Jump to content

İslam'la İlgili Doğru Bir İddia Arıyorum.

Recommended Posts

bence hacı muhammedin olmadığını kendine kabul ettirmiş ve bu onu mutlu ediyor :)

o yoksa kuran yok. başkaları uydurdu. cenneti başkaları uydurdu.allah uydurma.cehennem uydurma..

birileri bundan rant sağlıyor ve insanları sömürüyor.. olabilir..insana mutluluk verecek bir fikir..

herşey güzel olurdu. ateist olduğum için mutlu olurdum.. hep elimde ne güzel felsefi bir söz de var.

: Yok olan birşey arkasında kanıt bırakmaz. Ancak varolan kanıtlar çürütülerek iddia edilir.ee onlarda yok.

belki var ama onlarıda başkaları uydurdu diyor..

Hacı senin metodunu beğeniyle seyrediyorum.. durmak yok.

şimdi geçelim islamın insanlara kazandırdıklarına

Islam dininin insan yararına sunduğu en önemli şey Abdesttir.

Dünyamızı daha temiz bir gelecek bekliyor..

Ciddiyim.

tarihinde Dia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dia kardesim, cok dar bir pencereden dunyaya bakiyorsunuz sadece yasadiginiz yere

dayali gozlemlerinizle tum dunyaya samil prensipler cikarmaniz yanlis.

Hindular temizliklerine cok duskundurler her gun duzenli yikanirlar ben bir Hintlinin

hindumu muslumanmi oldugunu kokusundan anlayabilirim.

Abdest yapilmasi gereken detayli bir temizligi gecistirmek ve geciktirmekten

baska bir seye yaramaz. Abdest temizlikle ilgili

bir katki degildir.

Sayin Haci'nin basliktaki sorusuna gelirsek Islam'in ortaya koydugu her turlu iddiayi yanlislayabilirsiniz ama bir Musluman nazarinda yaptiginiz hatta ispat ettiginiz her yanlislama islamin yikilmaz gorunen temel iddiasina toslayip dagilir. O iddia "ALLAH'IN KONUSTUGU' iddiasidir. Bu baglam'da Allahin konustugu iddiasini yanlislamak Allah'in varligini yanlislama cabasindan farkli degildir.

O sebeple Allah'in konusmadigini kanitlamak yerine Allah'i konusturan figuru yani Muhammed'in yoklugunu kanitlamak daha pratik gorunmektedir. Muhammed'in yasayip yasamadigiyla ilgili tartismalar Islamin bu yikilmaz gorulen temel iddiasini yanlislamak icin belirlenen yeni bir strateji olsa gerektir. Ancak tum bu cabalar Musluman nazarinda yasadigiyla ilgili kanitlarin olmadigini kanitlayabilir Allah'i Konusturan Adam'in yoklugunu kanitlamaz.

Sitelerde Paylaş
İslam'la ilgili şimdiye kadar ortaya atılan iddiaların hiç birisinin doğru olduğuna inanmıyorum.

Bana hepsini yanlışlayabilirim gibi geliyor.

Acaba gerçekten yanlışlayabilir miyim?

Bundan yüzde yüz emin değilim.

Beni denemek ister misiniz?

Bana İslam'la ilgili doğru olduğuna inandığınız bir iddia yazın.

Bakalım onu bazı delillerle reddedebilecek miyim?

Ben de merak ediyorum.

Şimdiye kadar İslam'la ilgili hangi konuya el attıysam onun bir yalan olduğunu gördüm.

İslam'la ilgili doğru tek bir iddia ile karşılaşmadım.

Yanılıyor olabilir miyim?

Elbette bu mümkün.

Kendime sorduğum soruların hiç birisinin yanıtı İslam'la ilgili konularda doğru bir cevabın olduğuna işaret etmiyor.

Herşeyi ile bu kadar büyük bir yalana insanlık nasıl inanabilir diyebilirsiniz...

Ve çok haklısınız da..

Ben yine de hepinize meydan okuyorum...

Bana İslam'la ilgili doğru bir şey gösterebilir misiniz?

O herşey olabilir. Ama aklınza gelebilecek her şey...

Böyle bir şey gördüm geçen gün. Peygamberin mühürü diye geçiyor;

seal_of_muhammad205x450.jpg

saxiixii-rasuulka-scw-copy.jpg

seal-locket.jpg

Buda yazdığı bir mektupmuş. Gerçi buna sahte diyordunuz sanırım.

letter-of-prophet-muhammad-to-bahrain-ki

kyn.

http://islamgreatreligion.wordpress.com/20...t-muhammadpbuh/

http://islamgreatreligion.wordpress.com/20...o-bahrain-king/

Sitelerde Paylaş
Yani Muhammed yaşamış.. Onu mu demek istiyrosun?

Yakında Muhammed'in fosilleşmiş bokunu da bulurlar.. Sen hiç endişe etme..

Hacı senin eleştirine ben farklı bir yön getireyim,bu yönde gelecek Muhammed'in yaşamadığı iddialarına karşı tarihi kanıtlar adı altında uyduruk yeni şeyler getirecekler mi diyorsun?

Sitelerde Paylaş
Hacı senin eleştirine ben farklı bir yön getireyim,bu yönde gelecek Muhammed'in yaşamadığı iddialarına karşı tarihi kanıtlar adı altında uyduruk yeni şeyler getirecekler mi diyorsun?

İslam'ın herşey uyduruk kardeşim..

İslam'ın benim bildiğim tarihsel doğruları yok. Burada kimse onlardan bahsetmedi.

Var dediklerinin hepsinin sahte olduğunu biliyoruz.

Muhammed'in yaşayıp yaşamadığna gelince..

Muhammed'in yaşamadığı asla kanıtlanamayacak. Buna eminim.

Artık onu değiştirmek mümkün değil. O da bir inanç olarak kalacak...

İslam bakış açısından Muhammed öldürülemez. Muhammed yaşamak zorunda..

Yaşamamış olduğunu çok iyi bildiğimiz halde, Muhammed'i kimse yok edemeyecek.

Çünkü efsanesi o kadar büyük..

Bu yüzden bu konunun fazla ilgi çekeceğini sanmıyorum. Belki de bu yüzden bilim adamları Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı ile hiç ilgilenmiyorlar.

Aynı sorun İsa için de geçerli, Musa için de..

Hem de onlarla ilgili iddialar Muhammed'den çok önce ortaya atılmış.

Hristiyanlık ve yahudilikte değişen bir şey yok.

Bizim bu iddiamız da sadece kuramsal ve akademik. Müslüman'ların gözünde hiç bir şey değiştirmeyecek.

Ama ateistler için önemli bir sorun. Eleştirilerin niteliğin önemli ölçüde değiştirebilecek.

Bunu kabul eden ateistler artık Muhammed'e sabah akşam küfredemeyecekler.

Yaşamamış bir insana küfür etmek ne dereceye kadar mantıklı?

Bir ateistin Allah'a küfremesi gibi bir şey..

İslam Muhammed'in yaşadığı konusunda yeni keşifler yapmaya devam edecek.

Muhammed ve İslam'la ilgili olduğu iddia edilen yeni artefaktlar, deliller, yazılar bulunacak.

Onların sahte olması hiç bir şey ifade etmez.

Onların varlığı yeter.. Put gibi tapılacak onlara..

İslam'ın doğası böyle..

Putperestlik..

Benim Muhammed yaşamamıştır iddialarımın İslam'ı eleştirme açısından benim için değişen bir tarafı yok..

Ben bu sapık dini hep eleştireceğim.

Onu eleştirmemle Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı arasında bir ilişkşi kurmaya çalışanlar varsa, onlara akıllarını başlarına toplamalarını tavsiye ediyorum.

Muhammed'in yaşamamış olması, İslam'ı daha iyi bir din yapmadığı gibi, Muhammed'i eleştirememek de İslam'ı kabul etmek anlamına gelmez..

Sadece Don Kişot gibi aptalca Muhammed yel değirmenine saldırılmasının yersizliği anlaşılacak.. Tabii bunu da herkes anlayamaz.

Sitelerde Paylaş

Hadislere göre şehitlerin, bazı evliyaların ve peygamberlerin ölüsü çürümez.

Açarsınız mezarı neredeyse, bakarsınız çürümüş mü çürümemiş mi.

Vahabiler ve reformistler dışında herkes peygamberin cesedinin çürümediğine dair yemin eder.

Bu din parmağının ucunda duruyor. Ne kadar büyükse o kadar kolay devrilir de diyebiliriz :)

Sitelerde Paylaş
Hadislere göre şehitlerin, bazı evliyaların ve peygamberlerin ölüsü çürümez.

Açarsınız mezarı neredeyse, bakarsınız çürümüş mü çürümemiş mi.

Vahabiler ve reformistler dışında herkes peygamberin cesedinin çürümediğine dair yemin eder.

Bu din parmağının ucunda duruyor. Ne kadar büyükse o kadar kolay devrilir de diyebiliriz :)

Burada bir sorun var ama...

Bu efsaneye sizin de inanmanız gerekir.

O zaman onlardan farkınız kalmaz.

Değil mi?

Sitelerde Paylaş

bayşapka sen vampir efsaneleri nerden çıkmıştır bilirmisin???

dracula denen zengin bir ihtiyar öldükten sonra bir efsane yayılmış ortaya demişler ki dracula geceleri mezarından çıkıp kan emiyor. aradan aylar geçmiş bu haber tüm ülkeyi sarmış. demişler açıp mezarı bakalım. bir bakmışlarki mezara dracula aynen orda hiç çürümeden yatıyor we ilginçtir karnı şişmiş ağzında kan!!!!! Dracula ölmemiş kaçıınnn!!!

Dracula vampirmidir yoksa bu her insanın başına gelebilen bir olayın efsaneleştirilmiş halimidir? o mezar aylar sonra değil bi kaç gün sonra açılmıştır aslında. ölünün karnı şişp ağzından kan gelmesi az rastlanan bir olay değildir. ama efsaneleşmiştir.. ama herkez o mezarın aylar sonra açıldığına inanır...

eğer inanıldığı gibiyse o mezar aylar sonra açıldı we draculanıun bedeni bopzulmadı ise dracula peygamber weya evliyamıdır?* türbesini dikelim mi?

gerçi müslüman arkadaşlar yapar. geçen ramazanda haberlerde izliorm osmanlı tarihine geçmiş (ismi aklıma gelmedi şu an bilen yazsdın) ünlü bir sarhoşun türbesine gidip adak okumadılar mı xdxd öyle adammışki ölünce arkadaşları mezarına şarap dökmüş xd draculayada açarız türbe xd

he burdada bi şehit mezarlığı wardı ne efsaneleri wardı oy oy tam yol kenarında mezarı yeri kaç kere değişmiş yol büyütmek için gece bi patlama mezar eski yerinde :))) oy anam oy 60 senelik mezar xd

geçen sene tır çarptı mezara yerle bir :D sonunda yol büyüdü:D deli saçması bunlar

tarihinde ersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben size islamla ilgili oldukça sağlam bir iddia belirtmek isterim:

mesela islamdan Peygamber sav. doğmadan 200yıl önce incil ve 1000yıl önce tevrat zebur onu haber veriyor

işaret ediyor

inanmıyorsanız bakın tahrif edilmiş incil zebur ve tevratta 114 yerde Peygamber sav a işaret var

alelacele tavanarısna kaçırılan bu konuda isbat ediyor:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=27471

daha detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz:

http://bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=72

Sitelerde Paylaş
ben size islamla ilgili oldukça sağlam bir iddia belirtmek isterim:

mesela islamdan Peygamber sav. doğmadan 200yıl önce incil ve 1000yıl önce tevrat zebur onu haber veriyor

işaret ediyor

inanmıyorsanız bakın tahrif edilmiş incil zebur ve tevratta 114 yerde Peygamber sav a işaret var

alelacele tavanarısna kaçırılan bu konuda isbat ediyor:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=27471

daha detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz:

http://bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=72

Uydurulan bu yalana uyduranlar da inanıyorlardır artık.

Size yalancı demekten usandık..

Yalanınıza gavurları bile ortak etmeye çalışıyorsunuz..

Onlardan bile yararlanıp kendinizi kandırıyorsunuz..

Bir insan bu kadar zavallı olabilir mi?

Olur!

Müslüman'sa olur. Daha da zavallı olur hatta.

Sitelerde Paylaş

hacım nere yanlışsa orayı göster hepsi delilli isbatlı

güneşe gözünü kapayan yalnız kendine gece eder hacım

bizim iletimizde her iddianın bir isbatı var

ama kafasın yatmayan herşeyi gözü kapalı reddetmek yobaz müslümanlara has sanırdım

ateist forumu görene kadar meğer ateistinde yobazı oluyormuş hacım nedersin?

Sitelerde Paylaş

gün gelir çatar hacinin mefta saati gelir.azrail(a.s.)buna ilk görününce zaten bi ötürük tutar bunu.

ondan sonra gömerler haciyi tabi haci bu arada hala mezara gömülürken etrafında konuşulanları duyduğu ve gördüğü için kısmende olsa tırsmaya başlar.

anaammm ölünce hani insan hiç birşey hissetmezdi bu ne şimdi amanın korkduğum başıma gelmeye sakın derki aynı vakitte sorgu melekleri belirir hacinin başucunda

haci bu ne ya ölmedimmi acaba ben daha ya şaka olmalı bu ne içirdiniz len bana şaka olmalı bu şakaaaa diyerek salya sümük ağlamaya başlar.

ve haciye sorar münkirle nekir ya hacii rabbin kimdir?rabmi oda ne kem küm.

kitabın nedir peygamberin kimdir?

haci:kemkümschşmkngfylhhhh

ve bu melekler hacinin şakak kısmına öyle bir vurularki elindeki sopayla dünyadaki insanlar dışındaki tüm canlılar duyar hacinin böğürmesini.

ve kabri cehennem çukurlarından bir çukurdur vede bir pencere açılır kabrinden kıyametten sonraki yaşayacağı yeri gösteren cehennemden.

düşününki gömüldünüz kabriniz cehennem çukrlarından bir ateş çukuru oldu tandırda et nasıl pişer öyle pişiyosunuz aynen pişip eriyip döküldükden sonra yine eski halini alıyosun yeni baştan aynı azap taki kıyamete kadar.

kıyamet gelse nolacak kurtuluşmu var umutmu var zaten bu azabı görürken bir yandanda kıyametten sonrakieebedi kalacağı cehennem gösterilecek bu insanın halini bir düşünün,düşünün,tekrar tekrar düşünün.

Sitelerde Paylaş

116. Allah şunu da söyledi: "Ey Meryem oğlu İsa! Allah'ın yanında beni ve annemi de iki tanrı olarak kabul edin diye insanlara sen mi söyledin?" İsa dedi: "Hâşâ! Tespih ederim seni. Hakkım olmayan bir şeyi söylemek benim haddime değildir. Eğer onu söylemişsem sen onu elbette bilirsin. Sen benim içimde olanı bilirsin ama ben senin zatında olanı bilmem. Çünkü sen, evet sen, gaybları çok iyi bilensin!"

hacim, bu kitabi yazan hristiyanlar teslis den behabermiydi..?

Sitelerde Paylaş

Selam sevgili dostlar,

can sıkıntısından aranıza döndüm.Forumdaki ömrüm ne kadar olur bilemiyorum.Ama biraz buralarda oyalanırım sanırım.

Sanırım oldukça uzun bir tartışma olmuş.Aradaki hiçbir yazıyı okumadım.Umarım ana konuya istinaden isteyeceğim şey sorulmamıştır.

2 şey soracağım ve bunların cevabını isteyeceğim.

1-

Musa'ya Tevrat verildiğini bana gösterebilirmisiniz ?

2-

Âl-i İmrân / 48 ayetinde,

Veyu’allimuhu-lkitâbe velhikmete ve-ttevrâte vel-incîl(e)

'Ona kitabı, hikmeti, Tevratı ve İncili öğretecek.'

bahsedilen Kitab nedir ?

Aslında ikinci soru,ilki için ipucu ama,düşünenler için bir ipucu.

dikkatsiz ve üstünkörü okuyanlar için değil.

tarihinde terliksii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
116. Allah şunu da söyledi: "Ey Meryem oğlu İsa! Allah'ın yanında beni ve annemi de iki tanrı olarak kabul edin diye insanlara sen mi söyledin?" İsa dedi: "Hâşâ! Tespih ederim seni. Hakkım olmayan bir şeyi söylemek benim haddime değildir. Eğer onu söylemişsem sen onu elbette bilirsin. Sen benim içimde olanı bilirsin ama ben senin zatında olanı bilmem. Çünkü sen, evet sen, gaybları çok iyi bilensin!"

hacim, bu kitabi yazan hristiyanlar teslis den behabermiydi..?

Yörede yaşayan Hristiyan'ların bir kısmı teslisi kabul ediyor, bir kısmı etmiyordu.

Ama hepsi teslisi biliyordu.

İslam teslisi kabul etmeyen, eden çoğunluğa göre heretic olan bir Hristiyan kültten kaynak almıştır.

Sitelerde Paylaş
İslam

Kitaptan ve Hikmetten referans almıştır hacı.

Kitap:varlığa yüklenmiş işletim sistemi.

hikmet.hüküm gücü

kitap+hikmet doğru işletilirse = furkan-doğru ortaya çıkar.

2x2 = 4

4'ü bulmak furkana varmaktır.

Furkana varanın zikri doğrudur.

varamayanın zikri boştur.

Sen ermişsin kardeşim..

Buralarda dolaşıp durma..

Yazık oluyor sana..

Sitelerde Paylaş

Âl-i İmrân / 48 ayetinde,

Veyu’allimuhu-lkitâbe velhikmete ve-ttevrâte vel-incîl(e)

'Ona kitabı, hikmeti, Tevratı ve İncili öğretecek.'

bahsedilen Kitab nedir ?

Selam hacı,bak girişi bu soru ile yaptım.

Şimdi bana,bu kitabı sen söyle,nedir bu kitap ?

Senin ehli kitap diye bildiğine Allah KİTAP VERMİŞ Mİ ?

Onlar (bakara 102) şeytanların uydurduğunu elleri ile yazanlar (bakara 79) olmasın ?

O kitap bu kitap mı ? O kitab Allahın kitabı mı ? Allahın Kitabı yazılmış mı ?

Gökten bir Kitab inmiş mi ? vs vs vs...

Bakara 79

Elleriyle kitap yazıp sonra da az bir para almak için bu, Allah tarafından geldi diyenlerin vay hallerine. Elleriyle yazdıklarından, o kitabı, kendileri düzdüklerinden dolayı vay hallerine, kazançları yüzünden vay hallerine.

bakara 102

Tuttular da Süleyman'ın saltanatı aleyhine, Şeytanların kapıldıkları şeylere uydular. Halbuki Süleyman kafir olmamıştı, Şeytanlar kafir olmuşlardı. İnsanlara büyü yapmasını ve Babil'deki Harut, Marut adlı iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. O iki melek, hiçbir kimseye biz, ancak ve ancak Allah tarafından bir sınamayız, sakın kafir olma demeden bir şey öğretmiyordu. Onlardan, karıyla kocanın arasını açan şeyleri öğreniyorlardı. Öğrenenler de Allah'ın izni olmaksızın hiçbir kimseye zarar veremezlerdi. Kendilerine zarar verecek, fakat hiçbir faydası olmayacak şeyleri öğrenmekteydiler. Andolsun ki bu bilgiyi satın alanın ahiretten nasibi yoktur, bunu iyice bilmişlerdi de. Fakat bir de canları pahasına satın aldıkları o şeyin ne pis şey olduğunu bilselerdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...