Jump to content

Geert Wilders Endonezyalı mı?

Recommended Posts

Hollanda’da İslam karşıtı tutumlarıyla bilinen aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders’ın Hollandalı olmadığı iddia edildi.

Sömürgecilik sonrası tarih konusunda uzman olan Hollandalı antropolog Lizzy van Leeuwen, aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin lideri Wilders’in geçmişi hakkında yazdığı makalede, ırkçı liderin Hollanda kökenli olmadığını, Endonezya kökenli Yahudi bir aileye mensup olduğunu öne sürdü. Wilders’ın bu durumu gizlemek için siyah olan saçlarını sürekli sarıya boyadığını savunan Lizzy van Leeuwen, iddialarını Milli Arşiv’de ulaştığı dosyada Wilders’in anne tarafının Yahudi olduğunu ortaya koyan belgelere dayandırdı. İddiaya göre, Wilders’in dedesi Johan Ording sömürgecilik döneminde, ırkçı liderin daha önce açıkladığı gibi askerlik değil, memuriyetlik yapıyordu ve o dönemde Yahudi asıllı Johanna Meijer’a aşık olarak evlendi. Irkçı Wilders’in iddialara vereceği yanıt merak konusu. • CİHAN

http://www.stargazete.com/dunya/hollandali...aber-211185.htm

Çok hoşuma gitti, darısı bu forumdaki ırkçıların da başına :D

Sitelerde Paylaş

Eee, kafayı milletin ırkıyla bozarsan birileri de seninki ile bozuverir. Öyle başa böyle tarak :)

Sitelerde Paylaş
o da birşey mi?

son yaptığımız araştırmalar akhenatonun annesinin rum

babasının da ermeni olduğunu ortaya koydu. :p

Cevap vereyim mi bu yazıya.

Sonra deicide havalara zıplamasın.

Önce okuduğunuzu anlamayı öğrenin , başlıkta ki üç şahsiyet.

Tipik bir Hitler vakası durumu, tabi siz nerden bileceksiniz üç film seyretmeyle tarih öğreniyorsunuz.

Hitler Almanmı diye soran çıkmamış size anlaşılan.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam bir kere Alman değil, Hollandalı.

'Bir tek Türk ırkçıları saf Türk'tür' diye mi iddia ediyorsun yani? Hollanda'da ırkçılığı kullanan 'Yahudi kuvvetler', ya burada da seni, 'Türk ırkçılığı' adına ve bize karşı kullanıyorsa? :)

Sitelerde Paylaş
Cevap vereyim mi bu yazıya.

Sonra deicide havalara zıplamasın.

Önce okuduğunuzu anlamayı öğrenin , başlıkta ki üç şahsiyet.

Tipik bir Hitler vakası durumu, tabi siz nerden bileceksiniz üç film seyretmeyle tarih öğreniyorsunuz.

tamam, senin yerine ben yapayım dur o işi.

murteddin annesi kürt babası da yahudiymiş. :p

Sitelerde Paylaş
Adam bir kere Alman değil, Hollandalı.

Soy ağacı vereceksin, öyle hollandalı demekle olmuyor.

Hadi hhollandalı diyelim niye üsütün alman ırkı söylemi ile savaşıyor. ?

'Bir tek Türk ırkçıları saf Türk'tür' diye mi iddia ediyorsun yani? Hollanda'da ırkçılığı kullanan 'Yahudi kuvvetler', ya burada da seni, 'Türk ırkçılığı' adına ve bize karşı kullanıyorsa? :)

Şu pax-amerikancı ırkçılıkla Türk soyculuğunu karıştırmanız tüm bildiklerinizin jenerik batı kaynaklı olduğu göstergesidir.

Aynı mantıkla Japonlar, çinliler, hintliler ve doğudaki tüm milletler ırkçıdır.

Belkide bu düşünceyi yaratanların düşünme yaratırken içsel boşluklarını doldurmak için yazmışlardır. !!!

Konu uzun harappa kazılarına kadar gider.

Bu bilgide bu forumda yok.

Sitelerde Paylaş
o da birşey mi?

Ayrıca kendisi de yahudi. Yahudilere ikinci bir devlet yaratılabilsin diye anti semitizm yapıyor.

Sitelerde Paylaş
taraftamı okudun astur.

Derinlikli bilgi yoksa bu konuyu tartışmam, o da bu forumda yok. Hodri meydan?!?!!?!?

Sitelerde Paylaş
o da birşey mi?

Mürted bey evladım aklıma bir fıkra getirdin onu anlatayım sana:

Kadının biri kocasından boşanalı seneler olmuş. Geçinmek zor, nafaka az. Yine de sabretmiş evladını 5 yaşına getirmiş. Ama çocuğun kahrı çekilir gibi değil. Hem velet, hem illet... En son dayanamamış, çocuğu yoldan geçen ilk taksiye bindirmiş, taksicinin eline de fazlasıyla para tutuşturup sıkı sıkı tembihlemiş:

-Şoför bey, sakın ha bu keratayla bir çift laf etmeyin, şu adrese götürün bırakın, paranın üstü de sizde kalsın.

Şoför koyulmuş yola. Yol da uzun, bitmek bilmiyor. Sıkıntıdan çocuğa sormuş gayrı ihtiyari:

-Naber ufaklık? Yaşın kaç senin?

-7

-Büyüyünce ne olacaksın bakayım sen?

-Annem hemşire, babam doktor olsa eczacı olurdum ama değil.

-Eee ne olacaksın o zaman?

-Annem spiker, babam muhabir olsa ben genel yayın yönetmeni olurdum. Ama değiller.

Adam anlamış ki çocuğun kafa sağlam değil. Uzatmak istememiş. Ama çocuk durmamış:

-Annem millet vekili, babam bakan olsa ben de başbakan olurdum ama değil.

-Annem avukat, babam savcı olsa ben de hakim olurdum ama değil.

-...

Adam bakmış ki yollar uzuyor çocuk susmuyor. Sinirlenip bozmuş ağzını:

-Anan orospu baban pezevenk olsa ne olurdun?

Çocuk hemen cevap vermiş:

-Şoför olurdum.

* * *

Bu fıkradan sonra Nefisekaramel Anu arkadaşın anne babası hakkında daha çok fikre sahip olacağını düşünüyorum Mürted kardeşim.

Sitelerde Paylaş
Bu fıkradan sonra Nefisekaramel Anu arkadaşın anne babası hakkında daha çok fikre sahip olacağını düşünüyorum Mürted kardeşim.

Senin anan ve baban hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerde bana özelden yazsın.Sende yazabilirsin en azından kim olduklarını öğrenirsin.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...