Jump to content

Resmi dairedeki çalışan bayan memur

Recommended Posts

Ehliyetimi büyütmek için sürücü kursuna başvurdum ve gerekli evrakları hazırladım.

Sadece bir ikametgah kalmıştı.

Ve taa 60 kilometre uzağa yani merkeze gitmem gerekiyordu bu tek resmi, olmazsa olmaz evrak için. Ramazan mübarek gün bulmuştu bizi bir çetrefilli bir iş

Sabahleyin yola çıktım. İlçeden merkeze gidiyoruz.

8 TL bayılıp bindik bizi ilçeden şehir merkezine götürecek dedemle yaşıt minibüse.

Cam kenarından güneş vahşice yüzüme vuruyor camın da etkisi ile yüzüm yanıyordu.

Su diye kavrulan dudaklarım 2 sefer daha su istiyordu.

Bir de şöförün bitmek tükenmek bilmeyen ani frenleri iyice içimi dışıma çıkardı.

Bir de yanımda sürekli aldığı sattığı tarla ve arsalar ile övünen , Rober De Niro tonlamasıyla konuşan adam ise beynimdeki her nöron ve glia hücresine ayrı bir eziyet ediyordu.

Nihayet şehir merkezine vardık. Asker arkadaşım Cenk beni karşıladı. Bu bir tesadüf değil, ben telefon ile arayıp "çavuşunu karşıla" dedim.

Passat marka arabası ile beni aldı. Yolculuktan resmen ızdırap çektiğimi anlamıştı. Derhal klimayı açtı. Yüzüme buz gibi hava çarpmaya başlamıştı. Oruç olup olmadığımı sordu. "Evet orucum" dedim. "Bende" diye karşılık verdi.

İkametgahın neden lazım olduğunu ehliyeti ise dolgun maaşlı bir işe girebilmek için büyüttüğümü anlattım.

Valiliğe götürdü beni. Güvenliği son derece zayıf. Valiliğe giren çıkan belli değil. Kapının ağzında bir kadın polis.

"Üzerinizde silah var mı?"

"Yok" dedim ben ve arakadaşım.

Aslında şu cevap daha muazzam olacaktı. "Var hanım abla M16 var elimden alabilecek misin ?"

Neyse, girdik içeriye. Bir kabalık ki sormayın. Sanki bedava ekmek kuyruğu. Memurundan vatandaşına kadar kimselere "LA" denmiyor. Dövecekler memurlar vatandaşları.

Sadede gelelim artık yavaş yavaş..

Müdür özel camakenli ve büyükçe bir bölmede.. Baş ucunda klima küfül küfül.

Hemn yanında da huri 'yi andıran bir bayan. Meğere sekreteriymiş. Bildiğin manken, hem giyimi hem saçı hem yüzü, hem de boy ve diksiyonu ile.

Ben "Cenk bu ne olum" dedim.

Cenk "Bu müdürün kırıgı oğlum, sabahtan akşama kadar elinde bir tane cep telefonu, önünde bilgisayar kağıt oynar durur" dedi.

Nereden biliyorsun diye soru yöneltme ihtiyacı duydum. Cenk çekinmeden cevapladı.

"Müdürün şu anki oturduğu odayı baştan aşağıya biz yaptık, önceden şu ilerideki odadaydılar. Biz o odaya varıp müdürüm şurasını şöyle mi yapalım" dediğimizde yani her yanına varışımızda bunları yarı yarıya sobelerdik" dedi..

Yani Kemal Sunal filmi gibi. Esin dosyaları getir, Esin dosyaları müdür bey iyice karıştırmış ve iyice bir de yerleştirmiş.

Cenk ' e dedim ki : Hacım bu müdür denen deyyus ağzının tadını kesin olarak biliyor" dedim.

"Öyle çavuşum öyle, bir sen ile ben bilemedik şu ağzımızın tadını" dedi cenk.

Bizim ikametgah yazıcıdan çıktı.

Müdürün yanına gittik.

Kapının ağzında oturan Müdürn kırığı kağıtımıza baktı. Bilgisayardan oynadığı kağıt oyununu durdurdu.

Müdüre uzattı. Hemde oturduğu yerden.

Müdür imzaladı. Tam gidecekken müdüre şöyle diyesim geldi.

"Af buyurunuz bu bayan hangi işi yapmakta acaba. 2 Sattir evrak sırası bekliyorum. Diğer arkadaşlar çırpınıyorlar. Lakin bu bayanın kımıldadığını göremedik. Vali bey sizi hiç denetlemez mi? " diyecektim.

Yutkunarak dışarı çıktım.

Ama ne yalan söyleyeyim, Allah , Muhammed tanımayan biri olacaktım ve oranın başına müdür olacaktım, ilk o kadına kancayı takardım.

İSTEĞE BAĞLI OLARAK DEVAMI GELECEK..

MUHAMMED 'İN "BULANTI" BAŞLIĞINA DA BUNA BENZER BİR ŞEY YAZILACAK.

Sitelerde Paylaş

Müdür imzaladı. Tam gidecekken müdüre şöyle diyesim geldi.

"Af buyurunuz bu bayan hangi işi yapmakta acaba. 2 Sattir evrak sırası bekliyorum. Diğer arkadaşlar çırpınıyorlar. Lakin bu bayanın kımıldadığını göremedik. Vali bey sizi hiç denetlemez mi? " diyecektim.

Yutkunarak dışarı çıktım.

Hasip ağabey, orucun sakatlandı mı bilemem ama, haksızlık karşısında sustuğun için resmen ''dilsiz şeytan'' konumuna düşmüşsün.

Aman ya, hem dilli olup da memleketi sen mi kurtaracan ağabey ya, sıkma canını, sana bir karikatür göndereyim de biraz keyfin yerine gelsin !

huseyinzer.jpg

Sitelerde Paylaş

Sn Hasipkaplan;

Size samimiyetle bir önerim olacak,anlatım uslubunuzdaki mizah,akıcılık, detaylandırma ve sanat eğiliminiz birleşince çok hoş bir teknik çıkıyor.O kadar güzel anlatıyorsunuzki, siz anlatırken mekan ve karakterleri film izler gibi hayal ediyorum.Bu uslubunuzla bir islami mizah dergisi çıkarmanızı öneriyorum.Hem siz zevk alırsınız,hem islamın sert imajını kırarsınız,hemde paraya para demezsiniz. :)

Sitelerde Paylaş
Ramazanda susuzluktan gebericen ama aklın kadında..Senin gibiler başkasının kadınlarına bakmaktan ne zevk alır anlamıyorum.

Senin gibilerden nefret ediyorum..

Aklınızın nerede çalıştıgı belli nede olsa müslümansın.

Bende nifret ederim de hasip kaplan kardeş biraz çakma müslümanlardan gibime geliyo...
Sitelerde Paylaş
Ramazanda susuzluktan gebericen ama aklın kadında..Senin gibiler başkasının kadınlarına bakmaktan ne zevk alır anlamıyorum.

Senin gibilerden nefret ediyorum..

Aklınızın nerede çalıştıgı belli nede olsa müslümansın.

Ne yani, adam gözünümü kapasın..Bakmasın mı?

Kadınlara bakmayan erkek gösterebilirmisin?

Sitelerde Paylaş
Ne yani, adam gözünümü kapasın..Bakmasın mı?

Kadınlara bakmayan erkek gösterebilirmisin?

O şekilde bakmayan çok insan var.Hele agzı burnu susuzluktan kurumusken o bayana bakış şekli bayagı ilginç.

Müslümanlar orucu tutarken hep böyle hoş bayan gördüklerinde nedense ibadetleri unutuyorlar.Hatta hoş bayanlar için din değiştirenleride var.:)

Sitelerde Paylaş
Sn Hasipkaplan;

Size samimiyetle bir önerim olacak,anlatım uslubunuzdaki mizah,akıcılık, detaylandırma ve sanat eğiliminiz birleşince çok hoş bir teknik çıkıyor.O kadar güzel anlatıyorsunuzki, siz anlatırken mekan ve karakterleri film izler gibi hayal ediyorum.Bu uslubunuzla bir islami mizah dergisi çıkarmanızı öneriyorum.Hem siz zevk alırsınız,hem islamın sert imajını kırarsınız,hemde paraya para demezsiniz. :)

Sayın loneliness;

Eskiden siz benim başlıklarıma "Tavanrasına bile sokmayın" derdiniz.

>>> O kadar güzel anlatıyorsunuzki, siz anlatırken mekan ve karakterleri film izler gibi hayal ediyorum

Çok teşekkür ederim. Sağolun var olun. Ben de sizin ve yazılarınızı takip ediyordum. Artık daha da ilgi ile taKip edeceğim sizi..

Sitelerde Paylaş
Sayın loneliness;

>>> O kadar güzel anlatıyorsunuzki, siz anlatırken mekan ve karakterleri film izler gibi hayal ediyorum

Çok teşekkür ederim. Sağolun var olun. Ben de sizin ve yazılarınızı takip ediyordum. Artık daha da ilgi ile taKip edeceğim sizi..

Karşıt fikirlerde de olsak burda hepimiz arkadaşız.Güzel olan kısmıda burası,karşıt fikir olmadan sohbetin tadı da olmaz.Burda birşeyler öğrenmiyorum diyen yalan söyler.

Sitelerde Paylaş
Sorun bakmak değil. Sorun öküz gibi bakmak belki de :)

Zaten biz müdürün kırığına baktık. Ben öküz gibi de bakmadım.

Velev ki baktım.

Devletin resmi dairesinde halkın paraları ile ne yapmaya geliyor o kadın oraya.

Bir elinde cep telefonu , bir elinde bilgisayar faresi , kağıt oynamaya mı geliyor.

Hem Allah için konuşayım baktım ve bakılmayacak gibi de değildi.

Benim ensesi kalın bir dayım olacak , arkadaşlık da teklif ederdim.

İşte bu forumda bu kadar da samimi ve içtenlik ile ileti girip yazı yazıyorum.

Sitelerde Paylaş
Bana mı dedin ?

Tuğçe Kazaz 'ın kafası vucutuna oranla bence büyük.

Hem neden hatırlatıyorsun ki ?

Kısacası anlamadım.

Sana demedim,buna dedim.Tuğçe kazaz hristiyan olmuştu.

.Hatta hoş bayanlar için din değiştirenleride var.:)

Din değiştirmek eskisi gibi radikal değil,çorap değiştirmekten farksız.

Forum üyelerine birkaç yüz dolar dağıt,anında hristiyan,musevi olsunlar.

Her zaman derim,en büyük tanrı PARA dır.

Sitelerde Paylaş
Sayın loneliness;

demekki sabit kafalı değil. yani seni kötü yazan tavanarasına bile giremeyecek yazılar yazan birisi olarak tanıdı.

ama bunu kafasında sabitleştirmedi sonsoza kadar. tek bir harfi bile değişmeyecek demedi demekki

diğer konu ben akşam o susuzlukta o açlıkta yatağıma o resimlerini astığınız mankenleri çırılçıplak ve evde sadece ikimiz olacak şekilde ayarlasanız

yemek ve su derim :)

hasip sende ne cevher varmış yahu:)

Sitelerde Paylaş
demekki sabit kafalı değil. yani seni kötü yazan tavanarasına bile giremeyecek yazılar yazan birisi olarak tanıdı.

ama bunu kafasında sabitleştirmedi sonsoza kadar. tek bir harfi bile değişmeyecek demedi demekki

hasip sende ne cevher varmış yahu:)

Biz müslümanlar kimsenin sabit kafalı olmamasını temenni ederiz. Benim her yazım Tavanarasını boylar. Çünkü buradakilerin güzele ve gerçeğe alarjisi var. :cray: :cray:

Bende ne cevherler ne maharetler var bir bilseniz aziz dostlarım.

Lakin ben foruma ağır gelmeyeyim diye, bir çoğunu belli etmiyorum.

:crazy: :crazy:

Sitelerde Paylaş
Hasip, keşke hatunun bir resmini çekseydin çaktırmadan.. :p

Denemek kafamdan geçti.

Lakin, benim cep telefonumun kamerasının çözünürlüğü ve zomm olayı çok kötü.

Hem kadın cam kenarında oturuyordu.

Yani arkasından ışık geliyordu.

Resim kurallarına göre arkadan ışık gelen bir şeyin resmini çekersen o konu karanlık çıkar. Işık üstten ya da kameramanın arkasından konuya doğru akmalı.

Anladın mı ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...