Jump to content

pimi çekti ve askere verdi

Recommended Posts

Kurumlar bu ülkenin insanlarından oluşur, dolayısıyla arap ahlak ve kültürüyle yoğrulmuş insanlardır. daha ne bekliyorsun.

Sultan Ahmette 3,000 yeni çeri niye öldürüldü ?

İsyan ettiği içinmi ?

düne kadar adam yerine koymadığımız biri polis elbisesi giyince kendini bir bok sanmaya başlar.

aynı şekilde düne kadar adam yerine salamadığımız biri subay elbisesi giyince kendini kenef müdürü sanır.

söylesene nedir bu üniformaların kerameti. belki biraz anlarsın artık.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 340
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz de onu diyoruz ya. Sakin ol, olayları akılcı bir biçimde değerlendir.

TSK'nın yüzbinlerce mensubu var, herhalde burada yorum yapan arkadaşlardan bahsi geçen kurumdaki herkesi zan altında bırakmak falan isteyen yoktur. Ama münferit olay denip geçebilecek bir olay da değil, TSK bünyesindeki personelin can güvenliği konusunda ne kadar hassas o kesinlikle tartışılır.

Kendimi Er yerine koyunca anlıyorum mantıklı. Askerlik falan yapmadığımız için empati kurmakta zorlanıyoruz. Bu durumda aslında biraz hırpalama yararlı olabilir. Ama bunu infial oluşturmadan yapmak lazım. İnsanın algıları çok rahat değişebiliyor. Tarafın sitesine bir girdim, göz attım. İLginç olaylar var. Ve olmuş olabilir. Mantıklı. Daha sakin olmak lazım demekki.

Sitelerde Paylaş
Bu karakolla ilgili ayrıntılar komutanlar tarafından tartışıldı ve hükümetin ödenek vermediği ortaya çıktı. Sen başka bir cumhuriyettemisin yoksa yandaş medya bunları yazmıyormu. TV de bile bu kaç defa masaya yatırıldı. Üzerine konuşmak anlamsız. Sadece orası değil ki sorun, tüm karakollar kümes gibi. Ödenek verse Siyoncu müslümanlar düzeltilecek.

ya gözünü seveyim yıllardır hazineden en büyük payı alan adamlar o zamanlar yapmamışta şimdi mi yapacak?

bu mudur yani

Sitelerde Paylaş
Kendimi Er yerine koyunca anlıyorum mantıklı. Askerlik falan yapmadığımız için empati kurmakta zorlanıyoruz. Bu durumda aslında biraz hırpalama yararlı olabilir. Ama bunu infial oluşturmadan yapmak lazım. İnsanın algıları çok rahat değişebiliyor. Tarafın sitesine bir girdim, göz attım. İLginç olaylar var. Ve olmuş olabilir. Mantıklı. Daha sakin olmak lazım demekki.

ilk bakışta anlamıştım askerlik yapmadığını

Sitelerde Paylaş
düne kadar adam yerine koymadığımız biri polis elbisesi giyince kendini bir bok sanmaya başlar.

aynı şekilde düne kadar adam yerine salamadığımız biri subay elbisesi giyince kendini kenef müdürü sanır.

söylesene nedir bu üniformaların kerameti. belki biraz anlarsın artık.

Alakasız cevaplar veriyorsun. ?

İnsan egosu daima olacaktır, bu TSK olur polis teşkilatı olur, özel şirket olur.İnsanın olduğu her yer böyledir. Bu Kurumun felsefesini değiştirmez.

Senin önerin ne ?

TSK yı yıktık yerine geçirecez,

Sitelerde Paylaş
Kandaş yine siyon mantığın çalıştı.

Bu tür olaylar dünyanın her yerinde her ordusunda , bırak orduyu gündelik hayatta olur.

İnsanın olduğu her yerde ego vardır.

Taraf gazetesinin amacı ord içerisinde bir münferit olayı vermek değil, münferit olaydan Kurum Yıprakmak amaçlıdır.

Sen askerlik yapmadığın veya paralı yapacağın için bu işleri bilmezsin. Benim yaptığım alayda bile bu tür olaylar olmuştu.Bunlar münferittir.Kurumu bağlamaz.

Bu olayın sadece 'ego' ile alakası yok. Aynı zamanda 'KAFA' ile alakası var.

Egosu olan ama aynı zamanda kafası olan biri böyle bir hata yapmazdı.

Ama kafa olmadığı zaman böyle hatalar olur, normaldir.

Günlük hayatta da buna benzer olaylar bence sık sık oluyor. Ölüm olmayınca dikkat çekmiyor o kadar. Dedik ya kafayla ilgili bir olay. "Ama bunlar münferit olaylar" öyle mi? Ha ha ha ha.....

Münferit olsa ne yazar olmasa ne yazar çoğunluk KAFASIZ olduktan sonra değil mi?

Kısaca Aziz Nesin haklı.

Sitelerde Paylaş
Bu karakolla ilgili ayrıntılar komutanlar tarafından tartışıldı ve hükümetin ödenek vermediği ortaya çıktı. Sen başka bir cumhuriyettemisin yoksa yandaş medya bunları yazmıyormu. TV de bile bu kaç defa masaya yatırıldı. Üzerine konuşmak anlamsız. Sadece orası değil ki sorun, tüm karakollar kümes gibi. Ödenek verse Siyoncu müslümanlar düzeltilecek.

Hadi bak sana güncel bilgi vereyim, şuan ceza evlerinde yatan mahkumlara yemek çıkmadığı için verilen günlük harcırah 6 aydır Adalet bakanlığı tarafından verilmiyor.

Evet son cümle çok önemli. Bu aksaklıklar aslında ülkenin sorunu. Mesela Ordunun içinde bir halt yense, bunun takip edilmediği için orda yüz bulsalar bu yine ülkenin iç denetimi ile alakalı. Bence askerin sivil Yargının karşısına çıkması çok iyi oldu. O pimi çekme olayı, gerçekse o komutanın sivil yargı tarafından yargılanmasını istiyorum şimdi. Baklaım ne olacak.

Sitelerde Paylaş

Hadi bak sana güncel bilgi vereyim, şuan ceza evlerinde yatan mahkumlara yemek çıkmadığı için verilen günlük harcırah 6 aydır Adalet bakanlığı tarafından verilmiyor.

kesin bunu yazacağını biliyordum ,sen nerde yaşıyorsun yıllarca bu ülkede bütçeden en büyük ödeneği ordu aldı bir karakolu yapamadımı ? çocuklar güler buna, TSK kendisine ayrılan bütçe ile oraya karakol değil kale yapar ama ne gerek analar doğruyor nasılsa

şunu kabul et bu kadar zor değil, ordu bir bütün olarka düşünürsek canımız ciğerimiz ama umursamz komutanlar var ve bunlara hesap sorulmalı önce TSK'ya hesap sormalı ki oda kendi komuta kedemesine bir çeki düzen versin ,böyle haberler olmazsa bu umursamazlık böyle gelmiş böyle devam eder yazık günah 20 yaşında bir evladı yitirmek ne demek ...

Sitelerde Paylaş
ya gözünü seveyim yıllardır hazineden en büyük payı alan adamlar o zamanlar yapmamışta şimdi mi yapacak?

bu mudur yani

Sen Diyanetin bütçesinden haberin yok anlaşılan veya harcama kalemlerinin gösterme zorunluluğu olmayan son 7 senedir satılan Kit bedellerinin aktarıldığı Bütçe performası dışında bırakılan siyoncu dincilerin yandaşlarına ülke peşkeş çektiği, bu fondan akrarılan parayla kurulan pkk hakkında fazla bilgili olmadığın ortada.Saılan kalemleri bütceye dahil etmezsen tabiki asker harcamaları sırıtacak.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Alakasız cevaplar veriyorsun. ?

İnsan egosu daima olacaktır, bu TSK olur polis teşkilatı olur, özel şirket olur.İnsanın olduğu her yer böyledir. Bu Kurumun felsefesini değiştirmez.

Senin önerin ne ?

TSK yı yıktık yerine geçirecez,

eleştiriler devam etsin yeter. bu bir kontrol sistemidir. zamanla zaten kendilerini düzeltirler.

her kurum için böyledir. medyanın sesi ne kadar gür olursa o kadar iyidir.

medyanın kontrolu de halkın elindedir. yalan haber yapmaya devam eden gazete kendine çeki düzen vermedikçe halkın gözünden zaten düşer.

yani her kurum bu otokontrol sistemine dahil olmalıdır.

kimse kutsallık alanları oluşturmamalı.

demek istediğim budur.

Sitelerde Paylaş
Sen Diyanetin bütçesinden haberin yok anlaşılan veya harcama kalemlerinin gösterme zorunluluğu olmayan son 7 senedir satılan Kit bedellerinin aktarıldığı Bütçe performası dışında bırakılan siyoncu dincilerin yandaşlarına ülke peşkeş çektiği, bu fondan akrarılan parayla kurulan pkk hakkında fazla bilgili olmadığın ortada.Saılan kalemleri bütceye dahil etmezsen tabiki asker harcamaları sırıtacak.

önceden askerin teknolojisi vardı da AKP mi içti?

Sitelerde Paylaş
,böyle haberler olmazsa bu umursamazlık böyle gelmiş böyle devam eder yazık günah 20 yaşında bir evladı yitirmek ne demek ...

Senin böyle bir düşüncen olsa akp ve taraf tarzı görüşleri savunmazdın. Kandan bu ülkede kimin beslendiği belli. akp geldiğinde bu iş artık bitmişti, ne hikmetse akp ile tekrar canlandı. AKp ve dtp içindeki aşiret ağalarının milletvekili çocukları olabilirmi bu acaba.Nihayetinde avrupanın uyuşturucu ve organ ticareti pkk tarafından sağlanıyor.Alan memnun veren memnun, sizizin elinizede vermişler din kitabı beyninizi uyuşturuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar boşa tartışıyoruz. Hep boşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş. Herkes doğru söylüyor. Boşuna enerjinizi harcıyorsunuz. Ben bırakıyorum. Son yorumum, haber doğru galiba. O komutan Sivil Yargı önüne çıkmalı.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu haberleri her gün almıyorsan münferittir. Sözlüğün var mı? Ahkam kesmeden önce düşünmek, biraz kafa çalıştırmak gerekir. Ama ben hangi kesimin senin gibi kafa çalıştırmak yerine onu saksı gibi gezdirdiğini iyi biliyorum...

Var, sık sık da bakıyorum. Ben bu olay münferit değildir demedim ki. Dediğim şu:

Buna benzer olaylar, yani kafasızca işler, sık sık oluyor, bunu gözlemliyorum, ölüm olmadığı için bazı konular dikkat çekmiyor bu kadar. Bunu anlamak için de sözlüğe gerek duymuyorum.

Tabii bu bir tespit kimseyi suçladığımız yok.

Suç varsa buna mahkeme karar verecektir. O konuda bana laf düşmez.

tarihinde Goldwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin böyle bir düşüncen olsa akp ve taraf tarzı görüşleri savunmazdın. Kandan bu ülkede kimin beslendiği belli. akp geldiğinde bu iş artık bitmişti, ne hikmetse akp ile tekrar canlandı. AKp ve dtp içindeki aşiret ağalarının milletvekili çocukları olabilirmi bu acaba.Nihayetinde avrupanın uyuşturucu ve organ ticareti pkk tarafından sağlanıyor.Alan memnun veren memnun, sizizin elinizede vermişler din kitabı beyninizi uyuşturuyorlar.

ne bitmesi sen rüyamı gördün ,pkk akp'den öncede vardı apo yakalanınca doğal olarak etkisizleşti ama tamamen bitmedi ,Türkiye 1 mart tezkeresine hayır deyince abd'nin şımartmasıyla yeniden azdı hepsi bukadar basit

Sitelerde Paylaş
yıllarca TSK'nın ihmal ettiği karakolları, Toki yapacak, ödenek yoktu paramız yoktu falan filan hikaye yalan dolan, yapılmadıysa ihamalkarlık yüzünden yapılmadı ,askerdeki para hiçbir kurumda yok .....

Maşallah askerin finans müdürü gibisiniz. Devlet maaş ödeyemiyor eyyyyy yurdum insanı siz marstamı yaşıyorsunuz.

Bu ülke yahudilere senede 50 milyar dolar faiz ödüyor bu Fetocu ajanlar sayesinde.

Siz ne zaman vicdanınızın sesini dinleyeceksiniz.

Sizin beyninizde put oluşmuş, gidin kendinize put yapın ona tapın.En azından kimseye zararı olmaz.

Sitelerde Paylaş
Maşallah askerin finans müdürü gibisiniz. Devlet maaş ödeyemiyor eyyyyy yurdum insanı siz marstamı yaşıyorsunuz.

Bu ülke yahudilere senede 50 milyar dolar faiz ödüyor bu Fetocu ajanlar sayesinde.

Siz ne zaman vicdanınızın sesini dinleyeceksiniz.

Sizin beyninizde put oluşmuş, gidin kendinize put yapın ona tapın.En azından kimseye zararı olmaz.

valla sen bunamışsın hala fetocu ajanlar falan filan ,ayrıca toki yapacak TSK'nın yapamadığı karakolları sen daha hala uyu

Sitelerde Paylaş
ne bitmesi sen rüyamı gördün ,pkk akp'den öncede vardı apo yakalanınca doğal olarak etkisizleşti ama tamamen bitmedi ,Türkiye 1 mart tezkeresine hayır deyince abd'nin şımartmasıyla yeniden azdı hepsi bukadar basit

Devlet ve hükümet deteği olmadan hiç bir terör örgütü yaşayamaz. akp gelene kadar pkk ya destek yoktu, akp geldi destek buldu. İş bu kadar basit.Çünkü akp nin kendisi teörist, siyoncu. Toprakları mayın temizleme ile peşkeş çekeceklerdi yemedi şimdi açılım numarasıyla peşkeş çekip orta siyonu kurduracak. Aklı sıra tabi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...