Jump to content

Dawkins bir soruda islamı bitirdi!

Recommended Posts

Ben buradaki murtedlerin öldürülmesi gerektiğini söylemedim.

Allah'tan öldürmeden hapsedilmemizi tavsiye ettin, sağolasın. Bak bir de paşa gönlün tersini isteseydi ne yapardık ki?!

'Soruları yanıtlanmış' bir kafirle, 'soruları yanıtlanmamış' bir kafiri nasıl ayırıyorsun?

Mantıklı olsun veya olmasın, sorularıma verilen 'cevaplar' sonucu, öldürülmeye layık biri oluyor muyum yani?

tarihinde Kieslowskii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 364
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bana doğunca sordular mı kardeşim , müslüman mı olacaksın , ateist mi olacaksın , hristiyan mı , hede hödö mü olacaksın diye?

Annem , babam neye inanıyorsa bana da yazdırmışlar.

Nerede özgür irade ?

Müslümanlık aklıma yatmıyor. Belki başka dine girmek istiyorum , o bana daha mantıklı geldi veya hiçbiri mantıklı gelmedi dinsiz olucam.

İnançlarınıza göre öteki tarafta ceza çekmeyecek miyim , bırakın bu dünyada karışmayın.

Zebani misiniz ?

Düşünsenize bide aynı uygulama başka dinlerde de olsun. Artık doğuştan anası , babası isim koyar gibi hangi dini seçerse çocuğuna , illa ki o dine mensup olarak ya eceliyle ölecek , ya da öldürecekler.

Özgür irade falan hak getire.

tarihinde Cedric tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyi de, ben hayatımda beynini bu düzeyde yakmış kimseyle tanışmadım. Eğer bizimle dalga geçmiyorsa, hayatımda tanıdığım en kafasız adamla muhabbet ediyorum demektir.

Bunu bence foruma iğnelemek lazım..

Sen daha önce hiç nurcu ile karşılaşmadınmı?

Bu bunların daha gerçek yüzüde değil, burada ağızlarından çıkan bu bok içlerindekinin tirilyonda biri bile değil.

O yüzden bunların dünyadaki görevi gerçek insanların bunlara bakarak ama iyikide böyle bir beyinsiz değilim demelerini sağlamak.

Bunlar gibi beyni ölüler olmasaydı normal insanlar nasıl kendilerinin akıllı olduğunu anlayacaktı.

Sitelerde Paylaş

Benim anlamakta zorlandığım şu, nurcular bu forumda ne yapıyor? adnancı ve fazla nakşi yok, kuran evangelistleri ve nurcular baskın gibi. Zorları nedir? Tamamen meraktan soruyorum... tebliğ amaçlı mı... Gülen hareketi tarafından bu siteyle uğraşmak için full time görevlendirilen birileri mi neredeyse 7x24 yazıyor bu zevat...bu gayretkeşlik çok ilginç... Siyasi İslamın bir İngiliz intelijans hareketi olarak hindistanda filizlenmesi ve sonra hep çok güçlü finans kaynakları olması böyle full time internet trollerini (ya da bot larını mı demeliyim) başımıza sarıyor.

Sitelerde Paylaş
İslamın iğrençliğini göstermek için soruyorum: İslamdan dönen senin baban kardeşin olsa yinede onların öldürülmesi konusunda ne düşünüyorsun?

Bunu ben de merak ediyorum, tekrar soralım:

İslamın iğrençliğini göstermek için soruyorum: İslamdan dönen senin baban kardeşin olsa yinede onların öldürülmesi konusunda ne düşünüyorsun?
Sitelerde Paylaş
Demek ki bu kadar 'Nurcu'suyla karşılaşmamışım dostum :)

Bu ikiyüzlü beyni ölüler, insanlar ile konuşurken onları iyi insanlar sanırsın.

Tabi bu nurcununda itiraf ettiği gibi onların söylediği gibi olursan.

Olmazsan seni öldürür sonrada çevrelerindekilere utanmadan sıkılmadan islamda zorlama yokturda derler, o derece yüzsüz ve beyinsizdirler.

Bunları güdenler aslında bunlara en büyük cezayı onları bu dünyada bu şekilde hayvanlardan bile daha aşağılık şekilde yaşatarak veriyorlar. Bunlara bu şekilde yaşamak bile çok.

Sitelerde Paylaş
Peşin kabulle katillik dersen hikmeti olmaz tabikide..

Ama islamın söylediği şeyler doğru nise murteddliğin mahiyeti çok önemli boyutlara varıyor...

birinci soru : hristiyan bir ülkede islamı seçen birisinin öldürülmesini nasıl karşılarsın?

ikinci soru : sadece ve sadece inanç ya da inançsızlığından dolayı bir insanın öldürülebilmesini savunabiliyorsanız biz sizinle hangi temeller üzerinde anlaşacağız? forumdaki üyelerin çoğunun şeriata göre katli vacip olduğu halde ne demeye burada bizimle yazışıp duruyorsun? hayatımıza kasteden bir olguyu nasıl karşılamamızı bekliyorsun?

üçüncü soru : müslümanlıktan çıkan birisinin öldürülmesini gerçekten gönül ve vicdan rahatlığı içinde savunabiliyor musun? varsayalım şeriat geldi ve bir kısmımız yakalandık. burada zaman zaman abi diye hitap etiğin bazı kişilerin idam edilişini rahatlıkla seyredebilecek misin?

dördüncü soru : eğer inanç/inançsızlık konusunda "imtihan" gereği tercih yapmış birisinin bu tercihine devlet eliyle hem de hayatına kastederek baskı yapmak imtihan mantığı ile uyuşabilir mi? o insanın daha sonra imana gelme şansı olamaz mı?

tartışılan şey şaka gibi gerçekten. ne akıl kalmış sizde, ne de vicdan. çok yazık. bir de kalkıp ahlak kavramını dinlere bağlıyorsunuz hiç sıkılmadan.

Sitelerde Paylaş
üçüncü soru : müslümanlıktan çıkan birisinin öldürülmesini gerçekten gönül ve vicdan rahatlığı içinde savunabiliyor musun? varsayalım şeriat geldi ve bir kısmımız yakalandık. burada zaman zaman abi diye hitap etiğin bazı kişilerin idam edilişini rahatlıkla seyredebilecek misin?

Bu nurcular burada dinsiz olanları ölürken görseler çokta büyük bir zevk alırlar.

Bu insanlar can çekişirken bunlar tapındıkları arap putuna allahu akbaaaaaarrr diye yağ çekerler.

İslam denen bu pislik ileriki tarihte insanları kusturacak en büyük pisliktir.

Sitelerde Paylaş
Bakın

İslama göre murtedd etmek sizin görüdğünüz gibi küçük birşey değil..

Size göre din değiştirmenin takım değiştirmekten farkı yok.

Böyle düşününce zaten haklısınız..

Fakat din değiştirmek ya islamın dediği gibi bir cürümse?

benim dinden çıkmamı islamın nasıl nitelediği benim sorunum değil. ben bilgilerime ve vicdanıma göre bir tercih yapıyorum. islamın bunu cürüm olarak nitelemesi islamın sorunudur. zaten bizim de söylemek istediğimiz bu.

Sitelerde Paylaş
Bu nurcular burada dinsiz olanları ölürken görseler çokta büyük bir zevk alırlar.

Bu insanlar can çekişirken bunlar tapındıkları arap putuna allahu akbaaaaaarrr diye yağ çekerler.

İslam denen bu pislik ileriki tarihte insanları kusturacak en büyük pisliktir.

bütün müslümanlar için geçerli olmasa da bu eğilimin gitgide güçlendiğini düşünüyorum. özellikle türkiye'de. bir de sevgiden muhabbetteb bahsedip dururlar ramazan programlarında.

Sitelerde Paylaş
Bakın

İslama göre murtedd etmek sizin görüdğünüz gibi küçük birşey değil..

Size göre din değiştirmenin takım değiştirmekten farkı yok.

Böyle düşününce zaten haklısınız..

Fakat din değiştirmek ya islamın dediği gibi bir cürümse?

Dinde zorlama var yani. Tesekkür biz cevabimizi sendende almis olduk.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

İslamın yanlıs ögretildigini börtü böcük dini oldugunu sanan bir kişinin düşüncelerinin değişmesi sonucu , yanlıs ögreti sonucu dinden cıkması hiçde yadırganacak birşey değildir ve hiçbir alimde yardım edemez ona . O yüzden ölüm cok büyük bir karardır ve bu kararı vicdanı ve tercihi yüzüne hiçkimse veremez...

Sitelerde Paylaş
bütün müslümanlar için geçerli olmasa da bu eğilimin gitgide güçlendiğini düşünüyorum. özellikle türkiye'de. bir de sevgiden muhabbetteb bahsedip dururlar ramazan programlarında.

Bu gerçek müslümanlar için geçerli.

Evinde oturmuş bilgisiz, hayatında kuran okumamış, muhammed denen bedivinin aslında nasıl bir insan olduğundan habersiz islamı bu palavracıların anlattığı şekilde sanan insanlar için değil.

Bunu isteyenler gerçek müslümanlardır.

Bir ülkeye bunları aşılamaktan başka yapılacak daha büyük bir yıkım olurmu?

Bir ülkeyi yok etmenin onu güçsüz, savunmasız bir köle haline getirmenin en iyi yolu ona dini empoze etmektir, Türkiyeye yapıldığı gibi.

Sitelerde Paylaş

Şaka gibi değilmi ?

Ama ne yazık ki tamamen gerçeklerden bahsediyor...

İllegaltm ,kıvırmadan islamın mürted hakkındaki hükmünü yazdı..

Her müslümanın (tatlı su)olanlar hariç,bu olayı bilir ama söylemez..

Kafasında bu tür bir düşünce taşıyan insanların;bizim dinimiz barış ve kardeşliği hedefler demesi komiktir..

Sapkın düşüncelilerin eline fırsat geçerse,hiç tereddüt etmezler ,analarını biile keserler..

Sitelerde Paylaş

yine hz. ömerden gelen bu rivayet bu meselenin hassasiyetni bildiriyor

Mesela Yemame'den dönen birisine, Hz. Ömer (r.a) ciddî birşeyin olup olmadığını sorar. Gelen zât, ciddî ve önemli birşeyin olmadığını, sadece içlerinden birinin irtidat ettiğini söyler. Hz. Ömer (r.a) heyecanla yerinden doğrulur ve, "Ona ne yaptınız?" diye sorar. Adam, "Öldürdük" deyince, Hz. Ömer (r.a) aynen Allah Resûlü (s.a.s) gibi bir iç geçirir ve adama hitaben, "Onu bir yere hapsedip bir müddet bekletmeli değil miydiniz?" der. Sonra da ellerini kaldırır ve Rabbine karşı şu niyazda bulunur: "Allah'ım, kasem ederim bunlar bu işi yaparken ben yanlarında yoktum. Ve yine kasem ederim, duyduğum zaman da yaptıklarından hoşnut olmadım."3- Muvatta, Akdiye, 58.

İllegal hocam, anlat heyecanlı oluyor, tamam kesersiniz asarsınız, yerden göğe kadar da haklısınız da, fakat ben hikayenin devamını merak ettim ve size bir iki soru yöneltmek istedim :

Ömer beyefendi hazretleri ne yapmış daha sonra; dua ettiğini biliyoruz da Yemame'den dönen adama İslam hükümlerini yanlış tatbik ettiği için herhangi bir ceza vermiş mi ?

Yoksa sadece ''kasem ederim de kasem ederim'' diye günah çıkarmakla mı yetinmiş ?

Dağda kaybolan keçinin hesabının kendinden sorulacağını bilen Ömer'e Allah bundan dolayı hesap sormuş mu ?

Yoksa, hapise atılacağı yerde hemencecik öldürülen zavallı mürted kimvurduya gittiğiyle mi kalmış ?

Sitelerde Paylaş

şöyle yazılanalrı bir taradım...ve kafaları şaşırtmış dinciler yine beni şaşırtmadı...

bu mürtedin öldürülmesi cezası o kadar net ki hoşgörülü müslümanlar bunu reddedemiyor..

tartışmadan şu sonuç çıkıyor:

1. dinci müslüman mantığına göre islam isterse bütün dünyayı katletsin dinden dönüp o kadar tevbe baskısına rağmen geri müslüman olmayan herkesi katletsin ne olursa olsun barışçıl ve hoşgörülü bir dindir...

2. Dinci müslümanalra göre öldürmek ve barış kavramları aslında aynı..birbiriyle çelişmez..birbirini tamamlar..!

3. Dinci müslümanlar her defasında farklı inançlara töleransın islamda olduğuu söylerler ama kendi diniden dönenin olabilecek en ağır ceza olan ölüm cezası vermenin sahte barışçıl kimliklerini darbe vurduğunu görmezlikten gelmek için her türlü kıvırtmayı yapmaktan çekinmezler.

Şimdi olaya bir de başka açıdan bakalım..eğer bu mürtedü katletme caniliği islamda olmayıp mesela azılı düşmanınız ama bugünlerde takiyye de olsa dostunuz gözüken hristiyan camiasında olsaydı hristiyanlar için yazmadığınız kitap demediğiniz laf etmediğiniz küfür kalmazdı...!!!

Bu durumda Mevlana sıkı bir müslüman olmuyor çünkü islami emir olan öldürmeyi reddedip barışı ve sevgiyi ön plana çıkartıyor..siz akıl sahipleri ne zaman aklınız işleteceksiniz?

İslam kesinlikle barış dini değildir..ama bazı müslümanlar islama rağmen çok barışçıl evrensel humanizme sahiptirler..yunus emre mevlana ...ya da günümüz toplumundaki hakiketten hepimizin çevresinde sevdiği ve takdir ettiği dindar müslüman olan evrensel insanlar var..onlar kendi vicdanları gereği böyle bir hoşgörüye sahipler..sizin kafanızı karıştıran da bu zaten ..Bu insalnar müslüman da olsa yahudi de olsa hristiyan ya a ateist de olsa zaten kendi karakterkleri gereği iyiler..din yüzünden değil..

"Murtedin öldürülmesi islamın barış kardeşlik dini olmadığını göstermez." doğru tabi aşağıdaki resimler birer sevgi abidesi size göre..reziller...!

hanging.jpgApostasy-Islam-execution-Iran.jpghanging1.jpgairani22.jpgneflogir.jpg

1.resim 21 şubat 2009 ateistlerin öldürülmesi 2.resim 24/12/2008 mürted cezası 3.resim mürted 10/12/2008 4.resim yine 2008de 5.resim de hristiyanlığa geçene hoş geldin partisi!!!

Sonuç: Mantıksızlığın yalanın kıvırtmanın dansözlüğün de bir sınırı vardır!!!! Muhammedi ve allahını islamını barışçıl göstermek için ne kadar ıkındığınız farkındayız ve insan mantığını aşan zırva yorumlarınız ve yalancılığız sizi insanlığın yüz karası bir yaratıktan öteye geçirmez...

siz bu "körü körüne" imanınızla ancak cennet hurilerini hayal edersiniz avunursunuz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...