Jump to content

İyi resim çizmek

Recommended Posts

arkadaşlar iyi resim çizen birisi sizce zeki midir ?

zekiyse neden zekidir

zekidir ama resim çizebilmek akıllı olmanın bir göstergesi değildir.. Resim matematikle çok alakalı bir sanat ayrıca sonsuz kombinasyon barındıran soyut bir sanat bu nedenle hem matematik zekası hemde sosyal zekası gelişmiştir.

Ama akıllı mı bilemem çünkü akademide okuyan çok akılsız tanıdığım oldu :)

Aslında ilginç bir soru nerden aklına geldi?

Sitelerde Paylaş
zekidir ama resim çizebilmek akıllı olmanın bir göstergesi değildir.. Resim matematikle çok alakalı bir sanat ayrıca sonsuz kombinasyon barındıran soyut bir sanat bu nedenle hem matematik zekası hemde sosyal zekası gelişmiştir.

Narsist :p

Sitelerde Paylaş

resim çizmenin kolay bir iş olduğunu sanmıyorum.öyle ressamlar varki her ayrıntıyı tam olarak tutturuyorlar.

bakış açılarına göre uzunluğu, eğimi belirliyorlar. kafalarındaki herhangi bir şeyi çok rahat resime dökebiliyorlar.

her insanın bunları yapamdığını varsayarsak onlar farklı olabilirler, daha doğrusu zeki olabilirler.tabi bilimsel

cevaplar olmadan değerlendirmek yanlış olur.

aşağıdaki resimi çizmek oldukça zor olmalı. tabi işin ustası picasso olunca yapabiliyor <_<

Pablo%20Picasso%20-%20Friendship.JPG

tarihinde Dia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
resim çizmenin kolay bir iş olduğunu sanmıyorum.öyle ressamlar varki her ayrıntıyı tam olarak tutturuyorlar.

bakış açılarına göre uzunluğu, eğimi belirliyorlar. kafalarındaki herhangi bir şeyi çok rahat resime dökebiliyorlar.

her insanın bunları yapamdığını varsayarsak onlar farklı olabilirler, daha doğrusu zeki olabilirler.tabi bilimsel

cevaplar olmadan değerlendirmek yanlış olur.

Ressamların güçlü bir hafızası olduğunu düşünüyorum.Aslında leonardo da vinci'yi konuşmak lazım bu başlıkta.

Sitelerde Paylaş

The_Persistence_of_Memory.jpg

Ya da şunu...

Duygu ve düşünceleri ifade etmenin kesinlikle hem zeka hem de çalışma gerektiren bir iş olduğunu düşünüyorum. Bu ister edebiyatta olsun, ister resim, sinema ya da müzikte olsun hep böyle.

Sitelerde Paylaş
The_Persistence_of_Memory.jpg

Ya da şunu...

Duygu ve düşünceleri ifade etmenin kesinlikle hem zeka hem de çalışma gerektiren bir iş olduğunu düşünüyorum. Bu ister edebiyatta olsun, ister resim, sinema ya da müzikte olsun hep böyle.

Aştur kardeşim ellerine sağlık. Çok güzel olmuş. Aynı Salvador Dali gibi çiziyorsun maaşallah.

Sitelerde Paylaş
Dali komünist falan değildir. Picasso ile karıştırıyorsun.

eh bütün bildiklerin de böyle olduğunu düşünüyorum.

Sevgiler.

Asturla aramdaki yazışmalar geneli bağlamaz.

O kadar çok resimle ilgili bilgin varsa başlayalım karşılıklı.

Önceki nikim degas'tı hatırlarsan.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dali komünist değildi, hatta Franco ve Franco rejimi ile ilişkisi yüzünden çok tepki çekmiş bir adamdır kendisi.

Sitelerde Paylaş
Dali komünist değildi, hatta Franco ve Franco rejimi ile ilişkisi yüzünden çok tepki çekmiş bir adamdır kendisi.

Tamamda senin ne işin olabilir dikatörlerle.

Gizli faşistlik var sende.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamamda senin ne işin olabilir dikatörlerle.

Gizli faşistlik var sende.

Nefer, Dali'nin faşist eğilimleri var diye, 'Dali kötü ressamdır, hatta aptaldır' mı diyelim şimdi?

Dali'nin 'psikiyatrik sorunları' da var, ne diyelim şimdi Astur'a: Gizli psikopatsın mı diyelim?

Sitelerde Paylaş
Nefer, Dali'nin faşist eğilimleri var diye, 'Dali kötü ressamdır, hatta aptaldır' mı diyelim şimdi?

Dali'nin 'psikiyatrik sorunları' da var, ne diyelim şimdi Astur'a: Gizli psikopatsın mı diyelim?

Yo astur secicidir ondan soruyorum.Kaynakçalarını okuduğu şahsiyetleri özenle secer, bunu atlamış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...