıp, canlarından olmasına sebep olan komutanları destekleyip de, bir de bu olanlara karşı duran medyayı ahlaksızca "neden böyle haberler yapıyorlar?" diye samimi biçimde hönkürenler varsa, umarım onların kardeşi, oğlu vs. askere gittiğinde komutanı tarafından eline pimi çekilmiş bir bomba verilir ve ölüme terk edilir. O zaman da böyle cıyaklayacaklar mı bakalım "yandaş medya, faşizm, tsk karşıtı ühühühhü" diye...

Fetocumusun sen, hiç bir inançlı müslümanın böyle söylem yaptığını görmedim.Yeni dönemde sizin gibi inançsız müslümanlar türedi bir dolu.

Sitelerde Paylaş
ciddi misin itiraf etmiş mi?

Kıçlarından ahlaksız haberler uyduran medya zannetttiğiniz gibi bu haberi gündeme getiren medya değil, yaltaklığını yaptığınız medya. (Kimlere dediğim anlaşılmıştır)

BOMBAYI VERDİM BEKLE DEDİM

Mehmet Teğmen'in ifadesinden: Fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çekerek "Mandalını bırakmadığın sürece patlamaz" deyip bombayı İbrahim'e verdim.

Dört askerin hayatını kaybettiği olayla ilgili 8. Kolordu Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Teğmen Mehmet Tümer'in ifadesi şöyle: "17 Haziran 2009 tarihinde de taburun geçici olarak görevlendirildiği Elazığ-Karakoçan Nohuttepe Üs Bölgesi'ne katıldım. 16 Ağustos 2009 tarihine kadar Tim Komutanı olarak görev yaptım. Tabur Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nın harekât ve komutasına verilmişti.

16 Ağustos 2009 tarihinde Nohuttepe Üs Bölgesi'nden timimle birlikte saat 20:30 civarı ayrıldım. Yaya intikalle Düztepe mevkiine gittik. Saat 23:00 civarı geçici üs bölgesi tesis ettik ve sabaha kadar gözetleme yaptık. Saat O9:3o'da uyandığımda Uzman Çavuş Şakir Akçan Bixi mevziinde görevli İbrahim Öztürk ve Ahmet Şensoy'un uyuduğunu tesbit ettiğini ve İbrahim Öztürk'ün el bombasını aldığını bildirdi.

İBRAHİM'E BOMBASINI SORDUM

Saat 10:30 civarında İbrahim Öztürk'ü mevziinde ayakta gördüm, yanına gidip el bombasının nerede olduğunu sordum. Bu sırada Ahmet Şensoy istirahat için uyuyordu. İbrahim el bombasını mevzii içinde aradı, bulamadı.

Halen el bombasının alınmış olduğundan haberdar değildi. Normalde mevziye yerleştiklerinde el bombalarını mevzi içinde ulaşabilecekleri bir yerde muhafaza etmeleri gerekir. El bombasını bulamayınca beraberimde götürdüğüm bombayı göstererek 'burada, gece uyuduğun için alındı' dedim. Fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çekerek 'mandalını bırakmadığın sürece patlama' deyip bombayı eline verdim. Bundan maksadım, el bombasının önemini kavraması idi. Mevziinden ayrılmamasını emrederek mevziime döndüm. İki mevzi arasında yaklaşık 15 metre kadar mesafe vardır.

Mevzide iken İbrahim Öztürk'ün, kendi mevziinin batısındaki roket mevziine gittiğini gördüm. Bu iki mevzii arası takriben 20 metre kadardır. Uyarıp mevziisinde beklemesini emrettim. Yanıma geldi. Pimi istedi. Gelip takacağımı söyleyip mevziisine gitmesini istedim. Mevziine döndü, bir iki dakika sonra tekrar roket mevziine gittiğini fark ettim. Bu kez yanıma çağırdım, tekrar mevziine gidip oturmasını, pimi gelip takacağımı söyledim. Bu sırada ben kendi mevziimde idim.

DÖNDÜM VE PATLAMA SESİ DUYDUM

Yanımda Yiğit Acer, 5 metre kadar yakınımda Soner Süvari Astsubay ile Şakir Akçan Uzman Çavuş vardı, İbrahim mevziine döndü. Ben de Şakir Uzman ile Soner Astsubay'ın yanına gittim. Yaklaşık 15 dakika kadar sonra patlama sesi duyuldu. Saati hatırlamıyorum, 11:00-11:30 arası olabilir. Sonradan duyduğuma göre İbrahim elindeki el bombasıyla benim göremeyeceğim şekilde üç mevzi dolaşmış, üçüncü mevzide patlama gerçekleşmiş. Patlama sesini duyunca koşarak sesin geldiği yere gittim. İbrahim'in mevziinin önünde şiarın üzerine yüzükoyun yığıldığını gördüm..."

Sitelerde Paylaş

Empati özürlü olmak, tutarsızlık böyle bir şey işte. Kendi başlarına gelene kadar anlamazlar, haklısın.

Sitelerde Paylaş

Haberi okumadan bir Mollalık örneği segileyerek gereksiz yere galeyana gelmişim. Bu çok yanlış bir şey. Bu haber mantıklı. Böyle bişi olmuş olabilir. Bu durumda o komutanın aq'ulması gerekir. Benim gibi 20 kişi galeyana gelse, bu habere doğru şekilde eleştirel yorum yapıcak olanarın bile yorumları okunmayabilir hatta yazamayabilirlerdi. Bu duygulanımlara engel olmamız gerrkiyor.

Sitelerde Paylaş
Fetocumusun sen, hiç bir inançlı müslümanın böyle söylem yaptığını görmedim.Yeni dönemde sizin gibi inançsız müslümanlar türedi bir dolu.

Ben feto meto anlamam, ama senin beyninin ham maddesinin bok olduğu her halinden belli oluyor. SEnin gibiler olmasa da şu berbat kokuyu çekmek zorunda kalmasak.

Sitelerde Paylaş
Şarlatan herif, biz bunu yapana alkış mı tutuyoruz? Ne adi adamlarsınız siz böyle? Zerre kadar utanmanız da yok...

Demedik mi yukarıda bunlar münferittir diye? Yine bir pislik olarak geldin, tüm orduya mal ettin bir manyağın yaptıklarını..

Size boşuna değil bu sözlerimiz, tam yerini buluyor...

O ordu da Mehmet Tümer gibi olmayan komutan oranı 1000'e 1'dir. Askerlik yapmadın mı, ordunun ne halt olduğunu bilmiyor musun. Bir insan gururundan, şerefinden ödünler vermemeli. Siyaset boktan birşeydir, insanı kişiliğinden edebilir. Yapma böyle şeyler...

Sitelerde Paylaş
Sizde anlayamam sorunu var. TSK insanları oluşturduğu bir yapıdır. Hatasıda olur sevabıda, adı üstünde ordudur. Her savaşı kazanacak diye bir kuralda yoktur.

Bu millet yahudi ve ermeni tefecilerin isteğiyle Sultan Ahmet meydanında öldürülen 3,000 yeniçeriyi unutmadı ki daha.

asıl sende anlama zorluğu var önceden 6 kez bak bidaha yazıyorum 6 kez saldırıya uğramış bir karakolun daha yüksek bir yere taşınması gerekmezmi o derme çatma karakolun adam akıllı bir şekilde inşa edilmesi gerekmezmi bunlar basit hatalarmı yoksa UMURSAMAZLIKMI

ikincisi dağlıca saldırısından önce istihbaratın verdiği bilgileri değerlendirmemek basit bir hatamı olabilir TSK insanlardan oluşmuş hata yapabilir bunlar hata değil resmen gelin vurun bizi demek umursamazlık biz bunu demeye çalışıyoruz siz hala başka yerlere konuyu çekiyorsunuz ve olabilir canım insandır hata yapar diyrosunuz bir hata 6 kez üst üste yapılımı ....akıl var mantık var

tarihinde influenza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu tür komutanların sayısının fazla olması ve bunun askerin geçmişten beri üzerinde taşıdığı ''bu ülkenin sahibi benim en iyi ben sevebilirim asarım keserim'' mantığının hala devam ediyor olması.

Kurumlar bu ülkenin insanlarından oluşur, dolayısıyla arap ahlak ve kültürüyle yoğrulmuş insanlardır. daha ne bekliyorsun.

Sultan Ahmette 3,000 yeni çeri niye öldürüldü ?

İsyan ettiği içinmi ?

Sitelerde Paylaş
Haberi okumadan bir Mollalık örneği segileyerek gereksiz yere galeyana gelmişim. Bu çok yanlış bir şey. Bu haber mantıklı. Böyle bişi olmuş olabilir. Bu durumda o komutanın aq'ulması gerekir. Benim gibi 20 kişi galeyana gelse, bu habere doğru şekilde eleştirel yorum yapıcak olanarın bile yorumları okunmayabilir hatta yazamayabilirlerdi. Bu duygulanımlara engel olmamız gerrkiyor.

Biz de onu diyoruz ya. Sakin ol, olayları akılcı bir biçimde değerlendir.

TSK'nın yüzbinlerce mensubu var, herhalde burada yorum yapan arkadaşlardan bahsi geçen kurumdaki herkesi zan altında bırakmak falan isteyen yoktur. Ama münferit olay denip geçebilecek bir olay da değil, TSK bünyesindeki personelin can güvenliği konusunda ne kadar hassas o kesinlikle tartışılır.

Sitelerde Paylaş
asıl sende anlama zorluğu var önceden 6 kez bak bidaha yazıyorum 6 kez saldırıya uğramış bir karakolun daha yüksek bir yere taşınması gerekmezmi o derme çatma karakolun adam akıllı bir şekilde inşa edilmesi gerekmezmi bunlar basit hatalarmı yoksa UMURSAMAZLIKMI

ikincisi dağlıca saldırısından önce istihbaratın verdiği bilgileri değerlendirmemek basit bir hatamı olabilir TSK insanlardan oluşmuş hata yapabilir bunlar hata değil resmen gelin vurun bizi demek umursamazlık biz bunu demeye çalışıyoruz siz hala başka yerlere konuyu çekiyorsunuz ve olabilir canım insandır hata yapar diyrosunuz bir hata 6 kez üst üste yapılımı ....akıl var mantık var

Bu karakolla ilgili ayrıntılar komutanlar tarafından tartışıldı ve hükümetin ödenek vermediği ortaya çıktı. Sen başka bir cumhuriyettemisin yoksa yandaş medya bunları yazmıyormu. TV de bile bu kaç defa masaya yatırıldı. Üzerine konuşmak anlamsız. Sadece orası değil ki sorun, tüm karakollar kümes gibi. Ödenek verse Siyoncu müslümanlar düzeltilecek.

Hadi bak sana güncel bilgi vereyim, şuan ceza evlerinde yatan mahkumlara yemek çıkmadığı için verilen günlük harcırah 6 aydır Adalet bakanlığı tarafından verilmiyor.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...