Jump to content

PEYGAMBERİN BİR MUCİZESİ DAHA: TIBBI NEBEVİ >>

Recommended Posts

peygambere akrabalarının kızlarının helal edilmesi günümüzde akraba evliliklerine öncülük eden bir olay olmuştur.

halbuki akraba evlilikleri bilimsel açıdan sakıncalıdır. peygamberin veya allahın bunu bilememesi gerçekten ilginçtir.

baksanıza adam tıbta çağ atlatacak yenilikler bulmuş ama gel gelelim şu akraba evliliklerine devam etmişler..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10) Cüzzamlıdan aslandan kaçar gibi kaçınız." (Buhari, Merda 19; A. Bin Hanbel, Müsned, 2/443).

11) "Cüzzamlıyla aranızda bir mızrak boyu mesafe olduğu halde konuşunuz." (Ramuz el-Ehadis 2/471)

m.Lepra hastalığı son derece bulaşıvı bir hastalıktır

Bulaşma: Lepra çok zor ve çok az bulaşıcı olan bir hastalıktır. Bu konuda bir ölçüt vermek gerekirse, şunları söyleyebiliriz:

Lepra tüberkülozdan bile daha az bulaşıcıdır. Cüzamlı hastalarla yakın ilişkide bulunan doktor ve öteki sağlık görevlilerine bu hastalığın bulaştığı konusunda tek bir vaka bile bildirilmemiştir.Bulaşma daha çok deri ve üst solunum yolları mukozası (en sık burun mukozası) yoluyla olmaktadır. Aile bireyleri arasında bulaşma, daha çok rastlanan bulaşma biçimleridir. Bulaşma olduktan sonra hastalığın kendisini belli etmesi 3-5 yıl gibi uzunca bir süreyi gerektirir. Bu uzun belirtisiz döneme Latent periyod ya da İnkübasyon dönemi denir. Lepranın ileride değineceğimiz dört tipinden, bulaştırıcılığı en yüksek olan Lepromatöz lepra tipidir. Birbaşka lepra tipi olan Tüberküloid lepranın bulaştırıcılığı çok düşüktür.

Kaynak: http://www.saglik.im/lepra-cuzam-hansen-hastaligi/

Eğer Türkan Saylan da cüzzamlı hastalardan aslan görür gibi kaçsaydı daha iyi olurdu değil mi?

sayfa-3.jpg

Sitelerde Paylaş
ceri de kıt beyniyle bişeyler yazmaya çalışmış ama cevaba değer bulmadım

Bu ceri benim.. :)

Cevaba değer bulmadığı hadistir..

Eğer cevaplayabilirse hadisleri inkar etmek durumda kalır..

Zaten tek başına bu hadis! bile cahiliyede burada övdüğü tedavinin! bilindiğini gösterir..

Neyse bu nurperest müptezel biraz daha şakısın..

Nurlu başlıklarda buluşacağız nasıl olsa..

:)

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bulaşma: Lepra çok zor ve çok az bulaşıcı olan bir hastalıktır. Bu konuda bir ölçüt vermek gerekirse, şunları söyleyebiliriz:

Lepra tüberkülozdan bile daha az bulaşıcıdır. Cüzamlı hastalarla yakın ilişkide bulunan doktor ve öteki sağlık görevlilerine bu hastalığın bulaştığı konusunda tek bir vaka bile bildirilmemiştir.Bulaşma daha çok deri ve üst solunum yolları mukozası (en sık burun mukozası) yoluyla olmaktadır. Aile bireyleri arasında bulaşma, daha çok rastlanan bulaşma biçimleridir. Bulaşma olduktan sonra hastalığın kendisini belli etmesi 3-5 yıl gibi uzunca bir süreyi gerektirir. Bu uzun belirtisiz döneme “Latent periyod” ya da “İnkübasyon dönemi” denir. Lepranın ileride değineceğimiz dört tipinden, bulaştırıcılığı en yüksek olan “Lepromatöz lepra” tipidir. Birbaşka lepra tipi olan “Tüberküloid lepra”nın bulaştırıcılığı çok düşüktür.

Kaynak: http://www.saglik.im/lepra-cuzam-hansen-hastaligi/

Eğer Türkan Saylan da cüzzamlı hastalardan aslan görür gibi kaçsaydı daha iyi olurdu değil mi?

ha ha ha...

bilseydim bunu da suratına çarpardım.

ama bak utanmadan gelip vik vik etmeye devam edecek.

ben sadece elemanın bu hadisten çıkardığı sonuca takılmıştım.

oysa senin verdiğin bilgiyle muhammedin cehaleti de bir kez daha ortaya konmuş oluyor.

Sitelerde Paylaş

YAHU KADINLAR HAMAMDA NASIL dedikodu ederse maşallah siz onları geçtiniz

hakaret ve karalamadan başka elinizden bişey gelmez

1-daha önce sordum şimdi 5 yaş grubunun anlayacağı şekilde tekrar soruyorum mürted cevap ver:

Peygamber bir hastaya rükye(üfledi) hasta iyileşti >>>DOĞRU >>>DEMEK Peygamber Resulullhatır Mucize gösterdi

Peygamber bir hastaya rükye(üfledi) hasta iyileşti >>>YALAN >>> DEMEK HADİSİN RAVİSİ yalan söylüyor Peygamber yine masum o zaman Peygambere ETTİĞİN HAKARET İÇİN ÖZÜR DİLE.

(BU ARADA PEYGAMBER SAV. OKUMASIYLA ŞİFA BULAN VE

MUCİZESİNİ İSBAT EDEN LİNK: http://www.bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=70 )

hangisi tercihin? BİRİNCİ DERSEN mucizedir 2. dersen

Peygambere ettiğin hakaretler suratına şamar gibi geri döner çarpar

2-Hz. Peygamber (s.a.v) "Size çörek otunu tavsiye ediyorum. Çünkü onda ölüm hariç her derdin devası bulunmaktadır"

diye 1400 yl önce mucizane haber vermiş. Neden domates demeemiş NEDEN DEVE DİKENİ DEMEMİŞ?

YURTDIŞINDA ABD VE İNGİLTEREDE NEDEN HER BİTKİ İÇİN DEĞİLDE BU BİTKİ İÇİN ARAŞTIRMALAR YAPILIP BÜTÇELER AYRILIYOR?

SİZİN CEVAP basit ya ahmetbah sen salaksın sen gerizekalısın falan filan

3-PEYGAMBER AĞIZ DİŞ SAĞLIĞINDAN VE MİSVAKTAN BAHSEDİYOR MUCİZANE ŞİFAYI HABER VERİYOR

1400 YIL ÖNCE buna ne yorum yaparsınız?

ben söyleyim ahmetbah sen aklını kaybetmişsin sen salkaksın filan

4-HALA BEKLİYORUM:Yazının ana konusu Prof. Dr. Asaf ATASEVEN den ek olarak Prof. Dr. Necat Yılmaz ve Dr. Erkan Ataş isimli doktorlardan alıntılar var esas kaynakalrı link olraak vcerdim

(al gerizekalı toplu kaynak linki:http://www.bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=69 ) şimdi sorum şu bu insanlardan daha bilgili bir tıp adamı varmı aranızda da saçma sapan yorumlarla bana geliyorsunuz.

varsa çıksın meydana desin ki yok arkadaşım o öyle dğil HODRİ MEYDAN

BUNA YORUMUNUZ NEDİR BEN SÖYLEYİM ya ahmetbah sen salaksın sen gerizekalısın

5-CÜZZAMLA İLGİLİ CERİ İLERİ GERİ KONUŞUYOR.Halbuki benim kaynaklarımda nediyor bak:

"Bulaşma yolu kesin olarak bilinmemekle beraber solunum yoluyla girişi en çok kabul edilen yoldur.

Burun mukozalarında bol basil bulunan tedavisiz hastalar, hapşırık, aksırık ve öksürme ile bol basil

çıkarırlar."

bu bulaşma şekli size GRİP HASTALIĞININ BULAŞMA ŞEKLİNİ HATIRLATMADI MI?

HAYIR MI? artık ne konuşulur sizle be?

cüzzam derneklerinin "amanda cüzzamdan korkmayın kaçmayın babında aman gelin kaynaşın" saçmalığına inanıyorsan

git öpüş koklaş ama benim kaynaklarım tıbbi dökümanlar buyur incele:

http://www.google.com.tr/url?sa=t&sour...o8dSIIEyyF_xEEA

http://www.google.com.tr/url?sa=t&sour...udJs5ALv-UxaZUA

benim her delil ve isbatıma TIBBİ VEYA BİLİMSEL karşı tezle geleceğinize

sizdekiş cevap ya ahmetbah sende gram akıl yok senm şöylesin bÖylesin diye

kişisel hakaret

e verebileceğiniz cevap olsaydı verirdiniz ama yok

BASİT BİR GOOGLE ARAMASIYLA 15 E YAKIN WEB ADRESİ KAYNAK VE MAKALE

YAZARLARI PROF VEYA DOKTOR OLAN KİŞİLER

TIBBI NEBEVİ HAKKINDA 10 LARCA KİTAP VE ARAŞTIRMA

ARAŞTIRMA KAYNAKLARIYLA BİRLİKTE ABD VE İNGİLTEER VE ALMANYA GİBİ ÜLKELERDE YAPILYOR

İSBAT EDİLDİ KAYNAK VERİLDİ PEYGAMBER SAV. DAN ÖNCE BU ŞİFALARDAN TAM BAHSEDİLMEMİŞ

ONUN KADAR ÜZERİNDE DURULMAMIŞ

O SAV. GELMEDEN ÖNCE ARABİSTANDA TIB 1 İSE PEYGAMBERLE 100 SEVİYESİNE ÇIKMIŞ

DEMEKL PEYGAMBER HAKDIR RESULULAHDIR İSBAT EDER

GÜNEŞE GÖZÜNÜ KAPATAN KENDİNE GECE EDER BAŞKASINA DEĞİL

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu sitenin bazı dinsizleri maalesef siz zavallısınız

maalesef diyorum çünkü kendi kendinizi yalanlıyor

prenbsibimiz dediğiniz kurallarınızı çiğniyorsunuz

yalancısınız çünkü insan önce kendine karşı dürüst olmalı

ayaküstü 100 yalan kıvırtıyorsunuz.

Şimdi konuyu tavanarasına kaçırmakla gerçeklerin üzerini örtemezsiniz

isbat ettiğimiz Peygamber sav. ın tıbla alakalı hadislerini yok sayamazsınız

siz anca gizlersiniz ve gerçekelrin üstünü örtersiniz

hepinizin birbirinden saçma iddiasına bir den cevap vereyim

"cevabül ahmakül sükut" kaidesince susmak en iyi cevap size ama :

Alın cevap:

* hadisler yalan demişsiniz ben hepsinin müsnedden kaynaklarını verdim neresi yalan kıtbeyinli isbat et?

* Peygamber bu bilgileri tüccar olduğu için gittiği yerlerden öğrendi demişsin demek yazılanlar kıymetli ve doğru

öylemi aptalişko?

* aynı dönemde mısrda şu tıbbi gelişme bizansda bu romada böyle gelişmeler vardı demişsiniz

e madem öyle İslamiyetten önce neden araplar yılan sokmuş bir kimseyi yılanın zehiri vücutta yayılmasın diye uyutmaz, üstüne başına ziller takıyorlardı budala?

* Peygamber gelene kadar arabistanda hiç bilinmeyen yada çok azbilinen hacamat, misvak, bitkilerden şifa vb bir dolu yöntem bitki nasıl oluyor böyle katkat artıyor Peygamber Peygamber değil tıp adamı nasıl oluyor ?

hemen cevap verin bu bilgiler nerden geldi?

* Yazının ana konusu Prof. Dr. Asaf ATASEVEN den ek olarak Prof. Dr. Necat Yılmaz ve Dr. Erkan Ataş isimli doktorlardan

alıntılar var esas kaynakalrı link olraak vcerdim (al gerizekalı toplu kaynak linki:http://www.bizimwebsite.com/forum/showthread.php?tid=69 ) şimdi sorum şu bu insanlardan daha bilgili bir tıp adamı varmı aranızda da saçma sapan yorumlarla bana geliyorsunuz.varsa çıksın meydana desin ki yok arkadaşım o öyle dğil HODRİ MEYDAN

ama yok hamamdaki karılar gibi dedikodu yapmada üstünüze yok

sonra kıçınız da sıkışınca hooop tavanarası

iyimiş be

o zamaaan dinsiz arkadaşım bana bilimsellikten bahsetme

bilim lafını pis ağzınla kirletme

tarfsızlıktan bahsetme hem kendini hem beni kandırma

ikiyüzlülük dansözlük kıvırtkanlığın allahısınız siz be

Senin peygamberin, dünya yüzeyine gelmiş en tehlikeli insandı. Sidiğini, elinin yüzünün suyunu ilaç niyetine içirecek kadar, içenleri teşvik edecek kadar gözü dönmüş bir ruh hastasıydı. Hippokrates diye birini duydun mu sen hiç? Veya Galen diye birini?

Ne kara cahilmişsin sen yahu! Hiç mi utanma arlanma yok sende? Bir de utanmadan savunuyorsun hala...

Doğru ya, sen "tabiiki bugünkü gibi yaygın ve dirençli mikrop yoktu o dönem" diyen arkadaştın, de'mi?

Sitelerde Paylaş
PEYGAMBERİN BİR MUCİZESİ DAHA: TIBBI NEBEVİ

Peygamberlikten Önce Araplarda hastalıkların tedavisi nasıldı?

"Araplar beraberlerinde bir tavşan kemiği taşıdıkları takdirde hastalıklardan korunacaklarına inanırlar; yılan sokmuş bir kimseyi yılanın zehiri vücutta yayılmasın diye uyutmaz, üstüne başına ziller takarlardı. Korkmuş bir kadının yüreğinin soğuduğuna inanarak sıcak su içirirlerdi. Çocukların çürük dişlerini güneşe doğru attıkları takdirde yeni dişlerin muntazam çıkacağına inanırlar, şaşılığı değirmen taşına baktırarak tedavi ederler, yaraları kızgın demirle dağlar, vebadan korunmak için merkep gibi anırırlar, hastaları kâhinlere götürür, sihir yapar, tapınaklara kurban keser, böylece hastaların içine girmiş şeytanların çıkacağına inanırlardı.

Sayın Ahmet :

10 üzeri 950 de bir gerçekleşmesi muhtemel teoriye inanan adamlar bunları anlamaz.

Kalın gelir fikri olarak.

Çok gelir zihni olarak.

Sen bana "Peki kardeşim de senin bu iletin ne diyor" dememen için ben de bir tane yazayım.

Koltuk altı ve vesair uzuvların temizliğine de islam dini çok önem verir. Bu önem verişin asıl sebebi , bu bölümlerin çok terleyen sürekli hareket halinde olmasındandır. Bu nedenle bir arpa boyundan uzun kıl büyütmek yanlıştır , uyarılmıştır.

Lakin buradaki ateistler permatik ile barışmamış insanlardır. Ateist arakadaşlarım var. Lakin Göbel kaplıcaları paklamıyor adamları yav..

Sitelerde Paylaş
Sayın Ahmet :

10 üzeri 950 de bir gerçekleşmesi muhtemel teoriye inanan adamlar bunları anlamaz.

Çok gelir zihni olarak.

Sen bana "Peki kardeşim de senin bu iletin ne diyor" dememen için ben de bir tane yazayım.

Koltuk altı ve vesair uzuvların temizliğine de islam dini çok önem verir. Bu önem verişin asıl sebebi , bu bölümlerin çok terleyen sürekli hareket halinde olmasındandır. Bu nedenle bir arpa boyundan uzun kıl büyütmek yanlıştır , uyarılmıştır.

Lakin buradaki ateistler permatik ile barışmamış insanlardır. Ateist arakadaşlarım var. Lakin Göbel kaplıcaları paklamıyor adamları yav..

:lol:

Sitelerde Paylaş
:lol:

birbirinizin g.tünü yalıcağınıza adamın cüzzam makalesine açıklık getirin. ama dur siz birazdan kaybolacaksınız zaten ortalıktan.

kaplıacalardan laf açılmışken sübyancı tacizci hüseyin üzmezi temizlicek bi kaplıca varmı?

yada 6 yaşında kız nikahlayanları?

Sitelerde Paylaş
hasipkaplan Gönderildi Bugün, 18:16

Sayın Ahmet :

Çok gelir zihni olarak.

Sayın hasip az önce sizin "Resmi dairedeki çalışan bayan memur" iletinizi okudum

tebrik ederim süper komik

komiklikleri ciddi ve dindar üslupla sunmak daha komik oluyor

tıpkı sizin kaliteeli esprilerinizle bezeli topiğiniz gibi bu topikte komedi oldu gitti

arkadaşalra ben diyorum istanbul boğazı onlar diyor yandı gitti ... ... şeklinde 5 yaş espriler

yapmak durumunda kalıyor insan

bilimsel isbat veriyouz sadece hakaret işitiyoruz

neyse önerilerin için teşekkürler esenkal

Sitelerde Paylaş
birbirinizin g.tünü yalıcağınıza adamın cüzzam makalesine açıklık getirin. ama dur siz birazdan kaybolacaksınız zaten ortalıktan.

kaplıacalardan laf açılmışken sübyancı tacizci hüseyin üzmezi temizlicek bi kaplıca varmı?

yada 6 yaşında kız nikahlayanları?

Var, İslam Kaplıcaları! :lol:

Sitelerde Paylaş

ahmet baha, önce insan olacaksın.

dürüst olacaksın, adam olacaksın.

müslüman mısın, nurcu musun, ateist misine sonra bakacağız.

sen iki saçmalığı cımbızlıyorsun, aha da bakın modern bilim de diyor diyorsun.

senin peygamberin çok pis bir adamdı.

arabistan coğrafyasında bu çok normaldi.

islamda temizlik isimli başlığı güncelledim.

oysa sen oaraya gelmedin bile.

şimdi bir kaç sahih hadisi buraya ben alacağım

ve senin peygamberinin nasıl ilkel koşullar içinde yaşadığını göstereceğim.

ama eminim ki utanmadan konuşmaya devam edeceksin.

giriş kısmı senin gibilere:

7. yüzyılın arabistanında yaşayan bir adamı bazı hususlarda eleştirmek insafsızca olacaktır.

o zaman diliminde biz de yaşasaydık benzer şekilde davranacaktık şüphesiz.

lafımız muhammede değil onun içinde bulunduğu ilkel koşulların sonucu olan yaşayışını bugüne taşımaya çalışan kas kafalılara.[/i]

amacım bin dört yüz yıl önce ilkel çöl şartlarında yaşamış adamları ayıplamak, eleştirmek değil.

sadece sözüm ona insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak iddiasında olan bir toplumun

ne derece ilkel bir hayat sürdürdüklerini göstermektir.

bu insanların ilmi seviyeleri, anlayışları ne olabilir?

bu insanların davranışlarında, yaşayışlarında

insanların peygamberlerden sonra en üstünleri olacak hasletleri görebiliyor musunuz?

rivayetlerin ne kadarı ne kadar doğru bilmenin anlmaı yok elbette.

ama bu hadisler sayesinde nasıl bir hayat sürdükleri, nasıl bir algıya sahip oldukları ortada.

muhammed ölüm döşeğinde iken iktidar kavgasına girişen bu çapulcu sürüsünün ne olduğunu

bir bütün halinde değerlendirince kolayca görebilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sidikli elbiseyle gezen peygamber

ABDEST ALMA KİTABI

63- Bâb: Sidiğin Üzerine Su Döker

84-.......Ben Enes ibn Mâlik'ten işittim, şöyle dedi: Bir bedevi geldi de mescidin bir tarafına işedi. İnsanlar onu azarladılar. Peygamber (S) de azarlayanları nehyetti. Bedevi işemesini bitirince, Peygamber büyük -yâhud dolu- bir kova su istedi de, bu su sidiğin üzerine döküldü.

64- Çocuklarin Sidiği(Nin Hükmü) Babi

85-.......Mü'minlerin annesi Âişe ® şöyle demiştir: Rasûlullah'a küçük bir çocuk getirildi. Çocuk O'nun elbisesinin üzerine işedi. Ra-sûlullah hemen su istedi de onu sidiğin üzerine döktü.

86-.......Bize Mâlik, İbn Şihâb'dan; o da Ubeydullah ibnu Abdillah ibn Utbe'den; o da Mıhsan kızı Ümmü Kays'tan haber verdi. O, henüz yemek yiyemiyen küçük bir oğlunu Rasûlullah'a getirmiştir. Rasûlullah (S) çocuğu kucağına oturttu. Akabinde çocuk Peygam-ber'in elbisesi üzerine işedi. Rasûlullah su istedi. Suyu azar azar (sidiğin üstüne) döktü de onu yıkamadı

Buhariden ilgili kısım

sizce bu yöntemle sidik temizlenir mi?

hanginiz bu vaziyette gezebilirsiniz?

yemeğin içine düşen sineği alıp tekrar yemeğin içine sokan peygamber

58- Bâb: Kabın İçine Sinek Düştüğü Zaman (Hükmü Nasıl Olur?)

58- Bâb: Kabın İçine Sinek Düştüğü Zaman (Hükmü Nasıl Olur?)

92-.......Ubeydullah ibnu Huneyn'den; o da Ebû Hureyre®'den tahdîs etti ki, Rasûlullah (S) şöyle buyurmuştur: "Sizden birini­zin (su veya yemek) kabına sinek düştüğü zaman, o kişi onun her tarafını hatırsın, sonra çıkarıp atsın. Çünkü onun kanatlarının birinde şifâ vardır, öbürüsünde de hastalık vardır"

aranızda içine sinek düşen çorbayı içecek birileri var mı?

hadi bunu midesi kaldırdı diyelim.

sineğin öteki tarafını da bulup içine sokar mı tekrar sineği?

kıçını su kullanmadan temizleyen peygamber

3547 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Biriniz helâya giderken berabererinde üç tane de taş götürüp onlarla temizliğini yapsın. Bunlar ona yeterlidir."

Ebu Dâvud, Tahâret 21, (40); Nesâi, Tahâret 40, (1, 41, 42)

su kıtlığı yaşanan günümüzde bu hadisin hikmeti gün gibi ortada.

suyumuzu boşuna israf etmeyelim.

taşlarla bu işi güzelce halletmemiz mümkün,

allahın resulunun buyurduğu gibi.

ha sonrasında taşları ortalık yerde bırakmayın...

mescidine köpeklerin işediği peygamber

27- Külü İle Kan Yolunun Kapatılması İçin Hasır Yakılması Babı

37-....... Sehl ibn Sa'd es-Sâidî ® şöyle demiştir: RasûlulIah(S)'ın başı üzerindeki miğfer kırılıp da yüzü kanlandığı ve rabâiy-ye dişleri kırıldığı zaman Alî ® kalkanı içinde su getiriyordu. Fâtima da gelip Rasûlullah'ın yüzündeki kanı yıkıyordu. Fâtıma aleyhi's-selâm, kanın suya gâlib gelmekte olduğunu görünce, bir hasır parça­sına gitti, ve onu yaktı da külünü Rasûlullah'ın yarası üzerine yapış­tırdı. Böylece kan kesildi.

35- Bâb: 'Birinizin Kabından Köpek Içtiği Zaman O Kabı Yedi Kerre Yıkasın"

35- Bâb: 'Birinizin Kabından Köpek Içtiği Zaman O Kabı Yedi Kerre Yıkasın".

37-.......Ebû Hureyre ® şöyle demiştir: Rasûlullah (S) şöyle buyurdu: "Birinizin kabından köpek (ağzını sokup bir şey) içtiği za­man o kabı yedi kerre yıkasın"[63]

38-.......(...)

Ve Ahmed ibn Şebîb (200) şöyle dedi: Bana babam (ŞebîB), Yû-nus'tan; o da İbn Şihâb'dan tahdîs etti. O şöyle demiştir: Bana Hamza ibnu Abdillah, babası Abdullah ibn Umer'den tahdîs etti. O şöyle demiştir; Rasûlullah (S) zamanında köpekler (işer ve), mescidin için­de gider gelirdi de bundan dolayı (mescidi yıkamak için) hiç su serp-mezlerdi.

kendi elbisesindeki idrardan rahatsız olmayan adam

mescide hayvanların işemesinden de rahatsız olmaz doğal olarak.

ne yaman çelişki!

kendi donuna idrar damlatınca kabir azabı öte yandan bu başlıkta yazdıklarımız.

yemek yedikten sonra ellerini üzerine silen peygamber ve ashabı

Saîd İbni Hâris, Câbir İbni Abdullah’a:

– Ateşte pişen bir şey yedikten sonra abdest almak gerekir mi? diye sordu. O da:

– Hayır, gerekmez. Biz Peygamber aleyhisselâm zamanında ateşte pişen bir yemeği pek az görürdük. Onu yediğimiz zaman da, elimizi silecek bez olmadığından avuçlarımıza, bileklerimize ve ayaklarımıza silerdik. Yemekten sonra da abdest almadan namaz kılardık, diye cevap verdi

Buhârî, Et`ime 53. Ayrıca bk. İbni Mâce, Et`ime 15.

meni bulaşmış elbisesini değiştirmeye gerek duymayan peygamber

bunlar da buhariden sonra islam fıkhının en temel ve güvenilir hadis kaynağı sayılan sahihi müslimden.

32- Meninin Hükmü Babı

105- (...)

Aişe (ona) :

— «Eğer onu (menîyî) gördünse yerini yıkaman sana yeterdi. Görme-dinse etrafını yıkardın. Vallahi ben onu Resulüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) in elbisesinden ovalayarak çıkardığımı bilirim. Sonra o elbise ile namaz kılardı» demiş.

106- (...) Bize Ömer bin Hafs b. Gıyâs da rivayet etti. (Dediki) : Bize babam, A'meş'ten, o da İbrahim'den, o da Esved ile Hemmâm'dan onlarda Aişc'dcıı menî hakkında rivayet ettiler: Âişe:

«Ben onu Resulullah (Sallâllahü Aleyhi ve Sellem) in elbisesinden ova­lardım» demiş.[/i]

meni bulaşmış elbisenizi değiştirmeden insan içine çıkar mısınız?

ebu davuddan devam ediyorum.

Erkek Ve Kadından Gelen Suyun (Meni Veya Mezinin) Nasıl Yıkanacağı

101. Erkek Ve Kadından Gelen Suyun (Meni Veya Mezinin) Nasıl Yıkanacağı

257....Âişe (r.anhâ); erkek ve kadından gelen su (meni veya mezi) hakkında şöyle demiştir: "Rasûlullah (s.a.) bir avuç su alır, suyun (meni veya mezinin) üzerine dökerdi. Sonra tekrar bir avuç su alır yi­ne suyu (meni veya mezinin) üzerine dökerdi."

yahu, allahını kitabını seven söylesin, böyle temizlik mi olur?

:blink:

ashabının sümüğünü, balgamını havada kapmalarına ses etmeyen peygamber

75- Elbisede Tükürük, Sümük Ve Benzeri Bir Şey (Bulunmasinin Hükmü) Babi

Ve Urve ibn Zubeyr dedi ki: Misver ibn Mahreme ile Mervân ibn Hakem'den: Peygamber (S), Hudeybiye zamanında çıktı...Ve râvî bu hadîsi ve içindeki şu kısmı zikretti:

Peygamber (S) tükürdükçe tükürüğü muhakkak sahâbîlerinden bîrinin elinin içine düştü, akabinde o kimse bu tükürük ile yüzünü ve cildini ovaladı.

103-.......Bize Sufyân (es-Sevrî), Humeyd'den; o da Enes'ten tahdîs etti. Enes ®: Peygamber (S) elbisesinin içine tükürdü... de­miştir. (Buhârî dedi ki:) Bu hadîsi İbnu Ebî Meryem (224), uzun uza-dıya zikredip şöyle dedi: Bize Yahya ibn Eyyûb haber verip şöyle dedi: Bana Humeyd tahdîs edip: Ben (bu hadîsin benzerini) Peygam-ber'den olmak üzere Enes'ten işittim, dedi .

47- Peygamberdin Kendi Abdest Suyundan, Bayilan Kimse Üzerine Dökmesi Babi

57-.......Muhammed ibnu'I-Munkedir şöyle demiştir: Ben Câbir1den işittim, şöyle diyordu: Rasûlullah (S) bana hasta ziyaretine geldi. Ben ise kendimi bilmiyecek kadar hasta idim. Rasûlullah abdest aldı ve abdest suyundan üzerime döktü. Ben kendime geldim ve: Yâ Rasûlallah! Mîrâsım kime kalacak? Benim mîrâsçılarım ancak Kelâ-le (yânı usûl ve furû'dan olmayan kimseler)'dir, dedim. Bunun üze­rine mîrâs paylan âyeti nazil oldu.

42-İnsanlarca (Kabda Kalan) Abdest Suyu Fazlasinin Kullanilmasi Babi

51-.......Bize Hakem (ibn Uteybe) tahdîs edip şöyle dedi: Ben Ebû Cuhayfe(74)'den işittim, şöyle diyordu:

RasûluIIah(S-bir seferde) Öğlenin sıcak zamanında yanımıza çıktı. Kendisine abdest alacak su getirildi, abdest aldı. İnsanlar abdest su­yunun artanını alıp (teberrüken) vücûdlarına sürmeğe başladılar. Pey­gamber, önünde bir harbe olduğu hâlde öğleyi ve ikindiyi ikişer rek'at kıldırdı.

Ebû Mûsâ ® şöyle demiştir: Peygamber (S-bir defa) içinde su bulunan bir kab istedi. Ellerini, yüzünü kabın içinde yıkadıktan son­ra, içine su püskürdü. Sonra onlara: "Bu sudan içiniz ve yüzlerinize göğüslerinize dökünüz" buyurdu.

52-.......İbn Şihâb şöyle demiştir: Bana Mahmûd ibnu'r-Rabî' haber verdi -ki o çocuk iken kendi kuyularından Rasülullah'ın onun yüzüne su püskürmüş olduğu kimsedir. Ve Urve (ibn Zubeyr), Mısver'den ve gayrisinden (yânı Mervân ibn Hakem'den) söyledi; Mis-ver ve Mervân'dan her biri arkadaşının hadîsini tahdîs ediyordu- şöyle dedi: Peygamber (S) abdest aldığı zaman sahâbîler onun abdest suyu üzerinde döğüşmeye yaklaşıyorlardı.

48- Teknede, Çanakta, Ağaçtan Ve Taştan Yapilmiş Kablar Içinde Yikanmak Ve Abdest Almak Babi

(...)

59-.......Ebû Mûsâ®'dan (O şöyle demiştir): Peygamber (S) içinde su bulunan bir kab istedi. Ellerini, yüzünü kabın içinde yıkadıktan sonra içine su püskürdü.

(...)

Sitelerde Paylaş

Yahu sonra hakaret değil de gerçekleri direk söyleyince kızıyorlar..

Çok uzatmayacağım..Bu müptezelin gıdaklamasını kısa yoldan keseceğim..

Ne demiş..Lepra grip gibi bulaşır/bulaşabilir..

Yani bulaşıcı hastalıktır demiş..

Cüzzamın nedeni mycobacterium leprae adlı bakteridir. Ağız ve burundan yakın temas sonucu damlacık enfeksiyonu ile bulaşır.

Kaynak: http://www.bilkent.edu.tr/~bilheal/aykonu/...k07/cuzzam.html

Ama bu sünger beyinli ile google da arama savaşına girmek zaman kaybıdır..

Neymiş, Lepra bulaşıcı hastalıkmış, Muhammed bunu söylediği için mucize göstermiş..

Oysa m.ö 600 yıllardan beri bilinen cüzzamdan veya cüzzamlıdan herkes kaçıyor..

Fakat bunlarda mevzu bahis değil..

Aslolan aşağıdaki hadis-i şeriflerdir:

Mesela, Ebu Hureyre şunları anlatıyor: Peygamberimiz (a.s.m): ?Adva (hastalık bulaşması), safer (aç kurt/aç yılan saldırması), Hame (uğursuz kuş veya intikamını almamış ruhun kötülük yapması) diye bir şey yoktur.? buyurdu. Orada bulunan bir Arabî(bedvî): ?Peki Ya Resulellah! Kumluklarda geyikler gibi -sapa sağlam- duran, sonra bir uyuz devenin içlerine sokulmasıyla uyuz olan develer için ne dersiniz?? dedi. Bunun üzerine Peygamberimiz (a.s.m): ?Peki, bu uyuz, ilk deveye nereden bulaştı?" diye buyurdu.(Müslim, Selam, 101).

Diğer bir rivayette Abdullah b. Abbas anlatıyor: Peygamberimiz( a.s.m):Bulaşıcılık/ hastalığın bulaşması diye bir şey yoktur.?buyurdu. Arâbî(bedevî, köylü bir adam):Ya Resulellah! Biz uyuz olmuş bir keçiyi davarların arasına koyduğumuzda onların hepsi uyuz oluyor deyince, Peygamberimiz (a.s.m) ?Ya Arâbî! Peki o ilk hayvanı kim uyuz etmişti diye buyurdu.(bk. Mecmauz-zevaid, 5/102).

Bir rivayette hastalığın bulaşması diye bir şey yoktur cümlesinden sonra cüzzamlı olan hastalardan -aslandan kaçar gibi- kaçın ifadesine yer verilmiştir.(bk. Buharî, Tıp, 19). Yine Efendimiz(a.s.m): ?Hasta olan kimse, sağlam olan kimsenin yanına gitmesin?, ?Bir yerde Taunun/vebanın olduğunu duyan kimse oraya gitmesin. diye buyurmuştur. (bk. Nevevî, İbn Hacer, ilgili hadisin şerhi). Bu ifadeler ise, bulaşıcı hastalığın varlığına işaret etmektedir.

Yine, Hz. Peygamber (a.s.m)im cüzzamlı olan bir hastayla birlikte yemek yediğine dair rivayetler vardır.(bk. Nevevî, ilgili hadisin şerhi).

Yine Hz. Aişeden gelen rivayete göre, cüzzamlı bir hizmetçileri vardı, evdeki yiyecek ve içecek kaplarını kullanıyordu.(Nevevî, a.g.y).

Hz. Ömer ve diğer bir kısım sahabe ve tabiin alimleri, cüzzamlıdan sakınmayı emreden hadisin neshedildiği kanaatindedirler. Ancak, alimlerin büyük çoğunluğu bu görüşe katılmamaktadır.(Nevevî, a.g.y).

Kaynak: http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....e&aid=10660

Hadi bakiim, başla kıvırmaya...

Güzel kıvırtırsan daha fazla hadis yapıştıracam sana..

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ahmet baha, önce insan olacaksın.

dürüst olacaksın, adam olacaksın.

müslüman mısın, nurcu musun, ateist misine sonra bakacağız.

sen iki saçmalığı cımbızlıyorsun, aha da bakın modern bilim de diyor diyorsun.

senin peygamberin çok pis bir adamdı.

arabistan coğrafyasında bu çok normaldi.

islamda temizlik isimli başlığı güncelledim.

oysa sen oaraya gelmedin bile.

şimdi bir kaç sahih hadisi buraya ben alacağım

ve senin peygamberinin nasıl ilkel koşullar içinde yaşadığını göstereceğim.

ama eminim ki utanmadan konuşmaya devam edeceksin.

giriş kısmı senin gibilere:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sidikli elbiseyle gezen peygamber

yemeğin içine düşen sineği alıp tekrar yemeğin içine sokan peygamber

kıçını su kullanmadan temizleyen peygamber

mescidine köpeklerin işediği peygamber

yemek yedikten sonra ellerini üzerine silen peygamber ve ashabı

meni bulaşmış elbisesini değiştirmeye gerek duymayan peygamber

ashabının sümüğünü, balgamını havada kapmalarına ses etmeyen peygamber

Fena ezmişsin Murteddd.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...