Jump to content

İslam'la İlgili Doğru Bir İddia Arıyorum.

Recommended Posts

Araya bir soruyla girebilirmiyim ;

Muhammed yaşamadı söylemlerini yapan Pfofun görevi nedir. ?

Ben yazmayım, siz cevaplayın.

Ama ilginç olanda ateizmin bunlardan medet umması, tıpkı Uruk çağı heykelini allahın kızları yapmaları gibi.

Yok ateizm bundan medet ummuyor.Hacı tek başın ateizmi temsil edemez.Eti ne butu ne?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı elini vicdanına koy ve kendine sor...

Hatta senin için kolaylık yapalım ve coğrafyayı Türkiye ile sınırlayalım...

Mevlana nın yaşadığı dönemde onun hakkında kayıtlı bir belge var mı?

YOK...

O zaman Mevlana yaşamamıştır mı dememiz lazım?

Mekke ve Medine Bedevisi ne ise yaşadığı zamanda Mevlanada aynıydı..

Onu ünlü eden günümüz sistemidir...

Yaşadığı dönemde tanınmışlığı sadece çevresi ile sınırlıydı...

Sitelerde Paylaş
Öklit kişiselleştirmeyelim ayıp olur yaşca büyük.

Bu konudan ateizm medet umuyor dememelisin.Ateizmi bir kişinin üzerine ihale etmemelisin.Ateizm'in Muhammed yaşamamıştır diye bir dogması olamaz.

Sitelerde Paylaş
Bu konudan ateizm medet umuyor dememelisin.Ateizmi bir kişinin üzerine ihale etmemelisin.Ateizm'in Muhammed yaşamamıştır diye bir dogması olamaz.

Türkiyedeki Ateizmin Bible sitelerinden beslendiği için bu söylemi yapıyorum, islam hristiyan teolojisinin argümanları ile değil Arap folklörü ile eleştirilmeli. Durum böyle olunca herkes kendi bildiğini söylemeye devam ediyor.Halbu ki, İlahiyat bölümlerini biz her ne kadar dinci yetiştiriyor sansakta islam ve arap folklörüyle ilgili önemli çalışmalar mevcut. Her ilahiyatçı müslüman olmuyor.

Sitelerde Paylaş
Türkiyedeki Ateizmin Bible sitelerinden beslendiği için bu söylemi yapıyorum, islam hristiyan teolojisinin argümanları ile değil Arap folklörü ile eleştirilmeli. Durum böyle olunca herkes kendi bildiğini söylemeye devam ediyor.Halbu ki, İlahiyat bölümlerini biz her ne kadar dinci yetiştiriyor sansakta islam ve arap folklörüyle ilgili önemli çalışmalar mevcut. Her ilahiyatçı müslüman olmuyor.

Uzman tarihçilerin ve arkeologların bu konuyu irdeleyip eleştiri sunması amenna.Ama BATININ yazacağı New age İslam ilahiyatı beni alakadar etmiyor.Zaten ciddiye alınacak bir açıklamaları yok.

Sitelerde Paylaş
Hacı elini vicdanına koy ve kendine sor...

Hatta senin için kolaylık yapalım ve coğrafyayı Türkiye ile sınırlayalım...

Mevlana nın yaşadığı dönemde onun hakkında kayıtlı bir belge var mı?

YOK...

O zaman Mevlana yaşamamıştır mı dememiz lazım?

Mekke ve Medine Bedevisi ne ise yaşadığı zamanda Mevlanada aynıydı..

Onu ünlü eden günümüz sistemidir...

Yaşadığı dönemde tanınmışlığı sadece çevresi ile sınırlıydı...

Mevlana kötü örnek..

Çok iyi bilinen bir düşünür, şair..

Başka bir örnek ver ama veremezsin.

Kimse Muhammed gibi olamaz.

Bunu ben değil, Müslüman'lar iddia ediyor. Ve sen de inanıyorsun..

Bu saçma inancı bizlerle paylaşmak istiyorsun ama bunun mümkün olmadığını biliyoruz.

İlginç bir çelişki içindesin...içindesiniz diyeyim. Euclid de aynı hatayı yapıyor. Çünkü hepiniz Müslüman ateistlersiniz..

Muhammed'i küçültmek istiyorsun, küçültemiyorsun. Çünkü İslam bir dev yapıt..

Muhammed'i büyütmek istiyorsun, büyütemiyorsun. Çünkü İslam'ın başlangıcı ve Kur'an hakkında şüpheniz var..

Siz de Muhammed'i öldürmek ve İslam'ı başka bir otorite ile açıklamak istiyorsunuz.. Buna can atıyorsunuz ama, artık bu saatten sonra bunu da yapamazsınız.

Zor durumdasınız yani..

Ben vakti zamanında hemen döndüm: Yaptığım saçmalığı ve aptallığı gördüm ve vazgeçtim Muhammed'in yaşadığını iddia etmekten.

Siz daha yolun başındasınız. Siz de döneceksiniz bir gün..

O zamanı bekleyelim.

Belki de biraz abartıyorum.. Siz muhtememelen hemen dönemeyecek kadar kendinizi bu sapkın dinin yalanlarına kaptırmış olabilirsiniz..

En kısa zamanda aklınızı başınıza almanız dileği ile..

Sitelerde Paylaş
Yaşamamış biri için neden Kuranda ona mucize inmedi diye kıvranan bir sürü ayet vardır? Musa, İsa' nın gibi mucize sıralasa Muhammed yaşamadığı için buna kim itiraz edecektir? Yaşamayan adamı elbette kimse görmemiştir ve şahitte yoktur.. Oysa Kuran bu konuda çok sıkıntılıdır.. 

Bu konuda birtakım düşünceler var tabii ama sadece düşünce. Muhammed o dönemde ümnü ve güçlü bir komutan olabilir (adını anımsayamadığım bir komutan), bu işlerle ilgisi olmayan, ortalarda dolanan bir meczup olabilir ya da başka herhangi biri. Burada idda edilen, Kur'an'da geçen ve daha sonra binlerce hadiste anlatılan peygamber Muhammed'in olmadığı. Yani birileri vardır belki ama bu, bizim sandığımız biri değildir.

Bize anlatılan Muhammed gerçek bir insandır. Yiyip içen, kadınlarla hayli haşır neşir olan, savaş yöneten ve stratejik davranan, öfkelenen, üzülen, depresyona girip inzivaya çekilen, günlük hayatın içine giren, insan öldüren, çocuk sevindiren bir tuhaf adamdır.

Muhammed gerçek olamayacak kadar çarpık özelliklere sahip, kişiliği analiz edilmeye kalkıldığında neresinden tutsan elinde kalan, hiçbir tanıma uymayan bir kişidir. Ben ona şizofren diyordum geçmişte ama yetersiz. Yaşadığı varsayılan Muhammed bir şizofren midir? Bir şizofren bütün bu nitelikleri birden taşımaz. Kaldı ki adamın biyolojik pek çok başka hastalıkları da var. Kontrolsüz büyüdüğünü, devleştiğini anlıyoruz mesela. Akromegalisi var, epilepsisi var, türlü obsesyonları var vs..

Kur'an ve hadislere bakınca Muhammed gibi bir insanın varlığı başlı başına mucizedir zaten. Onu, bir tek insanın sahip olmasının yüzde yüz imkansız olduğu bir kimliğe bürüyerek "insan" olarak servis etmişlerdir. Muhammed Allah'ın naçizane kuludur, bizler gibi bir fanidir çünkü Allah öyle istemiştir.

Bu kadar müthiş insansal niteliklere sahip biri pekala mucizeler yaratır ve kolaylıkla da yedirirdi.

Asıl mucize budur. "İnsan" yaratmak. Ama doz fazla kaçmış... Çok zekice yaratılmış bir karakter.

Sitelerde Paylaş
Yok ateizm bundan medet ummuyor.Hacı tek başın ateizmi temsil edemez.Eti ne butu ne?

Ne güzel.. Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz..

Biri bana bir sorumluluk yüklüyor.

Diğeri onu aşağılayarak geri alıyor...

Alem adamlarsınız..

Ben yalnız kendimi temsil ediyorum.

Ve bu bana yeter.

Siz daha o aşamaya bile gelmediniz..

Hele biraz da bunu düşünün.. Bre Müslüman ateistler..

Sitelerde Paylaş

Benim tahminim muhammed iskender evrenesoğlu gibi biriydi.Öldükten sonra da efsaneleşti.Hakkında söylenenlerin çoğu uydurma veya abartı olabilir ama ben yaşadığını düşünüyorum.Kurandaki muhammedin özel hayatına dair ayetler,kıvırdığı ayetler vs yaşadığına işaret ediyor bence.

Sitelerde Paylaş
Ne güzel.. Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz..

Biri bana bir sorumluluk yüklüyor.

Diğeri onu aşağılayarak geri alıyor...

Alem adamlarsınız..

Ben yalnız kendimi temsil ediyorum.

Ve bu bana yeter.

Siz daha o aşamaya bile gelmediniz..

Hele biraz da bunu düşünün.. Bre Müslüman ateistler..

Hacı, senin iddianı küçümsüyorum,

Normal bir insanın şişirilip, süpermenleştirilmesi doğaldır.Tarihte yaşayan birçok kişi bu anlatımla karşılaşmış ve efsaneleştirilmiştir.Bu durum, o kişinin yaşamadığı sonucunu doğurmamıştır.Muhammed süpermenleştirilmiş, şişirilmiş, putlaştırılmış, hakkında düzmeceler de anlatılmıştır.Bu onu yaşamadı kılmaz.Kılmayacaktır da.

Çanakkale Savaşı'nı evliyalar, melekler filan sayesinde kazandık diyenler olduğu gibi, usta bir komutanın ve askeri bir direncin ürünü diyen de olmuştur.

Senin elinde batı empozeli, yönlendirmeli yumurtalardan başka hiçbirşey yok.Batı nerden bilsin 6 yy'daki Ortadoğuyu.Daha geçen gün Bodrum'u Afganistan gibi gösterdiler.Batı tarih konusunda sünepedir sülüktür.Ortadoğuyu kendi kalıbına bakışına göre yorumlamaya kalkar ve bunların hiçbiri gerçeğe uymaz.

Biz ne kadar müslüman ateistsek, sen de o kadar batı uşağı ateistsin.

Bak uyuyor mu karakterine nasıl:)

Konu aşağıdaki linkte de tartışılıyor.Konuyla ilgili donanımlı müslümanların fikirlerini okumak gerek belki somut veriler de koyabilirler.

http://19.org/forum/index.php/t/7533/0/

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hacı, senin iddianı küçümsüyorum,

Normal bir insanın şişirilip, süpermenleştirilmesi doğaldır.Tarihte yaşayan birçok kişi bu anlatımla karşılaşmış ve efsaneleştirilmiştir.Bu durum, o kişinin yaşamadığı sonucunu doğurmamıştır.Muhammed süpermenleştirilmiş, şişirilmiş, putlaştırılmış, hakkında düzmeceler de anlatılmıştır.Bu onu yaşamadı kılmaz.Kılmayacaktır da.

Çanakkale Savaşı'nı evliyalar, melekler filan sayesinde kazandık diyenler olduğu gibi, usta bir komutanın ve askeri bir direncin ürünü diyen de olmuştur.

Senin elinde batı empozeli, yönlendirmeli yumurtalardan başka hiçbirşey yok.Batı nerden bilsin 6 yy'daki Ortadoğuyu.Daha geçen gün Bodrum'u Afganistan gibi gösterdiler.Batı tarih konusunda sünepedir sülüktür.Ortadoğuyu kendi kalıbına bakışına göre yorumlamaya kalkar ve bunların hiçbiri gerçeğe uymaz.

Biz ne kadar müslüman ateistsek, sen de o kadar batı uşağı ateistsin.

Bak uyuyor mu karakterine nasıl:)

Konu aşağıdaki linkte de tartışılıyor.Konuyla ilgili donanımlı müslümanlarında fikirlerini okumak gerek belki somut verilerde koyabilirler.

http://19.org/forum/index.php/t/7533/0/

Batı uşağı değilim ben.. Senin gibi biri olsam belki öyle nitelendirilebilirim.

Ben yaşamının büyük kısmını batıda gerçirmiş, orada yaşam mücadelesi vermiş ve vermekten olan, orada işveren olmuş ve orada ölecek olan bir batılıyım.

Sen benim uşağım olabilirsin ama ben batının uşağı olamam. Yanımda birçok Amerikalı çalıştırdım. Birkaçı da Amerikalı doktor..

Yanlış ağaca havlıyorsun..

Sitelerde Paylaş
Batı uşağı değilim ben.. Senin gibi biri olsam belki öyle nitelendirilebilirim.

Ben yaşamının büyük kısmını batıda gerçirmiş, orada yaşam mücadelesi vermiş ve vermekten olan, orada işveren olmuş ve orada ölecek olan bir batılıyım.

Sen benim uşağım olabilirsin ama ben batının uşağı olamam. Yanımda birçok Amerikalı çalıştırdım. Birkaçı da Amerikalı doktor..

Yanlış ağaca havlıyorsun..

O zaman ifadelerine dikkat et,

Karşılık bulunca havlayan olmayasın.Tartışmayı yaftalayarak çirkinleştirmemeye çalış,kendi absürt iddiana dair açtığın başlığa saygın olsun.

Seni yanlışından döndürmeye çalışıyoruz elbirliğiyle,batının new age şırıngalarından yeme diye,

Sen elbette batının uşağı idin zekanı onlara sattın ve onlardan kazandın,

Bir doktor olman senin o sistemin uşağı olmadığın anlamına gelmez.

Provoke edersen provoke etmekten çekinmeyeceğim.

Sitelerde Paylaş
O zaman ifadelerine dikkat et,

Karşılık bulunca havlayan olmayasın.Tartışmayı yaftalayarak çirkinleştirmemeye çalış,kendi absürt iddiana dair açtığın başlığa saygın olsun.

Seni yanlışından döndürmeye çalışıyoruz elbirliğiyle,batının new age şırıngalarından yeme diye,

Sen elbette batının uşağı idin zekanı onlara sattın ve onlardan kazandın,

Bir doktor olman senin o sistemin uşağı olmadığın anlamına gelmez.

Provoke edersen provoke etmekten çekinmeyeceğim.

Senden provoke olmam ben..

Ve seni gerektiği şekilde ya da istediğm gibi, kelimelerle duvardan duvara vurabilirim ben..

Ama değer mi bilemem. Tatsızlık istemem ben.

Tahrik eden sensin aslında. Yazılanlara bir bak..

Ben hiç bir zaman çatışmaları başlatmam.. Biri bana sataşır ve öyle başlar çatışmalar...

Beni kendi yanlışımdan sizin yanlışınıza döndürmeye çalışıyorsunuz demek..

Ben kendi yanlışımdan memnunum.

Bütün çabam sizi biraz eğitmek.. Buradaki varlık nedenim de o zaten..

Türk ateistlerinin de, Müslüman'ları gibi, eğitime çok ihtiyacı olduğunu bilmeseydim, burada bir dakika durmazdım.

Sitelerde Paylaş

Hacı, kendini Türk ateistlerinin eğitimine adamış bir donanım sahibi üstün birey olarak görmen ayaklarının yerden kesildiğini baya bir uçtuğunu gösteriyor.Olsun ben her uçanın ayaklarını yere indirmesini bilirim.

Beni olası uzman olduğun lisanslı olduğun bir konuda eğitebilirsin.Benim açımdan ABD'de doktor olduğunu iddia eden birisin.Tıp konusunda hadi bu sözlerine dayanarak vereceğin eğitime katılırım.

Ama Tarih bilimi konusunda olası başka konuda benim için sokaktaki Mehmet'ten farksızsın.Hele bu tarz hezeyanlarını ve uçuşlarını gördükten sonra ciddiye alınma oranın ciddi anlamda düşüyor.

Ben ekmeği ekmekçiden alır bir ekmek fazla alırım.Onun için uzmanı olmadığın bir konuda ahkam kesmeyi bırak ve saygımı göresin.

Olmadı ben de seni eğitmesini bilirim.

Muhammed yaşamıştır diyerek sözlerimi noktalıyorum :D

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
herkezden yazımı baştan aşağı okumasını rica ediorm.

ben bu siteyi uzun zamandır takip ediorm ve yazılanları pür dikkat okuyorum. ama gerek bu site olsun gerek bşka siteler olsun haci arkadaşımızın yazdığı konuları ayrı bir keyifle okuduğumu söliyebilirim. özellikle madem cevap yazdım şunuda ekliim ki haci yazdığın bir şiire bayıldım. kaç şiirinm var bilmiorm ama ben bir tanesini okudum oda mükkemmel tek kelimeyle

Herşey var bu dünyada..

Cennette var, cehennem de..

Ölüm de var bu dünyada,

Dogum da..

Umut da burada..

Çaresizlik ve yoksulluk da..

Korku da var, cesaret de..

Huriler her yerde,

Gilmanlar da öyle

şiirin bi bölümü:) cidden tebrik ediorm.

Şimdi gelelim asıl konumuza. bu yazdıklarımı başta haci ve diğer ateist arkadaşların anlıcağına eminim ama müslümanlar konusunda kuşkuluyum. bu bir hakaret değil kmse yanlış anlamasın sadece at gözlükleri meselesidir.

konu asıl konusundan bihayli uzaklaşmış ama haci arkadaşımız islamla ilgili doğru bir idda aramış. ben verebilirim aslında allah var islam doğru muhammed de yaşamış hatta yaşıyo hemen yanımda! Nasıl mı? çok basit..

evet dedim ya muhamed yaşamış islam sonuna kadar doğru ama aslında doğruda değil. karışık değil mi? açıklaması basit aslnda içimden bir ses diyo ki hacının almak istediği cevapta burda ama bu cevabı müslüman kesimde aramak doğrumu bilemem.

Allah nasıl mı var? Muhhammed nasıl mı yanımda? ben yanımda olduğuna inanıorm ve tam karşımda allah yok mu olmadığına inanıorm ve yok. allahda muhhammedde hatta şiirde dendiği gibi gilimanlarda ve aslında özet olarak tüm korkularımız beynimizde değil mi?

Misal siz müslümanlar geceleri çok fazla korktuğunuzda evin çatısından gürültü geldiğinde 2 besmele 3 dua 5 yakarış korkuda gidio sesde öyle değil mi? peki ben napıorm? çatıdan tıkırtı geldiğinde çıkıp bakıorm meğer bi dal veya kırılmş bi kiremit? rüzgar geçtiğinde sesde gidior? dua etmiip beklediğinzde zaten gidecekti. gitmesine allah mı vesile oldu?

tarihe bakalım mı? daha ilk insanların olduğu zamanlara? ilkel dinlerin yayılış şekline. bir adet gök tanrı var elimzde belkide su tanrısı güneş yağmur fırtına yıldırım? Fırtına çıktı tanrı kızdı az dua ettin gecede bitti hafif rüzgar kaldı bide koyun ada tanrına aa güneş açtı?? insanlar korkularından kurtulmak için tanrıya sığınmamış mı hep? tıpkı çocukken korktuğumuzda anne-babamızın yanına koşmamız gibi..

İnsanın doğasında olan birşeydir bu korkulardan kurtulmak için büyük bir güce inanmak güvenmek. aslında canlıların doğasımı desek? doğada insandan zeki ve güçlü varlık olsaydı ona koşmıcakmıydık? evcil kedinizin karşısına köpek çıktığında bacaklarınıza sarılmıo mu kediniz?

bundan 3 belkide 4 sene önceydi kuran denen kitabın üstüne tiner döküp sobaya atmıştım dalga geçercesine. ve allah beni çarpmadı. bunuda övünme oalrak anlatmıorm... ama o gün sobaya elim deydi ve ufak bi acı hissi... sadece bkadar iz yok yara yok? çewremdeki müslümanların cevabı "allah sana cehhennemi gösterdi" e kömür bitince söndü:)

haci senin cevabına geliim asla çürütemessin bu cevabı bu sana meydan okuma değil aslnda anlıcaksında eminm buna. müslümanlar adına cevap veriorm evet allah var tam kalplerinde ve beyinlerinde ve orda kalacak muhhammedde yaşadı ve oda kalplerinde kalacak. ama aslında allah yok çünkü biz bu kavramı beynimizden dışladık.

ben müslüman arkadaşlardan beklerdim ki bu cevabı verebilsinler. otla çiçekle bitkiyle suyla toprakla hücreyle kanıtlıcaz diye çile çekeceklerine. su allah yarattı ama H2O nolcak? onuda allah yarattı :D bu uzar gider be arkadaş.

insanlar herşeyi allaha mal etseydi eğer bizim müslümanlar gibi, dünya hala ortaçağdaydı. aslında bazı kesimlerde bunu istemior mu?

Muhhammed yaşamış mı hacıda sölemiş bunun cevabını aslında bu konu içinde tabi anlayabilene. haci demiş ki muhhammedin varlığına müslümanlar dışında kimse şahitlik etmemiş. evet bu ilginç bi ayrıntıdır hemde çok ilginç..

fatih sultan mehmet, mustafa kemal atatürk, ismet inönü, kanuni sultan süleyman, yıldırım beyazıd. 2. murat.... bunlar yaşamışmı? avrupa ülkelerinin kaynaklarına bakalım mı? binlerce kaynak blabiliriz yaşadıklarına dair. peki muhhammed yaşamışmı? kanıt? Kuran kuran gerçek mi? kanıt allah? allah varmı? kanıt inanç:s işte muhhammed burda bitti:D

ben peygamberim desem haci bana şahitlik edermisin? bide kitap yazsak üstüne kitabı okuyanlarda şahitlik edermi bana? bide kılıç zoruyla herkezi dinimize çeksek? Allah çarpar cehhenemde yakar yakmadığını ben yakarım lan anasın ı satıım desek:D bide üstüne cennet vad etsek mis gibi hatunlar güzel bahçeler? a bak akılma ne geldi ilginç oldu bu yazdığım.. ben ülkeyi kurtarcam desem kitap yerine anayasa koysam bize karşı savaşanlarla savaşsak? suçluları hapse atarım olmadı idam ederim desem bizden olanlarada güzel ve huzurlu bir yaşam vad etsem. ben şimdi başbakan oldum? aa az önce peygamberdim:) yoksa islamı uyduranlar ülke lideri olmak isteyen birilerimidi? aa çok ilginç belkide ülke kurmak isteyen zengin bi bey? vay canına:))))) biraz espirili oldu ama...

konunun başnda da dediğim gibi ben bu siteyi uzun zamandır takip ediorm ama üye olmamıştım sadece bu konuya cevap yazmak istedim. aslnda üye olmamamın tek sebebi aslnda bu konuları tartışmaktan bıktım hiç bişey anlamamaya gayret gösteren ve tek konuya odaklanmş insanlara bildiklerinin aksini anlatmaya çalşmak akıntıya karşı kürek çekmek gibi ve bu beni çok yordu yıllardan beri.

haci, yazdıklarımın içinde hep sen geçtin ama niyetim senle uğraşmak değildi cidden yazdıın yazılara ve düşüncelerine saygı duyduğum için...

Bu yazınızı okudum tabii Ersan kardeşim ama, forumda atesitler arasında etik, İslam tarihi, İslam'ın yalanları, Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı gibi ateizmle yakından ilgili bazı temel konularda sıcak tartışmalar olurken, sizi nasıl yanıtlayacağımı bilemediğim için sessiz kalmayı yeğledim bir süre için.

Hakkımda düşündükleriniz için çok teşekkür ederim. Onlara layık olmaya çalışacağım.

Bence ateist yalnız bir yaratıcının olmadığına inanan bir münafık olmaktan öte, bazı etik değerleri olan, geçmişte değil, geçmişten aldığı derslerle gelecekte yaşamaya çalışan, kendini ilerletmek için her fırsattan yararlanan, inançlarının temeli yalnız bilimsel olan ve bilim kendisini nereye götürürse oraya gitmekten en ufak bir şekilde çekinmeyen, düşünceleri eleştirilecek, beğenilmeyecek diye korkulu rüyalar görmeyen cesur ve aydınlatıcı bir insan olmaldır.

Politik olarak doğru olmaya çalışmamak ve her zaman kalabalıkla birlikte davranmamak da bence ateistlerin niteliklerinden biri olmalıdır.

Bunlar bir insanın ulaşmasının çok zor olduğu niteliklerdir.

Hiç birimizde yoktur şu anda..

Onlar bizim için bir ideal olarak vardırlar. Amacımız onlardaki ütopik ateiste mümkün olduğu kadar yaklaşmak olmaldır.

Yalnız teistlerle değil, aynı zamanda ateistler, deistler ve panteistlerle de tartışmak zorunluğu olan böyle bir ortamda ancak çılgınlar mutlak doğruları bildiğini iddia edebilir. Biz mutlak doğrular ve ideal atesit peşinde değiliz. Yalnız mevcut inançları sorguluyoruz. Kendimizi ilerletmek için de buna mecburuz. Yoksa aynı statükoyu devam ettirmiş oluruz..

Benim son zamanlarda üzerinde ısrarla durmak istediğim husus, ateistlerde mevcut İslam'ın derin izlerinden onları biraz da olsa arındırmaya çalışmak.

Ateistler İslam'ı, İslam'ın onlara kendin empoze ettiği şekilde kabul ediyorlar. Ve bu ateizm açısından ilginç bir ironi oluşturuyoru. Karşı geldikleri dinle mücadele ederken, o dinin ilkelerinden ve öğretilerinden yararlanıyorlar. O dine saygınlık kazandırıyorlar. Ben onlar için Müslüman ateist terimini kullanıyorum.

Ateistlerin görevi -ki öyle bir görev olmadığında israr eden ateistler de var ama burada onlar İslam'ı eletşirmekten çekinmiyorlar- ellerinden geldiği kadar insanlığı aydınlatmaktır. Bunu yapmak için de, kendilerini yetiştirmeleri ve araştırmaları gerekir.

Çoğu böyle bir atılıma teşebbüs etmeyecek kadar tembel insanlar. Bu yüzden islamcıları aşağışayıp onlarla alay etmekle yetiniyorlar ve ortaya kendilerine ait hiç orijinal fikir koymuyorlar.

Ben bunu değiştirmek istiyorum. Ve bu konuda mücadeleme devam edeceğim.

Kimse beni bu mücadelemden döndüremez.

Bu düşüncelerimi derleyip toparlamak için size hemen cevap vermedim.

Umarım değindiğiniz sorunların bir kısmına hitabetmişimdir.

Tekrar teşekkürler..

Selamlar ve sevgiler..

Hacı

Sitelerde Paylaş
Sen bana cevap vermemişsin.. Sadece Hacı gibi safsata yapmışsın.. Muhammed mekke ve Medine denilen Bedevilerin arasında rahat durmamıştır.. Bu rahat durmama Roma için bir sorun değildir.. Senin tarih bilmezliğin gibi Mekke ve Medine Romaya ait bir yer de değildir.. 21 yy da Türkiye de Çemişgezek gibi bir yerdir roma için.. 

:good:

Bakınız: Makam-ı Danyal Camii- Tarsus

Bu iddiaları öne süren parafesörün, pardon profösörün kumbarası dolmuş olmalı..

Duyduğuma göre kitabı bayağı pahalı imiş..

Ama hala dolmadıysa kumbarasına biraz Ömer sikkesi atalım..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...