Jump to content

Kadınlar İkinci Sınıf

Recommended Posts

8727832.jpg

İranda kadınlar ikinci sınıf olmalı diyen kadın bakan

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın kabine üyeliğine aday gösterdiği üç kadından birisi parlamento tarafından onaylandı. Böylelikle İran'da ilk kez bir kadın, kabine üyeliğine atanmış oldu.

Ahmedinejad'ın Sağlık Bakanlığı'na aday gösterdiği jinekoloji profesörü Merziye Vahid Destcerdi Meclis'ten onay alırken, diğer kadın bakan adayları Susan Keşaverz ve Fatıma Acurlu ise güvenoyu alamadı.

Bu atama, ilk etapta İranlı kadınlar için iyi bir haber gibi görünse de atanan ismin siyasi duruşu, ülkedeki cinsiyet eşitliğine ilişkin sorunların çözümünden çok daha derinleşeceği ve yenilerine ekleneceği izlenimi veriyor.

AYRIMCILIĞI SAVUNUYOR

Bu atama, ilk etapta İranlı kadınlar için iyi bir haber gibi görünse de atanan ismin siyasi duruşu, ülkedeki cinsiyet eşitliğine ilişkin sorunların çözümünden çok daha derinleşeceği ve yenilerine ekleneceği izlenimi veriyor.

Daha önce de parlamento üyeliği yapan Destcerdi, önceki dönemde Meclis Kadın, Aile ve Gençlik Komitesi başkanı olarak, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında hizmetlerin cinsiyet ayrımcılığı temeline dayanması gerektiğini savunuyordu.

Ayrıca, İran'ın Kadınlara Yönelik Cinsiyet Ayrımcılığının Kaldırılması Hakkındaki Uluslararası Sözleşme'ye taraf olmamasını söyleyen kampın önde gelen isimleri arasında yer alıyordu.

KAVAKÇI'NIN DESTEKÇİSİ

Destcerdi, ayrıca 1999 yılında Tahran'da Merve Kavakçı'yı desteklemek amacıyla düzenlenen gösterilerin de organizatörlüğünü yapmıştı.

Protestolarda Kavakçı'nın resimleri kullanılırken, Türk ordusu aleyhine sloganlar atılmıştı.

O dönem İran parlamentosu üyeliği yapan Destcerdi, protesto gösterileri sırasındaki konuşmasında Kavakçı'nın TBMM'den çıkarılmasının Müslümanlara bir "hakaret olduğunu" ve Türkiye'nin insan hakları suçu işlediğini öne sürmüştü.

KAYNAK

tarihinde eyeoftheleopard tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Bu bilinen bir gerçek. Asıl tartışılması gereken bu forumda kadınlar kaçıncı sınıf...

Önceki gün bu forumda yazan bir arkadaşın şu sözü epey güzeldi...

"ya bu dünya kadınlarının erkeklerden çektiği ne sinirlenen kadınları kullanarak küfrediyor"

Yine bu forumda dangalağın tekinin iğrenç bir lafı vardı. Yazı silinmiş sadece. Irkçılığın yasak olduğu bir forumda bir ulusa küfür edilirken yine kadınlar aşağılanıyordu. Ama kadının ikinci sınıf olduğu bu forumda böyle bir söylem atılma gerekçesi bile olamadı...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Ortadoğu dinlerinin dünyaya aşıladığı realite kadının erkekten bir adım geride olduğudur.Demokrasinin beşiği denen ABD'nin neden hiç kadın başkanı olmadı?

Halkın(kadınlarda dahil) kadının hep bir adım geride olduğu alışkanlığı vardır.Mutlak bağlamda eşitliğin gerçekleşmesi ütopya olur.

Sitelerde Paylaş

kadınlar 1. sınıftır. fakat hayat da birinci sınıftan başlar. öğrenmeleri gerek çok şey var. fakat yaşayarak acılarla tecrübe etmek yerine hiç tecrübeniz olmasın.

mesela sevgilinizden ayrıldığınızda gidip bir başka erkeğin omuzlarında ağlamayın . bu sizin en hassas zamanınızdır. ve erkeklerde bu zamanları kollarlar. :)

Sitelerde Paylaş
kadınlar 1. sınıftır. fakat hayat da birinci sınıftan başlar. öğrenmeleri gerek çok şey var. fakat yaşayarak acılarla tecrübe etmek yerine hiç tecrübeniz olmasın.

mesela sevgilinizden ayrıldığınızda gidip bir başka erkeğin omuzlarında ağlamayın . bu sizin en hassas zamanınızdır. ve erkeklerde bu zamanları kollarlar. :)

sadeceta'dan hayat dersleri.

Sitelerde Paylaş

Kaç defa böyle anları kolladınız :)

Din duruştu değil mi :):)

Sitelerde Paylaş

Hatun kısmısının 2. sınıf olmasını boş geçin ama 2. planda olmaları sosyal sukunet muktezasınca hayırlıdır, iyidir. 2. planda kalmayı kabullenmiş hatunlar gözümde Meryem'dir. Tapılasıdır.

Karılara fazla yüz vermeyeceksin, ben onu bilir onu söylerim. Karıları şımartmayacaksın.

Ön saf erkeklerindir. Herkes haddini bilecek.

Sitelerde Paylaş

HALLAC 01 IMZANI KALDIR

Diyarbekir

Diyarbekir warê min e

Diyarbekir cihê min e

Cihê bav û kalê min e

Ew mesken û paytaxta min e

Son cümlede DİYARBAKIR BENIM BASKENTIMDIR yazıyor . MODERATORLER NEREDE ?

tarihinde Dia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hatun kısmısının 2. sınıf olmasını boş geçin ama 2. planda olmaları sosyal sukunet muktezasınca hayırlıdır, iyidir. 2. planda kalmayı kabullenmiş hatunlar gözümde Meryem'dir. Tapılasıdır.

Karılara fazla yüz vermeyeceksin, ben onu bilir onu söylerim. Karıları şımartmayacaksın.

Ön saf erkeklerindir. Herkes haddini bilecek.

Fuzuli bey evladım bu tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Ben zaten islamın bana öğütlediği gibi davranıyorum karıma. Bazen yatağımı ayırıyorum, bazen dövmeye kalkışıyorum. Fakat hanımla aramızdaki siklet farkından dolayı yatağı ayırdığımda ortopedik olan ikiz yatağı o alıyor, bana kanepe düşüyor. Çeşitli yakın muharebe yöntemleriyle yaptığımız sıcak temaslar ise hep dispanser ve sağlık ocaklarında sona eriyor. Kış günü morluklarımı saklamak için güneş gözlüğüyle dolaşmaktan sıkıldım. Bu konuda bana önerebileceğiniz neler var acaba?

Sitelerde Paylaş
HALLAC 01 IMZANI KALDIR

Diyarbekir

Diyarbekir warê min e

Diyarbekir cihê min e

Cihê bav û kalê min e

Ew mesken û paytaxta min e

Son cümlede DİYARBAKIR BENIM BASKENTIMDIR yazıyor . MODERATORLER NEREDE ?

"Bende gidem paytahta le le le" Türküsünün yok edilmesini talep ediyorum...

Ayrıca özelden de mesaj atmazsanız sevinirim...

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel hatunlar her zaman 1.sınıftır ve başımızın tacıdır. :p (Bu bir latifedir)

Şaka bi yana, dünyada her yerde kadınların statü sorunu var..

Ben şahsen, yapacağım evlilikte, eşimden emir almak ve altında ezilmek istemem..

Her ne kadar da, karşılıklı anlayıştan yana olsam da, biraz otoriter olmalı ve ağırlığımı taşımalıyım..

Zaten kadınlar, otoriter erkeklerden hoşlanırlar..

Bu, kadınların genel fıtratıdır..

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Fuzuli bey evladım bu tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Ben zaten islamın bana öğütlediği gibi davranıyorum karıma. Bazen yatağımı ayırıyorum, bazen dövmeye kalkışıyorum. Fakat hanımla aramızdaki siklet farkından dolayı yatağı ayırdığımda ortopedik olan ikiz yatağı o alıyor, bana kanepe düşüyor. Çeşitli yakın muharebe yöntemleriyle yaptığımız sıcak temaslar ise hep dispanser ve sağlık ocaklarında sona eriyor. Kış günü morluklarımı saklamak için güneş gözlüğüyle dolaşmaktan sıkıldım. Bu konuda bana önerebileceğiniz neler var acaba?

İslami kuralarra uyduğunuz için aferim ciğerlerim size, tam cennetlik bir çiftsiniz, ilgili mercilere bu durumu bildireceğimden hiç şüpheniz olmasın yegenim.

Bu kıssadan da anlaşılıyor ki sığırcığım, senin hatunun/nenenin/magnumun 2. planda kalma gibi bir "stratejisi" :blink: yok. Stratejisi diyorum bak bu mühim. O halde madem karınızda bu strateji var, karıyı bir köşede sıkıştırıp (yani pundununu bulup) patara kütere dövmek suretiyle intikamınızı almaktan ve sonra derhal boşamaktan başka bir şansınız yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...