Jump to content

Bu resimler ne anlatıyor?+18

Recommended Posts

demekki sigmund freud haklı çıkıyor en sonunda

Sigmund Froud'u hakli cikarmak gibi bir cabam yok. Ama kendi soyledigimi hakli cikarmak icin soyle bir ornek verebilirim.

Resimleri buraya koymak istemiyorum sadece gozunde canlandir:

1. resim: Srebrenica'da Sirplar 15 yasinda bir musluman cocugu sirtindan vurarak olduruyorlar.

2. resim: Irakta muslumanlar hristiyan bir amerikan askerinin kafasini keserek olduruyorlar.

aslina bakarsan 15 yasinda sivil bir cocugu oldurmek, eriskin bir askeri oldurmekten daha vahsice.

Ama fotografa bakinca olay farkli; fotografta kisilerin yaslari ve gorevlerinden cok, oldurulme sekillerini gordugun icin, kelle kesen muslumanlar sana daha vahsi gorunuyor.

Vahset ve katliamlari muslumanlarla bagdastirmak yersiz, Butun dinler ayni derecede vahsi. tek fark vahseti uygulama sekillerinde.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 275
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sigmund Froud'u hakli cikarmak gibi bir cabam yok. Ama kendi soyledigimi hakli cikarmak icin soyle bir ornek verebilirim.

Resimleri buraya koymak istemiyorum sadece gozunde canlandir:

1. resim: Srebrenica'da Sirplar 15 yasinda bir musluman cocugu sirtindan vurarak olduruyorlar.

2. resim: Irakta muslumanlar hristiyan bir amerikan askerinin kafasini keserek olduruyorlar.

aslina bakarsan 15 yasinda sivil bir cocugu oldurmek, eriskin bir askeri oldurmekten daha vahsice.

Ama fotografa bakinca olay farkli; fotografta kisilerin yaslari ve gorevlerinden cok, oldurulme sekillerini gordugun icin, kelle kesen muslumanlar sana daha vahsi gorunuyor.

Vahset ve katliamlari muslumanlarla bagdastirmak yersiz, Butun dinler ayni derecede vahsi. tek fark vahseti uygulama sekillerinde.

İnançlarından dolayı adam öldürmek saadece kuran da vardır.bu durum diğer dinlerde,tahrik oluşturuyor.Aynı şekilde ateistlere olan ölüm emri karşılığında ateistlerin müslümanlara karşı hoş olmasını bekleyemezsin.

Sitelerde Paylaş
İnançlarından dolayı adam öldürmek saadece kuran da vardır.bu durum diğer dinlerde,tahrik oluşturuyor.Aynı şekilde ateistlere olan ölüm emri karşılığında ateistlerin müslümanlara karşı hoş olmasını bekleyemezsin.

Boyle bir beklentim yok,

Ama konunun verdigi mesaj yanlis. Bu konu muslumanlari vahsi, barbar, zalim gosterirken, ayni zamanda diger dinlerin yaptigi vahsetleri gormezden gelerek, bilincaltinda onlari muslumanlara gore daha insancil gosteriyor.

Oysaki ben buraya koyacagim milyonlarca fotografla aslinda hristiyanlarin ve yahudilerin de muslumanlar kadar hatta daha fazla vahsi olduklarini gosterebilirim.

Almanlar yahudileri, dinleri yuzunden oldurmedimi?

Cinliler tibeti budist olduklari icin yerle bir etmedimi?

Yahudi polisler, filistinli cocuklarin kollarini musluman olduklari icin kirmadimi?

Sirplar bosnaklari musluman olduklari icin katletmedimi?

Muslumanlarin vahsi olduklarini kabul ediyorum, ama sadece muslumanlarmi vahsi?

Filistinli cocuk, israil polisinie tas attigi icin kolunun kirilmasini hak etti diye dusuneceksen,

Israilli asker filistinli cocugun topragini aldigi icin, tasi haketti diyede dusun.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazıklar olsun

Amerikanın israilin zülümlerini getirsem bunlar yanında hava kalır .din düşmanlığı yapıcam diye islami olmayan ne varsa bulmuş getirmişsiniz

müslüman ülkede yapılan sapık şeyler islama mal ediyorsunuz ya yazıklar olsun.

ondan sonra kendin çal kendin oyna.

ben size şunu derim ALLAH nurunu tamalayacaktır sizler istemesenizde.

Sitelerde Paylaş
Boyle bir beklentim yok,

Ama konunun verdigi mesaj yanlis. Bu konu muslumanlari vahsi, barbar, zalim gosterirken, ayni zamanda diger dinlerin yaptigi vahsetleri gormezden gelerek, bilincaltinda onlari muslumanlara gore daha insancil gosteriyor.

Oysaki ben buraya koyacagim milyonlarca fotografla aslinda hristiyanlarin ve yahudilerin de muslumanlar kadar hatta daha fazla vahsi olduklarini gosterebilirim.

Almanlar yahudileri, dinleri yuzunden oldurmedimi?

Cinliler tibeti budist olduklari icin yerle bir etmedimi?

Yahudi polisler, filistinli cocuklarin kollarini musluman olduklari icin kirmadimi?

Sirplar bosnaklari musluman olduklari icin katletmedimi?

Muslumanlarin vahsi olduklarini kabul ediyorum, ama sadece muslumanlarmi vahsi?

Filistinli cocuk, israil polisinie tas attigi icin kolunun kirilmasini hak etti diye dusuneceksen,

Israilli asker filistinli cocugun topragini aldigi icin, tasi haketti diyede dusun.

Bende aynı şeylerden bahsediyorum.Müslümanlık dini başlı başına bir tehdit unsuru olduğu için diğer dinlerde de hoş karşılanmıyor.Müslümanlar tehdit oluşturuyor diye müslüman mı öldürmek laazım buda yanlış.Dinler tarihine bakıldığında,din savaşları yapılmış, geçmişten gelen intikam duyguları var.Benim gözümde islamiyet ile hristiyanlık arasında nüans farkları var.Ama bir hristiyana göre farklı oluyor.Olayın içine din misyonerliği ve din düşmanlığı giriyor.Kuran incili bir noktada yok ediyor.Bu durum hristiyanları sorumlu kılıyor.İslamiyet olmamış olsa şimdiki müslümanlarda hristiyan olacaktı.Bu noktada normal karşılamak laazım.

Sitelerde Paylaş

Aradaki fark su...

Hristiyanlar ve yahudiler zaman icinde modernizmi benimseyerek evcillestiler. Muslumanlar ise gericilige devam etti.

Ozellikle hristiyanlar ronesansinda etkisi ile sanata ve bilime yoneldiler. zamanla sanata ve bilime olan inanc dini bastirdi ve halk kiliselere karsi seslerini yukseltmeye basladi, sonuc olarak kiliseler geri adim atti ve baskiyi kaldirdi. Bu sekilde Hristiyanlikta devrim yasandi..

ve hristiyanlar cadi diyip kadinlari yakmayi birakti..

buyucu diyip bilim adamlarini afaroz etmeyi birakti..

icine seytan girdi diyip kucuk cocuklara iskence etmeyi birakti..

su an sadece escinsellikle, kondomla filan ugrasiyorlar.. yerlerini bilime ve sanata biraktilar..

yahudilik zaten en eski dinlerden.. gecen uzun surec icinde o da sanata ve bilime teslim oldu, Einstain dahil pek cok bilim adami yahudi asillidir.

Islama gelince durum farkli, muslumanlar diger dinlerin yasadigi devrimleri yasamadi.. islam diger dinlere gore daha yeni bir din ve onunda zamana ihtiyaci var. hristiyanlarin evcillesmesi 2000 yil surdu, muslumanlar henuz 600 yildir piyasada... islaminda hristiyanlik ve yahudilik gibi bir modernlesme sureci gecirmesi gerek. buda senin benim gibi insanlarin cogalarak, seslerini yukseltmeleri ile mumkun.

Galileo dunya yuvarlak dedigi icin kilise tarafindan surgun edildi.. simdi ise hristiyanlar kitaplarinda galileodan ovguyle soz ediyor.

Hazerfan celebi uctu diye seyhulislam tarafindan surgun edildi.. simdi ise muslumanlar hazerfandan ovguyle soz ediyor.

zamanla islamda devrimi tadacak..

Sitelerde Paylaş
Aradaki fark su...

Hristiyanlar ve yahudiler zaman icinde modernizmi benimseyerek evcillestiler. Muslumanlar ise gericilige devam etti.

...

kendini akıllı sananlardanmısın yoksa öyle olmaya çalışanlardanmısın.

hristiyanlığın ve museviliğin esas amacını bilmeden , neden geldiklerini bilmeden ve kimin için geldiklerini bilmeden istediğin kadar salla meydan boş

yakalayan yakalıyor.

hz adem hristiyan olarak veya musevi olarak dünyaya gelmedi.müslüman olarak dünyaya geldi.sen de aynı şekilde.bende öyle.

bu biraz da zekala ilgili. allah kimisine noksan, kimisine normal,kimisine de fazla vermiş, ama siz ateistlere anormal verdiği kesin.

ama illaki ben dünyaya insan bedeninde bir yaratık olarak geldim diyorsan ona da eyvallah.

Lütfen alintilarinizi mümkün mertebe azaltinki sayfalari acarken bazi kücük bilgisayarlara yavaslama olmasin. Tesekkürler.

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kendini akıllı sananlardanmısın yoksa öyle olmaya çalışanlardanmısın.

hristiyanlığın ve museviliğin esas amacını bilmeden , neden geldiklerini bilmeden ve kimin için geldiklerini bilmeden istediğin kadar salla meydan boş

yakalayan yakalıyor.

hz adem hristiyan olarak veya musevi olarak dünyaya gelmedi.müslüman olarak dünyaya geldi.sen de aynı şekilde.bende öyle.

bu biraz da zekala ilgili. allah kimisine noksan, kimisine normal,kimisine de fazla vermiş, ama siz ateistlere anormal verdiği kesin.

ama illaki ben dünyaya insan bedeninde bir yaratık olarak geldim diyorsan ona da eyvallah.

Madem Hz Adem müslüman olarak geldi ise,neden sonradan musevilik hristiyanlık gibi ekstra dinler gönderdi.Sana verilen üstün zekan ile anlat anlatamazsan üstün zekan ile git biraz araştırma yap.Bu arada her dinden olan insanların aynı topluluktan geldiklerini unutma.Çünkü bunu bilim kanıtladı.Hepimiz 50 000 yıl önce Afrikadan aynı kabileden çıktık.O zaman ne müslümanlık vardı ne de başka dinler.

Sitelerde Paylaş

hee unutmusum afedersin, orucluyken elma yedi diye cezalandirilmisti. benim anlamadigim olay ademden sonra muslumanlar neden magaralarda yasayip, yontma tastan mizraklar yapmislar. magara duvarlarina geyik, mamut resimleri cizmisler.

Sitelerde Paylaş
http://video.google.com/videoplay?docid=-5...43790116966906#

http://video.google.com/videoplay?docid=-5...72900597081855#

http://video.google.com/videoplay?docid=-3...46863154081276#

Hadi Ateistler Bakın Bakalım O Sevdiğiniz Komünizm İdeolijiyle Neler Oluyor !!!

Bakın Bakalım Lenin Köpeğinin Ölmeden Önceki Son Halini Görün !!!

Ateistlerin hepsinin komünist olduğunu nerden çıkardın? şahsen ben milliyetçi ama Atatürk milliyetçisi bir ateistim. Ki zaten sende milliyetçi isen arabın dininden vazgeçte özüne dön çakma Türk

Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar, aklı başında her insanın anlayacağı şu iki ayete bir bakın:

"Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kimsenin iman etmesi mümkün değildir." (Yunus, 100)

"Andolsun ki cin ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık." (Araf, 179)

Sadece bu iki ayet dahi olayı açıklıyor. Yani Tanrı cennetlik ve cehennemlikleri daha doğuştan belirliyormuş!

E o zaman günahları da Tanrı onlara verdi. Yani bu mantığa göre günahkarların Tanrı'dan gelen bir şanssızlıkları var. Yani kitap, çelişki içinde... Sen kalk bir de bu insanları kes, doğra, darağacına çek. İnançlarına da ters değil mi bu?

Fotoğrafları gördükten sonra bir kez daha dinlere inanmamakla ne denli haklı olduğumu hissettim.

Sitelerde Paylaş

İslam diye bu tür sapkınlıkları gördüğümde bi terslik olduğunu anlamıştım çok eskiden.

Bırakın bunlarıbüyk forumlarda bile açık açık "türkçe kıldığın namaz kabul olmaz" diyip islamın evrensel olamayacağını kendileri ispat etmiş olmuyorlarmı? Evrensel dinde dilmi aranır ya?

Sitelerde Paylaş

Erdem, insanın kendini aşmasıdır diyor sözlük. İnsan kendini nasıl aşar? Elbette okuyarak, düşünerek, kendini yontarak, aklını bilimsel eleştirinin gücüne vererek... Yoksa ilkel kitapların güdümünde güdük bir nesne olarak kalır. Sorun ey insanlar, sorun kendinize, biraz olsun işletin sizde olan şu aklı. Kuran'ı kendi dilinizde okuyun. Okuyun ki Muhammed'in kendince ürettiği şu ayetleri anlayın. Görün ki, kendinize dönün. Siz Tanrıya değil, 1400 yıl önce ölmüş ve o zamanın ganimetlerini (Cariye, köle, savaş ganimetleri) kendine toplamış ve Kuran dediği kitapla o günün araplarını kandırmış bir İNSAN 'a (Muhammed'e) inanıyorsunuz. Ve ona tapıyorsunuz.

İnceleyelim...

“...Biz, anlayıp düsünmeniz için onu Arapça bir Kur'an kıldık” (Zuhruf, 2-3); “(Allah'in emirlerini) onlara iyice açıklasin diye her peygamberi yalnız kendi kavminin diliyle gönderdik...” (İbrahîm, 4); (Ey Tanri), Arab'a yabancı dilden (kitap) olur mu?...” (Fussilet, 44)

Yani ayetlerin de dediği gibi Kuran Araplar içindir. (Yoksa neden Kuran'ın 'Muhammed'in Cennet'inde vaat edilen kızlar yumurta gibi bembeyaz olsun! Kutuptaki beyaz erkek için esmer kızlar daha çekici olmalı!)

En çarpıcı olan da nedir biliyor musunuz dostlar: “Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki, onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız. Ondan hiçbir çatlak yok. Yeryüzünü de döşedik ve ona sabit dağlar koyduk... Gökten bereketli bir su indirdik, onunla bahçeler ve biçilecek daneler bitirdik...” “Kullara rızıkolmasi için, birbirine girmiş, küme küme tomurcukları olan uzun boylu hurma agaçları yetistirdik...” (Kaf, 6-11)

Bakın, birincisi sabit dağlar der, oysa ki gün be gün yeryüzü jeolojik hereketlerle değişir, bunu bilim söyler; sabit dağlar binyıllar öncesinin mitoslarıdır. Güneşin 4,5 milyar yıl ömrü kalmış, dünya da yaklaşık 5 milyar yıl önce oluşmuş. Hangi sabit dağlar bunlar? Daha 4,5 milyar yılı olan bir gezegendeyiz ve her geçen gün değişen, dönüşen bir gezegen...

Mealin ikinci kısmı yani hurma ağaçları imgesi daha çarpıcı. Neden mi? Çünkü Kuran'da nedense hep hurma, muz, incir gibi yörenin meyveleri; ya da deve, keçi, koyun gibi yörenin hayvanları kullanılmıştır. Kuran'da neden dünyanın çeşitli yörelerinden meyveler, bitkiler, hayvanlar yoktur? Bu Yüce olduğu kitapta sıklıkla belirtillen Tanrı'nın görüş alanı dışında mıdır?

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı iki kez Türkçe mealinden okudum. Şiddet, baskı, tedhiş, eşitsizlik dışında bir şey bulamadım. Ha tabii ki Muhammed'e sürekli övgüleri dışında... Hatta Muhammed'e Tanrı'nın "salat" ettiği ayeti de es geçmeyelim. “Şüphe yok ki Allah ve melekleri, salevat getirirler peygamber Muhammed'e; ey inananlar siz de ona salevat getirin, tam teslim olarak da selam verin” (Ahzab, 56). Salat ya da bazı yerlerde salavat sözcüğü arap dilinde (mealcilerde) duanın en yüce hali (Namaz, tapınma) olarak tanımlanır. Burdan çıkacak sonuç Allah'ın, kendi yarattığı peygambere salat edeceği yönündedir. Bu daha da açık biçimde Tanrı'nın Muhammed'e tapınacağı şeklindedir. Bilmem anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...