Jump to content

namazdaki huzur yanılgısı

Recommended Posts

alican bir soru:

125- Allah, her kimi doğruya erdirmek isterse, onun göğsünü İslâm’a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah, inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir.

göğsünü İslâm’a açar ne demek?

Sitelerde Paylaş
A'RAF suresi 30- Allah, bir kısmına hidayet etti, bir kısmına da sapıklık lâyık oldu. Çünkü onlar Allah’ı bırakıp şeytanları dost edinmişlerdi. Kendilerinin de doğru yolda olduklarını sanıyorlardı.

anlatacağını tek iletide anlat be adam.

başlıkları polemiğe boğuyorsun.

sana böyle bir cevap verme dedim hem.

aradaki farkı söyle?

birinin allahtan birinin şeytandan olduğunu nerden biliyoruz?

mantıklı cevap ver, dinini referans göstermeden.

oh ne güzel valla.

Sitelerde Paylaş
anlatacağını tek iletide anlat be adam.

başlıkları polemiğe boğuyorsun.

sana böyle bir cevap verme dedim hem.

aradaki farkı söyle?

birinin allahtan birinin şeytandan olduğunu nerden biliyoruz?

mantıklı cevap ver, dinini referans göstermeden.

oh ne güzel valla.

murtedd sen cahil adam değilsin. Leb demeden leblebiyi eskiden anlardın. Oruç kafana mı vurdu?

Musa as. dağa çıktığında İsrailoğulları buzağıya tapmaya başladılar. onlar buzağıya taparken yanlış yaptıklarını biliyorlar mıydı? Bilmiyorlardı. Üstüne üstlük kendilerini doğru yolda zannediyorlardı.

Sitelerde Paylaş

burasi ateistforum...kurani tanimiyor inanmiyor adam sen durmadan ayet yapistiriyorsun...ne bekliyorsun...ayeti okuyan hemen kelimeyi sehadetmi getirecek..yok böyle bir sey..resullah kendi yasantisinda göz göze geldigi halde ebu cehili musluman yapamadi sen iki ayet yapistirmakla anibali muslumanmi edecek kardesim...

Sitelerde Paylaş
burasi ateistforum...kurani tanimiyor inanmiyor adam sen durmadan ayet yapistiriyorsun...ne bekliyorsun...ayeti okuyan hemen kelimeyi sehadetmi getirecek..yok böyle bir sey..resullah kendi yasantisinda göz göze geldigi halde ebu cehili musluman yapamadi sen iki ayet yapistirmakla anibali muslumanmi edecek kardesim...

FELAK: 1- De ki: "Ben, ağaran sabahın Rabbine sığınırım,

2- Yarattığı şeylerin şerrinden,

3- Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,

4- Ve düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden,

5-Ve hased ettiği zaman hasetçinin şerrinden.

Sitelerde Paylaş
alican bir soru:

125- Allah, her kimi doğruya erdirmek isterse, onun göğsünü İslâm’a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah, inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir.

göğsünü İslâm’a açar ne demek?

allah dilemedikce hic bir sey olunmayacagi gibi insan muslumanda olamaz....ama aklini kullanmiyanlar dogru yolu bulamazda denir ki...gögsunu acmak macin son dakikasidirki hakedenin gögsunu acar allah....

Sitelerde Paylaş
Müslüman olarak putçuya aynı huzuru duyuyor demeniz zor.

İslamda put şirkse puta tapınırken neden insanlar huzur duyar?

Ya da puta tapanların duaları neden kabul olunur?

Bak sana söyle acıklayım elinden geleni yap ardından tevekkül et derler ya .Sen elinden geleni yaparsın zaten bu cabanın sonucunda kazanımların olur adamda der ki Su allahın işine bak çalıstımda verdi der.Eger cabaları yetersizse ,Allah için çabalamadım Allahda kabul etmedi der ya da böylesi daha hayırlıymıs diyerek iyiye yorarak bir hayır cıkartır al sana duaya cevap :friends:

Sitelerde Paylaş
Bak sana söyle acıklayım elinden geleni yap ardından tevekkül et derler ya .Sen elinden geleni yaparsın zaten bu cabanın sonucunda kazanımların olur adamda der ki Su allahın işine bak çalıstımda verdi der.Eger cabaları yetersizse ,Allah için çabalamadım Allahda kabul etmedi der ya da böylesi daha hayırlıymıs diyerek iyiye yorarak bir hayır cıkartır al sana duaya cevap :friends:

ben bir kere dua ettim dunyalik icin onuda utandim ve duami yarim biraktim..dua etmek ayri tevekkul ayri seyiler...tevekkul insani gercege yani doga kanunlarina göre hareket etmeye davet etmedir..örnegin..calismasan para kazanamasin 24 saat dua etsende...dua ise aciz kaldiginda allahtan yardim istemendir....bu yardim gelirmi gelmezmi allah bilir....ama elini acip allahim dara dustum para diyen zaten kendini komik duruma dusuruyor hem bu dunyada hem öbur dunyada...

Sitelerde Paylaş
Bildiginiz üzere namazın faydalarını anlatan ve huzur buldugunu söyleyen insanların huzuru aslında ilahi bir huzur değildir , görevlerini yapmıs olmanın verdigi bir huzurdur.Sınavına tamı tamına calısan bir ögrenci sınav öncesi kendine güveni gelir ve içine büyük bir huzur bulur basarıyı yakalayacagını düşündügü için.Namazdada Kendinden yüce Allaha olan görevlerini eksiksiz yerine getirip,namazın hükümlerini tamı tamına uygulayan bir müslüman , Allaha karsı sorumluluklarını yerine getirmiş oldugunu düşünüp cennet hayali ile içinde büyük bir huzur olusur.Bu huzurun kaynagı bir ilah tarafından değil insanın kendi yanılması sonucu olusur.

Güzel tespit craft,bu huzur dedikleri şey,dinin yüklediği sorumluluğu yapmış olmanın verdiği kendi kendini tatmindir.

Bir nevi masturbasyon.

Müslüman olduğum vakitler, oruç tutmadığım ramazan gününde bir sıkıntı oluşurdu içimde,kendimi suçlu hissederdim. Tuttuğum vakit de "ben ne iyi adamım be " düşünceleri olurdu.

Şimdi mi ? artık z.im de olmuyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu bir kısım için doğru olabilir.Adam namazda söylediklerinin Türkçe anlamını bile araştırmamıştır belki.Ancak genellenemez.Çünkü anlamı bilen de var gece kalkıp namaz kılanda durup dururken şükür diyerek namaz kılanda.Evet bir öğrenci ÖSS seye çalıştı sınava girecek içi rahat çünkü çalıştı.Peki bu öğrenci sınava girdikten sonra eve gelip tekrar ders çalışıyorsa bu onun dersi sevdiği çalışırken mutlu olduğu anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş

namaz kılarken huzur muzur hikaye..

iki dakika sonra yatağa girince ilk duyduğu tıkırtıda evi cinler basacaktır müslüman için..

nerde o içine sıçtığımın huzuru biri bana söylesin..

yatsı namazından sonra yatakta bir yanında şeytan, yukarda gaddar bir allah, yandaki odada da cinler karabasanlar dolu..

bu durum namaz kılarkende mevcut tabi..

müslümanda huzur muzur olmaz..

müslüman her daim huzursuzdur, mutsuzdur..

bu dünyada görünmez din yapımı korku ögelerinden tırsarken, diğer yandan öbür dünyada başına gelebilecek cehennem tasvirlerinde bulur kendini..

din adamı hiç hissetirmeden kara zindanlara tıkar..

demir ağlarla örer, güçsüz bırakır..

korkunun sonsuz denizlerinde altına sıçana kadar hapseder..

tek kurtuluş dinden ve tüm hurafe inanışlardan kurtulmaktadır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...