Jump to content

Dawkins bir soruda islamı bitirdi!

Recommended Posts

18 yaş altı videoalrı izlemesin...islam barış dinidir tabi yersen....

Korkunç videolar, sakın izlemeyin ben bakamadım,nasıl kestiler adamın elini yaw offf. Ben değil insan bir hayvana bile böyle bir şey yapılmasına bakamam ya offff içim kalktı

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 364
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben cevapları aldım ve tatmin olmadım diyelim illegal yinede dinden çıktım

Öldürecek misin beni?

Tabiyki öldürecek. Ama sen onun eline geçsen onun sana yaptığını ona yapsan çok kızar sana.

Bunlar o derece yüzsüz utanmaz beyni ölüdürlerki hem bunları söylerler, yani artık kendileri gibi düşünmeyenlerin öldürülmesi gerektiğini söylerler, sonrada sen onların inancı hakkında bir şeyler söyle sana inancımıza saygılı olun derler.

Şimdi bunlar sokaklardada ben insanım diye dolaşırlar. Bir insan bu kadar yüzsüz, beyinsiz, olabilirmi?

Sitelerde Paylaş
Bunlar o derece yüzsüz utanmaz beyni ölüdürlerki hem bunları söylerler, yani artık kendileri gibi düşünmeyenlerin öldürülmesi gerektiğini söylerler, sonrada sen onların inancı hakkında bir şeyler söyle sana inancımıza saygılı olun derler.

Şimdi bunlar sokaklardada ben insanım diye dolaşırlar. Bir insan bu kadar yüzsüz, beyinsiz, olabilirmi?

İnsan tekerleme söyleyerek cennete gideceğine inanacak kadar akıl fikir yoksunu olunca,bunları da rahatlıkla söyleyebiliyor demek ki.

Sitelerde Paylaş
Ben buradaki murtedlerin öldürülmesi gerektiğini söylemedim.

yazımı iyi okyun.

irtidat eden kişi elbette şüphe içerisindedir.Bu şüpheleri giderilmeye çalışılmadan öldürmek zulumdur.

Dolayısıyla sizlerin öldürülmesini değil öncelikle yakalaıp hapsedilmenizi daha sonra tevbeye davet edilip sorularınızın cevaplandırılmasını isterim.

Sorularımız bu sitede cevaplandığı(!) gibi mi cevaplanacak?...

bütün müslümanlar için geçerli olmasa da bu eğilimin gitgide güçlendiğini düşünüyorum. özellikle türkiye'de. bir de sevgiden muhabbetteb bahsedip dururlar ramazan programlarında.
Bu gerçek müslümanlar için geçerli.

Evinde oturmuş bilgisiz, hayatında kuran okumamış, muhammed denen bedivinin aslında nasıl bir insan olduğundan habersiz islamı bu palavracıların anlattığı şekilde sanan insanlar için değil.

Bunu isteyenler gerçek müslümanlardır.

Bir ülkeye bunları aşılamaktan başka yapılacak daha büyük bir yıkım olurmu?

Bir ülkeyi yok etmenin onu güçsüz, savunmasız bir köle haline getirmenin en iyi yolu ona dini empoze etmektir, Türkiyeye yapıldığı gibi.

Hızla bilinçlenen(!) ve İslam dinini ılımlı yumoş dini olarak değil, gerçekte olduğu gibi öğrenip, bir de üstüne üstlük bunu bir ideoloji gibi kabullenen ve tüm insanlık alemi için ciddi şekilde tehlikeli bir yığın ile karşı karşıyayayız... Durum gerçekten çok ciddi...

Sitelerde Paylaş

başlık biraz uçuk olmuş. zira buradaki müslüman arkadaşlara bu soru ile islamın zedeleneceğini anlatabilmeniz için öncelikle insanların istediği kavrama inanma hakkı olduğunu ve aynı zamanda inançlarını değiştirme hakkına da sahip olduğunu anlatmanız gerekir. çünkü inancını değiştiriyorsan hele islamdan çıkıyorsan onlar için zaten ölümü hak etmişsindir.

Sitelerde Paylaş

1996 yılında Hristiyan olmuş bir İranlı ile tanışmıştım. Türkiye de yaşıyordu Taksimdeki protestan klisesine giderdi. Sonra bu adamcağız ailesi İran da olduğu için sanırım 1998 ya da 99 tam hatırlayamıyorum İrana giriş yapmış. Giriş o giriş, sonradan yine o kiliseye giden başka bir Türkten öğrendim ki (zaten beni İranlı ile tanıştıran şahıstı, ayrıca benim gibi bir ateiste bolca Hristiyanlık propogandası yapmış ve sayesinde koca İncili okumuştum ama nafile tabii) öğrendim ki İranda din değiştirdiği için asılmış. İşte İslamın hoşgörüsü. İslam düşüncesi 1400 yıl öncesinin ilkel bedevi adetlerinden başka birşey değildir. Beyni yıkanmış Müslüman Türklerin kölelikten kurtulmaları dileğiyle. İşin garibi Hristiyan arkdaş ölmesine pek üzülmemiş gibiydi. Cennete gittiği için sevindiğini vs söylemişti. Al birini vur ötekine.

tarihinde Kimya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Rasyonaliteden ve gerçek hayattan kopma noktasında çok bir farkları yok

Evet ama başka açılardan farkları çok... İncil'de (tevrat değil) bırakın recmi, el ayak kesmeyi çaprazlama doğramayı, adam öldürmeyi, TOKAT ATANA DİĞER YÜZÜNÜZÜ ÇEVİRİN denir. İsa İncil'de, eline savunma amaçlı kılıç alan havarisine dahi "kılıcını hemen bırak kılıç çekenlerin hepsi kılıçla ölecek" demiştir, incil'de bırakın kafir gebertmeyi, "düşmanlarınız için dua edin size zulmedenler için dua edin kötülüğü iyilikle yenin" denir.

İncil'de, zina suçu nedeniyle taşlanmak üzere İsa'nın önüne bir kadın getirilir, yahudi yobazlar "suç işledi günahkar bunun kesinlikle taşlanması gerekir Tevrat'a göre" diye İsa'ya döndükleri zaman, isa tarafından onlara "içinizden gerçekten günahsız olan varsa ilk taşı atsın sıkıyorsa" denir kimse utancından ses vermeyince isa kadına döner kalk affedildin ceza yok, evine git ama bir daha yapma" der.

İncil'de isa eğilip havarilerinin ayaklarını teker teker yıkayacak kadar da insanı açıdan alçak gönüllü biridir aynı zamanda

Rasyonalite açısından fazla farkları olmasa da insaniyet, merhamet, fedakarlık ve söz güzelliği açısından islam ile hristiyanlık arasında öğretide devasa farklar vardır

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet ama başka açılardan farkları çok... İncil'de (tevrat değil) bırakın recmi, el ayak kesmeyi çaprazlama doğramayı, adam öldürmeyi, TOKAT ATANA DİĞER YÜZÜNÜZÜ ÇEVİRİN denir.

Tevrat'ı reddeden bir din değilki Hıristiyanlık... "Eski ahid" diyerek kabul ederler...

Rasyonalite açısından fazla farkları olmasa da insaniyet, merhamet, fedakarlık ve söz güzelliği açısından islam ile hristiyanlık arasında öğretide devasa farklar vardır

Aklını kullanmayı öğrenen insanlar tarafından evcilleştirilmeden önce Hıristiyanlığın da az zararı dokunmadı insanlığa... Bakmayın siz şimdi böyle yumoş dini taklidi yaptıklarına...

Sitelerde Paylaş

Biliyorum, teoride reddedilmese de pratikte reddedilir, Eski ahit yani Tanak'ta "göze göz dişe diş" denir İncil'de bu öğretiye şiddetle karşı çıkılır örneğin, hristiyanlara göre pratikte Tevrat'ın hükmü İsa ile beraber kalkmıştır çünkü Tevrat insanlığa günahlılığı ve günahın ciddiyetini öğretmek için vardı denilir, İsa geldi günahları sildi artık günahın laneti altında değiliz denir. Tevrat Tanrı sözü olarak görülse de pratik açıdan hükmü ve içindeki şeriat kuralları isa ile beraber ortadan kalkmıştır. İncil'de Pavlus Eski Ahit’in “çok geçmeden yok olacağını” söylemiştir! Pavlus Eski Ahit’i “eskimiş, köhneleşmiş” olarak niteler!

İbr.8: 13 Tanrı, "Yeni bir antlaşma" demekle ilkini eskimiş saymıştır. Eskiyip köhneleşense çok geçmeden yok olur.”

Geçmişte rahip Marcioncular gibi gruplar Tevratı reddetmiş sadece incile inanmıştır, İncil ile Tevrat'ın tanrısının tamamen farklı olduğunu söylemişlerdir günümüzde bu görüş kilise doktrinine uymadığı içni reddedilmektedir.

Sitelerde Paylaş
Aklını kullanmayı öğrenen insanlar tarafından evcilleştirilmeden önce Hıristiyanlığın da az zararı dokunmadı insanlığa... Bakmayın siz şimdi böyle yumoş dini taklidi yaptıklarına...

bunu diyeceğinizi bildiğim için bakın ilk yazımda ne demişim:

"Rasyonalite açısından fazla farkları olmasa da insaniyet, merhamet, fedakarlık ve söz güzelliği açısından islam ile hristiyanlık arasında öğretide devasa farklar vardır "

Yapılanlara değil ÖĞRETİYE yazılanlara bakıyorum yoksa bir grup ateist adam öldürmeyi zevk haline getirirse bunu ateizme yamamak doğru değildir elbette aynı mantık ya da benzer.

Sitelerde Paylaş
1996 yılında Hristiyan olmuş bir İranlı ile tanışmıştım. Türkiye de yaşıyordu Taksimdeki protestan klisesine giderdi. Sonra bu adamcağız ailesi İran da olduğu için sanırım 1998 ya da 99 tam hatırlayamıyorum İrana giriş yapmış. Giriş o giriş, sonradan yine o kiliseye giden başka bir Türkten öğrendim ki (zaten beni İranlı ile tanıştıran şahıstı, ayrıca benim gibi bir ateiste bolca Hristiyanlık propogandası yapmış ve sayesinde koca İncili okumuştum ama nafile tabii) öğrendim ki İranda din değiştirdiği için asılmış. İşte İslamın hoşgörüsü. İslam düşüncesi 1400 yıl öncesinin ilkel bedevi adetlerinden başka birşey değildir. Beyni yıkanmış Müslüman Türklerin kölelikten kurtulmaları dileğiyle. İşin garibi Hristiyan arkdaş ölmesine pek üzülmemiş gibiydi. Cennete gittiği için sevindiğini vs söylemişti. Al birini vur ötekine.

Bende hristiyan olmuş birkaç İranlı tanıyorum. Bazıları Türkiye de yaşıyordu ve İran da bulunan akrabaları gizli gizli kiliseye gidiyorlardı. İran da azımsanmayacak bir hristiyan nüfus var aslında ama gizli saklı olmak zorunda

Bu insanlar ölüme rağmen islamı terkedip başka bir dine geçmişler. Şimdi bu insanlar mı daha şerefli yoksa mafya görünümündeki islam mı?

Sitelerde Paylaş
bunu diyeceğinizi bildiğim için bakın ilk yazımda ne demişim:

"Rasyonalite açısından fazla farkları olmasa da insaniyet, merhamet, fedakarlık ve söz güzelliği açısından islam ile hristiyanlık arasında öğretide devasa farklar vardır "

Yapılanlara değil ÖĞRETİYE yazılanlara bakıyorum yoksa bir grup ateist adam öldürmeyi zevk haline getirirse bunu ateizme yamamak doğru değildir elbette aynı mantık ya da benzer.

Papaların yaptıkları ve önayak olduğu olayları "bir grup marginal Hıristiyan yapmıştır" diyebilir miyiz?... Cevabınıza göre devam edebiliriz...

Sitelerde Paylaş
Papaların yaptıkları ve önayak olduğu olayları "bir grup marginal Hıristiyan yapmıştır" diyebilir miyiz?

- İslam adına yapılanlar adam öldürmeler, kafir/inanmayanları öldürmeler, el ayak kesmeler, çaprazlama doğramalar, boyun vurmalar hepsi KUR'AN'DA öğretilmektedir.

- Papaların yaptıkları olaylar daha çok dinin siyasete alet edilmesidir, gerçekte dini değil siyasi amaçlıdır ve tahmin edeceğiniz gibi bu öğretiler incil'den destek almamaktadır. Eline kılıç alıp adam öldürerek fetih gibi bir eylemin "size tokat atana diğer yanağınızı çevirin" diyen bir adamın öğretisiyle bağdaşmayacağı açıktır yok destek aldığını iddia ediyorsanız ayetleri yazın öyle devam edelim tartışmaya

Sitelerde Paylaş
- İslam adına yapılanlar adam öldürmeler, kafir/inanmayanları öldürmeler, el yaka kesmeler, çaprazlama doğramalar, boyun vurmalar hepsi KUR'AN'DA öğretilmektedir.

- Papaların yaptıkları olaylar daha çok dinin siyasete alet edilmesidir, dini değil siyasi amaçlıdır ve tahmin edeceğiniz gibi bu öğretiler incil'den destek almamaktadır. Aldığını iddia ediyorsanız ayetleri yazın öyle devam edelim tartışmaya

Sizin Tevrat'ı Hıristiyanlıktan dışladığınız gibi biz de o Kur'an ayetlerini başka türlü yorumlayabiliriz eğer isterseniz... Kur'an'daki Elini kesme kısmını "hırsızlıktan menedin" diye yorumlayanlar var mesela...

Neticede Hıristiyanlık bir Yahudi mezhebidir; bunu unutmayın... Hem papalar bile bu derece dini siyasete alet edebiliyorsa demek ki Hıristiyanlık öğretisi de o kadar sütten çıkmış ak kaşık değil yani...

Sitelerde Paylaş
biz de o Kur'an ayetlerini başka türlü yorumlayabiliriz eğer isterseniz

Bu kadar basit değil, el kesme ayetini saptırmayla öyle yorumlasanız bile (Ki YN öztürk isimli islam verneli öyle yapıyor) ortada hiçbir islamcının saptıramadığı ayetler de bulunmaktadır, çaprazlama kesme ayeti, muhammed suresindeki boyun vurma ayeti, savaşta inanmayanları öldürme ayetleri gibi ve daha bir çok ayet...

Diğer taraftan, hristiyanlık açısından bakarsak eline kılıç alıp adam öldürerek fetih gibi bir eylemin "size tokat atana diğer yanağınızı çevirin, size zulmedenler için dua edin iyilik yapın" diyen bir adamın öğretisiyle bağdaşmayacağı fazlasıyla açıktır.

Neticede hristiyanlık da bir yahudi mezhebidir (yahudiden çok pagandır aslında hristiyanlık mistik bir pagan kültüdür) ama Tevrat'taki hükümlerle yüzde yüz zıt hükümler içeren yeni bir kitap gelmiştir o inanca göre ve o kitabın içindeki hükümler uygulanmaktadır artık, Tevrat'ın hükmü Pavlus'un dediği gibi kalkmıştır (yukardaki ayete bakınız) bu nedenle hristiyanların adam öldürmeleri el ayak kesmeleri vs benzeri eylemleri dinden çıkma ya da İsa'nın yolundan çıkma anlamına gelmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...