Jump to content

Dawkins bir soruda islamı bitirdi!

Recommended Posts

• İleti 364
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu konu haddinden fazla uzadı..

Bundan önce ehli sünnet itikadına sahip olduğum hadisleri red etmediğim ve müslüman olduğum biliniyordu.

Fakat nedense dinime göre hüküm verip konuşunca birden oklar üzerime çevriliyor.Neden şimdi? neden daha önce değil?Daha önce müslüman değilmiydim?

Ben bir müslümanım.Böyle iman ediyorum.Aklıma mantığıma ne yatarsa onu söylüyorum yatmayanı soruyorum cevabını bulmayı ümid ediyorum.

Ateistlerle müslümanların hayata bakış açısı arasında uçurum var.

En başta uçurumu ölüme bakış koyuyor.

Biz ölüme hiçte kötü bakmazken ateist için olabilecek en kötü şey.

Bir islamın verdiği had cezalarının sonucunu ahiretle beraber düşünüp anlamaya çalışırken bir ateist sadece dünya görüşü ile düşünür.

Baştan beri söylüyorum.

Ateistler kendi bakış açılarına göre haklıdır.

Bu bir vahşet.Manasız bir cana kıyma..

Ama bir müslüman olarak ahiret hesabınada baktığımızdan bu bizim için adaletin tecellisi..Ölen yok olmuyor adalete gidiyor.

Konu hakkında daha yazmak istemiyorum.Çünkü mürteddlerin çok olduğu bir forumda zaten baştan beri kabul ettiğim bir hükmü dile getirdim üstüme çullanıldıı.Demek susup söylemeyecek mişiz dürüst bir şekilde açıksözlü olmak kabahatmiş anladım.

Kusura bakmayın.

Dileyende benim dünyaya insalığa zararlı bir haşere olduğumu düşünebilir öldürülmem gerektiğini savunabilir..

Saygılar

İşte bu direttiğin salaklık yüzünden sana işlenmemiş odun diyorum. Odunsun zira,

* Kendi inancına uymadığı gerekçesiyle bir başkasının ölümüne olur diyor, hatta bunda hikmet arıyorsun.

* Buna bahane olarak yine, tamamen kendi inancına dayalı hezeyanlarını gösteriyorsun.

Sen işlenmemiş odun, bir öküzsün! İnsanın sinirlerini bozmak dışında bir işe yaradığında yok. Senin gibi, kımıl zararlısı nurcu gibileri yüzünden yüzyıllardır insanlar vahşice katlediliyor ve sen buna hala çanak tutup, destek veriyorsun.

Sitelerde Paylaş
İşte bu direttiğin salaklık yüzünden sana işlenmemiş odun diyorum. Odunsun zira,

* Kendi inancına uymadığı gerekçesiyle bir başkasının ölümüne olur diyor, hatta bunda hikmet arıyorsun.

* Buna bahane olarak yine, tamamen kendi inancına dayalı hezeyanlarını gösteriyorsun.

Sen işlenmemiş odun, bir öküzsün! İnsanın sinirlerini bozmak dışında bir işe yaradığında yok. Senin gibi, kımıl zararlısı nurcu gibileri yüzünden yüzyıllardır insanlar vahşice katlediliyor ve sen buna hala çanak tutup, destek veriyorsun.

Benim inancıma göre sende allahın bir kulusun kodoman benim inancımın dışında değilsin yani bir başkası değilsin..

Sitelerde Paylaş

odunluk nedir bilir misin kodo... neyi var neyi yok inkar ettiğiniz bir inanç sisteminde yapıcı birşeyler olmadığını iddia etmek.. tersini iddia edenleride aşağılamak.. bu ve bunun gibi meseleleri hoş görseydin bu dinde kalırdın zaten.. ee peki ne yapmaya çalışıyorsunuz.. konu aç aşağıla.. konu aç hakaret et.. bu forum sırf birilerinin kendini tatmin etmesi için kurulmadı mı zaten... leş gibi kokan ağızlarınızla etmediğiniz hakaret kalmadı millete.. elineize bir müslüman geçse bir kaşık suda boğacaksınız... had cezasıda neymiş...

Böyle birşey olmayacak. Barbarlık sizde kalsın, saldırgan siz olun. Aşağılık siz olun.

bu forum buna en güzel örnek.. bakın bakalım saldırgan kimmiş aşağılık kimmiş..

Sitelerde Paylaş

illegalin savundugu düşünceyi besleyen cok kişi varken burada kimse illegali bu düşünceden dolayı suclayıp hakaret edemez.Herks bence haddini bilsin.herkesin odunlugunu , öküzlügünü herkes biliyor kodoman seninde cok odunlugun oldu bu forumda cok kişi şahit.Benimde olmustur.İllegali bu düşüncesinden vazgeçirmek için dogru düzgün ileti yazmak yerine ona karsı nefret duyarak karsı tarafı dahada sinirlendiginizi düşünüyorum.Bu sekilde illegalin düşüncesi asla değişmez değişecekse bende hakret ederim

Sitelerde Paylaş
yanlış anlamışsın islam coğrafyasının yüzde 95'i okuma yazma biliyor demedim.Orta avrupanın yüzde 95'i bilmiyordu dedim.

İslam coğrafyasında okuma yazma bilenlerin sayısı o yüzyıllarda orta avrupaya göre baya farklıydı onun için bir oran vermemiş.

Çevir kazı yanmasın!

Yazdığın şey aynen şu:

9-12. yüzyıllar arası orta avrupada okuma yazma bilmeyenlerin oranın yüzde 95 civarında olduğunu islam cografyasında ise durumu ta m tersi olduğunu

"Avrupanın %95'i okuma yazma bilmeyor"un tam tersi nedir? %95'i okuma yazma biliyor...

Benim inancıma göre sende allahın bir kulusun kodoman benim inancımın dışında değilsin yani bir başkası değilsin..

İşte odunsun! Senin inancın dışındayım ODUN! Hala anlamıyor odun!

Sitelerde Paylaş
Çevir kazı yanmasın!

Yazdığın şey aynen şu:

"Avrupanın %95'i okuma yazma bilmeyor"un tam tersi nedir? %95'i okuma yazma biliyor...

kusura bakma yanlış ifade kullanmışım o zaman..

ben tam tersi derken okuma yazma bilenlerin oranıı arabistanda daha fazlaydı demek istedim..

Sitelerde Paylaş

Bu forum sizi açığa çıkartıyor. Bakın:

Dileyende benim dünyaya insalığa zararlı bir haşere olduğumu düşünebilir öldürülmem gerektiğini savunabilir..

Siz barbarca inançlarınızla aşağılık kalın. Öldürülmeniz gerektiğini savunmuyor bu forum. Çamurunuzda yuvarlanın. Öldürmem emredilse bile öldürmem, değmezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu nurcu artık kendileri gibi düşünmeyenlerin öldürülmesi gerektiğini söylüyor, bu tuhaf varlık hala saldırgan kimmiş diyor.

İçimden ohaaaaa, çüüüüüşşş demek geliyor.

Sitelerde Paylaş
odunluk nedir bilir misin kodo...

Sağolsun kimi arkadaşların davranışları ile birebir gözlemleyerek öğreniyorum.

neyi var neyi yok inkar ettiğiniz bir inanç sisteminde yapıcı birşeyler olmadığını iddia etmek..

Yapıcı bir şey olmadığını iddia eden kim? Ayrıca bir "inanç sistemi" yapıcı bir şey içermiyor olabilir ve bu da iddia edilebilir; Odunluk bağlamında hiç bağlantı yok.

bu ve bunun gibi meseleleri hoş görseydin bu dinde kalırdın zaten..

Hoşgörü? Ben gayet hoşgörülüyüm. Adam, benim ve benim gibilerinin öldürülmesini savunuyor; Benim buna karşılık tek yaptığım: AŞAĞILAMAK! Herif fırsatını bulsa öldürecek.

ee peki ne yapmaya çalışıyorsunuz.. konu aç aşağıla.. konu aç hakaret et.. bu forum sırf birilerinin kendini tatmin etmesi için kurulmadı mı zaten... leş gibi kokan ağızlarınızla etmediğiniz hakaret kalmadı millete.. elineize bir müslüman geçse bir kaşık suda boğacaksınız... had cezasıda neymiş...

Şu zırvaların gerçeği yansıttığını farzetsek bile; En azından biz aşağılayıp, kendimizi tatmin ediyoruz. Sizin gibi, katliama çanak tutmuyoruz.

illegalin savundugu düşünceyi besleyen cok kişi varken burada kimse illegali bu düşünceden dolayı suclayıp hakaret edemez.Herks bence haddini bilsin.herkesin odunlugunu , öküzlügünü herkes biliyor kodoman seninde cok odunlugun oldu bu forumda cok kişi şahit.Benimde olmustur.İllegali bu düşüncesinden vazgeçirmek için dogru düzgün ileti yazmak yerine ona karsı nefret duyarak karsı tarafı dahada sinirlendiginizi düşünüyorum.Bu sekilde illegalin düşüncesi asla değişmez değişecekse bende hakret ederim

Yapıcı çaba savunusu görünümü altında zan altında bırakma çabalarına girmeden, konuyu çarpıtmayın!

Sitelerde Paylaş

illegalin ne düşndügünü burada en iyis ben biliyorum bu yüzden hiç üzerine gitmeye luzum yok .O neyin ne oldugunu cok iyi biliyor burada bir anda fikir değiştirerek dahada üstünüze gitmenizi istemiyorda olabilir buda bizlerin hosgörüsüzlügünen kaynaklanıyor .İllegali severim ben bu yüzden hakaret edilmesini istemem.Bu yüzden llütfen hakarete basvurmayalım

Yapıcı çaba savunusu görünümü altında zan altında bırakma çabalarına girmeden, konuyu çarpıtmayın!

konuyu carpıtmak istiyor olarak imaj çizdigimi düşünsen bile kimseye hakaret etme hakkına sahip değilsin bunuda sen bilesin.!!

Sitelerde Paylaş

byşapka sadece senin için..

Kanaatimizce, irtidatla ölüm cezasının özdeşleştirilmiş olmasında, tarihte irtidat edenlerin büyük çoğunluğunun fiili isyanlarda bulunması etkili olmuştur. Öyle ki, irtidat eden isyan eder anlayışı, bir kaide gibi zihinlerde yer etmiştir. Nitekim daha önce de ifade ettiğimiz gibi, büyük çoğunlukla mürtedin dinden döndüğü için değil de İslam toplumunu ifsad edip, çevresine ve topluma sürekli zarar vereceği kabul edildiği için(“İrtidat tabii olarak, siyasi bir hıyanet kabul edilir ve bu ağır suç beraberinde bir takım müeyyideleri getirir. Fakat tarihte görülmüştür ki, bunlar kullanım alanı bulamamışlardır...” Muhammed Hamidullah, İslam Anayasa Hukuku, s.222) öldürülmesi gerektiği ifade edilmişti. Ancak tarihte böyle olmuş olması, tüm zamanlarda istisnasız bütün mürtedlerin de böyle olacağını gerektirmez. Silahlı ayaklanma ile İslam toplumuna zarar vermeye kalkışmadıkça, mürtedin ölümle cezalandırılmaması, delillerle birlikte zamanın şartları açısından da isabetlidir.(Örneğin; zina, kazif ve hırsızlık gibi en açık ve kesin hadler hakkında Mevdudi şu değerlendirmeyi yapmaktadır: “Yüce Allah, zina ve kazif suçlarını işleyen bir insan için böylesine kesin iki cezayı, kadınların süslenip açılarak sokaklara çıkmadıkları, müstehcen ve açık-seçik resimlerin bulunmadığı, aşk ve seks romanlarının yayınlanmadığı, şehevi hisleri tahrik edici sahne ve oyunların olmadığı, insanların kolayca evlenebildikleri ve fesih, tefrik, talak ve hulu’ gibi İslami hükümlerin tam tamına uygulandığı bir cemiyet için koymuştur... Zina ve kazif cezaları için söylediklerimiz, hırsızlık cezası için de geçerlidir. Hırsızlık cezası, faizin serbest olduğu, zekatın verilmediği, adaletin bir ticaret metaı gibi alınıp satılarak el değiştirdiği, ağır ve haksız vergiler sebebiyle temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarının anormal bir şekilde yükseldiği ve alınan vergilerin tümünün ancak lükse, israfa ve mutlu azınlığın refahına harcandığı bir cemiyet için konmamıştır.” Mevdudi, Modern Çağda İslami Meseleler, s.274-276)

Mürtedin silahlı olarak ayaklanması safhasına kadar, müslümanların müteyakkız olmaları ve irtidat durumundaki kişileri irşad ve ıslah etmeye çalışmaları gerekir. Sözün özü; insanlar zorla iman ettirilemez ve zorla iman içinde tutulamaz.

gerektiğinde gereken açıklamayı yapmaya hazırım.. fakat yukarıdaki modlar gibi ahırda yaşayan canlılar ile aynı dille konuşan zevatın olmadığı bir yerde...

Sitelerde Paylaş
konuyu carpıtmak istiyor olarak imaj çizdigimi düşünsen bile kimseye hakaret etme hakkına sahip değilsin bunuda sen bilesin.!!

İfadelerimin hakaret içerip içermediği ayrı bir tartışma konusu olduğu gibi, "hakaret" etmenin hakkım olduğunu da iddia etmedim.

Aklın sıra, sevecen, uyarıcı ama sert üslup takınıp, ifadenin sonuna iki adet ünlem koymak, dayanaklarınızı geçerli kılmıyor. Forumdaki sıfatımı hatırlatıp, bunu tartışmaya dahil etme çabanız, üstüme isnad ettiğiniz zanları savunma ihtiyacı hissetmem sonucu konuyu çarpıtma çabanız ise kendini çok belli ediyor.

İllegal duyduğunuz sempati gram umurumda değil. Hitler, Musollini vs. ne ise illegalde o ve bunu da tekrarlamaktan geri kalacak değilim. Konuyu çarpıtmayın...

Sitelerde Paylaş
İfadelerimin hakaret içerip içermediği ayrı bir tartışma konusu olduğu gibi, "hakaret" etmenin hakkım olduğunu da iddia etmedim.

Aklın sıra, sevecen, uyarıcı ama sert üslup takınıp, ifadenin sonuna iki adet ünlem koymak, dayanaklarınızı geçerli kılmıyor. Forumdaki sıfatımı hatırlatıp, bunu tartışmaya dahil etme çabanız, üstüme isnad ettiğiniz zanları savunma ihtiyacı hissetmem sonucu konuyu çarpıtma çabanız ise kendini çok belli ediyor.

İllegal duyduğunuz sempati gram umurumda değil. Hitler, Musollini vs. ne ise illegalde o ve bunu da tekrarlamaktan geri kalacak değilim. Konuyu çarpıtmayın...

onu asagılayarak düşüncelerini değiştiremeyecegini söylemem konuyla alakı değil mi sence ? Forumdaki sıfatın gram umrumda değil.Bir fikirin varsa söylersin ve yanlıs düşnüdügünü belirtirsin bu sekilde anca ortamı gerersin .

İllegalin yanlıs düşnüdügünü herkse biliyor herneyse uzatmaya luzum yok .

Sitelerde Paylaş
onu asagılayarak düşüncelerini değiştiremeyecegini söylemem konuyla alakı değil mi sence ?

Düşüncelerini değiştirme gayreti içerisinde olduğumu nereden çıkardın?

Tüm söylediklerinin o olduğundan emin misin?

Konu şu an çarpıtılmış durumda değil mi?

Forumdaki sıfatın gram umrumda değil.

Bu ifade 153512 kez daha tekrarlanırsa inanmaya başlayacağım.

Bir fikirin varsa söylersin ve yanlıs düşnüdügünü belirtirsin bu sekilde anca ortamı gerersin .

Gerilsin! Gerilmesi gerekiyorsa, gerilsin! Hayır, anlamıyorum ki; Ortalığın gerilmesi için daha başka ne sebep olması gerekiyor ki? Adam bizim katledilmemiz gerektiğini savunuyor? Daha başka bir gerekçeye ihtiyaç var mı ortalığın gerilmesi için?

Sitelerde Paylaş

Ama bir müslüman olarak ahiret hesabınada baktığımızdan bu bizim için adaletin tecellisi..Ölen yok olmuyor adalete gidiyor.

Bu mantıkla tüm gayri-müslimleri öldürmen gerekir. Kısa yolda adalete gönder :)

Allah kendisi öldürse murtedleri başlarına kaza falan getirse olmuyor mu da kendisine tetikçi tutuyor?

Sitelerde Paylaş

Tam bir hastalıklı psikopat bakış açısı.

Hani seri katiller vardır ya "Tanrı emretti bana öldürdüm" falan derler onlardan hiç bir farkınız yok aslında.

Sapık bir inancınız var.

Sitelerde Paylaş

Hala İslam ile hadis dinini birbiriyle karıştıranlar için, Kuran'daki gerçek İslam'ı hatırlatma zamanı:

http://www.kurandakidin.com/

Kuran'a göre herkes dilediğine inanmakta ve yaşamakta özgürdür. Kimse kimseye inancından dolayı tokat dahi atamaz:

http://www.diniyazilar.com/dy/oku/816/kura...izin-vardir.htm

Yazımda da belirttiğim üzere:

Kuran`da düşünce özgürlüğü temeldir. Çünkü imtihan dünyasının gereği insanlar dilediğine inanacak ki ahirette ondan sorumlu tutulabilsinler. Bu yüzden islam`da sadece tebliğ vardır. Kimse kimseye düşüncesinden dolayı bir tokat bile atamaz yoksa kendine yazık etmiş olur:

--------------------------------------------------------------------------------

Mearic Suresi 42 bırak onları! Dalsınlar, oynasınlar kendileri için belirlenen günlerine ulaşıncaya kadar.

------------------------------------------------

En`am Suresi 112 İşte böyle, biz peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık. Bunlar aldatmak için birbirlerine lafın yaldızlısını fısıldarlar. Rabbin dileseydi onu yapamazlardı. bırak onları, düzdükleri iftiralarla başbaşa kalsınlar;

--------------------------------------------------

Allah, sizinle din konusunda savaşmayan, sizi yurtlarınızdan sürüp-çıkarmayanlara iyilik yapmanızdan ve onlara adaletli davranmanızdan sizi sakındırmaz. Çünkü Allah, adalet yapanları sever. (60 Mümtehine Suresi,

Herkes dilediğine inanmakta ve yaşamakta özgürdür ki, ahirette inancından dolayı sorumlu tutulabilsin:

Bakara Suresi 256 Dinde baskı-zorlama-tiksindirme yoktur. Doğru bilgiye dayalı eriş, bozuk bilgiye dayalı sapıştan açık bir biçimde ayrılmıştır. Her kim tâğuta sırt dönüp Allah`a inanırsa hiç kuşkusuz sapasağlam bir kulpa yapışmış olur. Kopup parçalanması yoktur o kulpun. Allah, hakkıyla işiten, en iyi biçimde bilendir.

29. De ki, "Bu gerçek senin Rabbindendir." Dileyen inansın, dileyen inkar etsin. Biz zalimler için onları çepeçevre saracak bir ateş hazırladık. Onlar her ne zaman feryad ederek yardım isteseler, derişik asit gibi yüzleri haşlayan bir su sunulur. Ne kötübir içecek, ne kötü bir son!

10:99 Rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin hepsi inanırdı. Öyleyse, sen mi halkı inanmaları için zorlayacaksın?

Evet düşünce özgürlüğü ve dilediğin gibi yaşama serbestliği vardır. Ve nefsi müdafa dışında savaş yasaktır. Hatta tokat bile atamazsın.

Sadece nefsi müdafaya izin veren ayetlerin dini bir konuda baskıyla yakından uzaktan alakasının olmadığının, amacın tamamen saldırganı durdurmak olduğunun en güzel kanıtlarından biri de şu ayettir:

HUCURAT

9. Müminlerden iki zümre çarpışırlarsa, onların aralarında hemen barışı kurun! Eğer onlardan biri öteki aleyhine sınır tanımazlık edip saldırırsa, azgınlık edenle, Allah`ın emrine dönünceye kadar savaşın. Eğer vazgeçerse, yine ikisi arasını adalet ve dürüstlükle sulh edin. Kuşkusuz, Allah adalette titiz davrananları sever.

Görüldüğü üzere saldıran taraf bir müslüman topluluk ise bile onlarla barışa yanaşıncaya kadar, başka bir deyişle saldırılarından vazgeçinceye kadar mücadele edin diyor.

Her zaman ayetlerde istenen barışın sağlanması, saldırganın-zulmedenin durdurulmasıdır. Yoksa herkes dilediği inancı yaşamakta serbesttir.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...