Jump to content

Bu resimler ne anlatıyor?+18

Recommended Posts

Kuranın emri el kesmek.Ne diyip de devrim yapacaksın?

İkisinden birini seçmek zorundasın,ya insan hakları ya kuran.

Kuran benim hakkımı en güzel şekilde koruyor. Sen ise hırsızın hakkını düşünüyorsun. Çalışan, üreten, didinen ben elin adamı gelecek benim malımı çalacak ve ben ona merhamet edeceğim. Git işine. Hırsızı niye koruyorsun bu da düşündürücü...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 275
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran benim hakkımı en güzel şekilde koruyor. Sen ise hırsızın hakkını düşünüyorsun. Çalışan, üreten, didinen ben elin adamı gelecek benim malımı çalacak ve ben ona merhamet edeceğim. Git işine. Hırsızı niye koruyorsun bu da düşündürücü...

İyi,el kesmek de yetmez idam edelim.Baklava çalan çocukların kafasını keselim.İnsanlığınız bu kadar demek ki.

Suç ve ceza orantılı olmalı.20 tl çalan birinin elini kesersen sen ondan çok daha büyük bir suç işlemiş olursun.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben elhamdürillah müslümanım, ve bu inancımı zaten bu forumdaki en kallavi yazıda bozamaz, inanmayan arkadaşlarıda biz inandıramayız böyle bir uğraş içinde değilim lakin böyle bir uğraşı Allahuteala peygamber efendimize bile emretmez 1 kere anlat inanmıyorsa bırakın der.

Konuya gelirsek Peki osmanlı devletinde hiç böyle olaylar olurmuydu osmanlı devletide inanılmaz hoşgörü vardı ve bu sayede birçok devlet kendi isteğiyle osmanlıya katılmadımı, Osmanlıda şeriat ve kuran hükümleriyle yönetilirdi ama zamanında avrupalının bile anlayamadığı imkan veremediği bir hoş görü ve hukuk sistemiyle yönetilmedimi ( Not bazı padişahlar halifeliği kötü kullanmıştır örneğin 4. murat içki ve sigara içeni asmıştır ).

Eski islam devletlerine bakalım hepsi bilimde, astronomide, tıpta nekadar ileri gittiğini bugün bilim adamlarını bile şaşırtmaktadır ve hoşgörü hukuk sistemlerini bugün bile uygulanamaz gibi sunarlar.

Şimdi bu resimlerdeki olaylara gelirsem bunlar malesef islamiyetin emretmediği ama ona mal edilen olaylardır, Kulelere Uçak çarptılar Allah adına dediler Peki islamiyet savaşı savaş meydanının dışına taşımayın der masumu öldürmeyin der e bunların yaptığı hak mı zannediyorsunuz yada bu resimleri, Malesef islam dinini buda gerçek bazı devlet ve şahıslar kendi baskıcı ve menfaatçi tavırları yüzünden aslından uzak uygular buda gerçek, Ama islamiyet zaten böyle bir şey değildir resimlerdeki gibi.

Birde bir ayete takınılmış Ellerini çapraz kesin diye, Sevgili arkadaşlar kuran herşeyi 1 e 1 açıklamaz emri verir ondan sonra hadisler açıklar bu hadisede şudur suç üstü yakalanırsa 3 kere af edilir sonrasında devam ederse eli kesilir, Ancak islamiyet şunuda der hırsız insana yardım etki birdaha yapmaması için hem maddi hem manevi.

Gelelim bana savunduğunuz hukuk sistemine bugün hangi hırsız doğrudürüst ceza alıyor bana söylermisiniz aksine sizin evinize hırsız girsin sizde evde olun o hırsıza dokunursanız siz suçlu olursunuz bunu biliyormusunuz, Hırsız hapi bile yatmıyor onu bırakın polis hırsızı normalde iş üstünde bile alıkoyamaz tutuklayamaz bunu biliyormusunuz, ee hani caydırıcılık hani insan hakları e malı çalınan adam nolacak,

Bizim bir hırsızlık olayı başımıza geldi içler acısı anlatıyımda bana savunulan hukuk sistemini görün : Hırsız bizim yazlık evden baya yüklüce mal çalıyor kamyon bazında düşünün ve 1 ay sonra yakalanıyorlar keşif için hakimle beraber getirildiler, Hakim hırsıza evladım nereden girdin evladım nasıl yaptın diye yanaşıyor babam sadece o an basit birşey söyledi hakim babamı bir tersledi sen karışma bilmemne diye onu bırakın hakimin ve polisin önünde bize bizden davacı olursak sizi yakarız diye tehdit de ettiler ve kimsenin gıkı çıkmadı. E noldu adamları mahkeme serbest bıraktı e hani bizim hakkımız hukukumuz olan bizim alınterimize olmadımı hiç bir malıda geri alamadık ki bu kişilerin ilk yakalandığı hırzıslıkda değil.

Sitelerde Paylaş
İyi,el kesmek de yetmez idam edelim.Baklava çalan çocukların kafasını keselim.İnsanlığınız bu kadar demek ki.

Suç ve ceza orantılı olmalı.20 tl çalan birinin elini kesersen sen ondan çok daha büyük bir suç işlemiş olursun.

İslamda çeyrek altın miktarına kadar izin var. Bunu bildiğini de iyi biliyorum. Ama inadına beni cehenneme atın diyorsan benim yapacak birşeyim yok. Sen bilirsin.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu resimlerdeki olaylara gelirsem bunlar malesef islamiyetin emretmediği ama ona mal edilen olaylardır, Kulelere Uçak çarptılar Allah adına dediler Peki islamiyet savaşı savaş meydanının dışına taşımayın der masumu öldürmeyin der

Bilmeden konuşmayalım.

http://video.google.com/videoplay?docid=6407999517568154752#

Sitelerde Paylaş
İslamda çeyrek altın miktarına kadar izin var. Bunu bildiğini de iyi biliyorum. Ama inadına beni cehenneme atın diyorsan benim yapacak birşeyim yok. Sen bilirsin.

Yoo bilmiyorum.Kim koymuş bu kuralı?Çeyrek altın mı varmış muhammedin zamanında?Ben kuranı biliyorum.Onda da çeyrek altın falan demiyor.

Peki 20 tl değil 100 tl olsun seni mi kıracam.İki elin kesilmesinin bedeli nedir?100 tl çalmanın cezası ömür boyu çolak gezmek,çoluk çocuğuna bakamamak,çalışamayıp açlıktan ölmek midir?

Anında ceza kesmeyi çok iyi biliyorsunuz,bu adam neden hırsızlık yapmış bunun nedenlerini sorgulamaya gelince pas geçiyorsunuz.

Nedir senin düşüncen,hırsızlık yapacağına açlıktan ölsün mü diyorsun?

5 milyon kişinin işsiz olduğu bir ülkede aç kalmamak için hırsızlık yapanı suçlayabilir misin?

Sitelerde Paylaş
Yoo bilmiyorum.Kim koymuş bu kuralı?Çeyrek altın mı varmış muhammedin zamanında?Ben kuranı biliyorum.Onda da çeyrek altın falan demiyor.

Peki 20 tl değil 100 tl olsun seni mi kıracam.İki elin kesilmesinin bedeli nedir?100 tl çalmanın cezası ömür boyu çolak gezmek,çoluk çocuğuna bakamamak,çalışamayıp açlıktan ölmek midir?

Anında ceza kesmeyi çok iyi biliyorsunuz,bu adam neden hırsızlık yapmış bunun nedenlerini sorgulamaya gelince pas geçiyorsunuz.

Nedir senin düşüncen,hırsızlık yapacağına açlıktan ölsün mü diyorsun?

5 milyon kişinin işsiz olduğu bir ülkede aç kalmamak için hırsızlık yapanı suçlayabilir misin?

Tapoi yukarıda uzun uzun yazdım okursan zaten bir çok soruna yanıtı bulacaksın, Evet islamiyet ve hatta kuranda sayısız ayette zaten zenginlere muhtaç olanlara yardım et der.

Sitelerde Paylaş

Sayın cübbeli kulelere çarpan uçaklarda elbetteki abd kendisi yapmıştır ben buna itiraz etmiyorum ancak olayı müslümanlığa vuruyorlar ben bu yönüne tepki gösterdim onu anlatmaya çalıştım.

Bakınız osmanlı devleti işgal ettiği şehire askerler silahsız olarak girermiş silahları şehrin dışında bırakırlardı. Bu islam adabıdır bunu anlatmaya çalıştım aslında sizler belki benden daha hakimsinizdir kesinlikle konuya.

tarihinde Klimur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu sırf bu sebeplerden dolayı belkide islam dininin mensubu kalmayacak zamanla hala el ayak kesmeyi savunanlar çıkıyo müslümanlarda bide.

Kardeşim sen adamın elini ayağını kessen sonra o adamdan kime ne hayır gelecek?

Adamın ne memleketine faydası olacak nede kendine, ortalıkta ucube gibi dolaşan bir sürü insan olmasının savunulacak tarafımı olur?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Herzamanki gibi kötü örnek örnek olmaz

bir kişinin kabahatiyle bir cemaat suçlanmaz

bir mezhebin uygulamazı 1.5 milyar müslümana teşmil edilmez

uygulamaların kaynağı şia dır

şiayı ehli sünnet vel cemaat saymıyoruz

uygulamalarını savunmak zorunda değiliz

uygulamalarını aklamak zorunda da değiliz

Hanginiz gerçek müslüman?.. Araştırıp, kendi özgür iradesi ile İslamdan çıkanların idam edilmesi uygulaması sizin hak(!) mezheplerde yok yani öyle mi?...

Sitelerde Paylaş

kahrolsun islam kahrolsun msulumanlık.. ben iranliim ve iranli olduum halde istemiorum. umarım hepiniz irana suudi arabiaya dusersinz ki anlarsınız ne olacağınız sizlere.. cennet we cehennem dunyada ön görülmüş cehnnem olan ülkeler ;iran ben bir iranlı olarak ne cileler cektiğimi akrabalrım babamı öldürdüler anam ceza evinda kızkardesim ceza evinde erkek kardeşim ceza evinde kuzenlerim ceza evinde, kuzenlerim idam oldu ikisyle brilikte. eğer biliorsanız neden olduunu ne işkenceler yaptilar bir insan olduğunda insan olup konustuunda bu cezaları bana kestiler. şu an neden oluyor bir yetmiş yaşında kadın ceza evinde kalsın isviçre vatandaşı bugun din uzerine hristian olduğunda ölmeli mi bu ulkede. iran da haç takmak bile idam. ben iran hristiyanım tebriz azerisiyim geri dönemiorum idam edecekler. ben sizden istediğim insan haklarının yürüdün koymayın boyle pislikler boyle hocalar humeyni tekin pislikleri götürün.. ama sizde o yurek nerde :S nerde yazior hangi kitapta yazior bir bakire kız on üç yasında ceza evinmde idam edilirken bunlan seks yapıp olayı bukez islamda yasak bakire kız idam olurken cehenneme gtiisn. humeyni diorki onlan seks yapin bakiresini bitirin idam olsun ondan sonra neletullah kabristana goturuler acılımı lanetler mezarı dunya bunları yardım etmeyin.. her yerde bunların adamı var her ulkede adamları var islamın katilleridr.

Sitelerde Paylaş

İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) üç dirhem kıymetindeki bir kalkanı çalan hırsızın elini kesti."

Ne bekliyordunuz ki ? Tabi ki, 20 ytl çalan birisinin de eli kesilmeli.

Sitelerde Paylaş

islam dinine mensup müslümanların yaptıklarından kat kat fazlasını hırıstiyan batı yapmıştır

bu konu ile ilgili çok güzel bir hikaye : 11 eylül saldırıları sonrası meşhur dünya ağır siklet boksörü muhammed ali'ye bir gazeteci sormuş "bunu yapanlarla aynı dine mensup olamaktan dolayı ne hissediyorsun " oda mütiş bir cevap vermiş " peki sen hitler'le aynı dine mensup olmaktan dolayı ne hissediyorsun "

malesef dünyada böyle açı şeyler oluyor ,ki yine malesef bazı ateistler bu tarz olayların aslında dinden değil din yanlış yorumlayan cahil kesimden kaynaklandığını anlayamıyor ......vah vah vah ...

Sitelerde Paylaş
kahrolsun islam kahrolsun msulumanlık.. ben iranliim ve iranli olduum halde istemiorum. umarım hepiniz irana suudi arabiaya dusersinz ki anlarsınız ne olacağınız sizlere.. cennet we cehennem dunyada ön görülmüş cehnnem olan ülkeler ;iran ben bir iranlı olarak ne cileler cektiğimi akrabalrım babamı öldürdüler anam ceza evinda kızkardesim ceza evinde erkek kardeşim ceza evinde kuzenlerim ceza evinde, kuzenlerim idam oldu ikisyle brilikte. eğer biliorsanız neden olduunu ne işkenceler yaptilar bir insan olduğunda insan olup konustuunda bu cezaları bana kestiler. şu an neden oluyor bir yetmiş yaşında kadın ceza evinde kalsın isviçre vatandaşı bugun din uzerine hristian olduğunda ölmeli mi bu ulkede. iran da haç takmak bile idam. ben iran hristiyanım tebriz azerisiyim geri dönemiorum idam edecekler. ben sizden istediğim insan haklarının yürüdün koymayın boyle pislikler boyle hocalar humeyni tekin pislikleri götürün.. ama sizde o yurek nerde :S nerde yazior hangi kitapta yazior bir bakire kız on üç yasında ceza evinmde idam edilirken bunlan seks yapıp olayı bukez islamda yasak bakire kız idam olurken cehenneme gtiisn. humeyni diorki onlan seks yapin bakiresini bitirin idam olsun ondan sonra neletullah kabristana goturuler acılımı lanetler mezarı dunya bunları yardım etmeyin.. her yerde bunların adamı var her ulkede adamları var islamın katilleridr.

Şu anda nerede yaşıyorsun?

Ayrıca İran biraz acayip. Belgeselde görmüştüm Hıristiyan ve Yahudiler gayet rahat bir biçimde yaşıyordu. Ama şeriat kuralları da maalesef olabildiğince sıkı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...