Jump to content

İnsan spermi, dişi maymunu dölleyebilir mi?

Recommended Posts

Başlık bir soru ve başlık ile ilgili bir kaç soru daha var aklımda, burada cevaplanmasını dilerim. Teşekkür ederim.

* Bu tür bir birleşmede ortaya cıkacak canlı (belkide bu mümkün değil, fakat eğer mümkünse) biyoloji ve zeka anlamında maymundan daha gelişkin, insandan daha az gelişkin mi olur? Yoksa ortaya bir hilkat garibesi mi çıkar?

* Bu tür bir birleşmede ortaya çıkacak canlı evrimsel olarak insan ve maymunun tam ortasında mı yer alır?

Sitelerde Paylaş

İnsanda var olan dört kan grubu yüksek maymunlarda da

aynı şekilde bulunmuştur. Hatta aynı kan grubundan olan bir

şempanzenin kanı damardan insana verildiğini duymuştum.

Öyle ki; bulaşıcı hastalıklarımız bile maymunlara geçebiliyor.

İki tür bu derece yakın ancak, ortak yavru yapmaları konusu

biraz uzak ihtimal. Belki ileride bir yolunu bulur yaparlar.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir deneyin (yapay döllenme) yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Ancak yapılmışsa. Olasılıkları şöyle sıralayabilirim.

Ya daha başlangıçta yumurta ile sperm birleşmez. Döllenme başarılmaz.

Ya döllenme başarılır. Embriyonal devrelerden herhangi birinde gelişme durarak cenin ölür.

Embriyonal devreler (süre olarak) insanda ve maymunlarda farklı olabileceğini düşünüyorum.

Bu süre farklılığı ve kan - doku uyuşmazlıkları nedeni ile düşük olabilecektir.

Embriyonal gelişimini de tamamlayıp doğum yaptırılabilse bile, (ki neredeyse imkansızdır diye düşünüyorum) ortaya bir hilkat garibesi çıkacağını tahmin etmiyorum.

Böyle bir deneyden ilginç bir evrimsel değerlendirme çıkar. Eğer döllenme gerçekleştirilebilir ve fetus'un (cenin) bir dereceye kadar gelişmesi sağlanabilirse; işte bu ortak gelişmenin düzeyi, insanın maymunlardan ayrıldığı düzey olacaktır. Yani bir tür ortak atamız ortaya çıkacaktır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Atta 64, eşekte 62 kromozom var ama katır oluşabiliyor. Bu "humanzee" olayının ne denli imkanlı olduğunu bilmiyorum tabi.

Sitelerde Paylaş

Laboratuar ortamında Aslan ve Kaplan çiftleşmesinden elde edilen Liger'lar vardı.

Sonucunda suyu seven, kükreyen, kısmen üreyebilen hatta bazı erkeklerinde yelesi olan bir kedi ortaya çıkmıştı. Fiziksel olarak da Aslan ve Kaplan'dan çok daha büyüklerdi.

Sitelerde Paylaş
Laboratuar ortamında Aslan ve Kaplan çiftleşmesinden elde edilen Liger'lar vardı.

Sonucunda suyu seven, kükreyen, kısmen üreyebilen hatta bazı erkeklerinde yelesi olan bir kedi ortaya çıkmıştı. Fiziksel olarak da Aslan ve Kaplan'dan çok daha büyüklerdi.

ve kısırlardı bunu unutmuşsun :acute:

Sitelerde Paylaş
ve kısırlardı bunu unutmuşsun :acute:

Hayır yazılanlara göre üreyebiliyorlar.

Hatta şunları da buldum,

Bir Liger ile kaplan çiftleşirse doğan yavru Titi,

Bir Liger ile aslan çiftleşirse doğan yavruya Lili deniyor.

Genellikle hayvanlar dünyasındaki melez canlıların kısır olmasına karşılık, ligerler genelde üretkendirler. Ligerlerin dişileri çoğu doğurgan olabilirken erkeklerin %62'si kısır değildir .

http://tr.wikipedia.org/wiki/Liger

tarihinde Seyircin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bence böyle birşey mümkünse ve deneyden olumlu sonuç alınmış olsa bile tepki alacağı için açıklanmamıştır.

Bilgehan'ın dediği Sovyet deneyleri,

İlk önce afrikalılar üzerinde çalışmalar yapılmış daha sonra da burnumuzun ucunda Abhazya'da devam edilmiş.

Ve şurada çok ilginç bir yazı var.

http://www.rotten.com/library/cryptozoology/humanzee/

tarihinde Seyircin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ve şurada çok ilginç bir yazı var.

http://www.rotten.com/library/cryptozoology/humanzee/

Evet ilginçmiş gerçekten.

Oliver aside, there are some intriguing other possibilities for humanzees. For instance, consider Bigfoot and the Yeti (abominable snowman). Interspecies breeding can produce some interesting side-effects, such as in the case of the "liger," a tiger-lion hybrid which is incredibly huge, much bigger than either of its forbearers.
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...