Jump to content

Vejeteryanlık

Recommended Posts

Pisagor kardeşliği " beden ruhun mezarıdır " ilkesiyle insanın maddi hırs ve çıkar dürtülerinin kaba gücü mülkiyeti ve eşitsizliği, adaletsizliği yarattığı üzerinde yoğunlaşır. Bu külte genel olarak Mısırda raslanır.

pisagor " herhangi bir hayvanın , etini yemek için kanını döken kişi, kolaylıkla başka insanı da malına, mülküne , karısına sahip olmak için öldürebileceğini söyler.

Ona göre eğer zenginlik getiren bir mülkiyetin olursa , yiytireceğin çıkar ve imtiyazları olur ; bunları korumak için barbarlaşabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Peki söyle bakalım..

Et ihtiyacımızı nasıl karşılayacağız?

Etlerin labda üretileceği zamanlar çok yakın; merak etme... Emin olduğum tek şeyse bunu müslümanların yapmayacağı... Onlar kanlı canlı kesip yemeyi sever... Hayvanlar ve doğa konusunda etik kayguları yoktur... Tüm hayvanlar ve doğa onlar için yapılmıştır; kesip kesip yerler...

Ama mahallede biri kendi rızası ile sevdiği birisiyle cinsel ilişki kurmayagörsün, o zaman çok kızarlar...

Sitelerde Paylaş
Etlerin labda üretileceği zamanlar çok yakın; merak etme... Emin olduğum tek şeyse bunu müslümanların yapmayacağı... Onlar kanlı canlı kesip yemeyi sever... Hayvanlar ve doğa konusunda etik kayguları yoktur... Tüm hayvanlar ve doğa onlar için yapılmıştır; kesip kesip yerler...

Ama mahallede biri kendi rızası ile sevdiği birisiyle cinsel ilişki kurmaya görsün, o zaman çok kızarlar...

Sen, ecosystem diye bir şey duydun mu? İnsan`da tüm canlılar gibi, bu sistemde görevini yerine getirmektedir..

Ayrıca, labaratuvar`da et üretilirse, hayvancılık yapılmaz ve hatta süt bile içemezsin. Çünkü kimse hayvan beslemeyecek..

Hayvancılık yapılmadığı zaman nolur? Ekonomiye büyük bir darbe olur.

Bu nedenle, labaratuvar uygulaması neresinden tutsanız elinizde kalacak bir uygulama. Kendinizi kandırmayın. Eninde sonunda kesip yemeye mahkum olacaksınız.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vejetaryenlik (vejeteryanlık değil) hem felsefi olarak tutarsızdır hem de sağlığa ve doğaya aykırıdır. İnsan omnivor bir hayvandır, et beslenme rejiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Üstelik et yemeye başlayınca kuyruksuz maymunlardan ayrılıp homo olduk. Et kadar güzel ve lezzetli başka bir besin yok. Bunları hiç dert etmeyin.

Hayvanların daha az acı çekerek öldürülmesine tamam, ama o kadar.. Daha fazlası değil.

Sitelerde Paylaş

Evrimde doğru yoktur,gelişme sağlayan,işine gelen vardır. Hayattada böyledir. Yemezsin,egon tatmin olur hayvanlar ölmüyor ,ay vejeternayım ben,şş hayvanlar diye. Ama gene aynı şekilde ölmeye devam eder. 100 kişi vejeteryan oluyor , 10000 bebek doğuyor,onlarında yüzü vejeteryan olsa 9800 kardayız hepçiller olarak

deicide demiş zaten,insan omnivor diye.

Vejetaryenlik le daha uzun yaşanabilirmi sorunsal hala. Ama her hafta hastalanırsınız,kaslarınız doğru düzgün gelişmez. Doğruyu yaparsınız belki ama..

tarihinde Zugzwangi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan`da doğada bulunan bir canlı. Ecosystem`in bir parçası. Ve, et yemek gibi ihtiyaçları var.

Neden bunu etik bulmayan insanlar var? Bu, fıtrati(doğal) bir ihtiyaç değil mi? Bir arslan`ın nasıl ihtiyacı var ise, insanında ihtiyacı var et yemeye.

Ama tabi insan akıllı bir varlık. Sığırı, koyunu vs. usulüne uygun bir şekilde kesip, eti pişirip yiyoruz.

Sitelerde Paylaş
Evrimde doğru yoktur,gelişme sağlayan,işine gelen vardır. Hayattada böyledir. Yemezsin,egon tatmin olur hayvanlar ölmüyor ,ay vejeternayım ben,şş hayvanlar diye. Ama gene aynı şekilde ölmeye devam eder. 100 kişi vejeteryan oluyor , 10000 bebek doğuyor,onlarında yüzü vejeteryan olsa 9800 kardayız hepçiller olarak

Güzel hesap. Bir de vejetaryenlerin yemediği her hayvan için 3 hayvan yeme kampanyasını da bunun üstüne eklediğinde hayvanları bu şekilde kurtaracaklarına inananların hayal gördüklerini görüyoruz. :D

Bir bu vejateryenler bir de çevreyi kurtarmak için süpermarkette naylon poşet kullanmayan vs. tipler...Bu iki topluluk sadece kendilerini kandırıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Bir bu vejateryenler bir de çevreyi kurtarmak için süpermarkette naylon poşet kullanmayan vs. tipler...Bu iki topluluk sadece kendilerini kandırıyorlar.

Al birini vur ötekine!

Son yurt dışı gezimde yolum Hard Rock Cafe'lerden birine düştü.. Bilenler bilir.. Dibine kadar tüketim felsefesine sahip ve moda vesaire yaparak para eden her şeyi sonuna kadar satan bir şirket. Bilmemkimin bilmemne konserinde çaldığı gitarların onlarcasının, "bakın biz sizi ne güzel sövüşleyip, ne çok kazanıyoruz, işte burada on binlerce dolarlık gitar boş boş süs olsun diye duruyor" dercesine duvarlara asıldığı yerler.. 25-30 kuruşa malolan fıçı biranın 5-6 avroya satıldığı barları, üç buçuk liraya maledilen dandirikten tişörtlerin 30 avro, 50 dolar gibi rakamlara kapış kapış satıldığı dükkanları olan kompleksler. Bir de duvarlara bolca "Save the planet" yazılmamış mı?! Deli oluyor insan! Hayır, bu tişörtlerden üzerinde "London", "New York", "Paris"ten tut, "Pune", "Aruba" yazan onlarcasını koleksiyon diye aldıktan sonra rengi renk olmayan adinin adisi en ucuz çuval kumaşından yapılmış çiçekli torbaları bir avuç para verip alınca gezegeni kurtardığını sanan salak ötesi yeniyetmelere de ayrıca sinir olmamak elde değil!

Sitelerde Paylaş
Al birini vur ötekine!

Son yurt dışı gezimde yolum Hard Rock Cafe'lerden birine düştü.. Bilenler bilir.. Dibine kadar tüketim felsefesine sahip ve moda vesaire yaparak para eden her şeyi sonuna kadar satan bir şirket. Bilmemkimin bilmemne konserinde çaldığı gitarların onlarcasının, "bakın biz sizi ne güzel sövüşleyip, ne çok kazanıyoruz, işte burada on binlerce dolarlık gitar boş boş süs olsun diye duruyor" dercesine duvarlara asıldığı yerler.. 25-30 kuruşa malolan fıçı biranın 5-6 avroya satıldığı barları, üç buçuk liraya maledilen dandirikten tişörtlerin 30 avro, 50 dolar gibi rakamlara kapış kapış satıldığı dükkanları olan kompleksler. Bir de duvarlara bolca "Save the planet" yazılmamış mı?! Deli oluyor insan! Hayır, bu tişörtlerden üzerinde "London", "New York", "Paris"ten tut, "Pune", "Aruba" yazan onlarcasını koleksiyon diye aldıktan sonra rengi renk olmayan adinin adisi en ucuz çuval kumaşından yapılmış çiçekli torbaları bir avuç para verip alınca gezegeni kurtardığını sanan salak ötesi yeniyetmelere de ayrıca sinir olmamak elde değil!

Neden sinir oluyorsunuz ki..size karışıyorlar mı?

Sitelerde Paylaş
Neden sinir oluyorsunuz ki..size karışıyorlar mı?

Melissa.

Dünyada o kadar aç insan var iken, bu tip yerlerde yapılan aşırı israf`a sinir olmamak mümkün mü?

Sitelerde Paylaş
Melissa.

Dünyada o kadar aç insan var iken, bu tip yerlerde yapılan aşırı israf`a sinir olmamak mümkün mü?

Onlar kendi dünyalarında mutlular.İsraf konusuna gelince kendi paralarını harcıyorlar beni hiç alakadar etmiyor.Bende onlarla yaşıyorum ve bazen eğleniyorum onlarla iyi geliyor.ekonomideki adaletsizliği onlara mal etmiyorum..

Onlara gelişimini tamamlamamış bir tür diye bakıyorum.Eğlenceli oluyorlar.

Dünya onların çevresinde dönüyor .Artık onları eleştirmiyorum onlarla egleniyorum..

tarihinde melissa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Salaklıklarına..

Gelişmemiş bir tür onlar aldırmayın.

Komikler gerçi yaptıgım espriyi bilmiyorlar ama ben gülünce onlarda gülüyor..Geçen cumartesi biri arabasını degiştirmiş babası istemiş.

Boş bulundum hangi ünv. mezunsun dedim.Güldü hayat ünv. geyiğini yaptı şaka sandım:) Gerçekmiş.Adam çok ünlü bir şirketin başında müdür ve egitim lise terk..

Ama herşeyin eniyisini, en pahalısını ve en güzelini alabiliyor.Neden kızayım ona, kızmakla neden zaman harcayayım ki..banane.Onunla ve onun gibilerle eglenmek varken .

Çok takılmayın bu tiplere akıllarını kullanamadıkları için o bölge evrimleşememiş.

Traji komik olsalarda eğlenceliler.

Sitelerde Paylaş
Salaklıklarına..

:)

Kapitalizm gerçekten de yaratıcı, bu salaklara yararlı bir iş yaptıkları ilüzyonunu satabiliyor.

Sitelerde Paylaş

Hard Rock Cafe şehirlerden birine gidersen bir gez derim Kara, işin bir esprisi yok diyemem. Yalan olmasın ben de en son seyahatimde rastladım, gezdim, resim falan da çektim :D Rock müzik meraklısı herkese ilginç geleceği kesin. Zaten deicide'ın bahsettiği şeylere para kaptırmayacak kadar kafanın çalıştığını biliyorum, o açıdan bir sorun yok. :)

Sitelerde Paylaş
Tamam bunada eyvallah..

Peki söyle bakalım..

Et ihtiyacımızı nasıl karşılayacağız?

İyi de ben vejeteryan olduğumu söylemedim ki :)

Sadece başından beri kullandığınız argümanların yanlış olduğunu vurgulamak istedim. Yoksa ben neredeyse ot tüketmeyen bir adamım, yalnız etle besleniyorum. Hem de sağlıksız düzeyde :)

Bildiğim kadarıyla avcı-toplayıcı dönemde dahi insanlar etle besleniyordu, dolayısıyla bu işin 'doğallığını' sorgulamak abes. Ama -yine- bildiğim kadarıyla, uygun bir diyet programını takip ederek, ete ihtiyaç duymadan da sağlıklı bir yaşam sürebiliyorsun.

Doğrudur, vejeteryanlık risklidir; ama bilmeden, etmeden ve uygun bir diyet uygulanmadan yapıldığı takdirde :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...