Jump to content

Karıncaların mucizesine, mucize demek suç mu?

Recommended Posts

Neden böyle yapıyorsun?

Modern geologists and geophysicists accept that the age of the Earth is around 4.54 billion years (4.54 × 10^9 years ± 1%)

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_the_Earth

%1 oranında hata payıyla dünyanın yaşı 4.54 milyar yıl olarak hesaplanmış. Altı milyon nereden çıktı?

Nereden çıktığını tabii söylemezsin. Ben söyleyeyim. Güruhunu kim güdüyorsa oradan çıktı. Yalancı bir dincinin küstah ağızından.

ya aslinda siz bu kadar agressiv degildiniz...bugun ateistler ters gununde bir sey demeye gelmiyor...arastirma yapip bu rakami cikarmadim sende arastirma yapip bu rakami cikarmadin...bir yerlerden ögreniyoruz bizde...diyelimki yanlis bilgi seninki dogru...niye hakaret ve agressiv oluyorsunuz...dogrusunu yazarsin ve yanlis dersin...senin verdigin rakamida kimse kesin demiyor..dunyanin yaklasik ömru deniliyor..bu net ve kesin bilinmiyor su an...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 196
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kilit vurunca bazı sorunlarımızdan kurtulacak mıyız?

seviyesiz ve dolayısıyla gereksiz tartışmaların çıkacağı yol çözüm değildir.

zaten bu forumda tartışmaların amacı bir çözüme bağlamak değil.

fikirlerini diğer insanlarla paylaşmak.. ama birisi diğerinin fikrine saygı göstermiyorsa

orada bi bok var demektir. ve derhal suyla temizlenmelidir.

Sitelerde Paylaş
seviyesiz ve dolayısıyla gereksiz tartışmaların çıkacağı yol çözüm değildir.

zaten bu forumda tartışmaların amacı bir çözüme bağlamak değil.

fikirlerini diğer insanlarla paylaşmak.. ama birisi diğerinin fikrine saygı göstermiyorsa

orada bi bok var demektir. ve derhal suyla temizlenmelidir.

Madem tartışmaların amacı onları bir çözüme bağlamak değil, durdurmanın da bir yararı olmayacaktır.

Neyi temizliyorsunuz?

Sizin gibi düşünmeyenlerin inançlarını mı?

Onlar her zaman var olacaklar ve her türlü sapıklıkları yapacaklardır.

Bu onların hakkıdır.

Bizim hakkımız da onlara karşı gelmektir.

Bu başlığı kilitlersek onlara boyun eğmiş oluruz..

Kendinize güveniyorsanız, onlarla mücadele edersiniz.

Ben güveniyorum ve mücadeleme devam ediyorum.

Kimse sizin inanç ve düşüncelerinize saygı göstermek zorunda değildir.

Siz de onlara saygın göstermeyin..

Ama onların kendilerini belirtmelerini de önlemeyin.

Bu yaklaşımdan kaçınmaya çalışıyoruz. Farklı inanç ve düşünceleri başka türlü öğrenemeyiz.

Sorun bu değildir. Sorun o düşünce ve inançları öğrendikten sonra onlarla mücadele edememektir.

Kilitlemek budur işe.. Yenilgiyi kabul etmektir.

Buna asla razı olamayız.

Forumun amaçlarından biri de bu vesile ile halkımızın gerçek düşünce ve inançlarını öğrenmektir.

Onların karşısında pısmak değildir.

Sitelerde Paylaş

Zavallı cübbeli..

Hiç bir fosil bulunamasa bile evrim teorisini etkilemez..

Çünkü fosilin en babasını, en kallavisini, en azıratlısını, en muazzamını, zaten içinde taşıyorsun: DNA..

DNA'dan ilk canlıdan bugüne kadar aktarılıp gelen ve evrimi gösteren en büyük fosildir. Tek başına evrim teorisini ispata kafidir, çölde kumun içinde, dağda taşın içinde fosil aramak beyhudedir...

Sitelerde Paylaş
Güzel.. Çok güzel hem de.. Güzel çarpıtma yani..

Bilimsel bir olgudan bahsederken, Tanrı'yın neden bu işin içine sokuyorsunuz?

Tanrı'yı işin içine soktuğunuz an bilim durur ve mucizelerle ilgilenen din başlar.

Mucizeyi olasılıkların çok düşük olduğu durum olarak tanımlıyorsanız, onu Tanrı ile açıklamanıza ve Tanrı'dan bahsetmenize hiç gerek yok.

Bu, bugünlerde ülkemizde sıkça başvurulan bir yöntem. Bilimden, bilimsel gerçeklerden sözederken mutlaka Allah'ın adını anmak zorundasınız.

Çok ünlü ve geçmişi saygın(!) onkologlar, psikiyatrlar, jeologlar vb. alanlarda prof titr'i almış bilimciler, artık her açıklamada veya bilgilendirmede "Allah" diyorlar.

Karşılığında nelere sahip oldukları malum...

Ülkenin bilimci ve aydınları satılık olunca, halk da bilimle Allah'ı pekala birleştirir; küstahlaşır, kendinden emin gelip bilimcinin karşısında ahkam keser.

Forumda müslümanların sıkça başvurduğu yöntemlerin başında gelir. Evrimle ilgili tonla başlık açarlar ve sözde sorular sorarlar.

Amaçları öğrenmek, anlamak, kavramak değildir. Keşke öyle olsa.. Keşke iyi niyetle anlamaya çalışsa..

Amaç bilimi küçümsemek, satılık bilimci ve aydından aldığı güçle küstahlık yapmaktır.

İlk günden beri inanıp savunduğum bir şey var. Dincilerle evrim teorisi tartışılmamalıdır. Onların bildiğimiz savları karşısında bilimi küçültmek, ayağa düşürmek demektir bu. Daha da kötüsü, onların savunduklarını bilime rakip yaparak bilimsel olarak ciddiye almak, önemsemek ve yüceltmek anlamı taşır.

Dinciye karşı bilimsel gerçeklerden sözedilmeli, anlatılmalı, ancak işin içine Allah inancı karıştırıldığı anda o tartışma derhal kesilmelidir.

Forum içinde pek mümkün değildir tabii ama, bilimsel arenada dinle bilim karşı karşıya gelmemelidir.

Sitelerde Paylaş
ya aslinda siz bu kadar agressiv degildiniz...bugun ateistler ters gununde bir sey demeye gelmiyor...arastirma yapip bu rakami cikarmadim sende arastirma yapip bu rakami cikarmadin...bir yerlerden ögreniyoruz bizde...diyelimki yanlis bilgi seninki dogru...niye hakaret ve agressiv oluyorsunuz...dogrusunu yazarsin ve yanlis dersin...senin verdigin rakamida kimse kesin demiyor..dunyanin yaklasik ömru deniliyor..bu net ve kesin bilinmiyor su an...

Özür dilerim, benim suçum. Mitolojinin bilime karıştırılmasını izlemek rahatsız etti beni. Ne olur biraz rakamları kontrol etseniz?

Sitelerde Paylaş

ulan yine beni çıldırttınız burada, tartıştığınız ve savunduğunuz şeye bak. hadi diyelim karıncaları bu şekilde bir kudret yarattı diyelim. şimdi ben çıkıp desem bunu bir kudret yarattı diye, sizin cevabınız şu olacak

"ya ya, dinimiz amin."

sonra ?

evet sonra ?

"ya ya, kudretinden sual olunmaz , ya ya. dinimiz amin"

sonra ?

bu kadar işte . ulan biriniz çıkıp, karıncalarda ki sağlıklı enzimleri insanların tedavisi için müslüman bilim adamları şunu buldu deyin be

ne verdiniz lan şu dünya ya ? biriniz çıkıp şunu bulduk deyin.

anca şunu dersiniz,

gavur kafir ahlaksız imansız orospu çocuğu dediğiniz adamlar bir icat yapar, siz sadece "bu kuranda yazıyodu" dersiniz,

ulan kuranda yazıyodu binlerce yıldır okuyodunuz neden bulamadınız ?

tiksindim hepinizden, bilim düşmanlığınızdan ve bağnazlığınızdan tiksindim.

Sitelerde Paylaş
Karıncaların mucizesine, mucize demek suç mu?, Bunu Allah'a atftmek suç mu? diye sormuşsun..

bunu demek suç değil ama bunun allahın ayratmadığını söyleyen kafirleri mürted diye katletmek suççç..hem de bir insanlık suçu..

ya da enfal 39un dediği gibi "din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın!" aytini uygulama suççç...kapişş B)

Peki...Sen savaşmalı mısın? Bu emir senin için de geçerli mi? Kuran denilen ve tartışılan argümanın bütününe baklıdığında bu O'na aykırı bir durum değil, ve o mesaja aykırı bir durum değil. Bence bu mesajın buraya getirilip, bir görev sayılıp, 'İşte bakın bu yanlış' denilmesi, yanlış. Ama bu konu dışı bir açıklama tabi.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yahu inevcim hasta mısın güzel kardeşim? :) Ne alıp veremediğin var karıncalarla içgüdü dediler ya kaç kez aaa

İçgüdüyü Allah'a atfetmemin neresinin mantık dışı olduğunu açıklamalarını bekliyorum da. İçgüdü olduğunu biliyoruz zaten. Şimdi sıra o kelimenin içeriğine geldi.

Sitelerde Paylaş
ine, sen mikroçip diye birşey duydun mu?

nano teknolojilerden haberin var mı peki?

:)

başlık tavanarasına uygun gibi ama

gelecek cevapları bekleyelim bakalım.

Tabiki haberim var. :) Sıkıysa at bakalım 'tavan arasına yakışan' 6 sayfalık konumu oraya. :)

Sitelerde Paylaş
Cahillik suç mu? buna bağlı

Cahillik? Ben içgüdünün nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum ve bunu bir mucize olarak görüyorum. Bu cahillik midir? Yani ayıp mıdır, ahlaksızca mıdır? Bir karıncayı, yaprağı korumak için yaprağın üstüne çıkaran şeyi düşünürken şaşırmak ve bunu bir doğa üstüne bağlamak Bağnazlık mıdır?

Sitelerde Paylaş
İçgüdüyü Allah'a atfetmemin neresinin mantık dışı olduğunu açıklamalarını bekliyorum da. İçgüdü olduğunu biliyoruz zaten. Şimdi sıra o kelimenin içeriğine geldi.

Benim karıncadaki içgüdüyü uçan spagetti canavarına atfetmemin mantık dışı bir tarafı var mıdır sence?

Sitelerde Paylaş
İşte sizin ilkelliğiniz ve neden geri kaldığınız bu başlıkla bir kere daha açıklık kazanıyor.

Batı karıncaların bu ilginç yaşamının gizemini araştırıyor ve buluyor..

Siz ise onlara hayranlıkla bakıyor ve Allah'a dua ediyorsunuz.

Batı bütün olayı biliyor ve ilerde o bilgilerden yararlanacağı bir durum olursa ona hazır.

Belki bulduğu kimyasal maddelerle kanser tedavi edecek veya ciddi bir hastalığı önleyecek.

Siz ise bu ilginç karınca davranışı karşısında Allah'ın önünde bir kere daha domalıyorsunuz..

>>>>Batı karıncaların bu ilginç yaşamının gizemini araştırıyor ve buluyor..

Siz ise onlara hayranlıkla bakıyor ve Allah'a dua ediyorsunuz.

?????????? :huh:

Sitelerde Paylaş

İçgüdüyü neden Allah'la açıklıyorsunuz?

Hiç bilinmeyen bir şey değil ki içgüdü...

Laboratuvarda bile denenebilir...

Bazı nöronlar arasındaki devrelerin etkinlik kazanması içgüdülerden sorumlu olabilirler.

Onlar çeşitli nedenlerle etkinlik kazanırlar.

Hormonlar, böceklerde feromonlar, nörotransmiterler ve diğer biyolojik aminlerle kimysal maddeler içgüdülerin manisest olmasını sağlarlar.

İçdüdüyü DNA ile açıklayabilirsiniz. Allah'a hiç gerek yoktur..

Sitelerde Paylaş
Sorun mucizede değildir sevgili inevitablen. Sorun Allah'ın mucizeye ihtiyacı olmadığı halde müslüman dünyasının Allah'ın mucizeye ihtiyacı varmış gibi otta, tavukta, taşta, yumurta veya karınca da mucize aramaya çalışmasıdır. Bu bir özgüven eksikliğidir. Mucizenin tanımına bir bak Allah'ın kudretinle ölçüşebilir mi?

Sevgiler.

Tamam da benim konu, bu karıcalara bakıldığın da 'Aman ne var bunda? Bunu bizim Faruk da yapıyor. Ama onun parası iyi bulaşmaz bu işlere' denilebilir mi, konusu üzerine. Konum şu : Bakılacak ve denilecek ki, yahu bu bildiğimiz içgüdüdür ve içgüdü de tamamen şudur:..... Evet nedir?

Sitelerde Paylaş
içgüdüler bir bireyden diğer gelecek nesillere aktarılması nasıl oluyor ?

DNA yoluylamı içgüdüleri aktarıyorlar ? (yolculuk etme,vb.)

DNA'nın kodon gruplarının bazılarında yolculuk edilecek yerlerin koordinatlarımı yazılıdır ?

Çok mantılı sorular ve ayrıca eğer genetik olarak küçük karınca stratejileri nesilden nesile aktarılamıyorsa, karıncalar bunları 'Sosyal hayatlarında' (ki başlı başına bir mucizedir) mı çğreniyor ve tasarlıyor. Hem de hepsi tekrar tekrar bunu yapabiliyor....

Sitelerde Paylaş
Haci: Bu yaklaşımdan kaçınmaya çalışıyoruz. Farklı inanç ve düşünceleri başka türlü öğrenemeyiz

farklı inanç ve düşünceleri öğrenmek istiyorsanız terbiyeli olacaksınız. insanları aşağılayarak onlara siz düşünme özürlüsünüz,gerizekalısınız diyerek hiçbişey öğrenemezsiniz. eğer birileri düşünme özürlü olmasaydı şu anda

adam gibi bir tartışma olurdu.

Siz ve sizin gibi düşünenler bilimin düşmanlarısınız.

Siz aşağılık bir Müslüman'sınız. Bilgisiz ve değersiz bir insansınız.

Siz bilimsel olma adına bilimi yok etmeye çalışian bir hainsiniz.

Sen aşağılık bir zihniyeti simgeliyorsun

Seviyesiz ve ahlaksız olan sensin.Sen ve sülalan

Pislikler..

Madem tartışmaların amacı onları bir çözüme bağlamak değil, durdurmanın da bir yararı olmayacaktır.

Neyi temizliyorsunuz? Sizin gibi düşünmeyenlerin inançlarını mı?

Siz,İnsanlara sadece çemkiriyorsunuz.Sizi çok yanlış tanımışım.Siz,müslümanlara ettiğiniz hakaretlerin ta kendisisiniz.

tarihinde Dia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu kadar yetenekli karıncalar, acaba bu yeteneklerinin arkasında bir allah olduğunu da biliyorlar mı? Bu kadar yetenekleri karşılığında allah onlardan kendisine tapınmalarını istiyor mu? Birbirlerine köprü olarak zorlukları aşmasını biliyor da toplu olarak namaz kılıp, toplu olarak domalıyorlar mı? Domalmayanların Kolunu, bacağırı, kellesini kesiyorlar mı? Hangi dinin üyesidirler? Onların da cenneti ve cehennemi varmı? Vee bir tek amaçsız davranışları var mı? Ki biz bunu ibadet olarak yorumlayalım.vs. vs.

Tabi bu sorular bizim sorunumuz değil. Dindarların sorunu.

Karıncaların davranışlarını abartmak, bilimden uzak dindarlara yakışır.

Batı uzay şartlarında, gezegen ve uydu şartlarında, hareket edebilen, yönünü bulabilen, topladığı bilgileri dünyaya gönderebilen robotlar yapabiliyorken, bizimkiler börtü böcekte allahın kerametini ararlar.

Sevgili hacı'nın da dediği gibi batı biliminsanları bunları eskiden beri incelerler, tüm davranışlarını, vücut yapılarını, salgılarını vs. bunlardan insanlık yararına birşeyler araştırırlar, karınca ısırığının, arı sokmasının etkileri nasıldır? nasıl yararlanılabilir? Siz hiç müslüman (sözde) biliminsanının bu tür araştırmalar yaptığını duydunuz ve gördünüz mü? İşte tıp profesörü olmuş, 1400 yıl öncesinden muhammede yağ çekebilmek için tıbbi araştırmalar yapmış, bir başka nurcu müslüman da ateist foruma taşımış, başlık yapmış. Belki de kendisidir.

Ve ne denli madara olduğunun farkında bile değil.

Bari Prof. dr ünvanını kullanma. Örümcek kafanı bilime bulaştırma.

Git bir psikiatrist meslektaşına, mistik hezeyanlarını sana anlatsın ve kurtulmana yardımcı olsun.

Sevgiler.

>>>>>>>>>>>>Bu kadar yetenekli karıncalar, acaba bu yeteneklerinin arkasında bir allah olduğunu da biliyorlar mı? Bu kadar yetenekleri karşılığında allah onlardan kendisine tapınmalarını istiyor mu? Birbirlerine köprü olarak zorlukları aşmasını biliyor da toplu olarak namaz kılıp, toplu olarak domalıyorlar mı? Domalmayanların Kolunu, bacağırı, kellesini kesiyorlar mı? Hangi dinin üyesidirler? Onların da cenneti ve cehennemi varmı? Vee bir tek amaçsız davranışları var mı? Ki biz bunu ibadet olarak yorumlayalım.vs. vs. :huh: Bu nasıl bir sorun anlıyamadım? Ve son derece kayıtsız bir cevap.

Sitelerde Paylaş
Peki karınca stratejileri nasıl geliştirilebiliyor ya da nasıl nesilden nesile aktarılabiliyor?

Genetik olarak.. DNA'ları ile..

İnsanlar da bu işin içinde değil mi?

Bütün canlılar böyle davranmıyorlar mı?

Karıncalara gelinceye kadar.. Bakteriler var.. Hiç onlardaki içgüdülerle ilgilendiiz mi?

İlla karınca diye tutturmuşsunuz..

Başka ve daha karmaşık canlılar size ağır geliyor galiba..

Bakteri kadar beyniniz olsa bari...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...