Jump to content

İslam'la İlgili Doğru Bir İddia Arıyorum.

Recommended Posts

Kanıtı beklemeyin.

İsteyin. Ve anında size gösterelim.

A-Muhammed yaşamamıştır, kanıtı var.

B-Muhammed yaşamıştır, kanıtı var

A-Kanıtını bekliyorum..

B-Kanıtı beklemeyin, isteyin anında gösterelim.

Bu laf ebeliğini bıraksak diyorum..

Kuran kendinden öncekileri update ettiğini zaten söylemekte.Olası yanlış yorumları düzelterek olması gerektiği şekilde doğrulamış.Bilinmedik bir yorum bekliyorum sizden.

Ben İslam a dair bir doğruyu söyledim sadece..

Hacıya istediğini verdim, yanlış mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'an'ın update ettiği bir şey yok.

Çünkü ortada update edilecek bir gerçek yok.

Hepsi yalan.

İncil de yalan, Tevrat da. Kur'an'ın çıktığı bütün kaynaklar yalan.

İslam için heretic Hristiyanlık deniyor.

Yani kabul olunmuş doktrinlere karşı olan bir din.. Karşı olduğu da Hristiyanlık.

Ama onu kendine göre adapte ederek karşı geliyor. Bazı ilkelerini değiştirerek karşı geliyor.

Yoksa temel olarak onu benimsiyor.

Kuran önceki ilahiyatı motamot onaylamamıştır.Kesinlikle değiştirmiştir güncellemiştir.Kuran ezberlenegelmiş İsrailiyat öğretilerinin çoğunu değiştirmiştir.

İslam hristiyanlık vs değildir.Hristiyanlık kurtarıcı Mesih esaslı ilahiyattır.

Hristiyanlığı bilmiyorsunuz ki Kuran'ın ne getirdiğini bilesiniz.

Sitelerde Paylaş
Öncelikle Medine'deki mezarın Muhammed'in olmadığını ortaya koyacaksın.Orada ona ait olduğu söylenen ev eşya vslerin ona ait olmadığını ispatlayacaksın.

Muhammed'e atfedilen mektup vslerin ona ait olmadığını ispatlayacaksın.

Tam bir komedi...

Sizin yaşınız kaç kardeşim.

Ben teenager larla böylesine ciddi konuları tartışmıyorum.

Benim bildiğim iddia sahibi kanıtlar..

Muhammed'in ne mezarının ne de mektuplarının kendisine ait olduğu kanıtlanmıştır.

Bunlar çok önceleri tartışıldı.

Sizin dünyadan haberiniz yok.

Biraz ciddi olalım lütfen.

Bana Muhammed'in yaşadığına dair somut bir delil gösterebilir misiniz?

Ama kesin olarak doğru bir delil olacak.

Sitelerde Paylaş
Hacı havanda su dövüyor.İslam hristiyanlık öğretisi vssi değildir.Uzaktan yakından alakası da yoktur.

Sayın euclid

Hristiyanlık öğretisidir demedim zaten..

Sadece Hristiyanlığın düzeltilmiş versiyonudur..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...st&p=457267

Sitelerde Paylaş
Hacı havanda su dövüyor.İslam hristiyanlık öğretisi vssi değildir.Uzaktan yakından alakası da yoktur.

Kardeşim..

Senin yaşın kaç diye bir kere daha soruyorum.

Ben burada İslam için hristiyanlık öğretisi mi diyorum?

Yazılanları anlamıyorsanız susunuz..

Yoksa işi gücü bırakıp dersinizi vereceğim.

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşılma olabilir diye tekrar yazayım.

Hz.Muhammedin yaşamamış olduğunu iddia etmek mantıklıdır

Çünkü Hz.Muhammedin yaşamış olduğunu söyleyen bilinen en eski tarihçiler müslümandır.Müslüman olan zaten tersini iddia edemez, haliyle Hz.Muhammedin yaşamış olduğunun bilimsel dayanağı yoktur henüz diyorsunuz deil mi?

bu biz muslumanlar için ev ödevi.

ama bu durumda Hz.Muhammedin yaşamış olduğuna inanan ateist ne derece ateisttir tartışılır deil mi?çünkü bir taraftan yaratıcı yoktur diyeceksin bir taraftan da ibn isak doğru sölemiştir diyeceksin, bir de müslümanların kafası çalışmıyor diyeceksin, yani haci bir numara ateist diğerlerini kaale almıyorum artık.

tarihinde aisto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İstanbul'un fethi konusunda bazı tarihçiler kapıların kapatılmadığı için İstanbul'un düştüğünü yazıyorlar.

Bunun ne dereceye kadar doğru olduğunu bu saatten sonra kim kesin olarak anlayabilir ki?

Bence bu bir masal.. Nasl olsa düşecekti İstanbul.

Ayrıca Haliç'e donanmanın indirildiği de palavra. Çünkü gerek yoktu ve zaten donanmanın fethe katkısından hiç bahsedilmiyor.

Son anda İstanbul düşerken donanmanın Haliç'e indirilmesinin stratejik bir nedeni de yok zaten.

Yalnız bir yalan değil. Aptalca bir yalan bu..

Ama herkesi inanmış. Orasını bilemem.

Ben İslam'ın bize anlattığı masalların hiç birisine inanmıyorum.

Ama inananları da kınamıyorum. Yanlış anlaşılmasın. Sizi istediğinize inanabilirsiniz elbette.

Aynı durum Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı için de geçerli..

Benim elimde hiç bri delil yok..

Bu konuda yazılanların hiç birini ne reddebilirim ne de aksini kanıtlayabilirim.

Ama son zamanlarda bende İslam'a karşı bir itimatsızlık uyandı ve İslam kaynaklı hiç bir iddiaya inanamıyorum.

Belki bazıları doğrudur.. Bu mümkündür ama ben nedense hiç inanamıyorum kardeşim.

Bana hepsi yalan gibi geliyor.

Tabii bu arada İslam efsanesinin çekirdeğini oluşturacak bazı olaylar mutlaka vuku bulmuş olabilir.

Ama onların hepsinin İslam tarafından tümüyle değiştirildiğine inanıyorum.

Hala kanıt bekliyorum?

İnanıyor musunuz kanıtladınız mı?

Sitelerde Paylaş

İyide Hacı bol bol başka şeylerden bahsetmişsin..

Yaşamayan birisi için bu adamlar neden mucize yaratmamışlar?

İsası, Musası zart zurt mucize yaratmışken neden Muhammede mucize vermedik diye ısrar etmiştir Kuran...

Yaşamayan bir peygambere neden en çok beklenen şey yani mucizeler Kuran da uydurulmamıştır?

Malum uydurmak gayet kolaydır...

Oysa Muhammed e mucize verilmemesi Müslümanları pek hoşnut etmemiştir..

Şimdi takkeni önüne koy ve sor...

Onca peygamber onca mucize göstermişten çok mu zordu yaşamamış Muhammed e mucize uydurmak?

Birileri durmadan Kuranda mucize sorup dururken hemde!!!!

Sitelerde Paylaş
Yanlış anlaşılma olabilir diye tekrar yazayım.

Hz.Muhammedin yaşamamış olduğunu iddia etmek mantıklıdır

Çünkü Hz.Muhammedin yaşamış olduğunu söyleyen bilinen en eski tarihçiler müslümandır.Müslüman olan zaten tersini iddia edemez, haliyle Hz.Muhammedin yaşamış olduğunun bilimsel dayanağı yoktur henüz diyorsunuz deil mi?

bu biz muslumanlar için ev ödevi.

ama bu durumda Hz.Muhammedin yaşamış olduğuna inanan ateist ne derece ateisttir tartışılır deil mi?çünkü bir taraftan yaratıcı yoktur diyeceksin bir taraftan da ibn isak doğru sölemiştir diyeceksin, bir de müslümanların kafası çalışmıyor diyeceksin, yani haci bir numara ateist diğerlerini kaale almıyorum artık.

O kadar basit değil.

Muhammed'in yaşamadığına bütün ateistlerin inanması mümkün değil. Bazıları inanır bazıları inanmaz..

Bunu önleyemeyiz. Muhammed'in yaşadığına inanan tutucu çok ateist var dünyada..

Ama onların durumu biraz çelişkili.. Bunu kabul etmemiz gerekiyor.

Yine de onların kabahati yok.. Çünkü onlar sizin inandığınız tarihlsel gelişmelere de inanıyorlar. Ama Muhammed'i yaşamamamakla değil, yalancı olmakla suçluyorlar.

Yani onlar temelde sizin gibi düşünüyorlar ve Muhammed'in yaşadığına inanıyorlar.

Bunu sizin yadırgamamanız lazım. Çünkü bütün bu düşünceler çok yeni.. Son birkaç yılın içinde ortaya atılan teoriler...

Sitelerde Paylaş
Tam bir komedi...

Sizin yaşınız kaç kardeşim.

Ben teenager larla böylesine ciddi konuları tartışmıyorum.

Benim bildiğim iddia sahibi kanıtlar..

Muhammed'in ne mezarının ne de mektuplarının kendisine ait olduğu kanıtlanmıştır.

Bunlar çok önceleri tartışıldı.

Sizin dünyadan haberiniz yok.

Biraz ciddi olalım lütfen.

Bana Muhammed'in yaşadığına dair somut bir delil gösterebilir misiniz?

Ama kesin olarak doğru bir delil olacak.

Yaş mevzuna girip çirkinleşmeyelim,

Keza cevabını aldığında çirkinleşme potansiyelin büyük Muhammed yaşamadı ki diye bir dogman olmuş senin.Konuya tarafsız yaklaşamıyorsun.

O mezarın ona ait olmadığını ispatlaman için elinde gerçek Muhammed'e ait bir kemik analizi olmalı.Seninki hiçbir tarihi karakterin yaşayıp yaşamadığını bilememeye götürecek paranoyakça bir hezeyan.

Sen hele ciddiye alınacak birşey sun bakarız.

Şu an sloganik laf cambazlığından başka birşey yok elinde senin.

Sitelerde Paylaş
İyide Hacı bol bol başka şeylerden bahsetmişsin..

Yaşamayan birisi için bu adamlar neden mucize yaratmamışlar?

İsası, Musası zart zurt mucize yaratmışken neden Muhammede mucize vermedik diye ısrar etmiştir Kuran...

Yaşamayan bir peygambere neden en çok beklenen şey yani mucizeler Kuran da uydurulmamıştır?

Malum uydurmak gayet kolaydır...

Oysa Muhammed e mucize verilmemesi Müslümanları pek hoşnut etmemiştir..

Şimdi takkeni önüne koy ve sor...

Onca peygamber onca mucize göstermişten çok mu zordu yaşamamış Muhammed e mucize uydurmak?

Birileri durmadan Kuranda mucize sorup dururken hemde!!!!

Senin de ne dediğin belli olmuyor Mohammed...

Neden bu kadar anlaşılmaz oluyorsunuz bilmem.

Ben açık ve seçik olmaktan yanayım.

Ne demek istiyorsun? Birkaç açık cümle ile ifade edersen, tartışırız..

Laga luga yapmayalım.

Sitelerde Paylaş
Yaş mevzuna girip çirkinleşmeyelim,

Keza cevabını aldığında çirkinleşme potansiyelin büyük Muhammed yaşamadı ki diye bir dogman olmuş senin.Konuya tarafsız yaklaşamıyorsun.

O mezarın ona ait olmadığını ispatlaman için elinde gerçek Muhammed'e ait bir kemik analizi olmalı.Seninki hiçbir tarihi karakterin yaşayıp yaşamadığını bilememeye götürecek paranoyakça bir hezeyan.

Sen hele ciddiye alınacak birşey sun bakarız.

Şu an sloganik laf cambazlığından başka birşey yok elinde senin.

Benim bir şey sunmama ihtiyacım yok.

Sizin var gibi..

Laf cambazlığını yapanlar da sizlersiniz..

Ben açık ve net olarak soruyorum size..

Muhammed'in yaşamadığı konusunda benden belge istiyorsanız, onun ismini de yazın....

Sitelerde Paylaş
Ben İslam a dair bir doğruyu söyledim sadece..

Hacıya istediğini verdim, yanlış mı?

Hacı İslamiyet'i hristiyanlık çerçevesinde daraltıyor kendince.Hristiyanlık ve yahudilikten çok en çok çatıştığı konu putperestliktir Kuran'ın.Yani hedef aldığı yahut salt tepki gösterdiği kesim hristiyanlık değildir.

O BÖLGE COĞRAFYASININ tüm bilinen ilahi öğretilerine tepkilidir.İslam heretic hristiyanlık vs de değildir.Kuran'ın salt böyle bir görünümü yoktur.

Sitelerde Paylaş
Hacı İslamiyet'i hristiyanlık çerçevesinde daraltıyor kendince.Hristiyanlık ve yahudilikten çok en çok çatıştığı konu putperestliktir Kuran'ın.Yani hedef aldığı yahut salt tepki gösterdiği kesim hristiyanlık değildir.

O BÖLGE COĞRAFYASININ tüm bilinen ilahi öğretilerine tepkilidir.İslam heretic hristiyanlık vs de değildir.Kuran'ın salt böyle bir görünümü yoktur.

Bunlar sizin görüşleriniz ise lütfen konunun tartışıldığı başlığa buyurun ve orada devam edin..

Kendinize güveniyorsanız..

Sitelerde Paylaş
Benim bir şey sunmama ihtiyacım yok.

Sizin var gibi..

Laf cambazlığını yapanlar da sizlersiniz..

Ben açık ve net olarak soruyorum size..

Muhammed'in yaşamadığı konusunda benden belge istiyorsanız, onun ismini de yazın....

Ben dedim sana o mezara gideceksin diceksin ki bu onun mezarı değil.Yahut mektupları alacaksın o döneme ait değil diyeceksin somut şeyler sunacaksın.

Dogmanı kelime cambazlığıyla sunsan ne yazar sunmasan ne..Ardına paranoid hezeyana meyilli birkaç deliyi takarsın o kadar.O kadar ilahiyatın ardına bir de HACI ilahiyatı çekecek değilim.

Sitelerde Paylaş
Jeriko

Sen şimdi bir şey mi kanıtladın?

Ne kanıtladın?

Hacı şimdi siz bize teenage derken ne kanıtladınız?

Biz size grannie desek ne kanıtlayacağız?

Önceki ve bir başka konudaki iletilerinizde tarihe kesinlikle kesin gözü ile bakamayız derken, şimdi kalkmış kesin doğru kanıt getirin diyorsunuz..

Kanıtladığım şey sizin tutarsızlığınız..Başka hiç bir şey değil..

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...