Jump to content

Dawkins bir soruda islamı bitirdi!

Recommended Posts

ya acıkcası böyle bir ayet yok . Kurana ve peygamberin hayatına ters düşüyor murtedd öldürmek

Evet, böyle bir ayet yok sevgili arkadaşım.

Hatta bir ekleme yapayım, islamda iki türlü ölüme cevaz vardır.

1. cana kast edildiğinde savunma amaçlıdır.

2. ise kısas cezasında vardır, ama uygulama zorunluluğu yoktur.

Selamlar...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 364
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen kendince doğru olduğuna inandığın şeyi, bana tehditle dikte etme hakkını kendinde nereden buluyorsun? Aynı şey sana yapılsa, zorla namaz kılman engellense neler hissersin?

Benim islamı terkederek kainatı katlettiğimi neye göre idda ediyorsun? Yine kendi inancına göre. Varmı bilimsel bir kanıtın? Yok, anca kuru laf

Din bir vicdan meselesidir ve orada kalmalıdır. Vatana ihanet etmekle dini konuda farklı bir tercih yapmak birbirinden çok farklı konulardır. Bu benim hayatım ve nasıl mutluysam öyle yaşarım, herkez kendi hayatından sorumludur

Çok güzel söylemişsin jadı..

Ben kendimce inandığım şeye göre hüküm veriyorum.

Benim inancıma göre irtidat hadde hesaba gelmeyen cinayetlerdir.Kainatın hakkına haysiyetine tecavüzdür.Eğer mürddett yaşasa durumunu çok daha vahim yere taşıyacak.Hem belki başkalarınında cehenneme yuvarlanmasına sebep olacak.

Kendi inancıma göre öldürülmesinde hikmet aramam neden yanlış oluyor?

İnancıma göre bakmayacaksam neden inanıyorum?

Sen inanmıyorsun söylediklerinde haklısın.

Ben inanıyorum söylediklerimde haklıyım.

Sitelerde Paylaş
Sen kendince doğru olduğuna inandığın şeyi, bana tehditle dikte etme hakkını kendinde nereden buluyorsun? Aynı şey sana yapılsa, zorla namaz kılman engellense neler hissersin?

Benim islamı terkederek kainatı katlettiğimi neye göre idda ediyorsun? Yine kendi inancına göre. Varmı bilimsel bir kanıtın? Yok, anca kuru laf

Din bir vicdan meselesidir ve orada kalmalıdır. Vatana ihanet etmekle dini konuda farklı bir tercih yapmak birbirinden çok farklı konulardır. Bu benim hayatım ve nasıl mutluysam öyle yaşarım, herkez kendi hayatından sorumludur

Aynen katılıyorum. Bu ülkenin kuruluşunda, bazı Molla grupları, kafalarındaki sarıkları çıkarmadılar. Neden? Çünkü onara göre kafadaki sarığı çıkarmak vatana ihanet demekmiş. Aynen, göndere başka bir bayrak çekilmesine benzermiş. Atatürk bunları asdı diye, 'Engizisyon mahkemesi kurmak ile suçlanıyor. Hayır efendim, Allah'a yapılan bir İFTİRA düzeltilmiştir. Dini, Allah'tan alıp, insanlar arasında bir savaş, bir üstünlük bir aracı yapanlar ortadan kaldırılmıştır. O kadar.
Sitelerde Paylaş
Çok güzel söylemişsin jadı..

Ben kendimce inandığım şeye göre hüküm veriyorum.

Benim inancıma göre irtidat hadde hesaba gelmeyen cinayetlerdir.Kainatın hakkına haysiyetine tecavüzdür.Eğer mürddett yaşasa durumunu çok daha vahim yere taşıyacak.Hem belki başkalarınında cehenneme yuvarlanmasına sebep olacak.

Peki eline geçtiği ilk fırsatta murtedleri öldürmek gerektiğini söyleyen bir dinin mensupları kendi inançlarına ne yüzle saygı bekler?

İnanç demek ki bazen kişiyi insanlıktan çıkarabiliyormuş.

Sitelerde Paylaş
Peki eline geçtiği ilk fırsatta murtedleri öldürmek gerektiğini söyleyen bir dinin mensupları kendi inançlarına ne yüzle saygı bekler?

İnanç demek ki bazen kişiyi insanlıktan çıkarabiliyormuş.

Müslümanlar dinlerindeki yanlışı aramak için uğraşmıyorlar hatta dinleri yanlışta yazsa o yanlışı düzeltmek için hertürlü uğraşıyı veriyorlar.Çünkü,her müslüman öğrendiği dinle yaşamıyor,kafasında idealize ettiği tanrıyı ve o tanrının mutlaka iyi bir dini vardır mantığıyla yaşıyorlar.İnsanız bazan böyle kurgular kurabiliyoruz.:)

Sitelerde Paylaş

İllegal, sana ne oldu birader. 2 gündür, acayip karayip söylemler içinde girdin. Kendini tekrar sorgula.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İllegal noldu sana birader. Acayip karayip söylemler içinde girdin 2 gündür. Kendini tekrar sorgula.

O hep bu fikirdeydi Tatar, ama pardon, bu adamın kendine ait bir fikri olmaz, Sait ne sayılamışsa buda onu söyler, kendi beyin fonksiyonlarını kullanmaktan aciz ne yazık ki :angry:

Sen onun gibi değilsin tabi ;)

Sitelerde Paylaş

Zamanında illegal'in şu an savundugu zihniyet, avrupada insanları cadı diye yaktı.

Kendiside hristiyan olan Blaise Pascal'ın bir sözü:

"Hiç kimse ardında ilahi bir motivasyon bulmadan bu kadar vahşileşemez"

Sitelerde Paylaş
Hem belki başkalarınında cehenneme yuvarlanmasına sebep olacak.

Yani kafanda kurduğun senaryo yüzünden bir insanı öldürebilirsin. Bu durumda haci gibileri haklı çıkarıyorsun, bir de fındık kadar beyninle islama hizmet ettiğini zannediyorsun vsvsvsvs....

Sitelerde Paylaş

Demek ki senin inancına göre, söz ile diyalog ile ikna edemezsen katletmen gerekiyor. En azından samimisin. İslama ne kadar makyaj yapılmaya çalışılsada özünde vahşi bir canavar oldugunu pek güzel ortaya koyuyorsun. Teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Aslında illegaltm belki farkında olmadan doğru bir noktaya da parmak basıyor.

Konuya derinlemesine girmedim, fakat istiklal mahkemelerinde kurtarılmak istemeyen, ülkenin özgürlüğünü savunmayan insanlar öldürüldü. Bunun din için adam öldürmekle aynı şey olduğunu söylemek zor. Dinde farazi kurallar ve inançlar geçerli. Bu kuralların elle tutulur bir yanı yok. Fakat ikisi de eninde sonunda ideolojiye dayalı cinayet.

Savaş durumunda bile olsa, ülkenin geleceği tehlikede bile olsa ideolojik cinayet asla çözüm olmamalı.

Vatana ihanet kriteri nedir? Ayaklanma kriteri nedir? Öldürülen herkes vatanı savunmak için mi öldürüldü? Vatan için yapıldığı söylenen herşeye hak mı vermeliyiz?

Bir dincinin kendini bu konuda haklı hissetmesinin asıl sebebi karşısındakilerin ikiyüzlülük yaptığını düşünmesidir.

Ve illegaltm, istiklal mahkemesine çıkartılan herkes suçlu bulunup idam edilmedi. Yargılananların beşte biri serbest bırakıldı. Durum böyle olmasa bu gün ismailağa cemaati ya da nur cemaati olmazdı.

O yüzden gel sen de bunu biraz düşün.

Sitelerde Paylaş
Dawkins bir soruda islamı bitirdi!, Tek bir soru

dwkins köpeği hayal aleminde yaşıyor anlaşılan

biten miten bişey yok hatta HER ŞEY DAHA YENİ BAŞLIYOR

biten tek birşey ATEİZMDİR

ATEİZMİN KÖKÜ KAZINMIŞTIR.İDDİALARI İSBATSIZDIR HAYALİDİR FARAZİDİR

ATEİZM BİTMİŞTİR.

BU SİTE BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİDİR.

teşekkürler ateizm2.org :crazy: + rep

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Hak dinden" ayrılmamaları için insanları caydırmak mı gerekiyor?

Ne biçim "hak din"dir ki bu, insanlar cayabiliyor?

Nesini beğenmiyorsun bu dinin? Zekat mı, sadaka mı, yolda kalmışa yardım mı, ana babaya of bile dememeyi mi? Dök eteğindeki taşları...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...