Jump to content

Ateist Olarak Biz Neye Karşıyız?

Recommended Posts

Bunu kesin olarak bilmemiz lazım...

İddialarımızın minumum düzede saygınlık kazanması için neye karşı olduğumuzu kesin olarak bilmemiz ve ne kadar sapkın olurlarsa olsunlar din ve Allah kavramlarının geçtiği her olguya gözümüzü yumup, ağzımızı açarak galiz küfür ve hakaretlerler bilinçsiz saldırmamamız gerekir.

Görevimizi iyi yapamıyoruz gibi geliyor bana.

En çok eleştirdiğimiz İslam'ın dümen suyundan kurtulamadan onu eleştiriyoruz.

Bunu söylemekten dilimde tüy bitti.

İslam ateizmi ve ateistleri nasıl eleştiriyorsa, biz de İslam'ı ve Müslüman'ları öyle eleştiriyoruz.

Bu da açıkça gösteriyor ki bunu yapanlarımızın en azından bir kısmı henüz kendilerini İslam hastalığından kurtaramamış fanatiklerden oluşuyor.

Ateist olarak doğal insansal eğilimlerden kendimizi arındırmamız gerekiyor.

İnsan denen yaratık, karşılaştığı her olumsuz olguda ondan sorumlu bir fail arar.

İnsan başka türlü düşünemez, imgeleyemez.

Herşeyin bir nedeni vardır ve o neden veya nedenler çoğu kere tek bir insanla bütünleşir.

İnsanlar ya kendilerine bir kahraman, ya da düşman yaratırlar ve sempati veya düşmanlıklarını onlar aracı ile belirtirler.

Toplumun kollektif bilinci olduğunu hiç dikkate almayız.

Toplumun ahlaksal değer yargılarını bile çoğu kere bir bireye indirgeyerek değerlendiririz.

Filan için ahlak şudur deriz ve o değeri kendimiz ve toplum için adapte etmekten ve üstlenmekten çekinmeyiz.

Ateist olarak önümüzde eleştireceğimiz ilkel bir din var...

O dine göre onun bir kahramanı, yani başlatanı var. Dinin kendisi için bu bir zorunluk.

O din, toplumun kollektif bilincinin ürünü olarak ortaya çıkmış olsa bile ki bütün dinler öyle ortaya çıkmışlardır-bir başlatanını olması dinin yasallık kazanması ve kabul görmesi için gereklidir.

Kimse toplumda kendiliğinden ortaya çıkan bir dine inanmak istemez.

Her dinin bir baş kahramanı vardır.

İslam için o kahraman Muhammed'dir. İslam'a göre Muhammed kitabını yazmış ve İslam'ı başlatmıştır.

Doğru veya yanlış, gerçek veya yalan, efsane veya masal.. Buna inanılmaktadır.

Elimizde eleştireceğimiz bir din vardır.

O dini eleştirmek için baş vuracağımız yöntemler bizim bu konuda ne kadar usta, saygın ve becerikli olduğumuzu da göstereceğinden çok önemlidir.

Biz İslam'ı eleştirirken hep ayrıntılarda kayboluyoruz.

Muhammed'den başlıyoruz ve ona bozuk plak gibi, takılıp kalıyoruz.

Muhammed'ik karıları, Muhammed'in pedofilliği, Muhammed'in barbarlığı, Muhammed'in ilkelliği..

Muhammed'e hakaret edecek bir şeyler mutlaka buluyor ve onları baldan tatlı büyük bir öfke ile deşarj ediyoruz.

Bir yandan rahatlıyoruz. Öte yandan karşımızdakilere İslam'ın ne kadar ilkel bir din olduğunu açıkladığımız için kendimizle iftihar ediyoruz.

Bu yalancı peygamberi O'nun müritleri ile tartışıyor ve onların görüşleri ile ters düşüyoruz. Ama hemen her seferinde O'na inananların da inancını pekiştiriyoruz.

Peki o adamın dünyaya kakaladığı İslam içn ne düşünüyoruz?

Hiç de iyi düşünmüyoruz ama, İslam'ı Muhammed olmadan imgeleyemiyor ve Muhammed'siz eleştiremiyoruz.

İslam'ın her iki eleştirisinden biri Muhammed ile ilgili... Aslında İslam'ın değil, Muhammed'in eleştirisi.

İslam ikincil düzeyde kalıyor.

Biz Muhammed'e karşı değiliz arkadaşlar..

Bunu göremiyor musunuz?

O kadar açık ve net ki..

Biz Muhammed'e karşı değiliz. Onun başlattığı İslam'a karşıyız.

Bu gerçeği hiç bir zaman unutmamamız lazım.

Muhammed'i her eleştirdiğimizde, İslam olgusunu kişileştiriyoruz demektir.

Ben burada Muhammed yaşamıştır, onu eletirmeye devam etmenin anlamı yoktur dediğim zaman, peki biz ne halt edeceğiz, İslam'ı nasıl eletşireceğiniz diye çok sayıda itirazla karşılaştık.

Sen bizim elimizden Muhammed kozunu alıyorsun. Sen kötü ateistsin, sen yalancı ateistsin, sen yaratılışçılardan farklı değilsin diye düşünenler oldu ve bazı ateistler arkalarına bile bakmadan forumdan çekti gitti.

Onlar Muhammed'e sövmenin heyecanını ve hafifliğini terketmek istemediler ve şu anda çeşitli ateist forumlarında Muhammed'e sövüp saymakla meşguller.

Bütün dinler insanlık bilincinin kollektif etkinliği sonucu ortaya çıkmışlardır.

Hiç bir dinin spesifik bir başlatanı yoktur. Ama ortaya çıkmaya başlayan bir dinden kendi çıkarları doğrultusunda yararlanmayı düşünen büyük güçler vardır.

İslam ve Roma imparatorlukları gibi.. İkisi sayesinde İslam ve Hrsitiyanlı bir dünya dini olmuşlardır.

Muhammed'e veya İslam imparatorluğunu eleştirerek İslam eleştirilmez.

Onlardan bahsetmek bile abesle iştigal etmektir.

Kur'an da toplumun kollektif bilinci olarak ortaya çıkmıştır. Orada adı geçen Muhammed Kur'an'ı yazan biri değildir. Bunu kesin olarak biliyoruz.

Orada adı geçen Muhammed'i adının geçtiğı konteskse suçlayarak eleştirmek, Don Kişot'u yel değirmenlerine saldırdığı için aptal olarak nitelendirmekle özdeştir. Kur'an'da geçen Muhammed adının bir simge olduğunu unutmayalım.

Muhammed'in eleştirisini Müslüman'lar istihza ile karşılamakta ve bundan hoşlanmaktadırlar.

Çünkü inandıkları Muhammed'i, inanmadıkları ve sevmedikleri ateistler kötülemektedirler. Bundan daha hoş ne olabilir.

Demek ki Muhammed'i kabul ediyor bu zındıklar.. Ve dolayısıyla kafir olduklarından onu eleştiriyorlar. Bundan daha doğal ne olabilir.

Böyle düşünen Müslüman'ların bu eleştiriden dolayı İslam inançlarının pekiştiğini söyleyebiliriz. Hatta ondan emin olabiliriz.

Biz ateistler Muhammed'e değil, O'nun simgesel olarak başlattığı İslam dininin sapkın ilkelerine karşıyız.

İslam'ı kişileştirmeden eleştirmeliyiz.

Muhammed'i eleştirerek İslam'ı eleştirdiklerini sananlar, aslında sapkın bir ateisti eleştirerek, ateizmi eleştirdiklerini sanan gafil Müslüman'lardan farklı değillerdir.

Benden söylemesi ve uyarması...

Siz istediğinizi yapmakta elbette özgürsünüz..

Ne de olsa özgür bir forumdayız..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

HACI bey

Muhammedden bir tek ateistler de bahsetmiyor. Ateistlerin yanı sıra hristiyanlar da var. Dinlerine bir müslüman bir lâf etsin, ya da kendileri kaynaklı biraz sürtüşme olsun, hemen başlıyorlar muhammed yukarı muhammed aşağı.

Ateistler bunu yapmasa, belki de ayetler ateistleri kötülemek, onlara hakaret etmek için değil, insanların bir arada yaşayabilmesini sağlamak için kullanılacak.

Bu da en başta bizim işimize gelecek. Benim amacım da budur. Ayırımcılığa karşı iki kelime yazmaktır.

Belki milletin peygamberi hakkında ağzımızı tutmayı öğrenebilsek olacak bu iş.

Bu forumda muhammede pedofil dediğim tek bir ileti olduysa özür dilerim.

Ama olduğunu sanmıyorum. Hele olacağını hiç sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
duygularıma tercüman oldun...

sadece ufak bir ek .... musaya isaya muhammete karşı değiliz dinlere karşıyız olsa daha da bi iyi mi olurdu acaba?

>>> İslam'a göre Muhammed kitabını yazmış ve İslam'ı başlatmıştır. Doğru veya yanlış, gerçek veya yalan, efsane veya masal.. Buna inanılmaktadır.

Hayır efendim, bu cümle çok yanlış.

İslama göre Kur'an Allah tarafından Cebrail vasıtasıyla parçalar halinde geldi.

Yazma yok vahiy ile indirmek var.

Yazıcılar sahabilerden idi.

Vahiy olarak gelmiştir Kur' an. Bu doğrudur. İnanılan da vahiy olarak geldiğidir.

Ankebut Sureinde Peygamberin okuma yazma bilmediği de anlatılmaktadır.

>>> Ama hemen her seferinde O'na inananların da inancını pekiştiriyoruz.

Evet siz her saldırdıkça ben tevhidi ve şehadeti günde 20 - 30 sefer daha söylüyorum. Dersanemize daha fazla insan davet ediyorum.

PEYGAMBERİN MÜCİZELERİNİ ANLATAN BİR FASİKÜL ( 10 SAYFALIK.. HER 10 SAYFA BİR ŞEFFAF DOSYA İÇİNDE.. VE BUNLARDAN 100 TANE ) HAZIRLAYIP SANAYİ BÖLGESİNDEKİ ESNAFA DAĞITMAYI TASARLIYORUM.

Yani siz çalışma yapaıyorsunuz da biz bu din hakkında çalışma yapmayacağız mı?

>>> Ne de olsa özgür bir forumdayız..

:shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok:

tarihinde hasipkaplan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O dine göre onun bir kahramanı, yani başlatanı var. Dinin kendisi için bu bir zorunluk.

O din, toplumun kollektif bilincinin ürünü olarak ortaya çıkmış olsa bile ki bütün dinler öyle ortaya çıkmışlardır-bir başlatanını olması dinin yasallık kazanması ve kabul görmesi için gereklidir.

İslam için o kahraman Muhammed'dir. İslam'a göre Muhammed kitabını yazmış ve İslam'ı başlatmıştır.

Doğru veya yanlış, gerçek veya yalan, efsane veya masal.. Buna inanılmaktadır. Elimizde eleştireceğimiz bir din vardır.

O dini eleştirmek için baş vuracağımız yöntemler bizim bu konuda ne kadar usta, saygın ve becerikli olduğumuzu da göstereceğinden çok önemlidir.

Muhammed'ik karıları, Muhammed'in pedofilliği, Muhammed'in barbarlığı, Muhammed'in ilkelliği..

Bunu göremiyor musunuz?

O kadar açık ve net ki..

Ben burada Muhammed yaşamıştır, onu eletirmeye devam etmenin anlamı yoktur dediğim zaman, peki biz ne halt edeceğiz, İslam'ı nasıl eletşireceğiniz diye çok sayıda itirazla karşılaştık.

Sen bizim elimizden Muhammed kozunu alıyorsun. Sen kötü ateistsin, sen yalancı ateistsin, sen yaratılışçılardan farklı değilsin diye düşünenler oldu ve bazı ateistler arkalarına bile bakmadan forumdan çekti gitti.

Onlar Muhammed'e sövmenin heyecanını ve hafifliğini terketmek istemediler ve şu anda çeşitli ateist forumlarında Muhammed'e sövüp saymakla meşguller.

Bütün dinler insanlık bilincinin kollektif etkinliği sonucu ortaya çıkmışlardır.

Hiç bir dinin spesifik bir başlatanı yoktur. Ama ortaya çıkmaya başlayan bir dinden kendi çıkarları doğrultusunda yararlanmayı düşünen büyük güçler vardır.

İslam ve Roma imparatorlukları gibi.. İkisi sayesinde İslam ve Hrsitiyanlı bir dünya dini olmuşlardır.

Kur'an da toplumun kollektif bilinci olarak ortaya çıkmıştır. Orada adı geçen Muhammed Kur'an'ı yazan biri değildir. Bunu kesin olarak biliyoruz.

Orada adı geçen Muhammed'i adının geçtiğı konteskse suçlayarak eleştirmek, Don Kişot'u yel değirmenlerine saldırdığı için aptal olarak nitelendirmekle özdeştir. Kur'an'da geçen Muhammed adının bir simge olduğunu unutmayalım.

Muhammed'in eleştirisini Müslüman'lar istihza ile karşılamakta ve bundan hoşlanmaktadırlar.

Çünkü inandıkları Muhammed'i, inanmadıkları ve sevmedikleri ateistler kötülemektedirler. Bundan daha hoş ne olabilir.

Demek ki Muhammed'i kabul ediyor bu zındıklar.. Ve dolayısıyla kafir olduklarından onu eleştiriyorlar. Bundan daha doğal ne olabilir.

Böyle düşünen Müslüman'ların bu eleştiriden dolayı İslam inançlarının pekiştiğini söyleyebiliriz. Hatta ondan emin olabiliriz.

Biz ateistler Muhammed'e değil, O'nun simgesel olarak başlattığı İslam dininin sapkın ilkelerine karşıyız.

Muhammed'i eleştirerek İslam'ı eleştirdiklerini sananlar, aslında sapkın bir ateisti eleştirerek, ateizmi eleştirdiklerini sanan gafil Müslüman'lardan farklı değillerdir.

Buyrun burdan yakın. Muhammede değilde sarı çizmeli mehmet ağaya mı karşı olacaz? Hem hacı emmi biz deme kendi adına konuş,sanki bütün ateistler böyle düşünüyormuş gibi bir hava estirmişsin.

Muhammede değil,islama karşı imiş: Acaba bu kadar saçma bir mantık olabilrimi? Bu neye benziyor biliyormusun?

Biz katillere değil,cinayet fiiline karşıyız.

Biz tacizcilere değil,taciz olayına karşıyız.

Biz doladırıcılara değil,dolandırma olayına karşıyız.

Hakim bey,ben masumum benim suçum yok asıl suçlu olan cinayet fiilidir.

Hakim; evet doğru ya bak nasılda unutmuşum,

Yaz kızım.

Cinayet fiiline, taammüden adam öldürmekten dolayı 20 sene hapis,katilinde beraatine karar verilmiştir.

Muhahhahahahah :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Buyrun burdan yakın. Muhammede değilde sarı çizmeli mehmet ağaya mı karşı olacaz? Hem hacı emmi biz deme kendi adına konuş,sanki bütün ateistler böyle düşünüyormuş gibi bir hava estirmişsin.

Muhammede değil,islama karşı imiş: Acaba bu kadar saçma bir mantık olabilrimi? Bu neye benziyor biliyormusun?

Biz katillere değil,cinayet fiiline karşıyız.

Biz tacizcilere değil,taciz olayına karşıyız.

Biz doladırıcılara değil,dolandırma olayına karşıyız.

Hakim bey,ben masumum benim suçum yok asıl suçlu olan cinayet fiilidir.

Hakim; evet doğru ya bak nasılda unutmuşum,

Yaz kızım.

Cinayet fiiline, taammüden adam öldürmekten dolayı 20 sene hapis,katilinde beraatine karar verilmiştir.

Muhahhahahahah :lol::lol::lol:

Bu yazı ile beni haklı çıkarıyorsun..

İlerde pişman olabilirsin.

Ama sen kolayını bulmuşsun bu işin..

Önce sapık bir ateist oluyorsun, şimdi olduğun gibi..

Ama kanaatlarının hamalı değilsin nasıl olsa..

Yarın ..ötün sıkışırsa Allah'a tapan bir Müslo olursun..

Neden olmasın...

..öt senin değil mi?

İstersen bomba koyar patlatırsın..

Keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş
Bu yazı ile beni haklı çıkarıyorsun..

İlerde pişman olabilirsin.

Ama sen kolayını bulmuşsun bu işin..

Önce sapık bir ateist oluyorsun, şimdi olduğun gibi..

Ama kanaatlarının hamalı değilsin nasıl olsa..

Yarın ..ötün sıkışırsa Allah'a tapan bir Müslo olursun..

Neden olmasın...

..öt senin değil mi?

İstersen bomba koyar patlatırsın..

Keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

ateist olarak biz neye karşıyız değilde BEN neye karşıyım daha uygun olurdu.

ateizm bir tarikat değil ki ortak hedef olsun tam tersi ateistin beyni hürdür.ayrıca ileride pişman olurmuyum diye bu gün doğru bildiğimi söylemeyeyimmi ?

aslında söylediklerine genel olarak katılıyorum keskin sirke küpüne zarar. muhammedin hastalığını (varsa bile ) eleştirmek manasız ve yanlıştır. ama kimse kusura bakmasın muhammedin söylediklerini ve yaptıklarını eleştirmeye devam edilecektir ki bu doğaldır.

yukarıdaki iletinde bile tahammülsüz davranmışsın.

demek ki bazan kantarın topuzu kaçabiliyor...

tarihinde darius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateizm bir tarikat değil ki ortak hedef olsun tam tersi ateistin beyni hürdür.ayrıca ileride pişman olurmuyum diye bu gün doğru bildiğimi söylemeyeyimmi ?

aslında söylediklerine genel olarak katılıyorum keskin sirke küpüne zarar. muhammedin hastalığını (varsa bile ) eleştirmek manasız ve yanlıştır. ama kimse kusura bakmasın muhammedin söylediklerini ve yaptıklarını eleştirmeye devam edilecektir ki bu doğaldır.

yukarıdaki iletinde bile tahammülsüz davranmışsın.

demek ki bazan kantarın topuzu kaçabiliyor...

Benim gibi birkaç ateistin daha olduğunu biliyorsam, biz diyebilir miyim?

Sitelerde Paylaş

Aslınnda başlığı biraz kişisel yapmışım..

Şöyle olsa daha uygun olurdu.

Ateist Olarak Biz Neye Karşı Olmalıyız?

Bu benim ateist beklentim..

Ama her ateistten her şeye diğer ateistler gibi karşı olmasını beklemek çok saçma..

Tek tür ateist yok. Herkesin kendine göre bir ateizm anlayışı olabilir.

Ben onları birleştirmeyi düşünmüştüm.

Ama isteyen birleştirmeyebilir.

Ve Muhammed'e küfre devam edebilir.

Yanlış anlaşılmak istemem..

İstediğiniz adamı peygamber ilan eder, ona istediğiniz gibi küfredebilirsiniz..

Buna kimse karışamaz.

Ben size aman bunu yapmayın demiyorum.

Ben olsam yapmam diyor, nedenlerimi yazıyorum...

Kabul edersiniz veya etmezsiniz..

Orası size kalmış..

Ben sizin bu konudaki görüşünüzü elbette kabul ediyorum ve hiç bir zaman da onu değiştirmek istemiyorum.

Kimseye yanlışsınız demiyorum. Benim doğrularımın ne olduğunu onlara sunuyorum..

Ama birisi gelip de benim doğrularımın yanlış olduğunu ileri sürerse, karşısında beni bulacaktır.

Kendimi ona karşı savunacağım.. Bu da benim hakkım.. Değil mi?

Bunu da normal kabul ettiğinizi düşünüyorum.

İsteyen istediği gibi düşünmekte özgürdür.

Ben böyle düşünüyorum..

Hepsi o kadar..

Sitelerde Paylaş

Hacı güzel anlatmış. İslamı islam yapan Muhammed değildir. İslam dini inananlarına göre Muhammedin dini de değildir. İslam dini Allah'ın dinidir. Muhammed'in üstüne gitmek ile, ya da küfür etmek ile inananları ikna edemezsiniz.

Eğer amaç ikna etmek ise, bunun yolu mantıkla olur. Kimse, nefret, tiksinme vs gibi duygular ile ikna edilemez. Bu şekilde sadece düşmanlık yapılabilir. Amaç nefret kusmak değil, doğru ile yanlışı gösterebilmektir.

Muhammed silahı hiçbir zaman işe yaramayacaktır. Daha da ateistlere karşı düşmanlık duygularını pekiştirecektir. Aynı zamanda islam dini Muhammed'in dini değil Allah'ın dinidir. Allah'a inanan kişi için Muhammed'in yapıp ettiklerinde de bir beis olmayacaktır.

Amaç Tanrı'yı ortadan kaldırmaktır. İsa'yı Musa'yı Muhammed'i değil.

Sitelerde Paylaş
Bunu kesin olarak bilmemiz lazım...

İddialarımızın minumum düzede saygınlık kazanması için neye karşı olduğumuzu kesin olarak bilmemiz ve ne kadar sapkın olurlarsa olsunlar din ve Allah kavramlarının geçtiği her olguya gözümüzü yumup, ağzımızı açarak galiz küfür ve hakaretlerler bilinçsiz saldırmamamız gerekir.

Görevimizi iyi yapamıyoruz gibi geliyor bana.

En çok eleştirdiğimiz İslam'ın dümen suyundan kurtulamadan onu eleştiriyoruz.

Bunu söylemekten dilimde tüy bitti.

İslam ateizmi ve ateistleri nasıl eleştiriyorsa, biz de İslam'ı ve Müslüman'ları öyle eleştiriyoruz.

Bu da açıkça gösteriyor ki bunu yapanlarımızın en azından bir kısmı henüz kendilerini İslam hastalığından kurtaramamış fanatiklerden oluşuyor.

Ateist olarak doğal insansal eğilimlerden kendimizi arındırmamız gerekiyor.

İnsan denen yaratık, karşılaştığı her olumsuz olguda ondan sorumlu bir fail arar.

İnsan başka türlü düşünemez, imgeleyemez.

Herşeyin bir nedeni vardır ve o neden veya nedenler çoğu kere tek bir insanla bütünleşir.

İnsanlar ya kendilerine bir kahraman, ya da düşman yaratırlar ve sempati veya düşmanlıklarını onlar aracı ile belirtirler.

Toplumun kollektif bilinci olduğunu hiç dikkate almayız.

Toplumun ahlaksal değer yargılarını bile çoğu kere bir bireye indirgeyerek değerlendiririz.

Filan için ahlak şudur deriz ve o değeri kendimiz ve toplum için adapte etmekten ve üstlenmekten çekinmeyiz.

Doğru veya yanlış, gerçek veya yalan, efsane veya masal.. Buna inanılmaktadır.

Elimizde eleştireceğimiz bir din vardır.

Muhammed'e hakaret edecek bir şeyler mutlaka buluyor ve onları baldan tatlı büyük bir öfke ile deşarj ediyoruz.

Bir yandan rahatlıyoruz. Öte yandan karşımızdakilere İslam'ın ne kadar ilkel bir din olduğunu açıkladığımız için kendimizle iftihar ediyoruz.

Bu yalancı peygamberi O'nun müritleri ile tartışıyor ve onların görüşleri ile ters düşüyoruz. Ama hemen her seferinde O'na inananların da inancını pekiştiriyoruz.

Peki o adamın dünyaya kakaladığı İslam içn ne düşünüyoruz?

Hiç de iyi düşünmüyoruz ama, İslam'ı Muhammed olmadan imgeleyemiyor ve Muhammed'siz eleştiremiyoruz.

İslam'ın her iki eleştirisinden biri Muhammed ile ilgili... Aslında İslam'ın değil, Muhammed'in eleştirisi.

İslam ikincil düzeyde kalıyor.

Bunu göremiyor musunuz?

O kadar açık ve net ki..

Muhammed'i değil İslam'ı eleştirmeliyiz diyorsun.İslam'ı eleştirirken neye göre eleştireceğiz?

Tabii ki Kur'an'a göre eleştireceğiz.Bu noktada önemli olan(eleştirmemiz gereken nokta) Kur'an'ı yazan Muhammed değil,Kur'an'da bahsedilen Muhammed'dir.Muhammed -ki Kur'an'ın başrolündedir.

Dolayısıyla onu eleştirmeden kendi görüşlerimizi savunamayız.Çünkü Kur'an'ın her noktasında Muhammed var.Hatta Muhammed'in Kur'an'ı çıkarları doğrultusunda yazdığını da bir çoğumuz kabul ediyoruz.O'nu eleştirmek zorundayız.

Ama bahsettiğim şu şekilde olabilir dediğim gibi:Kur'anı yazan Muhammed'i eleştirmek yerine Kur'an'da bahsedilen Muhammed'i eleştirebiliriz.

Olaya bu noktadan yaklaşırsak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Fakat sana çok katıldığım bir nokta var.Müslümanlara karşı İslam'ı eleştirme konusunda ciddi bir sıkıntı var.Dediğin gibi onları eleştirirken zaman zaman tıpkı onlar gibi oluyoruz.Bunun daha adam akıllı bir yöntemi olmalı.Bunu tartışabiliriz.

Sitelerde Paylaş
Muhammed yaşamış ölmüş gitmiş. Eleştirsen ne olacak. Sövsen ne olacak. Kurandaki mantık hatalarını çıkarmak daha akıllıca olmaz mı?

Adamlar Allah'a inanıyorlar, Muhammed'e değil. Sen Allah' a inanmadığın için Muhammed'i hedef alabiliyorsun direkt. Sorun burada!!

Haklısın fakat sadece Kur'an'daki mantık hatalarını çıkararak nereye kadar eleştireceksin?Eleştiri çok yönlüdür.Her noktadan yakalayıp eleştirebilirsin.Ancak eleştirin birşeylere dayanmalı ve destekli olmalı.Bence eleştirimizi adam akıllı yaptığımız sürece Muhammed'i eleştirmemizde hiç bir sıkıntı yok.Burada konu Müslümanlar'a karşı İslam'ı eleştirirken nasıl bir yöntem kullanılması gerektiği olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

İşte zor olan durum da bu. Neyi, nasıl eleştirmek gerekiyor? Muhammed'in eleştirirken hangi argümanlar, hangi savlar kullanılmalıdır? Ancak bu, bir kalenin kapısına değil, gözetleme kulesine saldırmaya benzer bana göre.

Tanrı yok olsa, Muhammed çırılçıplak ortada kalıverir.

Sitelerde Paylaş

ateizm bir tarikat değil ki ortak hedef olsun tam tersi ateistin beyni hürdür.

Hacı bu tarz potlar çok kırıyor. Sonra çıkıp, ateizm neredeyse din olmuş dediğimizde bazıları kızıp forumdan bunu destekleyecek örnek vermemizi bekliyor.

Sitelerde Paylaş
Hacı bu tarz potlar çok kırıyor. Sonra çıkıp, ateizm neredeyse din olmuş dediğimizde bazıları kızıp forumdan bunu destekleyecek örnek vermemizi bekliyor.

Ateizmi din olarak görenler var elbette.

Ben onlar yok demedim ki... Din olmamalı demişimdir belki.

Bu bir pot mu bre gafil...

Sitelerde Paylaş

bir dinin olmazsa olmazı nedir ?

yaratıcı

ateizm neredeyse din olmuş demek en basit tabiriyle saçmalamaktır.ateizm din gibi ise

dinlerin ve tam tekmil yaratıcıların tümünü reddeden insan dindar öylemi ?

ateisti sence inanmamakla suçlayabilirsin ama ateizmi din gibi olmakla eleştirmek...

ya boşver ben de neyi izaha çalışıyorum ki...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...