Jump to content

Allah acıyan ve esirgeyendir

Recommended Posts

Aynı hassasiyeti insanlar için neden düşünmüyorsunuz.Aslan aç kalmamak için insan yeseydi ne olacaktı?İnsan olunca iş değişiyormu?

ceylani yemesin ama aslan aslani yerse olur yani...inkar etmek icin kiliflar hazirliyorlar kendilerince...ama iste sonunda rezil oluyorlar...kardesim bize sebebler sunmak zorunda degilsin...babasina yalan söyluyenm cocuk gibi sacma sapan seyler uydurmak zorunda degilsin...inanmiyorum kardesim de gitsin.....

Sitelerde Paylaş
Bir ceylan,bir aslan tarafından neden parça pinçik edilir hiç düşündün mü? Yani acımasız bir dünyada yaşıyoruz.

Sen,Ecosystem diye bir şey duydunmu hiç?

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ceylani yemesin ama aslan aslani yerse olur yani...inkar etmek icin kiliflar hazirliyorlar kendilerince...ama iste sonunda rezil oluyorlar...kardesim bize sebebler sunmak zorunda degilsin...babasina yalan söyluyenm cocuk gibi sacma sapan seyler uydurmak zorunda degilsin...inanmiyorum kardesim de gitsin.....

Neresini saçma buldun? Ceylanı sistemin bir parçası olarak görüyorsunda,insanı neden görmüyorsun?Kurban diye insanların yaptığı hayvan katlimanıa bir itirazın yok sanırım

Ben duydumda kuranda hiç görmedim, neden acaba? Üstelik siz kendinizi bu sistemin dışında tutuyorsunuz,yapılan hayvan katliamlarına bakınca nasıl bir sistem olduğunu siz benden daha ii bilirsiniz.

sen ne diyeceksin?

şöylemi; "Neden milyonlarca insanın içinden benim başıma düştü" diye diye kafayı yerdin sanırım.

O söz müslümanların,bütün eylemlerini kurana endekslediğini anlatan bir deyim niteliğindedir.Anlamanıda beklemiyordum zaten.

Sitelerde Paylaş
Bir ceylan ,bir aslan tarafından neden parça pinçik edilir hiç düşündün mü? Yani acımasız bir dünyada yaşıyoruz.Bizim insan olarak farkımız,kendi hukuk sistemimizi yaratmamızdır.Bu hukuk sistemi mükemmel işlemiyor ama siz hiç işlememesi için elinizden geleni yapıyorsunuz.Senin tanrın adaletlin olsa, o ceylanı yem olmaktan kurtarırdı.İnsanı vahşi tabiatın eline teslim edersen kimse yardım edemez,müslümanlara teslim edersen sizin allahınız bile yardım edemez.Bilmem anlatabildim mi?

Bu dünyada adaleti sağlayamayan ve açıkça adaletsiz olan bir tanrının öbür dünya ile ilgili adalet vaadlerine (!) niçin güvenmek zorunda olalım?... Hoş, zaten vaadler de direkt tanrıdan değil, bir insanın ağzından çıkıyor...

Sitelerde Paylaş
Cenabı Hakkın tüm kainatta geçerli ve milyonlar meyvesi olan kanunların görmezden gelmek

hem Cenabı Hakkın hayvandan bitkiye ve insana geçerli Rahimi Kerim İsmini inkar etmek güneşe gözünü kapatmaktır

In the style of Said Nursi olmuş bu cümleler. Belagat kasmışsın AhmetBaha... Ama olmamış...

daha ayrıntılı bilgiyi açtığım şu konudan edinebilrisniz:

Ateistlerin 2.Hatası:"Her şey kusursuz zahmetsiz mükemmel olmalı", "Dünyada açlık, savaş, hastalık, haksızlık olmamalı":

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=25965

Gelelim ateistlein 2. hatasına... Konuyu da akbaba, çocuk ve o karede görünmeyen Allah'a bağlayalım.

Pozitif bilimi rehber edinmiş ateistler ideallere inanmazlar. Onlar için ideal yoktur, evrendeki hiç birşeyin kusursuz olmasını beklemezler.

Burada AhmetBaha'nın yanılgısı şudur; ateistler tanrı kavramının mantıksızlığını göstermek için "her şeye gücü yeten, tüm bilgilere vakıf olan bir varlığın yarattığı şeyler nasıl bu kadar kusurlu olabilir" derler. Burada kusursuzluk beklentisi yoktur, amaç tanrının var olduğunu sanan kişiyi düşünmeye sevketmektir. Benim bu forumda açtığım Dandik Tasarım başlıkları da böyledir. Yoksa bir tanrı var, onun da tasarımları dandik demiyorum. Tanrı yok, önceden yapılmış bir tasarım da yok diyorum.

Tolonbeyi gösterdiği bu fotoğraf dünyada yaşanan çilenin minicik ama çarpıcı bir kesitidir. Dünya nüfusunun yarısı açlık çekmektedir. En az bir milyar kadarı ölümle burun burunadır.

Ancak müslümanlar "acıması bol olan, rahmeti bol olan, herşeye gücü yeten, herşeyi gören, koruyan ve gözeten" bir tanrı olduğunu iddia etmektedirler.

Ateistlerin buna tepkisi şöyledir; "Atfettiğiniz sıfatları taşıyan bir tanrı olamaz, zira bu sıfatların gereğini yerine getiren bir tanrının etkisini göremiyoruz".

Olay bundan ibarettir, yoksa herşey mükemmel olacak diye beklentimiz yok.

Sitelerde Paylaş
Gelelim ateistlein 2. hatasına...

Ateistler, ideallerin ve ideal bir dünyanın olmadığını ve olamayacağını zaten biliyor, sadece idealistlere gönderme ve dindarların akıllarına bir yakınlaştırma yapıyorlar... Bunu bir hata olarak görmemelisiniz...

Elmalılı-orijinal 81:8-9 Ve o diri gömülen hangi günahla öldürüldü? Sorulduğu vakıt

Elmalılı 81:8 - Diri diri toprağa gömülen kıza sorulduğunda,

DiyanetMeali 81:8-9 Kız çocuğun hangi suçtan ötürü öldürüldüğü kendisine sorulduğu zaman;

DiyanetVakfı 81:8 Diri diri toprağa gömülen kıza, sorulduğunda,

Ömer.N.Bilmen 81:8 Ve diri olarak gömülen kız çocuğuna sorulduğu zaman. SuatYıldırım 81:8 ? Diri diri gömülen kız çocuğuna,

İbni Kesir 81:8 Diri diri gömülen kız çocuğuna sorulduğu zaman;

Ayetine bakmak bile yalın ve acı gerçeği görmeye yeter... "Allah'ım o 3 yaşında çocuğu niye akbabaya yem ettin, günahı neydi? Çocukların diri diri toprağa gömülmesine karşı çıkarken, sen çocukları niye canlı canlı akbabalara yem ediyorsun?..." diye sormak akıllarına gelmez ama.... Gelse de cehennem korkusu ile bastırmayı tercih ederler...

Sitelerde Paylaş

Ekosistem diye bir şey duyduk; ama soru, niye böyle acı verici ve adaletsiz bir sistemin her şeye kadir olan Allah'ınız tarafından canlılara reva görüldüğü...

Tanrıların baş belası Epikuros yine sahnede yani:

"Tanrılar kötülükleri yeryüzünden kaldırabilir mi veya kaldıracak mı veya istese de kaldırabilir mi; yoksa bunu yapamaz mı, yoksa yapmayacak mı, veya nihayette Tanrılar hem yapabilir ve hem de yapmak istiyorlar mı?.. Eğer Tanrılar yeryüzünden kötülükleri kaldırmak istiyorlar da kaldıramıyorlarsa o zaman onlar her şeye gücü yeten değillerdir. Eğer yapabilirler de, yapmak istemiyorlarsa o zaman onlar iyiliksever değillerdir. Eğer onların kötülüğü kaldırmaya ne güçleri ne de istekleri varsa o zaman onlar ne her şeye gücü yeten, ne de iyilikseverlerdir. Ve son olarak eğer Tanrılar kötülüğü kaldırma gücüne sahipseler ve kaldırmayı istiyorlarsa o zaman kötülük nasıl ortaya çıkmıştır??

Epikuros

Sitelerde Paylaş
Andromeda Gönderildi Bugün, 09:31

Ateistler, ideallerin ve ideal bir dünyanın olmadığını ve olamayacağını zaten biliyor, sadece idealistlere gönderme ve dindarların akıllarına bir yakınlaştırma yapıyorlar... Bunu bir hata olarak görmemelisiniz...

BilgehanBengi Gönderildi Bugün, 09:09

Ateistlerin buna tepkisi şöyledir; "Atfettiğiniz sıfatları taşıyan bir tanrı olamaz, zira bu sıfatların gereğini yerine getiren bir tanrının etkisini göremiyoruz".

YUKARIDAKİ iki görüş iki farlı ateiste ait ve biribiriyle çelişiyor:

soru şu dünya hayatında Cenabı Hakkın varolduğuna dair ne görmeyi beklersiniz?

neyin olması "hah işte Allah var" dedirtecek size?"

defaatle yazdım ve gına geldi

Allahın cc. Adili Kerim ismi olduğu gibi Kuranda Mütekebbir(en yüksek ulu)-Müntekim(intikamı tam alan)-Cebbar

isimleri ahiretin varolmasını istiyor hatta şart koşuyor

kuran doğru ise ahiret gelecek ve bu dünyada kötü işler işleyenler kesin cezalarını görecek

Peygamber hakikaten peygamber ise Cenent Cehennem olacak biri birisiz olmaz

öyle bir dünya düşünün haksızlık yok ölüm yok hastalık yok

varsa bile bütün kötülükler dinsizlerin veya kafirlerin başında

müslümanlar bir eli yağda bir eli balda yaşar

tüm fenalıklar kafirlerin başına gelir

birisi birine tecavüz eder hemen kafasına yıldırım düşer ölür

bu ütopik dünya imtihan dünyası olamaz hayal dünyası olur

bu dünyada Cenabı Hakkın muradı olan ayrışma mümkün olmaz

elbette çocuklar ölecek hastalık açlık fenalık olacak

Sitelerde Paylaş

Neyin olacak, Allahın olması bize allah var dedirtir.

Nurcu beynin ile 5 yaşındaki çocukların anlayacağı şeyleri düşünmemelisin.

Sen ancak 1 veya 1.5 yaşındaki çocukların anladığı şeyleri düşünmeye çalışmalısın.

Bir türlü o küçücük beynin almıyor değilmi, senin söylediğin her şeyi eşeğe allah diyen bir insanda söyleye bilir.

Adam tüm bunları benim eşeğim yaptı der islam mantığı ile savunur ve sen ona hiç bir şey söyleyemezsin.

Sitelerde Paylaş
xislam Gönderildi Bugün, 11:24

QUOTE(AhmetBaha @ Aug 31 2009, 10:44) *

Neyin olacak, Allahın olması bize allah var dedirtir.

bu cevabı vermek için düşündüysen

ve beyninden en nihayetinde çıkan düşünce buysa

benim başka sorum yok

senin beynini (eğer varsa ki bence yok) fikrini (olmayan fikrini)

okuyanlara havale ediyorum

en komiği de senin gibi nadide bulunan bir beynin burada mod olması

gerisini sen düşün imam cemaat muhabbeti :lol:

Sitelerde Paylaş

benim başka sorum yok

Bak aşağıda (yukarıdada yazmıştım) şu tavsiyemi dikkate al.

Nurcu beynin ile 5 yaşındaki çocukların anlayacağı şeyleri düşünmemelisin.

Sen ancak 1 veya 1.5 yaşındaki çocukların anladığı şeyleri düşünmeye çalışmalısın.

Ne olursa elinde bir para olduğuna inanırsın?

Ben sana istediğim kadar elinde para var dersem bana inanırmısın? (buna inananla beyinsizler var onlara müslüman diyorlar)

İnanman için ne gerekiyor elinde para olması.

Bak böyle 1 yaşındaki çocuğun anlayabileceği şekilde konuşuyorumki anla, çünki nurcularn beyni görüldüğü gibi ölüdür.

Ona buna arkanda canavar var demeyi bırakında aha canavar deyin.

Sitelerde Paylaş

benim başka sorum yok

Allah denilen süper canlının illa da kapı arkasına gizli olması gerektiği iddiası sadece bir müslüman aldatmacasıdır... xislam'ın söylediği mantıksız hiçbir şey yok...

Böyle gizli saklı ve sadece kuru inanca dayalı adil imtihan falan da olmaz... Bu dünyada binbir çeşit felsefi görüş ve yaklaşım var...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...