Jump to content

Tartışmalara farklı boyut.

Recommended Posts

• İleti 206
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O yazıyı okumadın değilmi?

Çünki okusan zaten buhariden olduğunu görürdün.

ben bunlarla çokca ilgilendim hatta kitaplarını satın aldım ve numaraları verilen hadislerin aslında orada olmadığını

birebir gözümle gördüm !

Sitelerde Paylaş

Yanlış açıklanmış dediğin hadisleri yazarmısın.Bende bakmak istiyorum.

Yalancı kimmiş belli olsun..

9-14 yas arası kızlarla evlenebilir diyenler insan olamaz.İnsan oldugunuz için sizden iigreniyorum.Ciddi olamazsınız.Çocuklarla evlilik doğru diyemezsiniz.

Bu kadarda degil..

tarihinde melissa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yanlış açıklanmış dediğin hadisleri yazarmısın.Bende bakmak istiyorum.

Yalancı kimmiş belli olsun..

9-14 yas arası kızlarla evlenebilir diyenler insan olamaz.İnsan oldugunuz için sizden iigreniyorum.Ciddi olamazsınız.Çocuklarla evlilik doğru diyemezsiniz.

Bu kadarda degil..

Bilimin işi bu bizim bir suçumuz yok.Ergenliğe ulaşan bayanlar'da çocuk olmasında sakınca görmüyor.

Ergenliğe ulaşmadan evvel izin vermiyor.Fakat ergenlik sonrası buna imkan tanıyor.Utanmaz biz ne yapalım?

Sitelerde Paylaş
Bilimin işi bu bizim bir suçumuz yok.Ergenliğe ulaşan bayanlar'da çocuk olmasında sakınca görmüyor.

Ergenliğe ulaşmadan evvel izin vermiyor.Fakat ergenlik sonrası buna imkan tanıyor.Utanmaz biz ne yapalım?

Bunu sizlerin inancına göre ayarlayan allah o zaman utanmaz olan allahmı oluyor?

Sitelerde Paylaş
Bunu sizlerin inancına göre ayarlayan allah o zaman utanmaz olan allahmı oluyor?

Yok sizin ağızlarınız'da geveledikleriniz boş Allah'ın kanunları ise hakikat oluyor.Madem bilime tapıyor ve bilim'in imkan verdiği birşeyi eleştiriyorsunuz.O halde utanmaz bilim olmalı'dır değil mi?

Sitelerde Paylaş

9 yaşında bir kızın hamile kalması çok extreme bir örnek. O yaşta bir kız yavaş yavaş adet görmeye başlasada henüz rahmi ve yumurtalıkları tam gelişmemiştir ve rahim yolu yani vajinası çok küçük olduğundan doğum esnasında bebeğin ve annenin yaşamını yitirme ihtimali oldukça yüksektir.

Yani demek istediğim aslında 50 yaşında bir kadının doğum yapması ne kadar riskliyse, 9 yaşında kızın yapacağı doğum onun iki katı risk taşır. Herşeyin ötesinde bu kızın hamile kalabilmesi için uzunca bir süre, rutin biçimde tecavüze uğraması zorunludur(arapların yaptığı sanırım bu). Çünkü dediğim gibi ne rahmi, ne yumurtaları henüz olgun durumda değildir.

Sitelerde Paylaş
Yok sizin ağızlarınız'da geveledikleriniz boş Allah'ın kanunları ise hakikat oluyor.Madem bilime tapıyor ve bilim'in imkan verdiği birşeyi eleştiriyorsunuz.O halde utanmaz bilim olmalı'dır değil mi?

Bilim dediğim olguyu sizlere göre yaratanın kim olduğunu bulursan asıl utanması gerekenin kim olduğunuda bulursun.

Bulamazsan sana yardımcı olurum.

Sitelerde Paylaş

İşine geleni ,işine geldiği gibi yorumlama.Bilimin bir dalı olan psikiyatri bu yaştaki çocuklar için neder.Birde ona bak sonra bu yaştakilerle evlenenlere nediyor onuda buraya yaz.

Sitelerde Paylaş
Bilim dediğim olguyu sizlere göre yaratanın kim olduğunu bulursan asıl utanması gerekenin kim olduğunuda bulursun.

Bulamazsan sana yardımcı olurum.

İyide gözünden kaçırdığın bir husus var bu konuda muhalif olan sizlersiniz.Ben muhalif değilim.

Siz hem bilim'in öngürdüğü'ne göre hareket ederken hem bunu eleştiren tarafsınız.

Benim konu hakkında eleştirir bir yazım'mı varki burda utanması gereken birisini arayacağım?

Sitelerde Paylaş
İşine geleni ,işine geldiği gibi yorumlama.Bilimin bir dalı olan psikiyatri bu yaştaki çocuklar için neder.Birde ona bak sonra bu yaştakilerle evlenenlere nediyor onuda buraya yaz.

Ergenlik bir başkalaşım ve dönüşüm dönemidir. Bu dönem belirgin ve hızlı fizyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimlerin görüldüğü çocukluktan erişkinliğe geçiş dönemidir.

Başlangıcın belirleyicisi olan puberte, yani cinsel olgunlaşma kız çocuklarında ortalama 9 - 10 yaşlarında, erkeklerde ise 11 - 12 yaşlarında başlar. Biyolojik değişikliklerin tamamlanması ise 3- 5 yıl veya daha uzun sürer. Bununla birlikte ruhsal ve toplumsal gelişme yoğun bir şekilde devam eder. Ergenliğin süre ve sonlanımı sosyal kültürel ve bireysel olgunlaşma düzeyi ile ilgilidir. Bazı araştırmacılar ergenliğin bitimini işe başlama, evlenme ve maddi bağımsızlık gibi faktörlerle ilişkilendirmektedirler. Kültürlerarası çalışmalar ergenliğin birkaç günden (Tayland, Meksika) birkaç yıla dek sürebildiğini göstermektedir. Ergen gelişiminin çok boyutlu olması başlangıç ve bitişiyle ilgili kesin bir sınır koyulmasını zorlaştırmaktadır. Yaş olarak bu süre genelde 12-21 yaş arası kabul edilmektedir.

Ergenlik psikolojisinde bu dönemden “yeniden doğuş” “insan yavrusunun, toplumun bir bireyi olacak şekilde uygarlaşma dönemi” “ikinci doğum” “fırtına ve stres dönemi” “çelişkiler dönemi” , “yeniden yapılanma” olarak bahsedildiği görülmektedir. Bu dönem bireyin kim olduğu, yaşamda nasıl bir yol izleyeceği konusunda yanıtlar aradığı zaman dilimidir. Kimliğin (kişisel kimlik, grup kimliği, ulusal kimlik, cinsel kimlik, kültürel kimlik, mesleki kimlik vs.) şekillendiği bu dönemde ergen gerçekten de bir karmaşayla yüzyüze kalır.

http://www.cocukvegenc.com/?sub_id=10

tarihinde AntiiiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şu zaman'da yatmam ancak bunun ahlak ile ilgisi yoktur.

Sebebi yalnızca yetişmiş bulunduğum toplumdan elde etmiş olduğum kültür'dür.Farklı kültür'ler farklı anlayışlar bunu pekala meşru kılabilir.

Ve ne bizim'ki onlardan üstün, nede onların'ki bizimki'nden düşük bir anlayış değil'dir.

Muhammed de aslında tıpkı senin gibi sadece içerisinde yetişmiş olduğu o zamanki toplumun kültürüne göre hareket etmiş olmasın sakın .

O halde nerede kaldı asla değişmez evrensel kanunlar getirdiği, putları yıktığı, yanlış anlayışları değiştirdiği, peygamber olduğu ve saire ?...

Sitelerde Paylaş
Biliyoruz sence 9 yaşında kız ile yatmanın normal olduğunu.

Hala utanması gereken birisini arıyor bir türlü evet bu konuda utanması gereken bir şey varsa oda alklahtır diyemiyor.

Bak ben 9 yaşında bir kızla yatmak normal'dir demiyorum.Demedim'de o sana ait bir söz'dür.

Dediğim gibi ben 9 yaşında bir kızla evlenmem şu zaman anlayış biçimine göre benim gözümde'de eleştiri konusudur.

Fakat bunda bilimsel olarak hiçbir sakınca olmadığını söylüyorum.Ve bunu sizde inkar edemezsiniz.

Burdaki en önemli sorun sizin neyi eleştirdiğini bilmememenizdir.

Bu arada sizin belirlediğiniz ahlak kurallarının gözümde zerre değeri yoktur.

Ve ayrıca konu hakkında sizin ahlak'a vurgu yapmanız'da dünya görüşünüze göre komediden öteye gitmez.

Sitelerde Paylaş
Sen yalancısın.

Sahih-i buhari , 1588

Fasil : AHZÂB VE HENDEK HARBİ

Konu : Hendek Gazâsı

Ravi : Câbir b. Abdullâh

Baslik : RESÛL-İ EKREM`İN BİZZAT HENDEK KAZMAYA İŞTİRÂKİ HAKKINDA CÂBİR HADÎSİ

Hadis : Rivâyete göre şöyle demiştir: Hendek günü biz (Peygamber`in Ashâb`ı) istihkâm kazarken bir ara çok sert bir yere rastgelmiştik. Bunun üzerine Ashâb Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem`e geldiler. - Yâ Resûla`llah! Hendekte (taş parçası gibi) şöyle sert bir damar rastgeldi, diye haber verdiler. Resûlullah: - Hele ben hendeğe ineyim (göreyim) buyurdu. Sonra Resûlullah karnına (açlıktan) bir taş parçası sarılmış olarak kalktı. Çünkü biz, (hendek kazarken) üç gün yiyecek, içecek bir şey tatmamıştık. Resûlullah (hendeğe indi). Ve sivri balyozu eline aldı. Bu kayaya vurmakla o sert kaya, en ince kum gibi dağıldı.

HadisNo : 1588

Sitelerde Paylaş
Muhammed de aslında tıpkı senin gibi sadece içerisinde yetişmiş olduğu o zamanki toplumun kültürüne göre hareket etmiş olmasın sakın .

O halde nerede kaldı asla değişmez evrensel kanunlar getirdiği, putları yıktığı, yanlış anlayışları değiştirdiği, peygamber olduğu ve saire ?...

Yakup değişen hükümler değil ki!

Değişen toplumlar günümüzde hala ergenlik çağına erişmiş bir bayan çocuk sahibi olabilir.

Sitelerde Paylaş

Muhammed’in en küçük karısı Aişe’dir. Muhammed 52 yaşında iken, 9 yaşında olan Aişe ile gerdeğe girmiştir (Aişe, Muhammed ile evlendiğinde 6 yaşında idi (Bkz:Buhari, e’s Sahih, Kitabu Menakıbı’l-Ensar/44; Tecrid, Hadis no:1553; Müslim, e’s-Sahih, Kitabu’n-Nikah/69, Hadis no:1422)

demişsin. Şimdi tecrid 1533'e bakıyoruz..

Uhud günü hakîkî bir vâkıa da Ebû Bekr'in kızı Aişe ile (annem) Ümmi Süleym'i (Mücahidler arasında) görmekliğimdir. Bu iki kadın elbiselerini çemremişlerdi; dizlerinin, bacaklarının halhallarını görmüştüm. Bunlar arkalarında kırbalar, çeviklikle su taşıyorlar, mecrûhların ağızlarına döküyorlardı. Kırbalar boşalınca sür'atle geri dönüp gelerek kırbaları dolduruyorlar, sonra gelip mecrûh mücâhidlerin ağızlarına boşaltıyorlardı....” (Sahih-i Buhari Tecrîd-i Sarih, Cild 10, Hadîs No: 1533)

ve evet hadisimizin ateist tarafından uydurulmuş olmadığı anlaşılıyor ... :lol:

tarihinde Dia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...