Jump to content

ŞEYTAN gerçekten taşlanırmı...

Recommended Posts

Kuran'ın apaçık anlamları seni şaşırttı bakıyorum sevgili Sarrow.

Bahsettiğin ülkeler, Kuran'a en uzak yaşam felsefesini benimsemiş olan ülkeler.

Hem Kuran dışı kaynakları izliyorlar, hem de ayetlerin apaçık söylediklerini görmezlikten geliyorlar çoğu kez.

Hristiyanlıktan başörtüsü, yahudilikten recm ve sünnet etme, insan haklarını çiğneme,kutsal insanlar edinmek......bunlar hep Kuran'daki islam'ın tam tersi uygulamalardır.

Gerçekte Kuran'ın ne dediğine bakmak istiyorsan, ona hiç ortak koşmadan ve ön yargılarından uzak bir şekilde sıfırdan bunu gerçekleştirmelisin.

http://www.kurandakidin.net/

Falancaların ne anlayıp ne algıladığına sığınıp durma. Ya da İan Fleming'in james Bond romanlarında ne yazdığını bir tarafa bırak.

Sadece Kuran'ı aç ve oku.

O zaman gerçek dini algılayacaksın.

Selam ve sevgiler.

Ah emre,

Kuran çeşitlerinden hiç okumadığımı nereden biliyorsun? Yada kaç çeşidini okuduğumu? Bukadar fıkıh yanlış! Emre ve epifun doğru! öylemi? Sunnilerin 4 halifesi şiilerin 12 alimi yanlış, ilmihaller yanlış, saidi nursi yanlış, hadisi şerif yanlış, bu çeşit çeşit korunmuş (!) kuranların içerisinde emre ve epifunun kabul ettiği doğru! Tabi.

Biri bunları bir nakşibendi yada andzimentli bulamazsanız herhangi bir caferi tarikatının eline versin, herhangi bir ismaili tarikatı da olur enazından biraz din iman nedir öğrenirler! Size islamı da mı ben öğretmeliyim? Beni imana çağırmayı bırakın önce siz ikiniz imana girin ben arkadan gelirim :D töbeeeeee :D hahahahohohoh

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aslında şeytanın kıyamet günü azad edileceğini ve cennete girmesine izin verileceğini diğer kaynaklar da kabul ediyor.

Karen Armstrong'un İslam hakkında yazdığı kitaplarda bu tema açıkça işleniyor.

Hristiyan dini ile İslam arasında şeytan konusunda ilginç bir fark var.

Hristiyanlıkta şeytan çok kötü bir yaratık.

İslam'da ise o kadar kötü değil..

Ve sonunda cennete girme izni var..

DİĞER KAYNAKLAR?!!

Konu birilerinin argümanları değildir..Kuran'ın ne dediğidir..Arapca'da MİNKÜM diye sesleniyorsa seni o durumdan muaf tutacak hiçbirşey yoktur...

Selam..

Sitelerde Paylaş
Hacı,

Ben sana diyorumki sana uyarlara gelince HEPİNİZİ cehenneme toplayacağım..Sen burdan ben cennetliğim mi dersin?

7:18 de İblis'i muaf tutmak için İblis olmak lazım..

38:85 GİBİ tamlayıcı bir ayette varken ortada direncin ilginç..

Selam.

Kardeşim.. Direnç falan yok ortada..

7:18'de:

Hepinizi cehenneme toplayacağım tümcesi, sana uyanlara gelince den sonra geliyor.

Yani açıkca hepiniz terimi şeytana uyanları ifade ediyor..

Aslında direnç yok dedim ama, var..

Senden geliyor..

38: 85 ise 7:18 ile çelişiyor..

Bence açık ve net...

HACI

Sitelerde Paylaş
Şeytan bir kişi..

Onlar çok kişi..

Buradaki siz şeytan ve kandırdıkları değil.

Şeytanın kandırdıkları..

HACI

Hacı sana tabi olanlarla hepinizi diyor ve sana tabi olanları ayrıyeten vurguluyor..İblisi Muaf tutsaydı minküm ifadesini kullanmaz MİNHÜM derdi.

Neyse ısrarında sana iyi yolculuklar.

Selam..

Sitelerde Paylaş
38: 85 ise 7:18 ile çelişiyor..

Bence açık ve net...

Netice Kuran İblis'i hala cennetlik mi yapmış diyorsun?

Birbirini tamlayan iki ifadeyi anlamsızca çelişki sonucuna vardırdın...Ok bu tavrınız benim için iyi oldu!.

Selam..

Sitelerde Paylaş
Ah emre,

Kuran çeşitlerinden hiç okumadığımı nereden biliyorsun? Yada kaç çeşidini okuduğumu? Bukadar fıkıh yanlış! Emre ve epifun doğru! öylemi? Sunnilerin 4 halifesi şiilerin 12 alimi yanlış, ilmihaller yanlış, saidi nursi yanlış, hadisi şerif yanlış, bu çeşit çeşit korunmuş (!) kuranların içerisinde emre ve epifunun kabul ettiği doğru! Tabi.

Biri bunları bir nakşibendi yada andzimentli bulamazsanız herhangi bir caferi tarikatının eline versin, herhangi bir ismaili tarikatı da olur enazından biraz din iman nedir öğrenirler! Size islamı da mı ben öğretmeliyim? Beni imana çağırmayı bırakın önce siz ikiniz imana girin ben arkadan gelirim :D töbeeeeee :D hahahahohohoh

Kimin doğru söylediğine bakmak için insan sayısına bakmayacaksın.

Toplamda milyarlarca Hindu ve hristiyan var dünyada. Ama hepsi de yanlış.

Kuran bir tane.

Ama kendine müslüman diyen, Kuran dışı öğretileri benimsemiş insan ve ekoller sayısız.

Gerçek islam'ın sadece Kuran ayetlerinde olduğunu algılayıp okuduğunda sen de göreceksin.

Hiç kimsenin kitabını ortak koşmadan, kelimelerin anlamlarını eğip bükmeden, kafandaki inançları kitaba onaylatmaya kalkmadan... Bunu yaptığında islam'ı görebilirsin.

Bir de şeytanların ruhçu öğretisinin uzantısı olan tasavvuf tarikatlarına falan hiç sarılma.

Biz islam'dan bahsediyoruz.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Netice Kuran İblis'i hala cennetlik mi yapmış diyorsun?

Birbirini tamlayan iki ifadeyi anlamsızca çelişki sonucuna vardırdın...Ok bu tavrınız benim için iyi oldu!.

Selam..

Kur'an açıkca İblis'i 7:15'e göre cennete alacak..

38:85'e göre ise almayacak gibi duruyor..

Bu ikisi çelişkili..

Sen bu ayetleri okuyarak karşılaştır..

Sitelerde Paylaş
Kur'an açıkca İblis'i 7:15'e göre cennete alacak..

38:85'e göre ise almayacak gibi duruyor..

7:15'e göre ne olacağı bilinemez dese süre tanınmasından ben bunu anladım 7:18 ve 38:85 in farkında değildim yazsa idin kendinle çelişmeyen bir sonuca giderdin..Sen henüz kendinle çelişememeyi başaramadın bu akşam...

Tabularını aş..Benim de sana diyeceğim bu ihtiyar.

Selam..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7:15'e göre ne olacağı bilinemez dese idin kendinle çelişmeyen bir sonuca giderdin..Sen henüz kendinle çelişememeyi başaramadın bu akşam...

Tabularını aş..Benim de sana diyeceğim bu ihtiyar.

Selam..

Benim de sana diyeceklerim bu kadar çocuk..

keeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

HACI

Sitelerde Paylaş
İşte söylemeye çalıştığım budur.

Tipik cahil müslüman ayakları cevap veremeyince karala.

Ama unutma bunlar senin için d e ğ i l.

Cinlerin tanımını bekliyorum.

Epifun hala senden cinlerin tanımını bekliyorum.

Ama bana cin tonik tanımı gönderme.

Sitelerde Paylaş
Epifun hala senden cinlerin tanımını bekliyorum.

Ama bana cin tonik tanımı gönderme.

Yüzsüzlüğün karşısında kelimeler kifayetsiz.

49. iletimi yeniden buraya kopyalıyorum.

Xislam,

Cin= Xmelek

Umarım artık anlaşılmıştır.

En azından biraz düşününce anlayabileceğin hale gelmiştir.

Bu yanıtı aldıktan sonra yöneltecegin diger soru için de yanıtım şimdiden:

Cin Suresine gelirsek, 1-15 arasındaki ayetler cinlerin kendileri hakkındaki iddialardan oluşmakta. Ayetlere bakarsan görürsün "tırnak içerisinde" yazılmış zaten. Kuran'ı dinlediklerini şaşırtıcı bulduklarını, inandıklarını söylüyorlar ve bir takım itiraflarda bulunuyorlar (Örneğin İsa'ya Tanrı'nın oğlu demenin, Lat,Uzza, Menat'a Tanrı'nın kızları

demenin İblis'in -bizim beyinsiz- işi oldugunu itiraf ediyorlar) ve tek tanrılı dinleri çok tanrılı dinlere çevirmenin kendi işleri oldugunu yumurtlamış oluyorlar.

Bu ayetlerden cinlerin içlerinde pek iyi kalpli müslüman olanlarının oldugu anlamı katiyen çıkmaz.

Çunku bu ayetler bizlere Allah tarafından verilen ve dogrulugunda şüphe olmayan bir bilgiyi degil, Kuran'ın indiği donemde gercekleşen tarihi bir bilgiyi verebilir ancak.

Cinler böyle demiş mi? Evet demiş... Bu kadar... Bu konuda yorumda bulunup "cinlerden de müslümanlar" var demek yorumda bulunmak ve zanna uymak olur. Bir şey oldugunu iddia etmekle, gercekten oyle olmak arasında daglar kadar fark vardır...

Bizim elimizdeki çok net bilgi şudur:

Gün olur şöyle diyerek onları huzurunda toplar: "Ey cinler/görünmez varlıklar topluluğu! Şu insanlara gerçekten çok ettiniz/insanların birçoğuna göz diktiniz." Onların insanlardan olan dostları şöyle derler: "Rabbimiz, kimimiz kimimizden yararlanmıştı. Bizim için belirlediğin sürenin sonuna geldik." Buyurur ki: "Barınağınız ateştir. Dilediğim zamanlar hariç orada süreklisiniz." Senin Rabbin Hakîm'dir, Alîm'dir. (En’am, 128)

Kesinlikle diyebiliriz ki her ne sebeple olursa olsun cinlerle iletişim kurmak, iyi niyetle de olsa faydalanmak vs. yasaktır.

Kuran'dan bir çelişki bulamayacagını anla artık ve git hadis-mezhep savunurlarıyla tartış... belki o zaman istediğini elde edebilirsin...

Sitelerde Paylaş
Kuran'dan bir çelişki bulamayacagını anla artık

Şaka mı bu?

Birde kendine "kuran savunuru" veya "kurancı" diyenler türedi

Kendileri, çok matah birşey keşfettiklerini sanıyorlar

tarihinde kenzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeytan'ın insanı ayartması Allah'ın planı gereği değil midir? Şeytan Adem'e secde etmediğinde Allah'ın iradesine aykırı mı davranıyordu? Allah evren için başka şeyler mi planlamıştı da Şeytan o planı itaatsizliğiyle bozduğu için mi planını değiştirdi, yoksa zaten Şeytan'ı insanı ayartması ve sınava vesile olması için mi yarattı?

Eğer zaten her şey plan dahilindeyse, Şeytan'ın allah'ın planı doğrultusunda hareket eden meleklerden ne farkı var?!

Bunların hepsi de kocaman bir saçmalık değil midir ayrıca?Kim çalıyor, kim oynuyor?!

Sitelerde Paylaş
Sallarlar sallamasına da, o taşlar şeytana gitmez, sizi şeytan beller ve ancak size ulaşır. Kıyak yer kapmışsınızdır, isabetli atışlar yapmışsınzdır, süper sevaplar kazanmışsınızdır ama, arkadakilerin şeytanı da siz olmuşsunuzdur. Hadi şeytan olmak bir yana, kafanıza inen yüzlerce taşın kafanızı yarmasını ne yapacaksınız? T

Bir arkadaşımın dedesi -kendisi Adanalıdır- hacca gitmişti. Dönüşte adetten, il sınırında karşılayıp elini öpmek için gitmişler. Elini vermemiş. "Sittirin gidin, hac da kalmadı, hacı da yok!" diye. Meğer şeytan taşlarken arkadan kafasına taş gelmiş. O da can havliyle, bir de Adanalı ya, dönmüş "sizin allahınızı da, şeytanınızı da..." diye ağzına artık ne geldiyse saydırmış! Sonra da aklı başına gelince, nasılsa hacılık uçtu artık diye gitmiş çadıra yatmış uyumuş :)

Daha önceki vukuatı da, Ceyhan'da belediyenin çukuruna düştüğünde, o zamanki Refah partili belediye başkanına, "senin allahını camide kıldığın rekat kere..." diye sallaması..

Sitelerde Paylaş
Bu daha ciddiye alınabilir amca :P

Çoluk çocuğu daha ciddiye almam için bir neden yok..

Bütün bu tartışmalar açıkca gösteriyor ki Kur'an çelişkiler yumağıdır.

Cin-melek, şeytan-iblis farkları kesin değildir.

Şeytanın cehenneme mi yoksa cennete mi gideceği kesin değildir.

Dinde zorlama var mıdır, yok mudur, kesin değildir.

Ayrıca bazı ayetler farklı surelerde tekrarlanmışlardır.

Sureler akıcı değildir.

Ayetler akılcı değildir..

Müşriklik açıkca Kur'an'da devam etmektedir..

Benim putperstlikle bir sorunum yok..

Bence putperestlik İslam'dan çok daha temiz ve saf bir inançtır..

İslam putperestliğin yozlaşmış şeklidir..

Ne acı..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...