Jump to content

Dawkins bir soruda islamı bitirdi!

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=K1b0QKO1rJQ

Videonun tümü başlı başına bir darbe ama özellike 0.50-1.12 . dakikaya arası izleyin sonra da kıvırtan imamınn cevabını 6.45-7.14 . dakikalara bakın.

Özetle: Dawkins imama şunu soruyor:(İslam barış kardeşlik tölerans dini ya!!!)

1.00 Dawkins: "islamda dinden dönmenin(mürtedlik) cezası nedir? Eğer bir çocuk olurda müslüman imanından vazgeçerse ne yaparsınz?"

imam Efendi soruyu geçiştirmeye çalışarak: hhh..well eee tartışmayı konumuza çekelim" diye geveleyor

Tartışmada 6.45 dakikasında artık imam bir itirafta bulunmak zorunda kalıyor: imam istemiyerek de olsa: "eğer bir islam ülkesise mürtrdliğin cezası ölümdür"

Dawkins: Teşekkür ederim benim de duymak istediğim buydu.!

Mürtedin cezası, eğer tevbe etmezse öldürülmektir: "Dinini değiştireni öldürün.Mürtede had uygulanmadan önce, tevbe edip Islâm'a dönmesi telkin edilir. Fakat bunun ne şekilde uygulanacağı hakkında ihtilaf vardır. Alimlerin çoğunluğunun görüşüne göre, üç defa tevbe etmesi istendikten sonra öldürülür. Hz. Ömer (r.a), irtidad edenin üç gün hapsedilip tevbe etmeye çağrılması ve bu zaman zarfında yiyecek olarak suçluya ekmek verilmesi gerektiğini bildirmiştir." (Buhârî, Cihâd, 149)
İslamda bu konu gayet net..bakalım müslümanar nasıl kıvıracak!!!

barışçıl inançlara saygılı bir dinden de bu beklenir!!!! bu islam olayının ne kadar siyasi bir örgütlenme olduğu ne zaman anlaşılacak acaba?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 364
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"musluman bir ulkede bunun cezasi olumdur" dedikten sonra soyledikleri daha acikli. Ardindan Dawkins'e diyorki "bunu neden durmadan soruyorsun, biz ingilteredeyiz ve ingiltere kurallarina gore yasiyoruz, bu soruyu sorman anlamsiz". Mantiga bakin.

Yani muslumanlar hristiyan kanunlariyla yonetilen bir ulkede yasamayi islamla yonetilen bir ulkeye tercih ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

:)

İslam bitti mi?

Eee etrafımda bir sürü oruç tutan insan var..

Bittiyse söyleyelim de boş yere aç kalmasınlar..

Bu Dawkinsi hiç tutmazdım ama,

Dawkins ten çok Dawkinsçileri hiç mi hiç sevmem..

Sitelerde Paylaş
içinde bulunduğun toplumu aksi yönde etkileme. huzuru kaçırma. git neci oluyorsan ol.

"Huzur islamda" değil mi?

Şu durumda islamın ölüm tehtidinden bahsedilince insanların huzur hissetmesi gerekli.

Şu mubarek ramazanda insanlar ölüm tehtidiyle biraz huzur hissetsin diye dininize destek olunuyor, onu bile beğenmiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Eee etrafımda bir sürü oruç tutan insan var..

Bittiyse söyleyelim de boş yere aç kalmasınlar..

bizim burda müslümanlık açısından durum vahimleşiyor. lokantalar açık. oruç yok. geçen gün aşırı dindar biri vardı baktım oruç tutmuyor. biraz konuştum. kafam çok karışık dedi. kuranda biz şunu yaptık biz bunu yaptık deniyormuş. galiba kandırılıyoruz dedi.

Sitelerde Paylaş
bizim burda müslümanlık açısından durum vahimleşiyor. lokantalar açık. oruç yok. geçen gün aşırı dindar biri vardı baktım oruç tutmuyor. biraz konuştum. kafam çok karışık dedi. kuranda biz şunu yaptık biz bunu yaptık deniyormuş. galiba kandırılıyoruz dedi.

Yahu bu gariban avunmaların vazgeçmeyecek misiniz?

Tesettür defileleri düzenliyor bu ülkede..

Neymiş lokantalar açıkmış, oruç tutmayan varmış..Yaşasın..

Açık olacak tabi, isteyen tutacak isteyen tutmayacak..

Ama tutanları da Dawkins angutu gibi kışkırtmak aptalca..

Gün gelir ramazanda lokanta açılmazsa, kız arkadışınızla ele gezmek suç olursa, içki içtiğinizde kırbaç yemek zorunda kalırsanız.....vs..

Bu Dawkins ve Dawkinsçi ilericiler yüzünden olacak..

Sitelerde Paylaş
Yahu bu gariban avunmaların vazgeçmeyecek misiniz?

Tesettür defileleri düzenliyor bu ülkede..

Neymiş lokantalar açıkmış, oruç tutmayan varmış..Yaşasın..

Açık olacak tabi, isteyen tutacak isteyen tutmayacak..

Ama tutanları da Dawkins angutu gibi kışkırtmak aptalca..

Gün gelir ramazanda lokanta açılmazsa, kız arkadışınızla ele gezmek suç olursa, içki içtiğinizde kırbaç yemek zorunda kalırsanız.....vs..

Bu Dawkins ve Dawkinsçi ilericiler yüzünden olacak..

Türkiye'nin birçok bölgesinde sevgilinle el ele dolaşmak hala mümkün değildir veya ramazan günü bir yerlerde yeyip içmek..

Oraları da dawkinsçiler basmış heralde :)

Sitelerde Paylaş
Türkiye'nin birçok bölgesinde sevgilinle el ele dolaşmak hala mümkün değildir veya ramazan günü bir yerlerde yeyip içmek..

Oraları da dawkinsçiler basmış heralde :)

Bırakında bunun mümkün olduğu yerler kalsın o halde..

Sitelerde Paylaş
Bırakında bunun mümkün olduğu yerler kalsın o halde..

Bugün din baskısından biraz olsun sıyrılıp daha seküler bir toplum haline geldiysek bu özgür düşünceli insanların toplumun dogma duvarlarını biraz olsun zorlamasıyla olmuştur. Öyle oturduğun yerden etliye sütlüye karışmadan yaşansaydı şu an Dünya yuvarlak mıdır? diye tartışmaya devam ediyor olurduk.

tarihinde Roketatar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bugün din baskısından biraz olsun sıyrılıp daha seküler bir toplum haline geldiysek bu özgür düşünceli insanların toplumun dogma duvarlarını biraz olsun zorlamasıyla olmuştur. Öyle oturduğun yerden etliye sütlüye karışmadan yaşansaydı şu an Dünya yuvarlak mıdır? diye tartışmaya devam ediyor olurduk.

Sen şu bizans ile islami 12-13 yy. da buluşturan çocuk değilmisin?

Sanırım senin önce biraz da yakın tarihini okuman gerekiyor..

Senin şu Dawkins babasında vitamin değilken, Said gibiler ramazanda çarşılarda rahatça içki içiliyor diye Atatürk e düşman olmuştu..

Okuyun okuyun..Burada sidik yarışını kazandığını zannetmek gerçekleri değiştirmez..

Dawkins hayranlığınızı yaşınızın küçüklüğü ve yetersiz bilgilerinize veriyorum..

Sitelerde Paylaş

son 20 yıldır AB ve Boğaziçi Üniversitesi her yıl sosylojik Türkiye istatistikleri tutuyor. Bu İstatistiklere göre Din hayatımda önemlidir diyenlerin oranı düzenli şekilde azalıyor. 10 yıl önce din benim için önemlidir diyenlerin oranı %96-97 iken 2008 de bu oran %87 çıkmış. Daha önceki yıllarda da düzenli azalma görülüyor. Türkiye İslamlaşıyormuş gibi görünmesine rahmen tersi oluyor çoğu insan farkında değil. Ben Lisansa başladığım dönemlerde ramazanda okulun yemekhanesinde 15-20 kişiyi görürdük. Biz üç beş zındık bir köşede yerdik. Şimdi doktoramı veriyorum geçen sene ve daha önceki sene aynı yemekhanede ramazanda kuyruk oluyordu. Bu yıl Agutos ve eylüle geldiği için öğrenciler açısından gözlem yapamıyorum ama öğretim üyeleri ve memurlar full yemek yiyorlar. Oruç tutan adam sayısı mesela bizim çalıştığımız koridorda 3 Tutmayanlar 20.

Sitelerde Paylaş
Senin şu Dawkins babasında vitamin değilken, Said gibiler ramazanda çarşılarda rahatça içki içiliyor diye Atatürk e düşman olmuştu..

Tabi öyle olacak Atatürk de benim "ögür düşünceli insan" tanımımın içinde zaten.

Sonuç?

tarihinde Roketatar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
eee tabi öyle olacak?

Sonuç?

Senin anlayacağın lisanda yazayım o halde..

Dawkins fasulyeden ateist bu ülkede..

Ancak bu ve bir kaç kısıtlı platformda adı geçer..

Öyle şişirmeyin adamı, şişirip şişirip aynı onun gibi müslümanları kışkırtmayın..

Atatürk ile Dawkins i aynı kaba koyan bir acemi ile sidik yarıştırmak benim için çok aşağılayıcı..

O yüzden burada kesiyorum..

tarihinde Jeriko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin anlayacağın lisanda yazayım o halde..

Dawkins fasulyeden ateist bu ülkede..

Ancak bu ve bir kaç kısıtlı platformda adı geçer..

Ateizm Türkiye'de çok hızlı yayılıyor, Kimya'nın söylediklerine katılıyorum. Bundan 15-20 yıl önce ülkemizde ateizm diye bir şey yoktu. İnternetin yaygınlaşması ve islamcıların mevcut iktidardan yüz bularak içlerinde 80 yıldır biriktirdikleri nefreti kusmaları, insanları islamdan soğutuyor ve bu ilkel inancı terketmelerine neden oluyor. Siz ne kadar görmek istemesenizde bu böyle

Sitelerde Paylaş
Ateizm Türkiye'de çok hızlı yayılıyor, Kimya'nın söylediklerine katılıyorum. Bundan 15-20 yıl önce ülkemizde ateizm diye bir şey yoktu. İnternetin yaygınlaşması ve islamcıların mevcut iktidardan yüz bularak içlerinde 80 yıldır biriktirdikleri nefreti kusmaları, insanları islamdan soğutuyor ve bu ilkel inancı terketmelerine neden oluyor. Siz ne kadar görmek istemesenizde bu böyle

Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış ya seninki de o hesap

Sitelerde Paylaş
Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış ya seninki de o hesap

Sizin kadar kalabalık değiliz ama çoğalıyoruz, bunu hiç kimsenin inkar edebileceğini sanmıyorum. Türkiye artık asla eskisi gibi olmayacak

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...