Jump to content

KURANI KERİMİN 1000LER MUCİZESİNDEN BİRİ:

Recommended Posts

Ahmet bu konuda 10 numara büyük geldi.. bence alıştıra alıştıra anlatmak lazım bazı konuları.. benim böyle bir niyetim yok ama sen yapacaksan yavaş yavaş anlat.. adam belagat nedir anlamazken bu mesele çok ağır gelmiş baksana...

Hangi belagattan bahsediyorsunuz götünüzden Kuran senfonisi uydurmuş buna belagat diyorsunuz.

Sen Muhammed'in Arapların karşısına çıkıp ELLLLLLLLHAAAAAAMMMMMMMMMMMMdüliiiiiiiilahiiiiiiirabbillllalemmmmminnnn diye mi seslendiğini sanıyorsun?

Aklınız yok ki anlayasınız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben bir kitap yazdım diyelim ve idda ediyorum bu yazdığım kitabın eşi ve benzerini yazamazsınız diye

sonra siz o kitabın eşi ve benzerini yazmaya bile çalışmıyorsunuz direk kaba kuvvetle işi halledelim diyorsunuz. halbuki çoklarınızın canları ve mallarına mal olacak bu kabakuvvet girişiminiz. acaba neden benimkine benzer bir kitap yazıp halt etmek varken neden riske giriyorsunuz.

gibi .... anlatabildimmi

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu yine ne saçmalayıp durmuşsun ki sen AhmetBaha?

İslamın yayılmasının Kuran'daki belagatla ne alakası var? Sen bilmiyor musun ki, Muhammet peygamber olduğuınu söyleyip bu ayetleri uydururken, kimse onu tınlamıyordu? 12-13 sene boyunca kendisine sadece 6-7 kişi biat etmişti.

İslamın yayılması, kılıç ve kanla, soygun ve talanla gerçekleşti.

Geç şu sevgi tomurcuğu numaralarını artık yahu! :angry:

Sitelerde Paylaş
Hangi belagattan bahsediyorsunuz götünüzden Kuran senfonisi uydurmuş buna belagat diyorsunuz.

Sen Muhammed'in Arapların karşısına çıkıp ELLLLLLLLHAAAAAAMMMMMMMMMMMMdüliiiiiiiilahiiiiiiirabbillllalemmmmminnnn diye mi seslendiğini sanıyorsun?

Aklınız yok ki anlayasınız.

ya öklid.. her iletimi alıntılayıpta adice terbiyesizce hakaretler ederek yorum yapmak zorunda değilsin... göt, taşak vs.. nedir bu ya. içinizdeki çirkinlikler parmaklarınızdan bu şeklide dışarı aksediyor.. yazık be...

Sitelerde Paylaş
KURANI KERİMİN 1000LER MUCİZESİNDEN BİRİ:

Benzerinin yazılamaması, hatta yazmaya teşebbüs etmek yerine savaşmanın yeğlenmesi:

Evet Kuranı Azimüşşanın binler mucizesinden biri de nazil olduğu dönemde şiddetli tehdit ve aşağılamalarda bulunmasına rağmen mekkeli müşriklerden benzerini yazmaya teşebbüs edilememesi benzerinin yazılamamsı.Halbuki o dönemde belagatli ve icazlı (edebi sanatlı) söz söylemek büyük meziyetti şöyleki:

"Çünkü, Ceziretü'l-Arap ahalisi o asırda ekseriyet-i mutlaka itibarıyla ümmî(okuma yazma bilmez) idi.

(...)

İşte, Kur'ân'ın belâgatindeki i'câz, kat'iyen, iki kere iki dört eder gibi mevcuttur ki, iş böyle oluyor.

Yirmi Beşinci Söz s.163

şu safsata klavuzunu en önce üstadın okumalıymış.

o okuyamamamış bari sen oku.

http://www.safsatakilavuzu.com/

öbür konu elinde patladı bir de bunu mu deniyorsun?

senin şu aptal kafan döngüsel düşünmekten başka birşeye yaramıyor.

neymiş kuranın icazı o kadar güçlüymüş ki

kafirler bile dengini yazmak yerine savaşmak zorunda kalmışlar.

be ahmak adam, kaç defadır anlatıyorum sana.

iddia sahibi de delil sahibi de aynı.

böyle çıkarım olmaz,

bunu alıp adamın karşısına iman et hadi diye çıkamazsın.

Kısır Döngü Safsatası

(Begging The Question)

[Petitio Principii]

Kısır Döngü Safsatası, “Konunun Özünü Kaçırma Safsataları” dediğimiz gruba girer. Alakasız Sonuç Safsatası, İddiayı Zayıflatma Safsatası, Alakasız Amaç Safsatası, Konuyu Saptırma Safsatası da aynı grupta yer alırlar.

Tanım: Sonucun kendisinin veya bir kısmının önermelerin içinde bulunması durumu. Birinci önermenin ikinci bir önermeye atıfta bulunularak desteklenmesine rağmen ikinci önermenin de zaten birinci önerme ile destekleniyor olması hali.

Örnek 1: Tanrı vardır çünkü İncil öyle diyor. İncil’in doğru olduğunu nasıl mı biliyorum? Çünkü onu Tanrı yazdırdı, O asla yalan söylemez.

Örnek 2: Arkadaşım beni sevdiğini söyledi. Ona inanırım, çünkü onun, sevdiği insanlara karşı yalan söyleyebileceğini zannetmiyorum.

Örnek 3: Bütün cinayetler yanlıştır. Kürtaj bir cinayettir. O halde kürtaj doğru değildir.

(Vargı, ikinci önermenin içindedir. Kürtajın bir cinayet olduğu kabul edilmişse, sonuç da doğrudan kabul edilmiş demektir.)

Örnek 4: O tembeldir, çünkü çalışmayı hiç sevmez.

Örnek 5: Yalancı değilim. O nedenle, bütün söylediklerim doğrudur.

Örnek 6: Sudan hafif maddeler yüzer, çünkü bu tür cisimler suda batmazlar.

Örnek 7: Eğer bu hareket yasadışı değilse, kanunlar tarafından yasak edilmemelidir.

Örnek 8: Gazeteci: “Özgeçmişiniz çok etkileyici, fakat yine de başka bir referans gerekir.”

Ayşe: “Ali bana referans verir.”

Gazeteci: “Güzel, ama Ali’nin güvenilir bir kişi olduğunu nasıl bileceğim?”

Ayşe: “Onun için kefil olabilirim.”

Örnek 9: Hâkim, Mehmet amcadan doğum tarihini sorar:

- Babam öldüğü günden iki gün sonra doğmuşum hâkim bey...

- Baban ne zaman ölmüş?

- Ben dogmadan iki gün önce...

- Mehmet efendi, ben senden babanın ölüm tarihini, senin doğum tarihini

soruyorum...

- Anlıyorum hâkim bey... Amma 2 günlük çocuk okuryazar olmaz ki? Ne bilsin

babasının doğum veya ölüm tarihini...

- Peki ya senin doğum tarihin?

-Allah Allah!... Ne bileyim hâkim bey, doğar doğmaz tarih yazacak durumda

değilim ya...

Örnek 10:

Öğretmen derste sormuş:

-Kuzeyim Karadeniz, Güneyim Akdeniz, Batım Ege... Bilin bakalım ben kaç yaşındayım...

Arkadan bir öğrenci parmak kaldırmış:

-44 yaşındasınız öğretmenim...

-Öğretmen şaşkın:

-Doğru..Peki nasıl bildin?

- Benim yarı manyak bir ağabeyim var. 22 yaşında. Onu ikiyle çarptım sizin yaşınızı buldum.öğretmenim..

Güncel Örnek 1:

Cihet-i askeriyenin benden farklı “hissettiğini” de sanmıyorum. Küçük bir ihtimalle, farklı hissediyorsa eğer, onlar da yanlış bakıyor ve yanlış düşünüyorlar demektir.

(İlker Sarıer, 2.9.2000, Sabah)

Yazar, askeriyenin kendisiyle paralel şeyler hissettiğini kendi doğruluğuna delil olarak sunuyor. İkinci cümlesi de birinci cümleyi destekler mahiyette yani yine benim dediğim doğru benimle aynı düşünmüyorsa zaten yanlıştır diyor.

Güncel Örnek 2:

Bana bir Cumhurbaşkanlığı gerekçesinden çok Anayasa Mahkemesi'nin yazdığı gerekçe izlenimi verdi. Zaten gerekçenin yazılış üslubu ve biçimi de Çankaya gerekçesinden çok mahkeme zaptını hatırlatıyor. Bu gerekçeyi okuyan Anayasa Mahkemesi üyelerinin de aynı izlenimi alacaklarını tahmin ediyorum.

(Ertuğrul Özkök, 22.8.2000, Hürriyet)

Yazar, ilk cümlede, gerekçeli kararın üslubunun Anayasa Mahkemesi üslubunu andırdığını söylüyor. İkinci cümlede de, gerekçenin zaten mahkeme tarzında yazıldığını anlatıyor. Yani ikinci cümle birinciye delil olarak sunuluyor.

Sitelerde Paylaş

Bak mürted at gözlüklerini bırakıp olaya bakarsan

yani cansız akılsız şuursuz bir zerreden tüm tabiatın tüm canlıların varolduğu

iddiasına yakından baksan anlarsınki:

görmeyen zerre gözü icad edemez

duymayan aminoasit kulak tasarlayamaz

düşüncesiz atom beyin yaratamaz

safsata kılavuzyla yatıp kalkan siz ateistlersiniz

hatta denilebilr ki SAFSATA KILAVUZU SİZİN KUTSAL KİTABINIZDIR

esenkal

çıkmayan candan ümid kesilmez

Sitelerde Paylaş

safsata kılavuzyla yatıp kalkan siz ateistlersiniz

hatta denilebilr ki SAFSATA KILAVUZU SİZİN KUTSAL KİTABINIZDIR

esenkal

çıkmayan candan ümid kesilmez

noldu? mucizeler yine fos çıktı sanırım tipik mucizesi fos çıkan müslüman aşama 3 e geçmişsin. :D

Sitelerde Paylaş
noldu? mucizeler yine fos çıktı sanırım tipik mucizesi fos çıkan müslüman aşama 3 e geçmişsin. :D

hep böyle oluyor nedense.

sıkıştılar mı yaaa nasıl oluyor da kendi kendine oluyor diye

lafı bize döndürüp mızıkçılığa başlıyorlar.

yakında bunlar top benim, annem çağırıyor, oynamıyorum da derler. :)

Sitelerde Paylaş
Siz şaka yapıyorsunuz bu saçmalıkları otursam bende yazrım 6 yaşındaki

çocukta yazar

Yapmıyoruz inan.. İnceleyen tüm Arap etimologları Kur'an'dan çok daha başarılı ve manidar bulmuşlar... Kur'an'da düzen, konu birliği, tertip hiçbir şey yoktur; tam bir karmaşadır...

Benzeri yazılamaz saçmalıkları ile kendinizi oyalamayın, uyutmayın...

Sitelerde Paylaş

Evet Kuran ın benzeri yazılmaz..

Artık bu kadar saçma sapan, arkaik ve ilkel düşüncelerle dolu bir kitabı kimse oturup yazmaya tenezzül etmez..

Hele hele ne başı, ne de kıçı belli olmayan, karman çorman, hiç bir düzeni olmayan bir kitabı kimse yazmaz...

Sitelerde Paylaş
Evet Kuran ın benzeri yazılmaz..

Artık bu kadar saçma sapan, arkaik ve ilkel düşüncelerle dolu bir kitabı kimse oturup yazmaya tenezzül etmez..

Hele hele ne başı, ne de kıçı belli olmayan, karman çorman, hiç bir düzeni olmayan bir kitabı kimse yazmaz...

Eskiden size kızıyordum, şimdi ise acıyorum.

Sitelerde Paylaş

cübbeli, bu son uyarım:

konuları şahsi yorumlarınla ya da iki satırlık iletilerinle boğma lütfen.

senin kime neden acıdığının konuyla ilgisi ne?

convert ve diğer arkadaşlar da bu ve benzeri arkadaşları beslemesinler.

Sitelerde Paylaş
ya öklid.. her iletimi alıntılayıpta adice terbiyesizce hakaretler ederek yorum yapmak zorunda değilsin... göt, taşak vs.. nedir bu ya. içinizdeki çirkinlikler parmaklarınızdan bu şeklide dışarı aksediyor.. yazık be...

kimin ne olduğu konuşmasından belli oluyor daha ayrıntıya girmeden.yok anneleri babaları oruç tutarda saygılı olurlarmış buna iftarda sıcak pidelerinide alıverirlermiş.

Allah korkusu yokki bunlarda yalanın bini bir para hayatları yalan dolan edepsizlik,terbiyesizlik bataklığa gömülü bir ahlak hayat işte.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ANLAYIŞ SIFIR

arkadaşım daha öncede yazdım bu topiğin konusu bu gün dinsiz ve dindüşmanlarınınm

oturdukları yerden Kurana muhalif saçma sapan yazıları değil

siz k.çnıza güveniyorsanız şu soruya cevap verin

SORU ŞU:

Madem kurana karşı ayet sure yazmak bukadar kolay

o zamanki arabların da usta olduğu önem verdiği bir iş

kuran da tehdit ediyor hatta alay ediyor "bir surenin bile benzerini getiremezsiniz" diye

neden o zaman baba oğulla savaşmayı tercih etmiş neden insanlar canlarını mallarını riske edip

savaşmayı seçmiş ve kurana alternatif bir sürü kitaplar şiirler yazılamamış?

demek mümkün değildi demek kabil değildi

demek en mükemmel şiirlerden daha mükemmel

arabçanın Lisanı Nahvi şivesiyle en güzel belagatlı fesahatlı ve icazlı söyleniş KURANDIR

bu nedenle kimse rakip olamamış ve savaşla İslamı ortadan kaldırmaya çalışmışlar

--------------

Andromeda Gönderildi Bugün, 14:43

Yapmıyoruz inan.. İnceleyen tüm Arap etimologları Kur'an'dan çok daha başarılı ve manidar bulmuşlar... Kur'an'da düzen, konu birliği, tertip hiçbir şey yoktur; tam bir karmaşadır...

delil getir işkembeden sallama kaynak ver

Sitelerde Paylaş
SORU ŞU:

kuran da tehdit ediyor hatta alay ediyor "bir surenin bile benzerini getiremezsiniz" diye

neden o zaman baba oğulla savaşmayı tercih etmiş neden insanlar canlarını mallarını riske edip

sayin ahmet baha tek soru soracagim.

türkler orta asyadan kalkip bu kuranin benzerini yazamiyoruz hadin kalkin savasami gidiroyurz demislerdir?

yada hangi ülke savasilmadan islami kabul etmistir?

savas arayan taraf müslümanlarmidir? yoksa zorla müslüman edilenlermidir?

1,ci soruya yanit ver yeter.

Sitelerde Paylaş
Siz şaka yapıyorsunuz bu saçmalıkları otursam bende yazrım 6 yaşındaki

çocukta yazar

Arabistanda ve o dönemde bu kadar belagatta ileriydilerde savaşmak yerine

neden benzeriyle İslamı yoketmeye çalışmadılar

soru bu bugünkü olay değil mesele

Önce okurlara bu kişinin bir nurcu olduğunu hatırlatıyorum.

Çünki insanlar "yav böyle bir beyin nasıl olabilir" diye diğer insanların alınacağı şekilde düşünmesinler.

Şu kuran denen cehalet abidesi kitabı akla yakın hale getireceğiz diye kıvranır dururlar.

İtiraf edeyim işleri baya zor.

Çünki kuran gibi bir kitaptan mücizeler çıkartmak baya aklılsızlık gerektiriyor.

Bir şeyin benzeri nedir? İşte bu nurcularda bunu bile anlayacak kadar yaşayan beyin yok.

Hadi bakalım sen şimdi bana bu yazının bir benzerini getir.

Xislam da ancak bir insandır fazlası değil.

İnsanlığı bataktan kurtarmak için gönderildi

Sizlere düşense ona itaattir o sizlerin peygamberidir

Lakin aranızda hala ona inanmayanlar var biz onların

Alınlarını sürteceğiz onlara kazandıkları

Mallarda hayır getirmeyecektir.

Aranızda bazıları ona sorular sormaktadırlar

Lakin nekadar anlatırsanız anlatın asla anlamazlar isterlerki

Lüks içinde yaşasınlar bu ise

Ancak xislamın peygamberliğini kabulle mümkündür ama onlar

Hala inanmamaktadırlar inkardadırlar işte onlara

Izdırap dolu bir yol çizilmiştir

Ne yaparlarsa yapsınlar kurtulamazlar.

Peygamberinize itaat edin o sizler için çırpınmakta yapacağınız

En güzel ve doğru iş budur şu kısacık

Yaşamınızda size verilen aklı kullanmanın en

Güzel yolu budur o sizlerden bir ücrette istememektedir

Ama aranızdan bağzıları ona şüphe ile yaklaşmaktadır

Malesef bunu o kafirler muhammedede yapmışlardı

Bu cahiller her çağda aynıdırlar sonunda allahın emri tamamlanacak.

Elinizde şu an kurtulma anahtarı vardır

Rahat yaşamak huzurlu yaşamak sizlerin tekrar

İnsanlığınızı kazanmanızda xislama inanmanıza bağlıdır.

Delilik etmeyin ne kaybedersiniz yapmanız gereken tek şey ona

İnanmaktır işte asıl kurtuluş budur işte heb hemde öbür dünyada

Rahatlıkta güzellikte onlarındır.

Sitelerde Paylaş

Bu zavallıların söyledikleri çöpe atılıpta kuranın bir paçavra olduğu ispatlandığında hemen aşağıdaki gibi konuşur sonrada daha büyük darbe yerler.

Aşağıdaki anlatımımdaki çeşme, kainat manasındadır.

Çeşme başında köylüler bir yandan su doldururken, bir yandan da sohbet ederler:

-- İyi ki de köyümüzde bu çeşme varmış. Olmasa ne yapardık? Kim yapmış bu çeşmeyi acaba?

-- Çok eski tarihlerde Reşat bey adında biri varmış, o yapmış. Bizim akrabalar böyle anlatır.

-- Yok sen, yanlış biliyorsun, Leyla hanım diye biri varmış, o yaptırmış. Bizim akrabalar böyle anlatır.

-- İkiniz de yanlış biliyorsunuz, bu çeşmeyi bundan 500 yıl önce, Şinasi bey adında birisi yapmış. Bizim akrabalar böyle anlatır.

Bu tartışmalar, sürerken çeşmenin başına Recep adında bir köylü gelmiş.

-- Hoop, hoop bir dakka, napıyorsunuz yaa? Çekilin bakayım ordan, bu çeşmenin müdürü benim, benim kurallarıma göre su alabilirsiniz ancak.

-- Nassı yani?

-- Ne demek "Nasıı yani?" saygılı konuş çeşme müdürüyle. Bu çeşmeyi yapan, benim büyük büyük babamdır ve bana bıraktığı bir mektup var, size okuyayım:

"Eyyy Recep, yaptığım çeşme sana emanet. Çeşmeden su alanları uyar. Bu su benim onlara sağladığım bir nimettir. Suyumdan içsinler, faydalansınlar ve her gün en az 5 kere bana teşekkür etme amacıyla amuda kalkarak; "Bu çeşmenin sahibi yücelerin yücesi El-Hasanidir, Recep ise onun vekilidir." diyerek nankör olmadıklarını belli etsinler."

-- Sen bu mektubu nerden buldun? Niye şimdiye kadar bize söylemedin?

-- Dedemden kalan eski bir sandık vardı, sandık kırılınca kapağının arasından çıktı.

-- Mektubu senin yazmadığını nerden bilelim?

-- Mektubun içinde "bu mektubu Recep yazmadı" yazıyor.

-- Pekiyi mektubu yazanın senin büyük büyük baban olduğunu nerden biliyorsun?

-- Mektubun içinde, "bu mektubu El-Hasani yazdı" yazıyor.

-- Pekiyi bu çeşmeyi yapanın o olduğunu nerden bileceğiz?

-- Mektubun içinde bu çeşmeyi yapanın o olduğu yazıyor.

-- Başka ne yazıyor mektupta?

-- Bu mektup hangi torunumun eline geçmişse, çeşmenin müdürü odur yazıyor.

-- Başka?

-- Dur size sayayım:

** Çeşmenin müdürü, çeşmeye su almaya gelen kızların hepsini başlık parası vermeden düdükleyebilir.

** Bu çeşmenin sahibinin El-Hasani olduğuna inananlar akıllıdır, inamayanlar ise aşağılık, pisliktir. Fesatlıklarından dolayı inanmazlar.

** İnamayanlar nankördür, nankör oldukları için dünyaya her türlü kötülük yayabilirler. Bu yüzden onları yakaladığınız yerde öldürün. İnamayanların malları da size helaldir. İstediğiniz gibi yağmalayabilirsiniz. Ancak öldürmede çok da ileri gitmeyin, merhametli olun. Çünkü merhametsiz olup, hepsini öldürürseniz, onları köle gibi çalıştırma ve tecavüz etme fırsatını kaçırmış olursunuz.

-- Tecavüzcüler: Nee? "İnanmayanlara tecavüz etmek serbest hee?" ben inanıyorum.

-- Hırsızlar: Nee? Hırsızlık serbest hee? Ben de inanıyorum.

-- Evet serbest ama birbirinize karşı adaletli olun, merhametli olun, birbirinizin malını çalmayın, birbirinizin malına tecavüz etmeyin ki, sizi idare etmemde bana bir zorluk olmasın. İnanmayanlara istediğinizi yapabilirsiniz. Yalnız, çaldıklarınızın beşte biri büyük büyük babama ve bana aittir ona göre. Mektupda öyle yazıyor.

-- Diğerleri: Yahu git kardeşim işine, delimisin nesin? Bir de hırsızı arsızı üstümüze kışkırtıyorsun.

-- Deli mi? Bana kalan mektupda; benim deli olmadığım yazıyor. Eğer bana inanırsanız, hem aklınızı ispat etmiş olursunuz, hem nankör olmadığınızı belli edersiniz, hem de mallarınızı canlarınızı, karılarınızı ve kızlarınızı kurtarmış olursunuz.

-- Sana neden inanalım? Elindeki mektupdan başka hiç bir delilin yok.

-- Aaa ne demek hiçbir delilin yok. Olmaz olur mu hiç? Koskoca çeşmeyi görmüyormusunuz? Yalan mı yani o çeşmenin var olduğu?

Oluk yapılmış, yalak açılmış, tee dağların ötesinden kanal açılmış. Bütün bunlar kendi kendine mi oldu? Tesadüf mü bunların hepsi?

O çeşmeyi öylece gördüğünüz halde hala nasıl da inanmazsınız? Benim dedem yapmadıysa kim yaptı öyleyse?

-- Refika hanım yapmış, bizim akrabalar öyle anlatır.

-- Yok yaa! Nerde Refika hanımın mektubu? Nerde şahit? Nerde ispat?

-- Senin de ispatın yok ama.

-- Benim mektubum var.

-- Yalan atıyorsun, o mektubu sen yazdın.

-- Yok yaa! yalan atıyormuşum. Bak mektubun içinde benim yalan atmadığım yazıyor.

-- Onu da sen yazmışındır.

-- Bana bak, tepemi attırma, bu kadar insan salak mı da bana inanıyor? Bak, Ali, Veli, hasan, Hüseyin, hepsi inandı.

-- Onlar zaten hırsız, çeşme sayesinde hırsızlıklarını legalleştirmek istiyorlar.

-- Nee benim inananlarıma hırsız mı dedin? Ey bana inananlar, şu saygısızı benim için kim öldürecek? Şüphesiz ki kim öldürürse, inanmayanların kızlarını en çok o düdükleyecek, inanmayanların mallarından en çok o çalacak. Mektupda öyle yazıyor.

-- Hırsız: ben öldüreceğim.

-- Sapık: Hayır ben öldüreceğim.

-- İlk önce hırsız öldürmek istedi, haydi hırsız bitir şunun işini.

-- Hırsız: tamam hallettim.

-- Var mı başka inanmayan?

-- Ben inanıyorum.

-- Ben de.

-- Ben de.

-- Ben de.

-- Ben de.

-- Şu falanca inanmıyor.

-- Onu da gebertin.

-- Başka inamayan var mı?

-- Yok, yok yok, aman aman.

-- Heh şöyle yola gelin. Çocuklarınıza da böyle anlatacaksınız. "Bu çeşmeyi, E-hasani bey yaptırmıştır ve Recep de onun vekilidir" diyeceksiniz. Ben ölünce arkamdan başka vekil bırakacağım. Ganimetlerin beşte biri onun olacak.

Şimdi bu köyde inanmayan kalmadı. Ganimet tükendi. Büyük büyük babamın mektubunda, çevre köylerin çeşmelerini de onun yaptığı yazıyor. O Çeşmelerin de müdürü benim.

Şimdi işi gücü bırakın, hep beraber yandaki köylere gideceğiz. Ordaki çeşmeleri dedemin yaptığını ilan edeceğiz.

İtiraz ederlerse; (umarım ederler), ganimetimiz sağlam olur. Ganimetlerden hepinizin payı vardır.

Bu köydeki kazancınızdan size hayır gelmez, diğer köylerin ganimetleriyle şimdi kazandığınızın 10 katını kazanırsınız.

Haydiii, hucüüüüm.

-- Hoop, birader, sen niye katılmıyorsun savaşa?

-- Benim çoluk çocuğum var.

-- Nee? Demek sen inanmakta hala şüphelisin hee? Mektupda, "haklı davamız uğruna savaşa katılmayanları gebertin" yazıyor. Bitirin şunun işini.

-- Var mı başka gelmeyen?

-- Yok

-- Yok

-- Yok

Aradan yüzyıllar geçer.

-- Bu çeşmeyi El-Hasani bey yapmadıysa kim yaptı? Ne yani şimdi siz bu çeşme kendi kendine mi oldu sanıyorsunuz? Tesadüfen mi oluştu bu çeşme?

-- Sen nerden biliyorsun El-Hasani bey'in yaptığını?

-- Bu kadar insan salak mı ki inanıyor?

-- O insanlar görmüş mü çeşmeyi El-Hasani beyin yaptığını?

-- Görmemişler ama El-Hasani beyin, torunu Recep'e bıraktığı bir mektup var, orda öyle yazıyor.

-- Ya mektubu Recep kendi yazdıysa?

-- Yok kendi yazmamış, mektupda öyle yazıyor.

-- Pekiyi ya mektubu sonradan birisi değiştirmişse?

-- Yok, değiştirmemiş, "mektupda bu mektubu kimse değiştirmemiştir, değiştiremez" yazıyor.

-- Pekiyi sen şimdi ne istiyorsun?

-- Çeşmeyi El-Hasani beyin yaptığına inamanı istiyorum.

-- İnamazsam?

-- Bana cizye verirsin. Veya seni gebertirim, mektupda öyle yazıyor.

-- İnanırsam?

-- O zaman sen de bizdensin. Yalnız, inandığını ispat etmen için, her gün beş kez amuda kalkarak; "Bu çeşmeyi El-hasani bey yapmıştır ve Recep de onun vekilidir" diyeceksin.

-- Başka?

-- Çocuklarına da böyle anlatacaksın.

Aradan daha yüzyıllar geçer. Alenen hırsızlık dönemi kapanır.

-- Bu çeşmeyi Recep'in dedesi El-Hasani yapmıştır.

-- Eeee?

-- E'si M'si yok. Sen de buna inanacaksın.

-- İnamazsam?

-- İnamazsan inanma, bizde zorlama yok. Ama çocuğuna okulda zorla Hasani bey'in mektubunu okuturum. Onu Hasani bey'in geleneklerine göre yetiştiririm, günde beş kere kulelere çıkıp "en büyük hasani bey, başka büyük yok" diye bangır bangır bağırırım ve bütün bunların parasını da senin vergilerinden alırım.

-- mmm soygun hee?

-- Yok canım soygun olur mu? Sen de inanırsın olur biter.

-- İnanırsam?

-- Aklını ispatlarsın, saygıdeğer olursun.

-- İnandım.

-- Aferin. Şimdi beni iyi dinle. Benim bir TV kanalım var, orada Hasani beyin maceraları anlatılıyor. Sürekli o TV'yi izle, Hasani beyi öğrendikçe daha da şükredeceksin. Ordadaki reklamları iyi izle, alışverişlerini ona göre yap. Arasıra VCD satışlarımız var, sakın kaçırma.

Benim ayrıca Hasani beyin köyüne tur düzenleyen bir de seyahat firmam var. Hasani bey, mektubunda "benim köyümü ziyaret eden en namuslu insandır" demiş. Seni oraya en uygun fiatla götürürüm.

Ayrıca Hasani bey'in köyünün örf ve adetlerine göre giyinmen gerekiyor, yoksa namussuz olursun. Benim bir de konfeksiyon mağazam var, orayı da sık sık ziyaret et.

Ayrıca Hasani bey'in mektubunu anlatan kitapların satıldığı bir de kitap evim var. O kitapları da okuman lazım.

Bir de Hasani medyam var, sakına başka gazete okumayasın. Hasani bey'e destek olasın.

Hasani bey, iyilik yapanları çok sever. Benim "Keriz Dozeri" adında bir hayır derneğim var, bağışlarını oraya yap ki; Hasani beyin ruhuna gitsin.

Bir de benimle bağlantını hiç koparma, başka işyerleri de açabilirim.

Hee bir de kızım mızın var mı senin? Şööyle taze 12'lik filan? Varsa arasıra bana Kursa gönder, ona Hasani beyin bazı sırlarını uygulamalı olarak öğreteyim.

Yukarda anlattıklarım sadece bir örnekti.

Ama şimdi size gerçek olan bir şeyi anlatayım. Tekerleği kim icad etti? Kimi öyle der, kimi böyle der. Gerçeğini bilen var mı?

Gerçeğini ben size söyleyeyim. Bizim ailede bir gelenek vardır. Bir tane taştan bir kutu vardır babadan oğula geçer. Baba kutuyu oğula teslim ederken, "bu kutuyu açan cehennemlik haindir" diyerek teslim eder. O yüzden nesilden nesile kimse açmamış.

Geçenlerde ben o kutuyu kırdım. Bir de baktım ki, içinde eski mısır dilinde birşeyler yazan, papirus bir kağıt var.

Kağıdı uzmanlara tercüme ettirdim.

İçinde aynen şöyle yazıyor: "Benim adım Teakrisus. Tekerleği ben icad ettim. Telif hakkımı ise, bu mektubu okuyan torunuma miras bırakıyorum".

Şimdi artık, tekerleği kimin icad ettiğini ve telif haklarının kime ait olduğunu öğrenmiş oldunuz.

Bu günden itibaren bana telif hakkı ödemeden, kimse tekerlekli vasıta kullanmasın, otobüslere, tranlere, hatta tekerleği olduğu için uçaklara bile binmesin. At arabaları, bebek arabaları, bisikletler, el arabası vs. bunları da kullanmayın.

Kullanan ahlaksızdır, zaten mektupda da öyle yazıyor.

Ne yani, tekerlek kendi kendine mi icad oldu? At'ın mı aklına geldi yükü arabaya yüklemek? Tekerleğin var olduğunu inkar mı ediyorsunuz?

Tekerleği bana mektubu ulaştıran büyük büyük büyük dedem Teakrisus icad etmediyse kim etti? Var mı kanıtı olan? Var mı elinde mektubu olan?

Benimkinden sonra ortaya çıkan mektuplar geçersizdir ona göre. Benim mektupda öyle yazıyor.

Not: Yazı üyelerimizden sevgili Notamatiğe aittir.

Sitelerde Paylaş
xislam Gönderildi Dün, 19:11

...

...

...

SORU ŞU:

madem öyle

1-görmeyen zerre gözü icad edemez

2-duymayan aminoasit kulak tasarlayamaz

3-düşüncesiz atom beyin yaratamaz

nasıl mümkün olur?

güzel hikayeymiş tabii siz kendi uydurduğunuz hikayelere inanmaya devam edin

bizim inancımızın temellerini tek harfi değişmemiş Kuranı kerimle Hayatını sahih hadisleri

toplamaya vakfetmiş dindar ve dürüst muhaddisler oluşturur

bir soruya cevap vermek yerine 100 forum sayfası doldurmaya ne gerek var

3 küçük soruya 3 basit cevap yerine masal yazmaya ne gerek var?

eğer cevap verebilseydiniz sorularıma verirdiniz

veremeyeceğiniz için topiği sulandıralım olsun bit sin değilmi?

kendi kurallarınzla çelişiyorsunuz

bikimselliğin b si sizde yok

başka ne söz ne mesaj yok

takılın aleminzde

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...