Jump to content

Araplara sövme özgürlüğü

Recommended Posts

Tamam, müfteriyim, provokatörüm ve buraya yazmadığın şeylerim. Eee ne olmuş yani. Çok mu umrumda, hem müfteri olurken sana mı sorcam, olurum olmam sana ne, belki değilimdir nerden biliyosun, olsam ne olucak ki yani, sen de ol, sen de oldun da yok olma mı dedim, iyi ki bi müfteri oldum haa, melissa bize çay demlesin oturup konuşalım bu meseleyi ne dersin heaa?

Senin ne olduğun yazılarından belli değilmi. ?

Aklınca çamur at izi kalsın yaparak foseptik ağzınımı aklamaya çalışıyorsun.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=10501&hl=

Şimdi adam gibi yazdığının arkasında dur ve söylemimi buraya bas.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türklerin 20.yy'da insanlığa yaptığı bunca katkıdan sonra, bence de bunu sormaya hakkımız var :)

Zorunda mıyız nan insanlığa katkı yapmaya? Ha? :)

Sitelerde Paylaş
Maalesef ben de Arapların ırkçılık konusunda farklı kategoride değerlendirildiğini düşünenlerdenim. Bunda dinin etkisinin önemli olduğu ortada; bu sebeple İslam dinine karşı olumsuz kanaate sahip ateistlerin doğrudan Arap ırkını hedef alan iletiler asmalarını anormal bulmuyorum, zira bence bunu yaparken ne yaptıklarının farkında değiller:-)

Gerçekten de ateistlerin Araplara karşı nefret duyduğunu düşünmüyorum, 'Arabın dini İslam'dır' gibi bir algı var ortada ki, din-ırk ilişkisinin bu kadar iç içe geçmesi karışıklığa neden oluyor. Bu içgüdüsel tepkilerin sonuçlarını sık sık görüyoruz. Din-ırk ayrımının üyelerce nasıl yapılacağının pratiği için bir şey öneremesem de, sebebi ne olursa olsun ırkçılık kesin olarak yasaklanmışsa bu içgüdüsel çıkışlara karşı yönetimce önlem alınmalıdır.

Size tamamen katılıyorum. Ortada ırkçılık vb. bir ayırım yok aslında. Bir kere ırk diye bir şey yok.. Hepimiz Adem'le Havva'dan değilse bile Afrika'dan bir yerlerden dünyaya dağıldık. Kökenimiz aynı, ırk hikaye...

Ancak insanların belli kültürlere sahip farklı toplum ve toplulukları beğenmeme, eleştirme hak ve özgürlükleri var, olmalı. Bu dile getirilmeli de. Bir bütün olarak Arap toplumunun tarihi irtibariyle de ateist tarafından eleştiriye tutulması çok doğal.

Özellikle Türk ateistlerinin. Aslında sövülenler direkt günümüz Arap toplumu değil... Din ve kültür. Siz de belirtmişsiniz zaten ve haklısınız.

Bu tür bir öfkenin önüne geçmek, Araplar'ı bu öfkeden muaf tutmak veya tutulmasını sağlamak mümkün mü bilmiyorum. Yani sabahtan akşama kadar dolaylı, üstü örtülü bile olsa hakaret ve küfre maruz kalan bir dinin çıktığı ve hala ilkelce savunulduğu bir toplumu, bu öfkeden korumak bence çok mümkün değil.

Olmasa iyi.. Ama günde binin üzerinde ileti yazılan bir forumda bunu kontrol etmek hayli güç. İnsanlar birbirlerine küfür veya hakaret ettiklerinde, hakarete maruz kalan kişi iletiyi hemen raporluyor. Yani kişi, kendini korumak için dahil olduğu tartışmayı zaten takip ediyor ve ileti ortadan kalkıyor.

Demek istiyorum ki, edilen küfürlerin hemen her zaman bir muhatabı oluyor ve o muhatap bir şekilde raporluyor, şikayet ediyor vs..

Ama Araplar'ın bunu yapma şansı yok.:) Aramızda Araplar vardır belki. Bu benim daha önce de aklıma gelmişti ve birden kötü hissetmiştim kendimi. Yani ben -atıyorum- İskenderun'dan, Hatay'dan bağlanan bir Arap olsam, hoşlanmaz, rahatsız olrdum herhalde.Küfür veya hakaret edenlerin niyetinin ne olduğunu iyi bilsem ve onlardan emin olsam da rahatsız olurdum.

Dilerim forum üyeleri bu faktörü de gözönünde bulundur, daha dikkatli yazarlar. Hepimiz daha dikkatli yazarız.

Yine de çok fazla alınmamak gerek. Çünkü ortada gerçekten ırkçılık yok. Milliyetçilik bile yok.

Garip bir durum aslında..

Sitelerde Paylaş
Irkçımısın?

birileri atsızcı otağıdan toplayıp geliyor bunları :acute:

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
birileri atsızcı otağıdan toplayıp geliyor bunları :acute:

heh heh..

Ben o otağda 1 kelime yazıp atılmıştım.. :p

Irkçı değil, insancı`yım demiştim..

Sitelerde Paylaş
heh heh..

Ben o otağda 1 kelime yazıp atılmıştım.. :p

Irkçı değil, insancı`yım demiştim..

daha e-mail'i,nick'i Türkçe değil diye atılıyor insanlar.

hadi yeni e-mail alıyorsun,Türkçe isimle,bu sefer ''mynet'' uzantılı diye kabul etmiyorlar. :D

Sitelerde Paylaş

Ben atsızcıları arada gülmek için okuyorum, ülkede yüzlerce ruh hastası olduğunu görmek kötü olsa da çok komik şeyler oluyor sitede. Bakın geçen ne gördüm:

http://www.atsizcilar.com/forum/manchester...et-t108338.html

:D

Sitelerde Paylaş
Ben atsızcıları arada gülmek için okuyorum, ülkede yüzlerce ruh hastası olduğunu görmek kötü olsa da çok komik şeyler oluyor sitede. Bakın geçen ne gördüm:

Sağol astur.

Akıl hastanesine doğru, bir gezinti yapalım :p :lol:

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen daha ufolar hakkındaki düşüncelerini görmemişsin o zaman :lol:

Sitelerde Paylaş
sen daha ufolar hakkındaki düşüncelerini görmemişsin o zaman :lol:

Görmez olur muyum, o baya ünlü :D

Sitelerde Paylaş
araplara sovmege karsı cıkan arnızda var ancak islama sovmege karsı cıkan bir allahın kulu ateist yok hani biraz daha az duygusal olalim da bunca insana sovmeyelim demiyonuz
Allahın kulu ateist ha güzeldti :):)

Aklıma gelmişken ben diyorum...

Sitelerde Paylaş

Bir defa bir insana ırkçı demeden önce, ırkçılığın tanımını yapmak gerekir kanımca.

Irkçı ne demektir?

Kendi ırkını, kendi milletini, diğer ırklardan, diğer milletlerden üstün görerek diğerlerini otomatikman aşağılayan demektir.

Mohammed arkadaşımızın "kendi ırkının diğer ırklardan üstün olduğunu iddia ettiği" herhangi bir yazısı var mı? Var diyen getirsin göstersin. Yok ise eğer, kendisine "ırkçı" demek, ayıptır ve ayrıca da kendisine hakarettir, küfürdür.

"Irkçı değil ama ırkçılık yapıyor" demek de aynı kapıya çıkar çünkü ırkçılık yapan kişi ırkçıdır. Irkçı olmayan kişi ırkçılık zaten yapmaz.

Mohammed'in "şerefsiz Arap halkı" cümlesinin manasının, "şerefsiz Arap kültürü" olduğunu ve hatta o bile değil, şerefsiz İslam kültürü" olduğunu ve Arap'ın ırkını hedef almadığını bilmemek için ancak Arap şakşakçısı olmak gerekir, ki bu da esas ırkçılığın daniskasıdır. Arap ırkçılığı.

Sebep bu da değilse, Mohammed arkadaşımıza karşı özel bir husumet olması gerekir.

Evet, kabul ediyorum ki; Mohammed arkadaşımızın o iletisi, bir kızgınlık anında yazılmış ve bir çok kimsenin yanlış anlayabileceği, özellikle Mohammed'i tanıMAyanların yanlış anlayabileceği, ırkçılık olarak nitelendirililecek ve özellikle de Arap yalakalarının bunu koz olarak kullanabileceği, kabul edilemez bir iletidir. Ve hakikatten de o iletisinin kendisi tarafından silinmesi gerekir ve Mohammed arkadaşımız bunu zaten yapar. Yapmasa dahi ufak bir hatırlatma yapılsa anında yapar.

Ama şunu biliniz ki, o ileti ülkemizde ve hatta bu forumda dincilerin yaptığı "Arap ırkçılığına" karşı bir tepkidir, bir isyandır. Gerçek ırkçılıkla uzaktan yakından alakası yoktur ve zaten bu forumda tek bir tane ırkçı ateist de yoktur. Çünkü gerçekten ırkçı olan bir kişi ateist değildir. Ateistim derse zaten sahtekarın biridir. Ya da kendini ateist sanan bir geri zekalıdır.

Bir insan sinirlenince küfür etmemesi gerekir ama ederse de, "senin ananı s...keyim" derse, bunun manası o kişinin anasıyla cinsel ilişkiye girilmek istenmesi değildir. Bunun böyle olduğunu bile bile, dava açarken, "bana küfür etti" diyerek değil de, "benim anamla gayri meşru cinsel ilişkiye girmek istiyor" diyerek dava açmak ancak fesatlıktan kaynaklanabilir.

Hele ki o sözlerin asla ve asla ırkçılık amacıyla söylenmediğini bile bile "ırkçılıktan" ceza almasını gerektiğini söylemek, Arap ırkçılığından başka bir şey değildir ve asıl ırkçılıktan cezanlandırılması gereken şey, bu tavırdır.

Saygılar, sevgiler.

Not. Bu arada bir hatırlatma. Yukarda yazdıklarımın bu konuyu açan da dahil olmak üzere, bu başlıkta ileti yazanların hiç birisiyle alakası yoktur. Ben bunların çoğunu forumdaki genel tavırlara bakarak yazdım ve zaten ben bu forumdaki kişilelerin çoğunu uzaktan dahi olsa değerlendirebilecek kadar tanımıyorum.

tarihinde Notamatik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yani arablara sovunce irkcı olursubuz diye sovmuyonuz ama islama sovunce bise yok ne diyem dunyada 200 m arab yoktur ama insanlık namına haysiyetlerine dokunmuyorsunuz ancak 15 milyar mıslimin haysiyeti cğmlenize mubah ha vah ne insaf be

Sitelerde Paylaş
Guest YILANOGLU

>>> At arabasını durdurmak için gem çekilir ve bir söz (söz değil de nida diyelim) söylenirdi.. O nida brrrüüüsssst müydü ne?

Bende bir baba var bey efendi.

Bana bile bazen "dohaaahh öküz herif" diyor

"brrrüüüsssst " diyerek çok kibar kalıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
Git aç, önce insanlık için sen ne yaptın onu anlat sonra da ahaliye arapların insanlık için ne yaptığını sor. Uğraştırma beni. Her konuya atlama yarım aklınla, sinirlendiriyorsun insanı iyi bi laf etmiş havaları ile başlığın içine ederken. Sana verdiğim son cevap. Bak iletilerini bile taşımadım başlığa rezil olma ucuz laflarınla diye hala gelip aynı şeyi tekrarlıyosun. Ayıp. sgtdtaer adsdafd!!

lotus olduğundan şüphelendiğim ezik!!!

eğer oysan soytarının tekisin

o değilsen de türk değilsin :)

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
lotus olduğundan şüphelendiğim ezik!!!

eğer oysan soytarının tekisin

o değilsen de türk değilsin :)

kaç günlük yazıyı gittin buldun, sırf hakaret etmek için güncelledin değil mi goddess?

lotus değil kendisi, ayrıca türk. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...