Jump to content

Tevratta ve İncilde muhammedden bahsediliyormu?

Recommended Posts

İslam Masalları

Muhammed’in Adının İncil ve Tevrat’da Geçtiğine Dair Uydurma Ayetler

Kuran’ın Saf suresine şöyle bir ayet vardır,

6. Hatırla ki, Meryem oğlu İsa: Ey İsrailoğulları! Ben size Allah’ın elçisiyim, benden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak geldim, demişti. Fakat o, kendilerine açık deliller getirince: Bu apaçık bir büyüdür, dediler.

Bütün İslami yazarlar bu ayete bakarak, İncil ve Tevrat’ın Muhammed’in geleceğini müjdelediğini iddia ederler.

Ancak, ne İncil, ne Tevrat, ne de Zabur’da, bu konuyla ilgili en ufak bir işaret yoktur. İslamiler bu olmayan işaretin peşine düşerek önceki kutsal kitapların, Muhammed’in geleceğini müjdelediğini ispatlama gayreti içine girince ortaya komik durumlar çıkar..

Elmalılı Hamdi Nitekim Habkuk Kitabında şöyle deniliyor : Allah Tur-i Sina’dan, Kudsi Faran Dağı’ndan geldi, Muhammed’in kıymetinden sema bir açılsa ve hamdinden yeryüzü bir dolsa.. Ey Muhammed, oklar senin emrinle tam bir kanış kanacak, yeryüzü nehirlerle gürleyecek. Seni dağlar gördü titredi, sel yağmurları senden bir yana çekildi.

Hak Dini Kuran Dili Cilt 1. Syf. 414 – 415

Öncelikle Elmalılı Hamdi Yazır’ın Tevrat’da Habkuk diye adlandırdığı bölüm, Nahum’dan sonra gelen Habakkuk’dur. Tevrat’ın hiçbir yerinde Muhammed’in ismi geçmediği gibi, bu bölümde de Muhammed ile ilgili bir benzetme söz konusu değildir.

Elmalılı Hamdi Yazır’ın alıntı yaptığı bölümün tamamı aşağıdaki gibidir.

Habakkuk Bap / 3

1. Peygamber Habakkuk’un duası Şigyonot üzere.

2. Ya Rab, senin haberini işittim ve korktum, Ya Rab, yılların ortasında kendi işini canlandır, Yılların ortasında onu bildir, öfke içinde merhameti an.

3. Allah Temandan, Ve Kuddüs Paran Dağından geldi. Onun haşmeti gökleri örttü ve dünya onun hamdi ile doldu..

4. Ve parıltısı ışık gibi idi, elinden şualar çıkıyordu, ve kuvvetinin gizlenmesi orada.

5. Veba onun önünde yürüyordu, ve ayaklarının ardınca humma çıkıyordu.

6. O durdu ve dünyayı ölçtü, baktı ve milletleri sarstı, ve kadim dağlar parçalandılar, ebedi tepeler baş eğdiler. Onun yolları ebedidir.

7. Kuşan çadırlarını sıkıntıda gördüm, Midyan diyarının çadır etekleri titrediler.

8. Rab ırmaklara mı kızdı ? Senin öfken ırmaklara mı karşı, yahut gazabın denize mi karşı ki, atlarına, kurtarış arabalarına bindin ?

9. Yayını büsbütün sıyırdın.

10. Dağlar seni görüp ağrıdan kıvrandılar, seller akıp geçti, engin sesini çıkardı, ve ellerini yukarı kaldırdı.

11. Uçuşan oklarının nurundan, pırıldıyan mızrağının parıltısından, güneş ve ay yerlerinde durdular.

12. Yeryüzünü gazapla dolaştın, milletleri öfke ile çiğneyip kırdın.

13. Kendi kavmının kurtulması için, meshedilmiş olanın kurtulması için çıktın, kötünün evinden, boyuna kadar temeli açarak, çatısını ezdin.

14. Onun askerinin başını kendi kargıları ile deldin, beni dağıtmak için kasırga gibi gelmişlerdi, onların sevinci, sanki düşkünü gizlice yutmak idi.

15. Sen denizi, kuvvetli sular yığınını atlarınla çiğnedin.

16. İşittim ve bedenim titredi, sesinden dudaklarım seğirdi, çürüklük kemiklerime giriyor ve durduğum yerde titriyorum, çünkü sıkıntı gününü, bizi basacak kavmın çıkmasını sükunetle beklemeliyim.

17. Çünkü incir ağacı çiçeklenmese, ve asmalarda meyva olmasa da, zeytin emeği boşa çıksa, ve tarlalar yiyecek vermese de, ağıldan sürü kesilse, ve ahırlarda sığır kalmasa da,

18. Ben yine Rab ile mesrur olacağım, kurtarışımın Allah’ı ile sevinçten coşacağım.

19. Yehova, Rab benim kuvvetimdir, ve ayaklarımı geyik ayakları gibi eder, ve beni yüksek yerlerim üzerinde yürütür. Musikacıbaşı için saz aletlerim üzere. Şimdi ayetin aslından, Hamdi Yazır’ın alıntı yaptığı bölümlerde ifadeleri nasıl saptırdığına bakalım,

Allah Tur-i Sina’dan, Kudsi Faran Dağı’ndan geldi, Muhammed’in kıymetinden sema bir açılsa ve hamdinden yeryüzü bir dolsa..

Hamdi Yazır, bu ayeti gönlünden geçtiği şekilde aktarmayı daha ugun buluyor.

Ayetin aslı ;

Bap / 3 ,

3. Allah Temandan, Ve Kuddüs Paran Dağından geldi. Onun haşmeti gökleri örttü ve dünya onun hamdi ile doldu..

Hamdi Yazır ayetleri harmanlayarak, kısa bir anlatımla geçiyor,

Seni dağlar gördü titredi,

Ayetin aslı ;

6. O durdu ve dünyayı ölçtü, baktı ve milletleri sarstı, ve kadim dağlar parçalandılar, ebedi tepeler baş eğdiler. Onun yolları ebedidir.

7. Kuşan çadırlarını sıkıntıda gördüm, Midyan diyarının çadır etekleri titrediler.

Ey Muhammed, oklar senin emrinle tam bir kanış kanacak, yeryüzü nehirlerle gürleyecek. sel yağmurları senden bir yana çekildi.

Ayetin aslı ;

11. Uçuşan oklarının nurundan, pırıldıyan mızrağının parıltısından, güneş ve ay yerlerinde durdular.

15. Sen denizi, kuvvetli sular yığınını atlarınla çiğnedin.

Görüldüğü gibi Hamdi Yazır, okuyucunun nasıl olsa bir araştırma içine girmeyeceğinden emin bir şekilde, diğer bir çok İslami yazarın yaptığını yaparak, Muhammed’i yüceltmek için olmadık saptırmalar içine girmekte ve okuyucuyu yanlış bilgilendirmektedir. Bunları okuyan Müslümanlar’da, Tevrat’ın Muhammed’den hem de övgüyle bahsettiğine kolaylıkla inanabilmektedirler.

Sitelerde Paylaş

bizim cahil müslümanlarda incili okumak günahtır gibi bi düşünce olduğu için nsolsa araştıramazlar mantığıyla sallamış adam..

Tevratta Immanuel isminde birinin gelceği bildirilmiştir

Yeşaya 7:14 Bundan ötürü Rab’bin kendisi size bir belirti verecek: İşte kız gebe kalıp bir oğul doğuracak; adını İmanuel ( Tanrı bizimledir ) koyacak.

Yeşaya 9:6-7 Çünkü bize bir çocuk doğacak bize bir oğul verilecek. Yönetim onun omuzlarında olacak. Onun adı Harika Öğütçü ( Harikalar Yaratan ) Güçlü Tanrı Ebedi Baba Esenlik Önderi olacak. Davut’un tahtı ve ülkesi üzerinde egemenlik sürecek. Egemenliğinin ve esenliğinin büyümesi son bulmayacak. Egemenliğini adaletle doğrulukla kuracak ve sonsuza dek sürecek. Her Şeye Egemen RAB’bin gayreti bunu sağlayacak.

görüldüğü gibi ahmed değil gelecek olan imanuel dir ve yahudiler hala imanueli beklerler..

benim okuduğum gördüğüm kadarı ile incilde sadece isa mesihin kıyametten önce tekrar kendisinin geri geleceğini söylemesidir.. göklerdeki babamın kudretiyle geleceğim vs vs..

kitabı mukaddes'te kesinlikle ahmed isminde bir peygamberin geleceğinden söz edilmez ve eidlmesi bile incille son derece alakasız olacaktır.. Yani Mesih ben sizin günahlarını üstlenmek için geldim ben tanrının oğluyum derken ve aslında kendininde bir tanrı olduğunu idda ederken ( bilmeyenler için söliyim hristiyanlıkta özet olarak 3 farklı tek tanrı vardır) kafa karştırıcı olabilir ama... isa bunları söylerken bide nasıl benden sonra biri daha gelipo ayrı bir din koyacak ortaya der ki? Ahmed isminde bir peygamberden bahsedilse isi hristiyanlık başttan aşağı saçma olurdu. ve kesinlikle böle bir isim geçmez..

tevratın zeburun ve incilin değiştirildiğini sölicek müslümanları duyar gibiyim.. ama blunan en eski incilde de farklı bir şey yazmadığınıu biliorz.. o müslümanlara şimdiden bulunan en eski kuranın neden incelenemediğini sormak istiyorum..

Sitelerde Paylaş

İslam'la ilgili her olgu yalandır..

Bunun bir tek istisnası yoktur.

Bu iddia da bir yalandır ama artık çoktan kabul görmüştür.

İlerde kabul görecek yalanlar arasında şunlar da vardır.

Neil Armstrong ayda ezan okunduğunu duymuş ve Müslüman olmuştur.

Kaptan Costeau Müslüman olmuştur.

Michael Jackson Müslüman olmuştur.

Türk Kurtuluş Savaşları olmamıştır.

Çanakkale savaşlarında melekler de savaşmışlardır.

Aya gidilmemiştir. (Tabii bu ayda duyulan ezanla çelişkili ama ne beis. İslam'da herşey mümkündür).

Darwin'in kuramı Kur'an'da vardır.. İsterseniz buna değinebiliriz. Faithfreedom da ilginç bir makale var bu konuda.

Her gün benzer iddialar ortaya atılmaktadır.

Onların bazılarının çelişkili olmalarının en ufak bir sakıncası bile yoktur.

Müslüman'ların sorgulama gücü ve yetisi olmadığından İslam bu hale gelmiştir.

Sitelerde Paylaş
Tahrif olmuş bir kitaptan alıntılar yaparak neyi isbat etmeye çalışıyorsunuz ki.. Risale-i Hamidiye ye müracaat...

1- tahrif iddiası sana ait ve senin kanıtlaman lazım.

2-Londra müzesinde 2000 yıllık bir incil vardır ve bazı tamlamalar ve deyimler dışında şu anki incilden hiçbir farkı yoktur yani bizim muho'da yoktur içinde

.

3-kısmen incilde muho geçiyor olabilir çünkü isanın bir sözü var ''Çölde sahte peygamberler çıkacak'' buradan belki haber veriyordur.

Sitelerde Paylaş

Tahrif kelimesinin kendisi çok yanlış kullanılıyor.

Bu terimi herkes yanlış kullanıyor..

Müslüman'lar Kur'an tahrif edilmemiştir, İncil ve Tevrat tahrif edilmiştir diyorlar.

Ateistler ise Kur'an da tahrif edilmiştir diyorlar..

Kutsal kitaplar için tahriften bahsedilmez.

Bu çok saçma bir suçlamadır.

Buna öteden beri değinmek istiyorum. Kısmet bugüneymi...

Neyin tahrif edildiğini düşünelim önce.

Doğru ve değerli bir eser tahrif edilir.

İncil, Tevran ve Kur'an'ın neresi doğru?

Onların tahrif edilmesi ne demek?

Değiştirilmesi mi demek?

Yozlaştırarak değiştirilmeleri mi demek?

Yozlaştırarak değiştirimeleri demek. Tek başına değiştirilmeleri demek değil.

Bu durumda açıkça görülüyor ki kutsal kitaplar tahrif edilmemişlerdir. Edilemezler..

Sitelerde Paylaş

Kuran tahrif edilmiştir diyen müslümanlarda türedi Sevgili Hacı,

Hatta 19 cular 19 kodunun tahrifatı düzelttiğini söylüyorlar.Örneğin Tevbe Süresine yıllardır 2 ayet eklenmiş ama 19 kodu ile bu iki ayet Kuran dışı bırakılıyor.Kuran'daki tahrifatı düzeltiyoruz diyerek 19'a uyduruluyor.Çünkü onlara göre Muhammed orjinal Kuran yazmış 19'a uyan.

Bana göre hiçbir peygamber kitap yazmamıştır.Yazılı kitapların peygamberlerin çağı ile alakası da yok ortada tahrif edilecek bir orjinal de yok.

Müslümanlar Yuhanna'daki perikletosun,Tevrat'ta geçen HMD köklü kelimelerde bahsedilenin Muhammed olduğunu iddia ederler ama ilgili yerlerin ardına önüne baktığımızda Muhammed'le uzaktan yakından alakası yoktur.

Bir de Ahmed geçen barnabas incili yumurtladılar.O incil'de kilise tarafından kabul görmez 16 yy'da yazıldığı söylenmektedir.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Neresi tahrif kanıtla hadi?

Muhammedin ölümünden sonra bulunan ilk kuran kopyasında yapılan kriminal çalışmalarda bazı ayetlerin silinerek üzerinden yenisinin yazıldığı sabittir.Bunlara örnek cettetteki huriler masalıdır , alttaki ayet silinerek yazılmıştır.

kaldı ki ,arabistan kuranı ile afrika ülkelerindeki kuran birbirinden farklıdır.Ayet sayılarına kadar.

tarihinde Neferkamin Anu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tahrif olmuş bir kitaptan alıntılar yaparak neyi isbat etmeye çalışıyorsunuz ki.. Risale-i Hamidiye ye müracaat...

bu konuda said in masallarına başvurmaktan bahsediyorsan fena çuvallarsın ona göre. bu tahrif konusu islamın yumuşak karınlarından biridir. vaktim olursa bununla ilgili ayrı başlık açmayı düşünüyorum.

Muhammedin ölümünden sonra bulunan ilk kuran kopyasında yapılan kriminal çalışmalarda bazı ayetlerin silinerek üzerinden yenisinin yazıldığı sabittir.Bunlara örnek cettetteki huriler masalıdır , alttaki ayet silinerek yazılmıştır.

kaldı ki ,arabistan kuranı ile afrika ülkelerindeki kuran birbirinden farklıdır.Ayet sayılarına kadar.

sanırım arkadaş tahrifat derken incil ve tevrattaki tahrifat iddiasından bahsediyor.

Sitelerde Paylaş

Ben tahrif derken İncil-Tevrat'tan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın.Kuranın tahrif edilmesinden değil.

tarihinde Portakaloglu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2-Londra müzesinde 2000 yıllık bir incil vardır ve bazı tamlamalar ve deyimler dışında şu anki incilden hiçbir farkı yoktur yani bizim muho'da yoktur içinde

.

3-kısmen incilde muho geçiyor olabilir çünkü isanın bir sözü var ''Çölde sahte peygamberler çıkacak'' buradan belki haber veriyordur.

bu konuda senin kanıtın daha önemli.. özellikle 2. madde de ki hükme ne şekilde vardığını merak ediyorum...

Sitelerde Paylaş

cehaletime verin ama bu iddiada çok garibime gitti...

Sitelerde Paylaş
1- tahrif iddiası sana ait ve senin kanıtlaman lazım.

.

Gercekden 2 bin yillik bir incil varmi? siz okudunuzmu? direk isa tarafindanmi kaleme alinmis, yoksa havariler tarafindanmi? havariler tarafindan yazilmissa hangi havari tarafindan yazilmis? bu gune kadar 2 bin yillik incil dururken neden 4 havarinin yazdigi incillere iman edilmesini istedi hiristiyan alemi?

tarihinde DaLGaLaR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gercekden 2 bin yillik bir incil varmi? siz okudunuzmu? direk isa tarafindanmi kaleme alinmis, yoksa havariler tarafindanmi? havariler tarafindan yazilmissa hangi havari tarafindan yazilmis? bu gune kadar 2 bin yillik incil dururken neden 4 havarinin yazdigi incillere iman edilmesini istedi hiristiyan alemi?

Sevgili DaLGaLaR kardeşim.. zaten İsa'nın incil yazmaya fln vakti olmamıştırki. İsa Söz olduğunu idda eder zaten incil isanın kendisidir.. yani böyle anımsıyorum ben..

İncil denen kitap 4 havarinin isanın hayatını anlatmasıyla başlar ve diğer ülkerele yazılan mektuplarla fln son bulur.. evet hemen hemen 2000 yıllık bir incil vardır ve hristiyuan alemide kabul ederki 2-3 eksik fazla dışında aynıdır günümüz inciliyle.. Müslümanların orjinal kuran dedikleri kitap orjinali bulunmayan bir kitaptır.. İncilin olrjinali isa isanın kendisidir. zaten incilde anlatılan şey İsanın hayatı öğretileri vsdir. yani iki bin yıllık incil dururken dediğin kitapda 4 havarinin kitabıdır ne yazıkki. bu konuda biraz bilgi sahibi olup mesaj atmanı umuyorum..

protestan baptist kilisesinde bilgi amaçlı konuşurlen öğrendiğim çok ilginç bir ayrıntı vardı. ama araştırmaya vakit bulamadığım ve tek tafraflı dinlediğim için hiç tartışma konusu yapmadım burda arkadaşlar tabiki bilen arkadaşlar belki konuyla ilgili bizi aydınlatır..

Onlarım söylediğine göre hristiyanlar yıllardır hristiyan bir heyetle müslüman bir heyeti birleştirip bulunan en eski incil ve en eski kuran üstünde inceleme yapmak istiyorlarmş ortak bir inceleme ama buna hep karşı çıkan bizim müslümanlar imiş.. ne kadar doğrudur bilmem ama bu konunun gerçekliği bile skandaldır bence.. büyüklerimiz güwenmio kuranlarına dmek değil mi?

Sitelerde Paylaş

matta 24, 27..

Bunun için size, "işte mesih çölde" derlerse gitmeyin. bakın iç odalarda derlerse inanmayın.

çünkü insan oğlunun gelişi doğuda çakıp batıya kadar her taraftan görülen şimşek gibi olacaktır.

Görüldüğü gibi burda isa mesihin tekrar geleceği zamandan bahsedilmektedir. insanoğlu denilen isanın kendisidir..

lütfen yazıları tam okuyalım arkadaşlar:) böle insanlar kandırılmaz.. incil şu an elimde we o bölümü açıp okudum aynen bunlar yazıyor..

Sitelerde Paylaş
Anlam bakımından ikinci cümleyle bağlantı kurabildiniz mi?Mesih gelceği zamandan bahsediyor ama geleceği zaman içerisinde olucaklardan da.Hrsler böyle düşünmez ama ben de öyle olabilir diyorum.Çünkü muhammedin diğer sahte pygmbrlerden farkı olmadığını düşünülüyor.Ama böyle düşünenlerde mevcut benim gibi anlam bakımından çatışmıyor !dikkat!
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...