Jump to content

Cennet kimlere aciktir

Recommended Posts

Yazdığınız 3 cümlede kendinizle çelişmişsiniz.. 3 cümlede kendiyle çelişene de rastlayacakmışız demek ki..

Yazımı bir daha okuyun.. Ve, birinin diğerini cennetine kabul etmesini bırakın, ötekinin o cenneti kabul edip etmeyeceğine yoğunlaşın.. O noktadan başlayarak biraz saksıyı zorlayın..

Siz sorumu hala anlayamamışsınız.

Sorum, İslamiyet'e göre Yahudi ve Hristiyan'ların cennete gidip gidemeyecekleri.

Siz kendinize göre bir soru yaratmış (Acaba Yahudiler veya Hristiyanlar İslam cennetini kabul ederler mi?) ve bunu yanıtlamışsınız.

Ben Yahudilerin ve Hristiyanların bunu kabul edip etmeyecekleri ile ilgilenmiyorum. Ama önlerinde bir seçenek olması, kanımca, hiç seçenek olmamasından

daha iyidir. Yani, eğer İslamiyet onların İslamiyet cennetine girebileceklerini söylüyorsa, bu onlara verilmiş bir seçenektir, kabul edip etmemek kendi ellerindedir.

Ama bu benim başlattığım konunun dışında.

Eger ben sorumu açık olarak soramadıysam, fikirlerim arasında çelişkiler varsa, kafanızda ne söylemek istediğim net değilse, lütfen açıklamamı isteyin. Benim de zamanım olursa, bunları size açıklarım. Yoksa, boş yere kafanızı yorup ta alakasız yanıtlar vermeyin. Çünkü, bu konuya hiçbir katkısı olmuyor, daha çok konuyu dağıtıyor.

Mesala,

İslamiyetin zayıf zamanlarında sempati ve taraftar toplamak için "evet" ... Sonra fikri değişmiş tabii her zamanki gibi...

Âl-i İmrân 116

İnkar edenler var ya, ...........................

Muhammed duruma göre eyetler uydurup,kimi zaman müslüman olmayanların tümünü cehennemlik yapıp kimi zaman da cennete kapı açmıştır.Tabi Kuran'a göre. :)

cennet tabiiki de iman edenlere acıktır...Allahı ve peygamberleri kabul etmis olanlara...islamiyetten once gonderilmis olan fakat sonrada bozulan dinlere;dinlerin gonderilmis oldugu zamanlarda iman etmis inanmıs olanlarda cennete gidicekler insallah...o ayette kastedilen muhtemelen budur

İslam'a göre cennet sadece müslümanların bir kısmına mahsustur.....................................

ateistlere kapalı olduğu kesin.diğer dinler ise imkansız.şu durumlarda ama...........................................

sorumun ne olduğunu anlayıp, yanıtlamışlar.

Ayrıca benim beynimin ne kadar çalışması gerektiği konusunda yorum yapmazsanız çok sevinirim, çoğu kimse bunun kişisel saldırı olarak algılar.

Teşekkür ederim

Sitelerde Paylaş
Yahudilik dininde cennet cehennem olayı yoktur.Onlara göre ölen herkes yeraltı dünyasına gidecektir.

Diğer taraftan teknolojide çığır açanlar,tıp biliminde buluşlar yapıp insanların hizmetine sunanlar sırf muhammede ve kurana inanmıyorlar diye cehennemlikmi olacaklar,senin mantığın bunu kabul ediyor değilmi?

Sana göre tarikatçılar,nurcular ve ne idüğü belirsiz bir sürü yobaz - ki dünya insanlığına hiç bir katkıları olmamış- cennette baş köşeye oturacaklar.

Amma kaprisli dininiz varmış..........................

Benim dünya görüşüm hakkında bir bilgin olmadığı halde, beni kendince bir kalıbın içine koyup, suçlamışsın.

Bu suçlamada haklı veya haksız olman hiçbirşeyi değiştirmiyor, çünkü, ben bu sorumda, kimin cennete gidip

gidemeyeceği konusunda verilecek karardaki ahlaki değerleri tartışmıyorum.

Lütfen, kişisel saldırıları bırakalım, ve yanıtını aradığım soru üzerinde yoğunlaşalım.

Teşekkür ederim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...