Jump to content

Arslan ve Kedi arasındaki farklar

Recommended Posts

Merhaba..

Bildiğiniz gibi Arslan ve Kedi, aynı familyadan gelmekte. Yani kedigiller familyasından. Fakat 2 si arasındaki farklılıklar beni hep şaşırtmış, ilgimi çekmiştir.

İşte arslan..

arslanresmi.jpg

Görünüşü bile korkunç. Vahşi ve saldırgan. Çevresine korku salan bir mahlukat.

Bu da kedi :)

20060814091110kedi11249.jpg

Arslan`ın tam tersi, masum, zararsız ve de şirin. Oysa ikiside aynı familyadan gelmekteler :)

Gerçi suikastçi kedi`lerde var ama....

12594793.jpg

Bunlar istisna. Genelde tüm kediler zararsız ve sevimli canlılardır :p :lol: :rofl:

Not. Bu başlık gırgırına açılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Aslanın yavrusu da tatlı oluyor yavru kediler gibi.

152656667_99ae14112f.jpg

tarihinde A$tur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yıllar önce okuduğum ve aklımdan silinmeyen bir karikatürü paylaşmak istedim nedense.

Bir kedi bir de aslan yanyanalar.

kedi: abi biz senle aynı familyadan geliyomuşuz biliyomusun?

aslan: has.tr len

Sitelerde Paylaş
Yanlız şaka maka söylemeden edemicam, erkek aslanlar gerçekten çok yakışıklı tipler bence. Acayip bir karizma yani

İlk fırsatta bir yele edinmeye çalışacağım, söylediğin iyi oldu.

Sitelerde Paylaş

Bu fark daha bir cok hayvanda görülebilir. Serce-Kartal gibi. Bunlar birbirlerine ortak atalarindan dolayi benzerler. Cevreleri onlarin degismesini saglamistir. Bu burda ispatlanacak bir sey degil. Biyoloji egitimi alanlar bu konuyu rahatca anlayabilir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
İlk fırsatta bir yele edinmeye çalışacağım, söylediğin iyi oldu.

Sırf yele değil, başka bi şey var o hayvanda. Tam çözemedim. Aşırı güçlü olmasından kaynaklanan bir özgüven sanki, hayvanat bahçesinde kafeste bile olsa kendini hissttiriyor. Acayip cool bir tip yani

Sitelerde Paylaş
Şimdi yavru aslanı alıp büyütsen büyüyünce sana abi hatta baba gözüyle bakabilir mi?

Hayır. Onun gözünde bir sabah kahvaltısısın sadece. :D

Sırf yele değil, başka bi şey var o hayvanda. Tam çözemedim. Aşırı güçlü olmasından kaynaklanan bir özgüven sanki, hayvanat bahçesinde kafeste bile olsa kendini hissttiriyor. Acayip cool bir tip yani

Bende erkek arslanı yakışıklı yapan, sadece yelesidir :)

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi yavru aslanı alıp büyütsen büyüyünce sana abi hatta baba gözüyle bakabilir mi?

Facebook'ta bir ara bir video dolaşıyordu ya, yetişkin bir aslan küçükken kendini yetiştiren sahibine sarılıyor falan, arkada da Aerosmith'den "I don't wanna miss a thing" vardı hatta, herkes görmüştür o videoyu herhalde. :) O videoya dayanarak olabilir diyorum.

Sitelerde Paylaş

Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye başlarlar. Cakal, disi Aslana gidip sorar. "Sen kaç çocuk doğurabiliyorsun? Ben bir dogurmaya 5-6 Yavru doguruyorum" der. "Bir" diye cevaplar dişi aslan. "Fakat benim dogurdugum Aslan olur, seninkiler gibi Cakal yavrusu degil"...

Tabi burada çakal yerine fare, tavşan vs vs hayvanlarda konuluyor...

Sitelerde Paylaş

Oha be.:fool:

Manyaklık bu adamın yaptığı. Bu hayvanlara güvenilirmi ya. :o:blink::wacko:

Sitelerde Paylaş

Tatar Ramazan'a egzersiz niyetine bir örnek vereyim;

Evcil kedi ile aslan arasındaki "cana yakınlık, sevmlilik" farkını neden kertenkele ve timsah arasında göremiyoruz? Oysaki benzer şekilde biri diğerinin küçük kopyası işte... Üstelik evlerdeki küçük kertenkeleler haşeratı, özellikle sivrisinekleri yiyerek bize fayda da sağlarlar.

(Kertenkeleden kastım evlerde duvarlarda gezen gecko'dur.)

Sitelerde Paylaş
Tatar Ramazan'a egzersiz niyetine bir örnek vereyim;

Evcil kedi ile aslan arasındaki "cana yakınlık, sevmlilik" farkını neden kertenkele ve timsah arasında göremiyoruz? Oysaki benzer şekilde biri diğerinin küçük kopyası işte... Üstelik evlerdeki küçük kertenkeleler haşeratı, özellikle sivrisinekleri yiyerek bize fayda da sağlarlar.

(Kertenkeleden kastım evlerde duvarlarda gezen gecko'dur.)

Evet haklısın Bilgehan. Timsah ve kertenkele`de aynı şekilde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...