Jump to content

Kabir Sualleri

Recommended Posts

İşte Sizlere Tuhaf Bi Soru Daha :lol::lol:

Bir Şarlatan Klasiği

Kabir sualleri :P :P

Sual: Kabirde ne sorulacak, cevapları nedir?

CEVAP

Kabir sualine cevap olmak üzere şunları öğrenmelidir:

Rabbin kim?

CEVAP

Allahü teâlâ.

Dinin nedir?

CEVAP

İslâm dini. >> Öldükten Sonra Dinmi Olur Be

Hangi Peygamberin ümmetindensin?

CEVAP

Muhammed aleyhisselamın. >> Diğer Dinler N'pacak ?

Kitabın nedir?

CEVAP

Kur'an-ı kerim. >> Allah Kuranımı Övgüledi

Kıblen neresidir?

CEVAP

Kâbe-i muazzama. >>

İtikadda mezhebin nedir?

CEVAP

Ehl-i sünnet vel cemaat.

Amelde mezhebin nedir?

CEVAP

4 mezhepten hangisi ise, mesela Hanefi, Maliki, Şafii ve Hanbeli?den biri söylenir.

Ben Bu Mezheplerde Çalışmadım Efendim.

Ayrıca aşağıdaki esasları da bilmek lazımdır:

Kimin zürriyetindensin?

CEVAP

Âdem aleyhisselamın. >> Vay Vay Vay

Kimin milletindensin?

CEVAP

İbrahim aleyhisselamın. >> Bak Sen

İman nedir? Amentü?nün esasları nelerdir?

CEVAP

İman, Muhammed aleyhisselamın Allahü teâlâ tarafından getirdiği emir ve yasaklara inanmak ve inandığını dil ile söylemek demektir.

İman, Amentü?de bildirilen altı esasa inanmak ve Allahü teâlâ tarafından bildirilen emir ve yasakların tamamını kabul etmek ve beğenmektir.

Amentü şöyledir:

Âmentü billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rüsülihi vel yevmil ahiri ve bilkaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ vel ba'sü ba'del mevti hakkun. Eşhedü en lâ ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resülühü.

[Yani, Allah?a, meleklerine, gönderdiği kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, kadere, hayrın ve şerrin Allah?tan olduğuna, öldükten sonra dirilmeye inanıyorum. Allah?tan başka ilah olmadığına ve Muhammed aleyhisselamın da Allah?ın kulu ve son Peygamberi olduğuna şehadet ediyorum.]

Daha Neyi İstiyorsun Birdaha Bir Daha

İslam?ın şartları nelerdir?

CEVAP

Şunlardır:

1- Kelime-i şehadet getirmek

[Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü] demek. Manası şudur:

(Ben şehadet ederim ki, [Yani görmüş gibi bilirim ve bildiririm ki] Allah?tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed aleyhisselam Onun kulu ve resulüdür.) [Resulullaha inanmak demek, Onun bildirdiklerinin tamamını kabul etmek, inanmak ve hepsini beğenmek demektir.]

2- Namaz kılmak

3- Zekat vermek

4- Oruç tutmak

5- Hac etmek >> Öldükten Sonra Bunları Napacam :lol::lol: Mülümanlıkmı Olur

Ahirette & Cennette Namaz ,Oruç,Hacc,Zekat,Kelime-i Şahadet & Kelime-i tevhit Getirttiriliyor :P :P

Allahü teâlânın sıfatları nelerdir?

CEVAP

Allahü teâlânın Sıfat-ı zatiyye?si altıdır:

1- Vücûd

2- Kıdem

3- Bekâ

4- Vahdaniyyet

5- Muhalefetün-lilhavadis

6- Kıyâm bi-nefsihi

Allahü teâlânın Sıfat-ı sübûtiyye?si sekizdir:

1- Hayat

2- İlm

3- Sem?

4- Basar

5- İrade

6- Kudret

7- Kelam

8- Tekvîn

:lol::lol:

tarihinde aaaazzzz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ölü uyanınca kafasını tahtaya vuruyormuşta bilmem ne. Madem o kadar eminler içine kamera koysunlar baksınlar, eminlerse ölünün yanına bir silah bıraksınlar melekleri vurur. :lol: Bende küçükken cinlere inandığım için yastığımın altına bıçak koyuyordum, korkum yoktu gelirse bıçaklarım diyordum, duyanlarda manyak diyorlardı. Ne saçma işler.

Sitelerde Paylaş

Bu saçmalığa inanıyorsalar vay hallerine :D

çok yüce sayın allah bu cevapları bilip bilmediğini bilmiyormuymuş kulunun .. eğer bilmiyorsa tc kimlik nosu ana adı baba adı anne kızlık soyadı flanda sorulmalı karıştırılmaması lazım ne bileyim belki benle aynı isimde adam vardır cehenneme gider hata ile :D :D

tarihinde aydinkayaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu açılmışken dindarlara bir sorum var kabir azabına inanıyorlar ise ki, öyle gözüküyor, enson kıyamette ölenler, suçlu ve günahkar olanlar bu azaptan muaf olmuyorlarmı, ohalde diğer önceden ölüp kabirde azap çekenlere yapılan haksızlık değilmi..ilk ölen günahkarla son ölen günahkarın azapolayı adilmi sizce soru bu.

Sitelerde Paylaş
Konu açılmışken dindarlara bir sorum var kabir azabına inanıyorlar ise ki, öyle gözüküyor, enson kıyamette ölenler, suçlu ve günahkar olanlar bu azaptan muaf olmuyorlarmı, ohalde diğer önceden ölüp kabirde azap çekenlere yapılan haksızlık değilmi..ilk ölen günahkarla son ölen günahkarın azapolayı adilmi sizce soru bu.

:blink::blink:

Altin vurus gibi bir soru olmus.

bu sorunun cevabini allahin bildiginden bile supheliyim :lol:

Sitelerde Paylaş

soru: bi sigaran var mı hacı?

cevap: tekel bayi miyim lan ben...

soru: bi sigara vercen mi bilader?

cevap: harbi ölmüşüm ben... içme bak bunu ben bu yüzden öldüm...

soru:abuzttn mı?

cevap: ne?

soru: zıtttt kabir azabı olm bittin sen admın biri yüzmüş karısı99 ehehehe....

soru: fener-cimbom maçı nolur

cevap: berabere...

soru:hiç hırsızlık yaptın mı?

cevap: onu bunu boşver de kaç para alıon sen o kadar mezara falan girion sigortan falan var mı?

soruyu soran: yok abi nerde ne biçim allah bu..

cevabı veern: biz boşuna mı ateist olduk olm..

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Mezarda sorgulama yoktur,vardir diyenler putlara tapanlardir.

Islam felsefesine bu inanis terstir.

Mezar bir cöplüktür.Insan cöplügüdür.

Burda,insan vucudu nelerden oluslusmussa,tekrar onlara ayrisir,geldikleri yerlere giderler,geride yalniz kemikler kalir, vücudun posasi yani cöpü.

Bunlari bilmeyenler Erzurumlu ibrahim hakkinin Marifetname adli kitabini okusunlarda ögrensinler.Hoca aynen benim söylediklerimi yazmaktadir kitabinda .Adam 250 yil önce bu gerceyi yazmisda,bugünkü ilahiyat fakülteleri,O hoca kadarda bilememekteler.

Yazik bu fakültelere yedirilen paralara.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Ülen Enlil bu herifleri fitik etcen vallaaaaa:-))))))))))))).

Yahu,sonra bu melekler fezada feza gemisizmi dolasiyorlar acaba.

Bir bilen biraz bilgi versin bize:-))))))

Duydumki,Amerkan casus ucaklari meleikeleri yakalayip üzerlerinde Arastirma yapmak icin,fezada cirit atmaktaylarmislar.Bahalim yahalayabüleceklermi?

Belli olmaz,eloglu

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...