Jump to content

Söz savunmanın

Recommended Posts

Sadece dağ parçalandıysa bu allhın gücünün kısıtlı olduğunu gösterir eğer sonsuz güçte ve herşeye gücü yeten bir varlık kendisini gösterseydi bırak dağı tüm maddiyatın yok olması gerekirdi.

yine çürütüldün sıla..

allah gorunmemis ki daga ayetin lafzı rabbin daga tecelli etti diye gorundu diye degil yani tecellisinin hasmeti dagı parcaladı

tarihinde sila tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kıyamet koptu, mahşere geldik . Hepimiz Allah'ın huzurundayız. Hesap başladı tektek Allah çağırıyor ve sıra hacıda, sonra xislam, convert, çakırcali, anibal...

Allah buyurdu: Ben sizi yoktan varettim. Sınırsız nimetler verdim. Sen beni niye inkar ettin.

Buyrun söz savunmanın...

Digerlerini bilemem de super zenci Anibal'i ezdirmez..

Sitelerde Paylaş
allah gorunmemis ki daga ayetin lafzı rabbin daga tecelli etti diye gorundu diye degil yani tecellisinin hasmeti dagı parcaladı

yine aynı mantık allah sonsuzsa tecellisi ve haşmetide sonsuzdur bu sayede yine benim dediğime çıkarsın sonsuz bir varlığın timsali sonlu olamaz bukadar basit..

iyi denemeydi ama tutmadı sıla..

Sitelerde Paylaş

Dedimya Senden iyi bilirim islami babam Sufidir .. niye kendi yarattığı dağı parçaladı Allah bütün hayvanları insana hizmet etmesi yani besin olması için yaratmıştır ifadesiv ardır kuranda yani o dağda benim hakkım olan bir hayvan vardı niye yok etti allah o dağı hakkımı yedi şimdi

Sitelerde Paylaş
Sadece dağ parçalandıysa bu allhın gücünün kısıtlı olduğunu gösterir eğer sonsuz güçte ve herşeye gücü yeten bir varlık kendisini gösterseydi bırak dağı tüm maddiyatın yok olması gerekirdi.

yine çürütüldün sıla..

sen beni hic cürütmedin ki sen cürüdün ama ii oldu aruc baya hafif gecdi hic anlamadım saatleri heh

Sitelerde Paylaş
Dedimya Senden iyi bilirim islami babam Sufidir .. niye kendi yarattığı dağı parçaladı Allah bütün hayvanları insana hizmet etmesi yani besin olması için yaratmıştır ifadesiv ardır kuranda yani o dağda benim hakkım olan bir hayvan vardı niye yok etti allah o dağı hakkımı yedi şimdi

1 islam hakkında benim 40 da bişrim kadar bise bilmen 2 senin dedigin sozleri bende diyebilirdim basit mantıkla ben nasıl bunca akaid biliyon demedim gavur halinle baya takildın demek istedim düzelteyim havaya girme senin baban nasıl sufi ise sen ate olmus sun yuf o baba ya allah onada senen hesabından soracak

Sitelerde Paylaş

cübbelinin gidişatı iyi değil, müşrik olmuş allahı oynuyor ateistforumlarda.

halbuki ayetlerde ne diyor? ben istediğimi saptırırım, istediğimi doğru yola getiririm diyor.

hayır ve şer benden gelir diyor. Kalplerini mühürledim ben onların diyor.

Böyle diyorsa arkasındaki güruhu gösterip "ben sana da aynı özellikleri verdim" der mi hiç?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
cübbelinin gidişatı iyi değil, müşrik olmuş allahı oynuyor ateistforumlarda.

halbuki ayetlerde ne diyor? ben istediğimi saptırırım, istediğimi doğru yola getiririm diyor.

hayır ve şer benden gelir diyor. Böyle diyorsa arkasındaki güruhu gösterip "ben sana da aynı özellikleri verdim" der mi hiç?

kader hakkında bise biliyon allah diledigini saptırır demek kulların ihtiyarlarını zorunda olamadan yaratır demek eger zorunda olsa diledigini olmamıs olur demekki allah cehennemi isteyen icin ezeli ilminde cehennemi istemis

Sitelerde Paylaş
kader hakkında bise bilmiyon allah diledigini saptırır demek kulların secimlerini zorunda olamadan yaratır demek eger zorunda olsa diledigini olmamıs olur demekki allah cehennemi isteyen icin ezeli ilminde cehennemi istemis
Sitelerde Paylaş

çok zavallı bir durumdasın babama niye hesap sorsun eğer benim özgür iradem varsa babama hesap soramaz sorarsa haksızlık olur bu arada islam hakkında bi b.k bilmediğin iletilerinden belli oluyor daha doğru dürüst Türkçe yazamıyorsun sen islamın ezoterik yönünü bile bilmezsin bu yüzden sen kendi çapında yazmaya devam et Ey bir parça balçıktan olan! :D

Sitelerde Paylaş
çok zavallı bir durumdasın babama niye hesap sorsun eğer benim özgür iradem varsa babama hesap soramaz sorarsa haksızlık olur bu arada islam hakkında bi b.k bilmediğin iletilerinden belli oluyor daha doğru dürüst Türkçe yazamıyorsun sen islamın ezoterik yönünü bile bilmezsin bu yüzden sen kendi çapında yazmaya devam et Ey bir parça balçıktan olan! :D
islama gore sorar cünkü seni egitememis tabi senin bu hale gelmende nekadar hakkı varsa okadar allah zulm etmez
Sitelerde Paylaş

turckce cok gusel konusur va yazarım ancak klavyede ii degilim ama nasıl olsa anlıyon yazdıgımı muhim olan bu

Sitelerde Paylaş
kader hakkında bise biliyon allah diledigini saptırır demek kulların ihtiyarlarını zorunda olamadan yaratır demek eger zorunda olsa diledigini olmamıs olur demekki allah cehennemi isteyen icin ezeli ilminde cehennemi istemis

Ayetleri çarpıtmakta sizin üstünüze yok.

Saptırmak ne demek sila? Saptırma fiilinde etken ne, edilgen ne?

Saptırmak için sapmış olmayan birşeye ihtiyaç vardır, bir de saptırana ihtiyaç vardır.

Demek ki sapmış olmayan insan var, allah tarafından bilerek ve isteyerek saptırılıyor.

Değil mi?

Eğer o insanlar zaten kendiliğinden cehennemlikti dersen allahın saptırmasına ne gerek var?

Allahın saptırması insanları cehenneme (istedikleri yere) koyması değil, bile bile temiz ve ahlâklı ve imanlı birini imansız etmesi.

Kanıt: bütün ruhların yaratıldıklarında allaha secde etmesi.

Demek ki neymiş? Dininizde insanı saptıran allahmış (aynı dediği gibiymiş)

Gelin burada biraz din öğrenin.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...