Jump to content

Ramazan: miskinlik ayı

Recommended Posts

Bu ay öylesine lanet bir aydır ki; kamu binalarında memur çalışmakta zorlanır. Mesai geç başlar. Esnaf dükkanını ya hiç açmaz ya da daha geç açar. Doktorlar hastaya bakmak istemez. Denetmenler bir köşede uyur. Polisler daha az ceza yazar. Öğretmen ders vermek istemez. Öğrenciler dersi dinlemez. Çalışmayan büyük kesim ise gün içinde uyur. Tüm saatler iftara ayarlanmıştır. Midelerin boşalması ile beraber kafalar da bomboş kalır.

Ramazan ayı 11 ayın Miskinler Sultanıdır. Üretmeyen ülkem için üretimin ve çalışmanın minümuma indiği biricik aydır.

Sitelerde Paylaş

ben katılıyorum zaten aç aç aynı performansla çalışanlar sağlıklarını riske atan insanlardır. Çevremizde azımsanmıyacak kadar var ama oruç tutarken çoğu insan miskindir.Son 7 günde çevremde gündüzleri hayat durdu sanki çalışma sıfıra indi nerdeyse....Aç kalmak iyi bişey değil, aşırı yemek yemekte ii değil. Ne günlere kaldık.

tarihinde ErkaN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ramazan ayı 11 ayın Miskinler Sultanıdır. Üretmeyen ülkem için üretimin ve çalışmanın minümuma indiği biricik aydır.

hani normal zamanda çok mu verimli çalışıyoruz denebilir ama

ramazan ayı gerçektenden çalışmanın verimini çok bariz şekilde düşürüyor.

aslında oruç tutarak sevaba girdiğini zanneden devlet görevlisi ya da özelde çalışan bir vatandaş

çalıştığı işi düzgün yapmadığı/yapamadığı için işverenine karşı sorumsuzluk yapmış, işverenine hiyanet etmiş oluyor.

akıl karı değil şu zamanda akşama kadar aç susuz durmak.

euclidin dediği gibi allahın kameri takvim kullanması bile

islamın evrensel bir din olmadığının delili,

içinden çıktığı ilkel toplumun

olmayan bilimsel anlayışının dine yansımasından ibarettir.

Sitelerde Paylaş
Bu ay öylesine lanet bir aydır ki; kamu binalarında memur çalışmakta zorlanır. Mesai geç başlar. Esnaf dükkanını ya hiç açmaz ya da daha geç açar. Doktorlar hastaya bakmak istemez. Denetmenler bir köşede uyur. Polisler daha az ceza yazar. Öğretmen ders vermek istemez. Öğrenciler dersi dinlemez. Çalışmayan büyük kesim ise gün içinde uyur. Tüm saatler iftara ayarlanmıştır. Midelerin boşalması ile beraber kafalar da bomboş kalır.

İLAHİ CHARLES DARWİN :D

Ramazan ayı öyle bir aydır kardeşlik duygularının birleştiği , insanların birbirlerine yardımda bulunduğu

zekatın verildiği , akşam herkesin bir sofra etrafında toplanıp bir kuru soğanda olsa PAYLAŞTIĞI

mübarek bir aydır ...

Sen bana yukarıdaki yazdıklarını kanıtlayamassın

Örneğin bende çalışıyorum Ofisboyum

ama senin dediğin gibi ne susuyorum nede acıkıyorum

ama ben sana bu yazdıklarımın hepsini kanıtlayabilirim

eğer akşam oruç tutan bir arkadaşın varsa onlara misafir ol

birliği beraberliği kardeşlik namına belki bir şey öğrenebilirsen NE MUTLU SANA :D

Sitelerde Paylaş
ve orucun mahiyeti ile ilgili sizinle tartışmaya bile girmeyecem çünkü bu mübarek ayda kötü hisler ucup gidiyor müminlerden..

Emin misin? Özellikle sigara veya çay gibi alışkanlıkları bulunan müslümanlar bu ayda bir sinir küpüne döner. Birde oruç tutmayan insanlara yönelik fiziksel ve sözlü şiddet uygulamaları var tabi. Kötü hislerinizin uçup gittiği haliniz buysa yandık demektir.

Sitelerde Paylaş
ve orucun mahiyeti ile ilgili sizinle tartışmaya bile girmeyecem çünkü bu mübarek ayda kötü hisler ucup gidiyor müminlerden..

Ramazanda kötü hisler uçarmış... Ramazanda trafiğe çıkmadın mı hiç? Kötü hisler uçuşuyor havalarda! Bizim hiç müslüman ülke görmediğimizi, ramazan nedir, oruç nedir bilmediğimizi mi sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
Ramazanda kötü hisler uçarmış... Ramazanda trafiğe çıkmadın mı hiç? Kötü hisler uçuşuyor havalarda! Bizim hiç müslüman ülke görmediğimizi, ramazan nedir, oruç nedir bilmediğimizi mi sanıyorsun?

VALLA SÖYLEDİKLERİNE BAKARSAK HİÇ MÜSLÜMAN ÜLKE GÖRMEMİŞSİN....

BELKİDE GÖRMEMEZLİKTEN GELMİŞİNDİR "BİLGEHANBENGİ"

Sitelerde Paylaş

Orucunuz da ramazanınızda size özgü bir şey bize ne bunlardan.Saçmalıklarınızla yaşamak istiyorsanız yaşayın.Benim gibi düşünenlerden ne diye saygı bekliyorsunuz ki.Yolda su içenlere yemek yiyenlere ne diye kızıyorsunuz.

İnsanlık için bir şeymi yapıyorsunuz.Utanmadan saygı bekliyorsunuz.Ramazan ayının diger 11 aydan bir farkı var.Bu ayda hastaneler dolup taşıyor..Tatlı satışları patlıyor,pidecilerde kuyruk oluyor marketlerde kasalarda oruçlu şebekler tartışıyor ve işi olmayan oruçlular uyuyor.

Ramazan sadece uyku ayı..

Sitelerde Paylaş
Orucunuz da ramazanınızda size özgü bir şey bize ne bunlardan.Saçmalıklarınızla yaşamak istiyorsanız yaşayın.Benim gibi düşünenlerden ne diye saygı bekliyorsunuz ki.Yolda su içenlere yemek yiyenlere ne diye kızıyorsunuz.

İnsanlık için bir şeymi yapıyorsunuz.Utanmadan saygı bekliyorsunuz.Ramazan ayının diger 11 aydan bir farkı var.Bu ayda hastaneler dolup taşıyor..Tatlı satışları patlıyor,pidecilerde kuyruk oluyor marketlerde kasalarda oruçlu şebekler tartışıyor ve işi olmayan oruçlular uyuyor.

Ramazan sadece uyku ayı..

Bundan Daha Güzel Ne Olabilir Ki ?

Kendinde belirttiğin gibi tatlı satışları patlıyor pidecilerde kuyruk oluyor

yani bu ayda birlik ve berabeliğimiz pekişiyor ...

Hiç Düşündün Mü?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...