Jump to content

'Ben Kızılbaş mıyım, Kızım?'

Recommended Posts

Bir haber sitesinden alıntı:

Canlı yayında skandal!

"Kızım ben Kızılbaş mıyım?"

Star TV'de yeni sezonu bugün açan İzdivaç programı bir canlı yayın skandalına sahne oldu. Programı sunmaya yeni başlayan oyuncu Zuhal Topal, 82 yaşındaki damat adayıyla ilginç bir diyaloğa girince olanlar oldu.

Zuhal Topal'ın 42 yaşındaki gelin adayını kabul etmeyen 82 yaşındaki Rahmi Bey’e “Sen 42 yaşındaki bir bayana nasıl hayır diyorsun?” diye sorması skandalın fitilini ateşledi. Rahmi Bey, “Kızım ben Kızılbaş mıyım?” şeklinde cevap verince stüdyo bir anda buz kesti. Canlı yayın tecrübesi olmayan Zuhal Topal bir süre olayı kavrayamayarak susup kalınca, reji reklama gitmek zorunda kaldı.

Reklam arasında Zuhal Topal’a durum anlatılmış olacak ki Topal, “Canlı yayın bu, istemeden insanlar ağzından bazı şeyler kaçırabiliyor. Onun yaşlılığına ve heyecanına verelim. Onun adına özür diliyorum. Kendisi de özür diliyor. Seyircilerimiz haklarını helal etsinler... Böyle bir hata oldu. Rahmi Bey de çok üzüldü. Haklarınızı helal edin diyorum ve özür diliyoruz” açıklamasını yaptı. Star TV ise hemen şu şekilde alt yazı geçmeye başladı: “Konuğumuzun ağzından çıkan yanlış sözden dolayı seyircilerimizden özür diliyoruz”!..

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=1683...p;dt=2009/08/27

Sitelerde Paylaş

Bu ihtiyar adamın cevabı çok normal..

Çoğunluk aleviler hakkında öyle düşünüyor.

Bu vesile ile durumun öyle olmadığı açıklanabilirdi.

Halktan neden özür dileniyor ki.. Halk durumu çok iyi biliyor ve ihtiyarı haklı bile buluyor.

Türkiye böyle işte..

Sorunlarımızı onlarla yüzgöz olup tartışacağımıza, saklamaya çalşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Atatürkümüzde de nasıl eccikte olsa Osmanlılık vardıysa,bizim bu Ateistlerde cohcuh Arapcılık var.

Neymiş anadilimde söylenen önümüzdeki dalgaları söyliyemezmişiz.

Nedenide AYIPMIŞ.

Peki ne deyceyz?

Arapcasını

Peki okuyucular Arapca bilmiyorsa nolacah?

Begim,o zamanda İngilizcesini.

Peki İngilizce bilmiyorsa nolacah?

Öyrensin derler vallaaa.

Veya gözünle önünü gösterin derler.

Ben bunlardan,gorhmaya başladım.

Yoh yoh,bunlardada iş kalmadı.

Nasılki BOZKURTLAR renk deyiştirip ALACA oldular,bunlarda çoğa galmaz olurlar.

Ben çalışıyorum Türkçe öğretmeye.

Bizim ataistlerde çalışıyor yabancı dil öğretmeye.

Tanrım bunları büldüğün gibi yap,OLMAMI? :-))))).

Zatan sanada inanmıyorlarya.

Sacın altındaki ATAŞIN ALAFINI iyice artır.

Ele CIZIRDASIN etleri.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Ben şaşırmadım veya yadırgamadım, hatta kızamadım bile.. Alışığım.

Ama ilginç olan sünni İslam'a ait olan bir geleneği alevilere atfetmesi. Aleviler küçük yaşta evliliğe hoş bakmazlar, çok eşliliği redderler ve bu dedenin değindiği türden evlilikler yapmazlar, yapanı da kınarlar.

Bu dede demansa girmiş, dinleri karıştırmış.. Onlar severler kendilerinden 40-50 yaş küçüklerle evlenmeyi.

Ama kısa yoldan "aleviler ahlaksızdır" demek istemişse ve sunulan örneği önemsememişse ayrı..

Sitelerde Paylaş
Helal olsun dedeye.

Kızılbaşların tehlikeli ve ne menem bir halt olduklarını bildiği için red etmiş.

Kızılbaş olduğunu duyayım Eyşan Özhim hanımı bile duygusal ve takipsel anlamda terk ederim.

Hasip biraz bir seyler yazmadan önce arastir oku sonra gel yorumunu yap. Senin o atalarindan duydugun iftiralari burda yeniden satma. Efendi ol. Hem müslümanim diyorsun hem bilmedigin herseye sazan oluyorsun. Kizilbaslarin hepsi senin avatarindaki serefsizden kat kat kalitelidir.

Kızılbaş

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Hasip biraz bir seyler yazmadan önce arastir oku sonra gel yorumunu yap. Senin o atalarindan duydugun iftiralari burda yeniden satma. Efendi ol. Hem müslümanim diyorsun hem bilmedigin herseye sazan oluyorsun. Kizilbaslarin hepsi senin avatarindaki serefsizden kat kat kalitelidir.

Kızılbaş

SAYGILAR

Rochader usta :

Ben hiçbir başlığa atlamam. Atlamadığım, ileti sayımdan da belli olur.

Atlasaydım eğer şimdi ileti sayım çiçeği burnunda mod arkadaş kadar olurdu. Yani 10.000' ler de gezerdi.

Ben yeterince efendi oluyorum zaten. Siz osmanlı hakkında her lafı diyorsunuz yada dişyenlere önlem almıyorsunuz da ( Tolon ve diktatör ) bana mı önlem alacağınız, ve "efendi ol" diye talimat vereceğiniz tuttu.

Seni saygı ile selamlıyorum sayın şefim.

tarihinde hasipkaplan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hasip bir seyden haber vermek baska, bile bile olmayani yapilmayani iftira seklinde anlatma yaymaya calisma baska. Ben bu forumda senin degindigin konularda atmasyon bir seye rastlamadim. Varsa yalan malan dersinki arkadas bu haber tarafli yalan yanlis dolu bizede düzeltmek düser.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...