Jump to content

imtihan sırrı

Recommended Posts

neden anlamıyorsunuz ?

hak'mış imtihanmış ahiretmiş hepsi fasafiso..

allahınız bilmiyormu bizim ona inanmıyacağımızı

bunu bile bile imtihana tabii tutuyor amacı ne ?

ben size bunu bunu yaptım peygamber gönderdim kitap gönderdim

diye bahanelerle bizi cehenneme atmak içinmi ?

kaçkere değindim bu konuya buna benzer onlarca başlık açıldı

bıkmadınız mı artık ?

yazık..

oh ne güzel laylaylom yapıyorsun.hepsi fasa fiso dedin diye şimdi tüm müslümanlar sana inandı herkes ateist oldu öylemi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

konuyu çarpıtma harun25.

senin allahın diyor ben herşeyi biliyorum diye

allah bilmediği içinmi bizi imtihan ediyor bunumu demeye çalışıyorsun ?

o zaman senin allahında bi sorun var

ne yazık..

bak son kez diyorum eğer bu seferde anlamazsan seni öldürüp tez zamanda allah ın yanında göndericem ozaman anlicaksın ;)

öğretmen örneğini vermiştim sanırım.öğretmenler okullarda belli kitaplardan öğrencilere ders anlatır ve yazılı yapar.fakat öğretmen yazılıda kimin zayıf kimin tembel olduğunu bilir.ve bu dersler sona erip karne verilince herşey gün gibi ortaya çıkar kim çalışmış kim çalışmamış.işte kıyamet günüde alacağın defterde herşey yazılı olacak.allah ı tanımaman isyan etmen ayetlerle dalga geçmen tiye almaman peygamberle dalga geçmen iftira atman herşey sana gösterilecek.buda aynı işte.allah biliyor ki sen ve bir sürü insan şeytanı ve nefsi dost edinecek işte bu yüzden imtihan var cehennem var.ha cennette var.sen neyi sorguluyorsun anlamadım.yani allah ile pazarlığamı oturmak istiyorsun.

Sitelerde Paylaş
bak son kez diyorum eğer bu seferde anlamazsan seni öldürüp tez zamanda allah ın yanında göndericem ozaman anlicaksın ;)

öğretmen örneğini vermiştim sanırım.öğretmenler okullarda belli kitaplardan öğrencilere ders anlatır ve yazılı yapar.fakat öğretmen yazılıda kimin zayıf kimin tembel olduğunu bilir.ve bu dersler sona erip karne verilince herşey gün gibi ortaya çıkar kim çalışmış kim çalışmamış.işte kıyamet günüde alacağın defterde herşey yazılı olacak.allah ı tanımaman isyan etmen ayetlerle dalga geçmen tiye almaman peygamberle dalga geçmen iftira atman herşey sana gösterilecek.buda aynı işte.allah biliyor ki sen ve bir sürü insan şeytanı ve nefsi dost edinecek işte bu yüzden imtihan var cehennem var.ha cennette var.sen neyi sorguluyorsun anlamadım.yani allah ile pazarlığamı oturmak istiyorsun.

Agliyacam artik..... :mellow:

Sitelerde Paylaş
dünyada ALLAH ın görünmemesi en büyük imtihandır.çünkü şayet görünseydi herkes inanacaktı.bu nedenle görünmemiştirki gerçek inananlar ile inanmayanlar ortaya çıksın ve elmas ile kömür ayrılsın.

bizi yaradan ALlah bizi böle yarattı inanmıcamızı oda biliyor bizi bilemi itiyor yoksam Cehenneme insan mı imal ediyor* :angry:

Sitelerde Paylaş

Daha once de dedik. Ogretmen bizi calisip sinava girmek icin yaratmiyor. Ama islam sacmaliginin bagli oldugu kuran aptalligina gore allah dedikleri konumankeni gariban bizi ibadet etmemiz icin yaratmis. Ibadet etmeyecegini bildigin kisiyi sen neden yaratip sinava sokarsin? Ustelik ibadet etmeyecek sekilde yarattigin kisiyi oyle oldugu icin neden cezalandirirsin? Hersey onun iradesindeyken bunun olmamasini nasil beklersin? Allah dediginiz patatese bakilarak yaratilmis kavrama hem tum irade sorumlulugunu yukluyorsun hem de ogretmen gibi yaratma ve degistirme gucu olmayan bir varliga endeksliyorsun.

Kisaca senin inandigin sacmaliga gore yaratan kim? Allah

Nasil yaratmiş;? Kafir

Neden sınav etmiş? Salak olduğu için

Neden cehenneme atmış? Kendi kafir yarattığı için

Nebiçim Allah bu? Beynin çok zorlanması sonucu boşaltım organları tarafından yapılmış bir Allah

KAder deni,len saçmalığa hem inanıp hem de bu konuda nasıl tartışmaya girersiniz anlamam.

Sitelerde Paylaş
.allah biliyor ki sen ve bir sürü insan şeytanı ve nefsi dost edinecek işte bu yüzden imtihan var cehennem var

Hadi öğretmen örneğinde öğretmen insandır.Sonucu bilese de formalite icabı sınav yapmak zorundadır.

Allah böyle bir formaliteye mecbur mu?

Hem diyorsun allah kimin cehenneme gideceğini biliyor hemde (bu na dikkat) ''bu yüzden'' imtihan ediyor.

Zaten çelişki yumağı olan bu şaçmalık iyice karışıyor.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öğretmen nerede,tanrı nerde?İkisinin gücü arasındaki fark kıyaslanamaz.Senin burada dünyada verip-verebileceğin hiç bir örnek "tanrı" kavramının yanına yaklaşamaz.Ne senin "hurma tohumların","Ne öğretmenin",ne de diğerleri.İşine gelince 99 sıfatlı sonsuz güç sahibi rabbini bu kadar basite indirgeme istersen.Bu ancak senin kısır mantık döngüsü içindeki zihninde dini inancının beynine iyice kök salmasına neden olur.Ama gerçekten sogulayabilen insanlara ancak tebessüm ettirir.

1)Öğretmen zayıf alacağını bildiği çocuğu okula çağırıp,sınıfına alıp,zayıf alıncada sille-tokat döver mi?

2)Öğretmen kimin zayıf alacağını bilmez,tahmin eder.Tanrı tahmin etmez,bilir.

3)Şeytanı nie yaratmş?Nefsi?Cenneti,cehennemi?Tanrı o kadar ulu,zeki,yüce madem;biz onun yanında aptalız,salağız.Ne diye bizi imtihan edip sora cehenneme atıo.Bu bana itaat etmeyen,bana göre salak bi canlı olan köpeğe;terliklerimi getirmedi diye fırın atmam;getirenede 3 kilo et vermem gibi bi olaya gelmezmi?Nerde yücelik.Kendimden aptal bi canlıyı sınayıp ceza vermemin neresi kutsal?

Sitelerde Paylaş
ya siz benle neden uğraşıyorsunuz arkadaşlar.bu gözlüğü boşunamı taktık.tanınmamak için heralde.

Seninle uğraşmıyoruz Harun25.. Forumun bir ilkesi. Gözlük de tanınmana engel değil. Bir an önce avatarını değiştirirsen iyi olur bence.

Sitelerde Paylaş

Bir düşünün bakalım, kim sizi bu istemediğiniz sınava sokuyor? Ve bu sınavdan sonrada sizi şişe takıp kızartmakla tehdit ediyor?

İmtihanmış.. Aslında şu cümleler, bunu izaha yetiyor:

Alıntı:

tanrı seyretmeyi sever. o bir oyunbazdır. bir düşünsene, insana içgüdüler verir. sana bu olağanüstü yetiyi verir, sonra ne yapar dersin? sırf kendi eğlencesi için, kendi özel kozmik komedi fimi için tam zıttı kurallar koyar. gelmiş geçmiş en büyük ahmak. bak, ama dokunma. dokun, ama tatma. tat, ama yutma. ve sen sekip dururken, o ne yapar? hasta, kahrolası kıçıyla güler! hasisin tekidir! sadisttir! görevi başında bulunmayan bir derebeyidir! buna tapmak mı? asla! (The Devil's Advocate..)

Bir düşünün bakalım.. İnsana kendi hormonlaır deihl, bu kadar düşmanı üzerine salan, mikroplar, kanser, sevip sevilmemeler vs. vs. bu kadar zulmü, eziyeti, cefayı, işkenceyi edebilmek için, yaratıcı olmak yetiyor mu? Anasının karnından çıktığı gün, harlekin iktiyozisi nedeniyle, dayanılmaz acılar çeken bir bebek.. 17 aylıkken tecavüz edilen bir bebek..

Bu kadar vahşi, bu kadar gaddar, bu kadar cani, bu kadar (........) bir tanrı ve bunları alıp "yok, imtihan o imtihan.."

Eğer bu bir imtihansa doğru şık, "Bunları yapacak bir zalimi kabul etmeyi kabul etmiyorum." olabilir ancak. VE bunlarıyaptığını iddia eden bir tanrıya günde 40 kere ana avrat sövüp sayan ancak geçebilir bu imtihanı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...