Jump to content

İslam'la İlgili Doğru Bir İddia Arıyorum.

Recommended Posts

Tarih biliminin manüplasyona açık oluşu tarihsel ispat konusunun zorluğunu ortaya koyuyor, 80 yıllık Türkiye tarihi konusunda dahi ortak bir kanı yok.Ve bir sürü spekülatif söylem ortaya atılabiliyor.Ortaya bazı yalanlar atıyor olunuşu gerçekten hiçbirşey olmadığı anlamı taşımaz.

Birçok tarihi kişilikten paranoyakça şüphe mi duyacağız?

Ebu Bekir,Ebu Süfyan,Hind,Muaviye,Ali,Ömer,Osman bunlar hiç yaşamadılar mı?Bunlar hiç yaşamadılar deyip kestirip atmakta neyin nesi oluyor?

Tarihin içinde yalanlar olduğu gibi gerçekler de vardır.Muhammed'in yaşayıp yaşamadığından çok yaşayan Muhammed'in gerçekte nasıl bir adam olduğu bulunmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tarih biliminin manüplasyona açık oluşu tarihsel ispat konusunun zorluğunu ortaya koyuyor, 80 yıllık Türkiye tarihi konusunda dahi ortak bir kanı yok.Ve bir sürü spekülatif söylem ortaya atılabiliyor.Ortaya bazı yalanlar atıyor olunuşu gerçekten hiçbirşey olmadığı anlamı taşımaz.

Birçok tarihi kişilikten paranoyakça şüphe mi duyacağız?

Ebu Bekir,Ebu Süfyan,Hind,Muaviye,Ali,Ömer,Osman bunlar hiç yaşamadılar mı?Bunlar hiç yaşamadılar deyip kestirip atmakta neyin nesi oluyor?

Tarihin içinde yalanlar olduğu gibi gerçekler de vardır.Muhammed'in yaşayıp yaşamadığından çok yaşayan Muhammed'in gerçekte nasıl bir adam olduğu bulunmalıdır.

Bunların arasında yaşamayanlar..... Ebu Süfyan, Ebu Bekir, Ömer, Osman ve Ali..

Yaşayanlar Hind ve Muaviye..

Aslında Muaviye yaşadığı kesin olarak bilinen ilk halifedir. Para bastırmıştır. Yaşadığının kanıtları vardır.

Diğerleri efsane kahramanıdırlar...

Yaşayan milyonlarca Muhammed arasında, sizin Kur'an'ı yazıp İslam'ı başlattığını ileri sürdüğünüz bir Muhammed yoktur.

Onun yaşadığını iddia etmek absürd bir iddiadır. Modası geçmiş bir yalandır..

Şöyle düşünün...

Şimdiye kadar kendi yaşamınızda İslam'ın size veya insanlığa, doğruluğu kesin tek bir gerçekten bahsettiğini duydunuz mu?

Hemen her önemli olay İslam tarafından yorumlanıp değiştirilir. Yozlaştırılır yani.

Bunun ben bir istisnasını görmedim.

İslam tarafından önemli olduğuna inanılan olaylar, olgular, süreçler, fenomenler zamanla mutlaka İslam'ın lehine değiştirilirler.

Aya gidilmiş ve ayda Neil Armstrong ezan sesi duymuştur.

Kaptan Coustea denizlerin birleşmediğini bulmuş ve Müslüman olmuştur..

Daha benzeri dedikoduları duymuşsunuzdur...

Ayrıca Müslüman'ların halkı nasıl kandırdıklarına da şahit olmuşsunuzdur..

Zavallı Müslüman'lardan trilyonlar yürütülmüştür.

Bugün hala devlet eliyle halka İslam hakkında yalanlar anlatılmaktadır.

Yeni hadisler sürekli olarak bulunmaktadır..

Muhammed'in doğduğu ev bile vardır İslam yalan repertuvarında..

Bu adamın sakalı zamanla yok olmaz. Hiç bir sakal o kadar zaman dayanmaz. Bir iki yıl içinde çürür gider.

Ama adamın hala herşeyi sağlam olarak durmaktadır..

Bütün bu yalanlara nasıl inanabildiğinizi sorun kendinize önce..

Ve içten cevap verin. Kendinizi kandırmayın.

Sitelerde Paylaş

Aslında Muaviye yaşadığı kesin olarak bilinen ilk halifedir. Para bastırmıştır. Yaşadığının kanıtları vardır.

Para bastırmıştır o zaman yaşamıştır diye birşey yoktur.Arap kabilelerinin devletleşme süreci buna dair gelişimler oluşu Muaviye'yi diğerlerine göre daha ispatlanmış bir hayat sağlamaz.Muaviye'ninde mezarı yoktur ortada.Bence o da sanal bir karakter olabilir.

Aslında Muaviye efsane kahramanıdır.Para bastığı iddia edilen sanal Arap karakterdir.

Ha bir de Hind'de mi para bastırmış.Tüh Kocası Ebu SÜFYAN'da bastırsaymış keşke.

Oldu mu Hacı nasıl iyi mi böyle :)

Sana göre Muaviye yaşamış ama ve ona düzmece hayat mı senarize etmişler?Muaviye yaşadı ama hayat hikayesi uyduruk mu yoksa:)

Muaviye'nin şansı Muhammed'den sonra yaşaması ve devletleşme sürecinin meyvelerini almasıdır.

Bugün hala devlet eliyle halka İslam hakkında yalanlar anlatılmaktadır.

Yeni hadisler sürekli olarak bulunmaktadır..

Muhammed'in doğduğu ev bile vardır İslam yalan repertuvarında..

Bu adamın sakalı zamanla yok olmaz. Hiç bir sakal o kadar zaman dayanmaz. Bir iki yıl içinde çürür gider.

Ama adamın hala herşeyi sağlam olarak durmaktadır..

Her tarihi anlatımda yalanlar dolanlar vardır.Osmanlı için de vardır bilinen birçok ülke için de yazılmış farklı tarih vardır.Bu onları yok saymanı sağlamaz.Ayrıca geriye dönük zaman uzadıkça yalanlar daha fazlalaşmış ve ispat daha da zordur.

Tarih biliminde senin dediğin gibi onu bunu yoksayarak ilerleme katedemezsin.

Seninle tarih konuşmak zor iş.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konuları uzun uzun inceledik.

Muhammed'in yaşamını yazan tarihçilerden tutun, İslam'ın tarihini yazanlara kadar..

Ayrıca daha da öteye gidip, Endülüs tarihini de inceledim. Kordoba hakkında yalnız bir Arap yazarın yazısı var ve o da masal..

Tarih değil.

Sizi bu Arap asıllı tarihçilerle boşuna zaman kaybediyorsunuz.

Hepsinin de saygın ve bilgili oldukları söylenir.

Batı bile buna inandırılmıştır.

Oysa biliyoruz ki hepsinin tarih dediği masaldır. Efsanedir.

İçlerinde en ufak bir şekilde belgeye dayanaran tarih yazan yoktur.

Batı bunu sonunda reelize etmiştir.

Bu yazarlar Batı'nın karanlık çağına hükmetmişler ve Batı'yı eserleri ile uyutmuşlardır..

Hepsi palavradır onların. Efsanedir. Yalandır. Masaldır..

Sitelerde Paylaş

Islamın tek iyi tarafı,eroin etkisi yapması.

Aşırı dozda,intahara götürür (9/11 vb.)

Sürekli kullanımda yavaş yavaş hayatınızı eritir

Bırakması çok zor bi işlemdir,bıraksanız bile eski hapçı(müslüman) arkadaşlarla arayı bozmamak için arada çekiyor taklidi yapmanız gerekir

Islamın ilkesi uyuşturuculuktur.Bağımlılar sever.Bağımlı olmayanlar sevmez.Belli bir dozajda kalınıp,kendi materyallerinide eklersen...bilmiyorum.Belki size doğru gelmez ama sağda solda "islam" çeken "junkie" lere doğru gelebilir.. Belki doğru bir iddiadır bu..

Sitelerde Paylaş
Bu konuları uzun uzun inceledik.

Muhammed'in yaşamını yazan tarihçilerden tutun, İslam'ın tarihini yazanlara kadar..

Ayrıca daha da öteye gidip, Endülüs tarihini de inceledim. Kordoba hakkında yalnız bir Arap yazarın yazısı var ve o da masal..

Tarih değil.

Sizi bu Arap asıllı tarihçilerle boşuna zaman kaybediyorsunuz.

Hepsinin de saygın ve bilgili oldukları söylenir.

Batı bile buna inandırılmıştır.

Oysa biliyoruz ki hepsinin tarih dediği masaldır. Efsanedir.

İçlerinde en ufak bir şekilde belgeye dayanaran tarih yazan yoktur.

Batı bunu sonunda reelize etmiştir.

Bu yazarlar Batı'nın karanlık çağına hükmetmişler ve Batı'yı eserleri ile uyutmuşlardır..

Hepsi palavradır onların. Efsanedir. Yalandır. Masaldır..

Ortada yalanlar ,düzmeceler uydurmaların yoğun oluşu hiçbirşeyin olmadığı sonucuna götürmeyecek bizleri,

Batının elinde 6 ve 7 yy Arap yarımadasına dair bulgular olmadığı için onların da bu konuda yapabilecekleri birşeyler yok.

Batı anlatılan o tarihi reelize etmiştir iddian abartılı, batı anlatılan tarihten ciddi şüpheler duymaktadır diyebiliriz.Bu daha makuldur.

Uhud Savaşı'nın yapıldığı yerde şehitlik var oradaki kemiklerin sahiplerinin ne zaman öldüğüne dair araştırma yapılabilir.Yani senin en azından bir Arabistan yapman lazım bu konuya ve davaya harcayacaksan kendini.Arkeoloji destekli birşeyler yapman gerekiyor.

Çünkü sen kabul etsen de etmesen de Muhammed'e ait olduğu söylenen şeyler o coğrafyada ve kabul görmekte.

Sitelerde Paylaş
Arkeoloji yasak arabistanda galiba.

Yasak olmasaydı gerçek tarihe ilişkin çok şey öğrenebilirdik.

Evet mekanların kutsal olarak atfettirilmesi, mezarlar ve içindekilerin akrabalık bağları hakkında araştırma yapılmasını engelliyor.Araplar ezberci ve yazılı kaynak tutmaktan aciz efsane anlatmaya bayılan kabileci çöl bedeviliğinden devlet statüsüne (622 ile 680 yılları) 50-60 yılda zor erişebildiler.Muhammed'in ömrü buna yetmedi :)

Örneğin Ayşe'nin mezarı ile Ebu Bekir'in olduğu iddia edilen mezar gerçekten bir baba kız olduklarına dair bir ispat olabilirdi.

Yahut Muhammed'in sakalı diye sunulan kıl ile mezarındaki kemikten aynı kişiye mi ait bulunabilir belki.

Hacı'nın aradığı şey arkeolojik dayanak.Ve bu bölge'de Mekke ve Medine.Ona beklediği şeyi ben sunamam.

Sitelerde Paylaş

Yaşayan milyonlarca Muhammed arasında, sizin Kur'an'ı yazıp İslam'ı başlattığını ileri sürdüğünüz bir Muhammed yoktur.

Onun yaşadığını iddia etmek absürd bir iddiadır. Modası geçmiş bir yalandır..

İlk önce Muaviye Dirhemi ile ilgili daha evvel başka bir konu için açtığım linki vereyim..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...st&p=457267

İlk para daha doğrusu dirhem bastıran Muaviye bin Abi Sufyan mış..

Basılan dirhemler incelenirse tamamen Bizans taklidi oldukları gözlenebilir veya ben öyle yorumluyorum..

Muhammed in yaşamadığı ve Hristiyan kökenlilik iddiasının kanıtsal ayaklarından biri de bu sanırım; benzerlik..

Ancak Sasani sikke veya dirhemlerininde incenlenmesi lazım..

http://medievalcoins.ancients.info/cgi-bin...function=Search

İlk olarak Allah ve Muhammed isimlerinin geçtiği, Muhammed in peygamber olduğu bilgilerini üzerinde barındıran dirhem:

Abdül-melik Bin Mervan döneminde H.76 da bastırılmış..

Aslında ilk olduğu düşünülüyor desek daha doğru..Çünkü daha eskileri de var..Kimin dönemine denk geldiği net değil...

http://islamiccoins.ancients.info/umayyads...mayyadcoins.htm

Buraya kadar söylediklerim ile Muhammed in yaşamadığına dair bir kurgu başka bir takım bulgularla desteklenebilir.

Peki ya Ömer in yaşadığına dair bir bulgu varsa Ömer i de Hristiyan mı yapacağız?

http://www.yumuktepe.com/index.php?view=ar...&format=pdf

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkeolojik araştırmalar İslam'a ışık tutmaz.

Savaş yapıldığı söylenen yerlerde bulunan kemiklerin de aydınlatıcı bir katkısı olmaz.

Zaten 1500 yıl içinde eğer fosilleşmedilerse, kemikler de kalmaz. Çürür gider.

İnsanlık İslam'ın gerçek yüzünü hiç bir zaman öğrenemeyecektir. Bu konu yalnız kuramlar şeklinde gündeme gelecek ve öyle kalacaktır.

Muhammed'in yaşamadığına inanan Prof Kalisch bile bunun kanıtının mümkün olmadığını söylemiştir.

İslam'la ilgili gerçekleri bilmek için mucize bile yeterli değildir artık.

Yazılan masalları kimse değiştiremez.

Batı artık onlara inanmıyordur belki ama, batının iddialarını da İslam camiası kabul etmeyecektir.

Çünkü sorun bilimsel olmak değildir. O bizim sorunumuzdur. İslam için sorun politiktir.

İslam yalanı insanlığı kanser gibi kemirmektedir ve daha çok uzun yıllar kemirmeye devam edecektir..

Ama içimizde o kanserden kurtulanlar var..

Sayılarımız fazla değil ama giderek artıyor..

Sitelerde Paylaş
Arkeolojik araştırmalar İslam'a ışık tutmaz.

Savaş yapıldığı söylenen yerlerde bulunan kemiklerin de aydınlatıcı bir katkısı olmaz.

Zaten 1500 yıl içinde eğer fosilleşmedilerse, kemikler de kalmaz. Çürür gider.

İnsanlık İslam'ın gerçek yüzünü hiç bir zaman öğrenemeyecektir. Bu konu yalnız kuramlar şeklinde gündeme gelecek ve öyle kalacaktır.

Muhammed'in yaşamadığına inanan Prof Kalisch bile bunun kanıtının mümkün olmadığını söylemiştir.

İslam'la ilgili gerçekleri bilmek için mucize bile yeterli değildir artık.

Yazılan masalları kimse değiştiremez.

Batı artık onlara inanmıyordur belki ama, batının iddialarını da İslam camiası kabul etmeyecektir.

Çünkü sorun bilimsel olmak değildir. O bizim sorunumuzdur. İslam için sorun politiktir.

İslam yalanı insanlığı kanser gibi kemirmektedir ve daha çok uzun yıllar kemirmeye devam edecektir..

Ama içimizde o kanserden kurtulanlar var..

Sayılarımız fazla değil ama giderek artıyor..

İnsanlık sanırım yaşadığı süre içinde arşivleme konusunda yetenek kazanmadıkça 100,200 yıllık tarihinden öteye zor geçecektir.

Araplar bu konuda özentili ve yetenekli davranmamışlar anlaşılan o çağlarda.Zaten 6 yy Arap alfabesi ezbere mahkum bir alfabe idi.Dolayısıyla yazımı ezbere mahkum bir halkın anlatacağı tarihte böyle olur.Noktalama yok harekeleme yok.Kuran'ın en eskisi dahi Muhammed'den 100-150 yıl sonraya ait.

Çöl bedevilerinden bir ulus ortaya çıkaran adam yaşamadığı iddiasıyla karşı karşıya.

Ben Muhammed'in yaşadığını düşünenler tarafında kalacağım.Ve bu yönde eleştiriler sunacağım.Çünkü konu arkeolojik kanıtlar üzerinden yürüyemiyor bu konuda Hacı'da çok umutlu değil.Benimde elim Arabistan coğrafyasına mahkum.

Sitelerde Paylaş

hacı, mohammed arkadaşın "kuranda muhammedin gerçekleştirdiği söylenen bir mucize olmamasını neye bağlıyorsun?" sorusuna açık bir cevap vermiyorsun. şöyle söylemek istiyor:

eğer muhammed gerçekten yaşamamış olsaydı, onun iddia edilen ölüm tarihinden sonraları ortaya çıkmış, senin tabirinle imparator görevlileri, yaymak istedikleri bu dini daha iyi pazarlamak için geriye dönüpte aksi iddia edilmesi mümkün olmayan bir veya bir çok peygamber mucizesi eklerlerdi.

nasıl olsa adam çoktan ölmüş gitmiş, senin dediğin gibi sonradan pazarlanıyor ya bu, neden o zaman bu herifler insanların akıllarını daha iyi almak için bu mucizeleri eklememişler.

ama diğer yandan muhammedin yaşadığı düşünüldüğünde mucizelerin olmayışı "bak halaa mucize istiyolar" şeklindeki tutumları, o mucizeleri gösteremeyen ama yine de uydurduğu kılıflarla dinini yaymaya çalışan alelade bir insanın varlığıyla mantık kazanıyor. işte irdelemeni istediğimiz bu.

gerçi buna ikinci sayfandaki iletinde biraz değinmişsin. demişsin ki:

"Mucizeleri diğer kitaplara ve peygamberlere atfetmek çok daha kolay.

Kur'an'da bunu görüyorsunuz.

Ama adları nebi ve resul olarak geçenlerin hiç birisinin mucizesi yok.

Çünkü muhtemelen onlar Kur'an'ı halk arasında yaymama çalışan imparatorluk görevlileri..

Ya da yerel liderler. Halkın kendilerinden bir mucize beklemesini önlemek için bazı önlemler almış olduklarının delili var"

iyi de halk mucizenin olduğunu okusa ya da anlatılanlardan öğrense niye böyle bir şeyin tekrarlanmasını yine bu görevlilerden istesin. görevliler niye bundan endişe etsin. muhammede atfedilecek bir mucizeden bahsediyoruz burada. bunların kendilerinden istenmesi gibi bir durum olabilir mi?

bu arada dini yaymaya çalışan bu kişiler, liderler her neyse, onların bu faaliyetlere giriştiği zamanın muhammedin yaşadığı iddia edildiği zamanla aynı mı olduğunu söylüyorsun. eğer böyleyse alıntıladığım paragrafta söylediklerin birazcıkta olsa anlaşılabilir oluyor. yoksa o sıralar muhammed çoktan ölmüşse bolca mucize basabilirlerdi ve bu onların çok işine gelirdi.

tarihinde latimer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İslam'la ilgili şimdiye kadar ortaya atılan iddiaların hiç birisinin doğru olduğuna inanmıyorum.

Bana hepsini yanlışlayabilirim gibi geliyor.

Acaba gerçekten yanlışlayabilir miyim?

Bundan yüzde yüz emin değilim.

Beni denemek ister misiniz?

Bana İslam'la ilgili doğru olduğuna inandığınız bir iddia yazın.

Bakalım onu bazı delillerle reddedebilecek miyim?

Ben de merak ediyorum.

Şimdiye kadar İslam'la ilgili hangi konuya el attıysam onun bir yalan olduğunu gördüm.

İslam'la ilgili doğru tek bir iddia ile karşılaşmadım.

Yanılıyor olabilir miyim?

Elbette bu mümkün.

Kendime sorduğum soruların hiç birisinin yanıtı İslam'la ilgili konularda doğru bir cevabın olduğuna işaret etmiyor.

Herşeyi ile bu kadar büyük bir yalana insanlık nasıl inanabilir diyebilirsiniz...

Ve çok haklısınız da..

Ben yine de hepinize meydan okuyorum...

Bana İslam'la ilgili doğru bir şey gösterebilir misiniz?

O herşey olabilir. Ama aklınza gelebilecek her şey...

ya haci nasıl bir soru bu ?

Ama illa duymak istiyorsan "ALLAH VARDIR"

Sitelerde Paylaş
hacı, mohammed arkadaşın "kuranda muhammedin gerçekleştirdiği söylenen bir mucize olmamasını neye bağlıyorsun?" sorusuna açık bir cevap vermiyorsun. şöyle söylemek istiyor:

eğer muhammed gerçekten yaşamamış olsaydı, onun iddia edilen ölüm tarihinden sonraları ortaya çıkmış, senin tabirinle imparator görevlileri, yaymak istedikleri bu dini daha iyi pazarlamak için geriye dönüpte aksi iddia edilmesi mümkün olmayan bir veya bir çok peygamber mucizesi eklerlerdi.

nasıl olsa adam çoktan ölmüş gitmiş, senin dediğin gibi sonradan pazarlanıyor ya bu, neden o zaman bu herifler insanların akıllarını daha iyi almak için bu mucizeleri eklememişler.

ama diğer yandan muhammedin yaşadığı düşünüldüğünde mucizelerin olmayışı "bak halaa mucize istiyolar" şeklindeki tutumları, o mucizeleri gösteremeyen ama yine de uydurduğu kılıflarla dinini yaymaya çalışan alelade bir insanın varlığıyla mantık kazanıyor. işte irdelemeni istediğimiz bu.

gerçi buna ikinci sayfandaki iletinde biraz değinmişsin. demişsin ki:

"Mucizeleri diğer kitaplara ve peygamberlere atfetmek çok daha kolay.

Kur'an'da bunu görüyorsunuz.

Ama adları nebi ve resul olarak geçenlerin hiç birisinin mucizesi yok.

Çünkü muhtemelen onlar Kur'an'ı halk arasında yaymama çalışan imparatorluk görevlileri..

Ya da yerel liderler. Halkın kendilerinden bir mucize beklemesini önlemek için bazı önlemler almış olduklarının delili var"

iyi de halk mucizenin olduğunu okusa ya da anlatılanlardan öğrense niye böyle bir şeyin tekrarlanmasını yine bu görevlilerden istesin. görevliler niye bundan endişe etsin. muhammede atfedilecek bir mucizeden bahsediyoruz burada. bunların kendilerinden istenmesi gibi bir durum olabilir mi?

bu arada dini yaymaya çalışan bu kişiler, liderler her neyse, onların bu faaliyetlere giriştiği zamanın muhammedin yaşadığı iddia edildiği zamanla aynı mı olduğunu söylüyorsun. eğer böyleyse alıntıladığım paragrafta söylediklerin birazcıkta olsa anlaşılabilir oluyor. yoksa o sıralar muhammed çoktan ölmüşse bolca mucize basabilirlerdi ve bu onların çok işine gelirdi.

Müslüman'lar için bu açıklamalar elbette tatmin edicidir.

Muhammed'in yaşadığının ve Kur'an'ı yazıp İslam'ı başlattığının en kesin delilidir, Kur'an'da Muhammed'e mucizenin atfedilmemesi.

Bunu Müslüman'ların bir delil olarak kabul etmesini anlıyorum da, bir ateistin de Müslüman'lar gibi düşünüp, onların dümen suyunda giderken Allah'ı nasıl reddetttiğini merak ediyorum.

Bazı ateistler bu gaflete düşüyorlar.. Onların Müslüman'lardan tek farkı, Müslüman'ların inancına sahip olmamaları.

Başka her bakımdan onların aklı Müslüman'lar gibi çalışıyor. Mantıklı düşünemiyorlar. Olayları doğru değerlendiremiyorlar.

Çelişki içindeler.. Karar veremiyorlar.

Belki de Muhammed'e inandıkları için biraz da utanıyorlar ama bunu da itiraf edemiyorlar..

Böyle ateizim olmaz.. Ateizm dinin dümen suyunda giderek arada bir ona karşı çıkışlarda bulunmak değildir.

Ateist yalnız bu dümen suyunda giderken yaygarayı basan bir münafık da değildir.

Ateistin bazı değerleri, ilkeleri, bilgileri, istekleri ve tutkuları vardır..

Ateist, burada portesi çizilen amorf, şekilsiz, ruhsuz, değersiz, ahlaksal değerleri olmayan bir insan değildir..

Ateist her gün ufkunu genişletmek isteyen, kendisine yenilikler arayan, etrafını aydınlatan insandır.

Ateist mevcut statüye isyan eden ve hep yenilik peşinde koşan bir devrimcidir..

Bunlar benim ideallerimdir. Onları izlemeye devam edeceğim. Beni davamdan kimse döndüremez..

Muhammed yaşamamıştır. Bundan kesin olarak eminiz.. Bu bilimsel bir gerçektir.

Nedenlerini birçok kereler açıkladım bu forumda..

Ama Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı şu anda benim için çok da önemli bir sorun değildir.

Bence asıl sorun bazı ateistlerin İslam'ın dümen suyunda olmaları ve Müslüman'lar gibi düşünerek davranmalarıdır.

Onun önüne geçmek İslam'ın ilkelliğini ortaya koymak kadar önemlidir.

Ben biraz da ona çalışıyorum..

Bazı ateistleri doğru yola sokmanın zamanı geldiğine inanıyorum.

Hatta bu benim önceliğim bile olmuştur.

Sitelerde Paylaş

Yok o Muaviye değildir..Ali kendini mazlum göstermek için Muaviye diye birini icat etmiş adına para bastırmıştır..

Hatta Bizans parası gibi bastırmıştır ki Muaviyenin Hristiyan olduğu zan edilsin..

Gerisini zaten sahtekar İslam tarihçileri halletmiştir..

:)

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu başlığı gördünüz mü?

Ülkemizi yobazlara, bağnazlara terkediyoruz.

Elden gidiyor ülkemiz..

Atatürk'e ulan denebiliyor bu ülkede. Ve bu İslam adına yapılıyor...

Bu ilkel din yalanları ile insnlığı kandırmaya devam ediyor..

Nesi doğru bu dinin.

Hangi ilkesi, hangi tarihi, hangi iddiası doğru bu aşağılık dinin?

Ne acı..

HACI

http://www.facebook.com/group.php?gid=5251...3&ref=share

Sitelerde Paylaş

Sevgili hacı,

Lütfen yaramızı deşip durma. Biz bu ülkede birebir bütün bu rezillikleri yaşıyoruz. Ne yani, bugün beni Nihat Hatipoğlu ile karşılıklı bir programa çıkartsalar ateist olmadığım halde herifi ateist ederim ama bu olamaz, zira bu bir devlet projesidir, bir şekilde uygulanıyor işte.

Sitelerde Paylaş
Sevgili hacı,

Lütfen yaramızı deşip durma. Biz bu ülkede birebir bütün bu rezillikleri yaşıyoruz. Ne yani, bugün beni Nihat Hatipoğlu ile karşılıklı bir programa çıkartsalar ateist olmadığım halde herifi ateist ederim ama bu olamaz, zira bu bir devlet projesidir, bir şekilde uygulanıyor işte.

ateist değilsen neye inanıyorsun merak ettim?

Sitelerde Paylaş

Burada asıl sorun Hacı ve onun baz aldığı araştırmaları yapanların tarihi zaman yanılgılarıdır..

1400 yıl önce Roma yı ya da diğer batılı oluşumların hayatta ismini bile duymadıkları sıradan çadırlarda yaşayan bir topluluk söz konusu. Mekke ve Medine haricinde Arabistanda yaşayan binlerce böyle topluluk mevcut..

Sanki 1400 yıl önce TV, radyo varmışta her yerde basın yayın kuruluşlarının adamları varmış Romata ya da batuya haber geçiyorlarmış gibi düşünüyorsunuz.. İşte asıl yanlışa düştüğünüz nokta burası.

Ayrıca Arabistanda o devirlerde ortalık kendini peygamber ilan eden insanlarla dolu..

Sanki Muhammed petgamberliğinibüyük ilanlarla, basın toplantıları ile dünyaya ilan etmiş..

Roma ya da batı neden sıradan bir Bedevi kabilesini takip etsin? Bırakın Arabistanı çevresinde yüz binlerce kabile yaşıyor.. Çok büyük savaşlar olmadıkça çevre ülkelerle ilgili bilgiler kayda geçmez.. Zira o an için sadece o ufacık nokta ve halkı için önemli olan gelişmelerden batının ya da Roma nın haberdar olması imkansızdır.. Yüzyıllar içinde o ufak oluşum büyür ve gelişir işte o zaman komşu ülkeleri etkiler ya da askeri olarak tehdit eder.. İşte o andan itibaren kayda geçilir..

Osmanlının kuruluşu ve Osman Bey hakkında da Bizanslılarda kayıt falan yoktur.. Ne zaman ki kurulan birlik güçlendi ve Bizansa tehdit oluşturup savaşa girdi işte o zaman kayıtlar ortaya çıkmıştır.

21 yüzyılda Afrika da Cibutide Dikhil bölgesinde yaşayan bir KABİLEDE ADAMIN BİRİ KENDİNİ PEYGAMBER İLAN ETMESİ VE ÇEVRESİNE İNSANLARI TOPLAMASINI HANGİ ÇEVRE ÜLKELER KAYIR ALTINA ALIR?

Kayıtlara geçmesi için bu adam ölse bile geriye bıraktığı öğretinin yıllar içinde tüm ülkeye yayılıp çevre ülkeleri etkilemei gerekir. Yani çevre ülkelerde de iyi ya da kötü şekilde ünlenmesi lazımdır..

Dikkat edin Kuran da Mekke ve çevresi, Arapça ve Araplar diye sayıklar durur..

Bu arada Hacı sana sorduğum soruyu hala yanıtlamamışsın...

Muhammed yaşamıştır, İslam bir kültür ve dogmalar birikimidir.. Muhammed in bile belki kendisinin peygamber olduğundan haberi bile yoktur.. Şeyh uçmaz, mürid uçurur..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...