Jump to content

Ateistlikteki cazibe!

Recommended Posts

• İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

MÜ'MİN suresi 83

Peygamberleri onlara apaçık deliller getirince, sahip oldukları bilgi ile şımardılar (ve onları alaya aldılar). Sonunda alaya almakta oldukları şey kendilerini sarıverdi.

Bununla, felsefecilerin ilimlerinin kastedilmiş olması da mümkündür. Çünkü onlar, Allah'ın vahyini duyduklarında onu kabul etmez, peygamberlerin ilimlerini, kendi ilimleri yanında küçük görürlerdi. Nitekim, Sokrat'ın, bir peygamberin gelmiş olduğunu duyduğu; ona, "Keşke onun yanına gitsen" denildiğinde, onun, "Biz yolumuzu bulmuş kimseleriz, artık bize doğru yol gösterecek bir kimseye ihtiyacımız yoktur" dediği söylenmiştir.

Arkadaşım Peygamberlik diye bir kurum olamaz... Böyle bir ilahi tebliğ yolu olduğu iddiası ise tam bir komedidir... Kimse, bir başkasının ağzından çıkanlara körü körüne uymak ve bu sözlerden mesul tutulmuş olmak iddiasına inanmak zorunda değildir...

"İnanç temelli bir ödül-ceza sistemi" olmaz, olamaz; insan aklına hakarettir bu iddia... Sokrates doğru demiş, saçma sapan ve yalancı beyinlere değil, kendi aklına uymuş...

Sitelerde Paylaş
savaş sadece kılıç,top,füze ilemi olur.

"din; güzel ahlaktır" hz. muhammed

''Hayırlı Aylar çıkınca kafirleri bulduğunuz yerde öldürün,onları hapsedin,namazını dosdoğru kılar ve orucunu Tutarsa bırakın'' pz.muhammed

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım Peygamberlik diye bir kurum olamaz... Böyle bir ilahi tebliğ yolu olduğu iddiası ise tam bir komedidir... Kimse, bir başkasının ağzından çıkanlara körü körüne uymak ve bu sözlerden mesul tutulmuş olmak iddiasına inanmak zorunda değildir...

"İnanç temelli bir ödül-ceza sistemi" olmaz, olamaz; insan aklına hakarettir bu iddia... Sokrates doğru demiş, saçma sapan beyinlere değil, kendi aklına uymuş...

Azabımızı gördükleri zaman, “Yalnız Allah’a inandık; O’na ortak koşmakta olduğumuz şeyleri inkâr ettik” dediler.

:acute:

Sitelerde Paylaş
hayır, kulağına su kaçırıyorum. Gece yatarken acabalarınla kalıp uyuyamamanı istiyorum. Hepsi bu...

Çocuk mu korkutmaya geldin buraya cübbeli bey?

Biz cinleri şeytanları unutalı çok oldu. Asıl siz dikkat edin, cin çıkar karabasan gelir, her açtığınız dolaba fatiha okuyun, yatmadan besmele çekin, çünkü her an birşeyler peşinizde.

Bu arada ateistler mışıl mışıl uyuyor olacak. :)

Sitelerde Paylaş
hayır, kulağına su kaçırıyorum. Gece yatarken acabalarınla kalıp uyuyamamanı istiyorum. Hepsi bu...

Ahahah :lol: Ben bundan çok uzağım inan bana..Dini zaten tamamen geç herhangi bir yaratıcının varolabilmesi

konusunda da en ufak bir kuşku taşımıyorum..Kesinlikle varolamaz...

Ateistlikten tanrı fikrine dönüş olsaydı inan ilk dönen ben olurdum ama yok.

Bunun için ben "eskiden ateydim soora döndüm" diyenlere gülüyorum ya..

Sitelerde Paylaş

"İnanç temelli bir ödül-ceza sistemi" olmaz, olamaz; insan aklına hakarettir bu iddia... Sokrates doğru demiş, saçma sapan ve yalancı beyinlere değil, kendi aklına uymuş...

olup olamayacağını din mensuplarına bakarak anlayabilirsin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...